Şimdi Ara

Playstation 5'in ilk detayları konuşulmaya başlandı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
0
Favori
4.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sen ekran kartiyla psyi karistirmissin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ClimbDown kullanıcısına yanıt
    intel kölesi trollere cevap vermeye gerek yok... sen kum havuzunda oyna...
  • Abi bu bilgisayarda fps muhabbetini anlayamadım ben.Kimse kusra bakmasında gta5-fifa16-batman ve muadili oyunlarda 60+fps almak için 1000 tl para verip ekran kartı alacaksam kimse kusra bakmasın ama öyle sistemin içine tükürürüm.Gta5 i bilgisayarımda 30-40 fps ile oynuyorum,aynı oyunu ps3 de oynuyorum grafik dışında bi fark göremedim.Geçtim ki grafikler "farka bak len helal olsun" dedirtmedi beni.Yanlış hatırlamıyorsam eğer 25+ fps den sonra insan gözü kare geçişlerini farkedemiyor ve 45+ fps den sonra akıcı oyun deneyimi denen olay başlıyor.Bunun içinde ekstra 500-1000 tl gibi fiyatlar ödemek tamamen kazıklanmak gibi geliyor bana.

Hatta size bi örnek vereyim hatırlayanlar vardır aramızda.Crysis 3 çıkmadan yaklaşık 1-1,5 sene önce 320 tl verip nvidia marka ekran kartı almıştım aldığım dönemin en iyi 2. Ekran kartıydı bi üst modelinde sadece bit farkı vardı.Ben ekran kartını alırken en azından 3-4 yıl kullanırım diyerek almıştım.Fakat crysis 3 çıktığında ekran kartımın dx11 desteği olmadığı için oynayamamıştım.Şimdi hem konsol hem bilgisayar kullancısı biri olarak şunu tarafsız bir şekilde söyleyebilirim;
    2007 de aldığım bilgisayarı güncelleye güncelleye şu yıla kadar getirdim.Ne paralar harcadığımı bilmiyorum ama 10 konsol parası gibi saçmalık kesinlikle demem sonuçta eski parçalarda satılıyor.Ama ben pc sistemimi 2 yıl güncellemeyince oyun fragmanı izlemeye korkardım,kaldırmassa yine para gidecek güncellemeye diye.Kimse burda fiyat küçültmeye çalışmasın herkesin durumunu kendiniz gibi düşünmeyin.Ben memur çocuğuyum mesela pc güncellemek için para biriktirirdim yazları.Ne zaman konsol sahibi oldum o zaman içim rahatladı.Artık çıkan oyunların özelliklerine değilde çıkış tatihine bakmak muhteşem bi keyif.Kafa rahatlığı gibisi yok.Ama eksi yönleri de yok değil.PSN denen olay çok garip.Oyun fiyatları "fahiş" kategorisinden "fuhuş" kategorisine doğru gidiyor.PSN in alternatifi olmadığı için (dijital olarak) sony istediği gibi at koşturuyor ama pc de en sevdiğim şaşırtıcı steam,playstore vs indirimleri.Konsol da bunu gerçekten çok arıyorum.

• pc de online oyunlardaki hile ile nasıl başediyorsunuz
  • Osse-Saeros kullanıcısına yanıt
    Ps3 ün crysis 2 ve 3 performanslarını biliyoruz... 60 fps alışanlara göre kasıyor oyunlar özellikle crysis 2 de 12 fps görmüştü xbox360, ps3 bana kalırsa exc oyunları dışında optimizasyon özürlüsü bir konsol her şeyi de körü körüne savunmayın artık ps4 te oynanmış herhangi bir oyunun videosunu izlesek bile bazı yerlerde rahatsız edici şekillerde fps düşüyor bu nesil olmadı bence yeteri kadar da exc yok unc 4 ve detroit nasıl olacak ona bakacağız artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞokBıçaklıZed -- 12 Şubat 2016; 16:24:22 >
  • MegaWolt38 kullanıcısına yanıt
    Hocam siz 2009 yılında dolar kuru çok uygunken almışsınız. Ben 2500 TL'ye (2012 'de dolar kuru 1.8)topladığım bilgisayarımı şuan zar zor oyunlarda kullanıyorum. Kullandığım kart GTX 660 Ti Power edition(2 sene sonra ekledim). Ne kullanıyorsunuz bilmiyorum ama ben bu kartla ultra ayarlarda stabil oynayamam.
    Yani sizin dediğiniz 350 TL'lik kartla Wolfenstein 'ı oynayabilirsiniz fakat bazı oyunları en yüksek ayarlarda oynayabileceğinizi sanmıyorum.

