Şimdi Ara

Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu (185. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22.950
Cevap
300
Favori
1.560.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
186 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ininal'ın kurları çok yüksek, encard al
  • Herkese selamlar,

Dostlar ben de cihazı yurtdışından almak istiyorum. Fakat reklam sektöründe çok yoğun çalıştığım için çekimler, set vs. sürekli kontrol etme şansım olmuyor. Bu konuda çok daha hızlı haberdar olabileceğim iletişim araçları var mıdır?

Çok teşekkür ederim.
  • Reaction31 R kullanıcısına yanıt
    Yurtdışı alışverişinin de ayrı onayı var. Kontrol etmenizde fayda var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • StG 44 kullanıcısına yanıt
    aynı hesap amazon.de 2side, gümrüğe aynı anda girerse sorun olabilir belki. türkiye'de uçuk bir fiyattan çıkmazsa diskliyi iptal ederim zaten dijital'i kendime aldım.
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    Hem encard, hem ininal ile oluyor sanırım o zaman, deneme amaçlı 1 euro gift alicam, akbank'da 2 kere denedim olmadı, insan korkuyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: humble mumble

Kuzen İtalya'da yaşıyor. Oradan alıp getirirse, gümrük vs öder miyiz?
    430 Euroya kadar gümrük vergisi muaftır. Yolcu ile beraberinde gelen üründe böyle bir muafiyet var.

Kaldı ki 430 eurodan fazla olsa bile yeşil çıkıştan vergisiz ödeme ile çıkabilir. Kutu çöpe atılsın öncesinde
    Çıkış kapısında 1 yada 2 polis oluyor. Xray kontrol yok. SAdece gözle kontrol var. Şüpheli çok valizli kişileri durdurup soru soruyorlar xray den geçiriyorlar bavulları

Çok kez yurtdışına çıktım. xx karton sigara getirttiğimde polis çevirmişti. Ama detaylı bakmadı geç dedi. Ama biraz boynu bükük tamam efendim modunda olursanız iyi olur. Kafa tutmayın ters cevap vermeyin polise, burada elini kolunu sallayarak geçersin diyenlere bakma polis orada bir iş yapıyor. Şüpheli çok valizli kişileri durdurur.

Benim bir çok arkadaşım malı tutuldu havalimanında vergi ödeyerek çıktılar. Ama ortak sorun çok valiz vardı.

Kesinlikle hand baggage yani kabin valizine konmalı ürün, bagaja gönderilen valizlerin havalimanı fareleri var. Onlar ürün çalabiliyorlar. Burada dikkat etmek lazım.

Küçük bir detay çocuk varsa aile olarak geçiyorsanız sıkıntı yapmaz hiç bakmazlar bile, tek kişi çok bavul şüphelidir mesela

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skylined -- 25 Eylül 2020; 14:8:43 >

• Arkadaşlar merhaba,

Konuyu uzun zamandır takip ediyorum ama her sayfayı okuyabilmiş değilim tek tek.Malum bir yandan çalışıyorum ve fazla vakit ayıramıyorum.O yüzden daha önce konuşulduysa ben kaçırmış olabilirim ama benim de bir sorum olacaktı.Bugün amazon ingiltere üzerinden diital versiyonu ön sipariş verebildim fakat kredi kartı eklerken kartın arkasında bulunan güvenlik kodunu benden hiç bir yerde istemedi.Sipariş başarılı oldu fakat bu numarayı istememiş olması kafama takıldı.Parayı ürünü kargolarken çekeceklerini biliyorum ama bu güvenlik numarasını ben ne kredi kartını eklerken ne de ödeme yöntemini editlerken hiç bir yere giremiyorum.Bu konuda aydınlatabilecek olan varsa sevinirim.O kadar uğraşıp siparişi geçtikten sonra böyle ufak bir detay nedeniyle iptal olmasını istemiyorum.
  • Skylined kullanıcısına yanıt
    Ben daha once getirdim yanimda sirt cantamda kimse birsey demedi dersede benim cihazim tatile geldim kullanicam kime ne

• Kasapovski kullanıcısına yanıt
    Değerli yorumun için teşekkür ederim, olmadı arayıp konuşayım.