Şuan PS4 siz deyin 1500 ben diyeyim 1200 tl . 4000 TL'ye ancak iyi bir pc toplayıp 1080p'de oyun oynayabilirsin. Yani 3.4~ çıkıyor.

Fakat XBOX ONE ps4 konusunda haklısınız. 2 alet de bir pc etmez. Fakat bunları özel kılan oyunları olması lazımken. İkisinde de çok seçenek yok. Konsolları ben pc'ye bir alternatif olarak değil,oyun oynamaya bir alternatif olarak görürüm. Eğlence amaçlı bir cihaz.

• thecobra kullanıcısına yanıt
    Siz iyi bir pc kullanmamışsınız işlemcinize evo 212 ekran kartında ise yeni nesil ekran kartı takın bakın bakalım ses geliyormu siz önce neyin ne olduğunu bilin ondan sonra yorum yapın güçlü bir su soğutma

sisteminiz veya hidrojen soğutma sisteminiz yoksa pc kasasından ses duymassınız tabi kasanız hurda değilse ayrıca ps 4 kasasındaki sesden hemen hemen herkes şikayetçi hatta son çıkardıkları kasa da ancak

%15 düşürebilmişler biraz araştırın.
  • underdog kullanıcısına yanıt
    Baş etmiyoruz banlanıyorlar zaten gta 5 te örneği çok.Ayrıca psn gibi insanları her ay online oyunamak için yolmuyorlar plus üyeliği olmayan online bile oynayamıyor her ay ver 15-20 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkdevil35 -- 12 Şubat 2016; 18:05:52 >
  • Osse-Saeros kullanıcısına yanıt
    Hala sizin gibi düşüncede olanlardan kaldığını gördüğüm için gerçekten şaşırdım 25 fps den sonrasını algılayaman insan gözü falan söylemeyin lütfen 60 ile 100 fps arasında bile dağlar kadar fark var oyunu

bırakın masa üstünde bile 60 hz ile 144 hz monitör arasında dağlar var ayrıca güçlü konsol olsa eyvallah ama güçsüz grafikler kötü 30 fps oynamak zaten iğrenç aa yok detay yok zaten imkanı olan herkes pc

kullanıyor yanında ex oyunları niçin konsol alıyor sadece.
  • 60 ile 30 arasındaki fark ayırt ediliyor ama sabit 30 fps olan bir oyun gayet de oynanıyor, iğrenç bir tarafı da yok. 20-30 arası gidip gelen oyun can sıkıyor doğru, hatta 15'lere düşen oyunlar bile var ama patchlerle düzeltiliyor çoğu. mesela destiny sabit 30 fps'de çalışıyor, hiç de iğrençlik bir tarafı yok, 60 fps olsa ne olacak sanki. 30 fps'de de yağ gibi akıyor oyun. benim asıl canımı sıkan şey fps dalgalanması, o da en çok pc'de oluyor, eğer cihaz çok güçlü değilse. örneğin 60 fps'den birden 40'a düşünce çok kötü oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kollaps -- 12 Şubat 2016; 18:31:57 >
  • Boşuna birbirinizi kandirmayin yormayin beyler bukadar uzatacak bisey yok şeffaf olun biraz.Pc de oyun oynamanın öncelikli amacı ya beleş yada cok düşük fiyatlara oyun oynamak steam gibi gelipte burda yok fps yok poligon artis artis konusmak yerine asıl gercegi söyleyin olsun bitsin
    Adamlar haklı 1 yıl boyunca hepi topu 10 oyun alsan ps4 icin 1000 tl yapar o paraya yıllık pc yukseltmesinin en kralini yapar torrent indirir yada steamden ucuz oyun indirir herturlu karda .
    Sizde anlayin artik bu adamlar oyuna para vermek istemeyen adamlar isin temel sebebi bu iken konu nerelere gelmis
    Simdi biri cikar ben sukadar oyun satin aldim falan diye genel kesim icin gercek bu neyazikki.
    Yarin birgun ps4 kirilacak multi takilmayanlarin cogu hatta onlardn daha fazla pc sahibi alip kirdirip exc oyunlari oynayip satacak yine oyuna para vermeden bunlar yasanmis gercekler yasanmayada devam edecek.
    Şunu artik kabul edin de laf cambazligi yapmayin yav fps mınyıkları

• quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

Baş etmiyoruz banlanıyorlar zaten gta 5 te örneği çok.Ayrıca psn gibi insanları her ay online oyunamak için yolmuyorlar plus üyeliği olmayan online bile oynayamıyor her ay ver 15-20 tl.

Enpara ile 75 e geliyor senelik psn, he tabiki saçma bişey, oyunlarda çok pahalı, ama hilesiz ve koltukta yayılarak oyun oynamanın keyfi ayrı bişey. Eski pc oyuncusuyum bende cs oynardım her oyunda bir hileci mutlaka olurdu banla banla bitmiyolarki insanın keyfini kaçıran şeyler bunlar, ne kadar iyi sistemin olursa olsun...
  • underdog kullanıcısına yanıt
    Koltukta yayılma pc de zaten mümkün pc de imkanlar çok daha fazla tv ye bağlayabilirsin monitörle kullanabilirisn ayrıca dualshock 4-dualshock 3- xbox one ve logitech f710 kontrolcülerinin hepsi pc kablosuz

ve titreşimli olarak çalışıyor seçenek çok fazla üstüne klavye ve mause seçeneği konsolda fps oyunları gamepad ile ölüm zaten pc de hile çok nadir kimse 80 -90 liraya aldığı oyunda kolay kolay tehlikeye atıp hile açmaz

bedava fps oyunları diyorsanız o başka konsolda zaten bedavada yok.
  • kollaps kullanıcısına yanıt
    Bana göre hocam 30 fps oyun yağ gibi falan akmıyor sırf o yüzden gta 5 konsolda bitirmeyip pc ye çıkmasını bekledim ps 4 kardeşlik kısmında bir çok oyun alıp sattım bende ps 4 ve ps 3 çıkan bütün ex

oyunları oynadım 30 fps de size yağ gibi gelmesinin sebebi 30 fps ile yenileme hızının 30 olması bunun aynısını pc gsync monitörler yapıyor siz ne dalgalanma ne kırılma ne takılma hissediyorsunuz.Ayrıca 60

fps den 40 ve ya 30 fpsye düşmesinin sebebi vsync açık olması gsync monitör kullananlar vsync açmadığı için söylediğiniz sorunların hiç birini yaşamıyor.
  • Daha erken 2016-2017 arasında çok oyun çıkacak Uncharted falan filan zaten bu arada GoW, TLoU, Killzone, Silent Hill vb exc.'ler de gelir PS5 2018'den önce gelmez.

Ben de PS4 almayı planlıyorum.

• başlığı okuyanlar,ps5 yarın çıkacakmış gibi bir algıya kapılıyor
  • bilmiyorum ben 30 fps'de hiçbir sıkıntı çekmiyorum, 30 fps yetmeyen insanın konsoldan uzak durması lazım zaten. açıkçası hiçbir zaman grafiğe, fps'ye yada çözünürlüğe takılan bir insan olmadım. örneğin milletin 4k takıntısını da anlamam. 1080p gayet yeterli bence şu an için. benim için oyunun kaliteli olması ve stabil çalışması önemli. 30 ile 60 fps arasındaki fark daha çok yavaşlatılmış videolarda belli oluyor, eğer çok dikkatli değilseniz oyunu oynarken pek farkedilmiyor, hele ki oyunun heyecanıyla. ama 30 fps olmasını kendine dert edinirsen oynadığın oyundan zevk almazsın zaten. vsync olayı fps'yi 60'a kitliyor ama düşmesini engellemiyor. ben hep vsync açık oynarım ama far cry 4, ets 2, dark souls gibi oyunlarda yüksek ayarlarda bazı mekanlarda bariz fps düşmeleri oldu. o olay daha çok hafif oyunlarda ekranda kırılma olmaması için kullanılan birşey.
  • Onu bunu bilmemde online ücretini almayı bırakmazlarsa yine almam 150tl yıllık online ücreti oyunlar olmus 200 250 300tl grafikler zaten pcnin gerisinde fps olayina girmeyeceğim bile
    eskiden konsol hesaplıydı şimdi pc ile kafa kafaya geliyor neredeyse ki pcde oyundan başka birçok şey yapilabiliyor

• bence ps5 tahmin edilenden erken ve pahalı çıkar.