• Benim takıldığım nokta şimdi ben garanti bankası sanal kartım ile sipariş geçtim duruyor. Kargoya verilmesine yakın fiyatın tl karşılığını karta ekleyeceğim. Amazon tl olarak çekip kendi çevirir mi döviz karşılığına yoksa illa döviz hesabımı tanımlamalıyım.

• lifehouse1 kullanıcısına yanıt
    CVV istemiyor amazon sıkıntı yok
  • Reaction31 R kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, umarım sorununuz çözüme kavuşur.

• helll_599 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabın için :)
  • 212BerkCan kullanıcısına yanıt
    TL karşı değil Amazon kendi birimi üzerinden çekim yapıyor kaç dolarsa onu çekiyor Sonra banka onu kur çevirisi yapıp TL olarak borclandırıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    birinin adresi farklı olacak hocam. ben diskli istiyorum kuzenim dijital. bildirimleri ayarlamıştım, diskli daha önce stoğa girmesine rağmen dijital için bildirim gönderdi amazon. kuzenimi de aradım o arada siparişi de geçtim kendi hesabımdan ne olur ne olmaz diye, iyi ki öyle yapmışım sipariş verememiş kendisi. almanya'da diskli tekrar stoğa girerse kendi hesabından sipariş geçecek, anlaştık. ama yine aynı durum yaşanırsa tüm siparişlerin iptali ya da başka sorun olur mu diye düşündüm. amazon hesabı kapatmazsa ayrı adres ile sorun olmaz diye düşünüyorum şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moztin

Ben daha once getirdim yanimda sirt cantamda kimse birsey demedi dersede benim cihazim tatile geldim kullanicam kime ne
    verilmesi gerek cevap o zaten
    ürün benim şahsi olarak kullanıyorum. Ama faturasını yanıma almamışım. Denilebilir. Havalimanı kapı geçiş polisleri kibar naziktir. Ama gümrük kontrolü yapan polisler pek nazik olmayabilir. Hep alttan alıp kibar olun yeter. Eğer sanane kardeşim dersen sıkıntı olur.

O yüzden yukarıda vergisiz çıkıştan çıkılabilir ama dikkat edin dedim ;)

Mesela geçen dönem olan bir olayı anlatayım. Mal götürüyorduk bir kaç mal vardı. Uzun kabloydu el valizine koyduk bagaja koyamadık vs.
    xray de son kapıda aldılar ürünü çöpe atmak üzere. (yasak olmasının nedeni bir başkasını boğma durumu olabilirmiş) kapı geçiş polisine yalvar yakar aldık. Öyle herşey ps5 vs geçer rahat olun yerine biraz temkinli olmak iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skylined -- 25 Eylül 2020; 14:15:36 >

• moztin kullanıcısına yanıt
    Umarım bana ulaşır siparişim. İngiltere Amazondan ön sipariş ettim. İngiltere sitesinden alıp iptal edilenler çok olunca tedirgin oluyor insan ister istemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: arkey26

Umarım bana ulaşır siparişim. İngiltere Amazondan ön sipariş ettim. İngiltere sitesinden alıp iptal edilenler çok olunca tedirgin oluyor insan ister istemez.
    Ederlerse etsinler hocam. Ekim ortasına kadar en az 3-4 kere daha ön sipariş açılacaktır, kimse merak etmesin.

Adamlar sapma payını da hesaplıyor doğal olarak; bugün sipariş geçenlerin kaçı vazgeçecek, kaçında o dönem para olmayacak, kaçının aklı Xbox'a kayacak vs. vs.

Her uçağa fazla bilet satılması gibi düşünün.
  • sürekli kur soruları var.

1) amazonda sipariş verirken en son ekranda kaç gördüysen euro dolar ya da pound onu bankanızdan ister. kartınızın tl euro vs olmasına bakmaz.

2) amazonun istediği euro dolar ya da pound olan miktarı bankanız kura göre çevirip kredi kartı ekstrenize tl olarak yansıtır.

3) isterseniz dolar ve euro için yabancı para kredi kartı alabilirsiniz o zaman dolar ya da euro yansır ve ödersiniz. tl ödemeye göre biraz daha avantajlı olur ama çok az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prospect11 -- 25 Eylül 2020; 14:18:36 >
  • Nereden sipariş veriyorsunuz. Hiçbir amazon sitesinde ön sipariş yok.

• 
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.