çünkü ps3 çıktığında 450tl-700tl arasındaydı fiyatlar ancak ps4 çıktı diye ps3 fiyatları düşmedi. ps4 yüksek fiyattan çıktı herkes oha moha falan dedi parayı biriktiren gitti aldı 1500tllere. halada aynı. şimdi ps4 hala ayaktayken ps5 çıkarsa eminim 2500tllere çıkar herkes oha der sonra gider alır. ps5 oyunlarıda 350tlden satılır.

ayrıca oyandığın oyuna göre ps3-ps4-ps5 alınmalı. futbol, dövüş veya yarış için kesinlikle ps4 alınmaz. ps3 yeter hemde cd fiyatları ucuz. mordor, batman, until dawn, gta gibi oyunlar için ps4 oyunun hakkını verir. yoksa fifa pes için ps4 araya verilmiş biton para.
  • darkdevil35 kullanıcısına yanıt
    İşte bu sebepten böyle fanboy tartışmalara girmiyorum =)

Adam bilgisayarımın ne olduğunu bilmeden atıp tutmuş =) Hayır yani karşındaki insanın neyinden haberin var ki bilmiş bilmiş konuşuyorsun.. Sana cevap verirken su soğutma sisteminden bahsetmek aklımdan geçmiş ama bunu yazmaya gerek yok ne de olsa pc kullanıcılarının %80'i yani geneli su soğutma olayıyla uğraşmıyor diye düşünmüştüm. Aklınca Pcde ki fan sorununa Su soğutmayı cevap olarak vermişsin.. Neyse efenim pc de fan sorunu her daim vardır. Su soğutma ile de herkes uğraşamaz. Ps4 te kaç tane fan var bilmiyorum umrumda da değil kaç fanı olduğu, Bilgisayar da ki fan sorununu da biliyor ve hala hem pc de hem de ps4 te oyun oynayan biri olarak iki sisteminde sorunlarının da farkındayım...

Ps nin artıları bana göre : Oyun firmalarının psye göre oyunu optimize etmek zorunda olması (bu benim en buyuk tercihim)
    Oyun firmalarının Konsol firmaları baskısı ile psye özel oyun çıkartması
    Konsolun çantaya atıp istediğin yere götürülebilmesi

Bir kere psye çıkan oyun pc ye çıkmamakta. Fahrenheight oynayıp bayılıp heavy rain oynayamayan sürüyle pc oyuncusu var, ayrıca gta serilerini psdekiler yalayıp yutup tozlu raflara kaldırmışken 2 sene sonrasına pc oyuncuları "ooo şöyle grafik böyle kenar yumuşatma" bıdı bıdı avuntusuyla oynayabildi... 2013 oyunu daha pc ye çıkalı 10 ay olmuş ne diyeyim... Kısaca pc ye çıkıp konsola çıkmamış oyun yokken, konsola çıkıp pc ye çıkmamış tonla oyun var.

Neyse Pc ye güncelleme yapacak iken "lan bıktım oyunlar için pc düzmekten oyunlar benim için yapılsın" mottosu ile Vatan'ın oem bölümünden u dönüşü yapıp media marktta ki kampanyadan geçen ay ps4 ü aldım..

Kısaca içi boş sadece grafik basmış bir oyunu 4 saatte bitirip forumlarda benchmark havası basmaktansa;

Until dawn, The last of us, heavy rain, Beyond: two souls, bloodborne, The order : 1886 gibi oyunları oynar keyfime bakarım. Açar mı açmaz mı, Maksimum gereksinimler neymiş diye de kasmam

Bu arada cevap verirken etiketlemezsen sevinirim, yazdıklarını forum insanları okusun bana verdiğin cevabı okuma gereği duymuyorum zira.

Saygılar.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.