Şimdi Ara

Playstation 5'in ilk detayları konuşulmaya başlandı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
0
Favori
4.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hah bak pc de GTA V oyuncusu olarak ban konusunda bende yazayım =)

Ban falan trışka yok ban man. Bir tane oyuncu yokki online' da hakkıyla para kazanarak ya da gta cardları ile güncelleme de gelen oyunu alsın herkes birbirine para atıyor. Güncellemenin ertesinde bir bakıyorsun herkesin altında son güncellemede ki iki milyonluk araba.. Banlanıyorlar mı? Hayır banlanmıyorlar.. Oyunu oynarken çuvalla para yağıyor üstüne anasını satim..

Ayrıca yine oyunu oynarken mesela heist yaparken bi anda kendini banka soygunundan sonra motorların yanında buluyorsun.. Adam takımı komple motorların yanına spamlıyor, Banlanıyor mu? Yok!

En önemlisi ise Serbest dolaşım modunda adamlar seni kilitliyor, göbeğinde eşşek çıkartıp kafana ufo atıyor... Adamı sniper ile kafasından vuruyorsun adam seni patlatıyor..

BANLANIYOR MU ? YOK!!!

Gta online ı bu yüzden bıraktım ben..
  • thecobra kullanıcısına yanıt
    Mesajlarınızın altında sisteminiz yazıyor şimdi şöyle sistemin var böyle sistemim var diye söyleyip kandırmayın gerçi şimdi deserniz oraya yazdığım değil diye :) olsa zaten ses olamdığını bilirdiniz referanslarıma

bakın 1 yılda 2 defa ps 4 alıp sattım ps 4 ne ne değil çok iyi

biliyorum pc den anlamayıp yok şöyle ses yapıyor yok böyle yapıyor dediğinize göre hiç anlamadığınız aşıkar konsol elektirk süpürgesi gibi çalışıyor hem yapancı hem türk forumlarında millet isyan ediyor buna

hele gece sessizde tam traktör size konsolunuzla mutluluklar kendinizi kandırmaya devam edin şunu unutmayın konsolun ex

oyunlarını oyanamak isteyen pc oyuncusu zaten alıp bitiriyor sonrada adam gidip 2000 tl ye ekran kartı alıyor tutup 1500 tl lik konsolumu alamıycak çünki pc nin oyunları konsoldan çok üstün 2 platforma çıkan oyunu pc oyuncusu konsolda değil pc de oyanamak iste bu

kadar basit ayrıca gta 5 konsolcular unutmuş demişsiniz ben gta 5 konsolda ön sipaişle alıp 1 hafta sonra kardeşlikte sırf 30 fps nin iğrençliği yüzünden sattım üşenmiyorsanız geriye dönük tarayıp bakın hade

siz 30 fps aa olmadan düşük grafiklerinizle mutluluklar.Tabi siz sevinin bazı oyunlar önce çıkıyor diye bunun sebebi korsan yakında korsanda bitecek o sorunda ortadan kalakacak ozaman konsolun tek

avantajı olan kimi oyunların erken çıkmasıda kalmıycak zaten 20 çıkan oyundan ancak 1 tanesi çıkar veya çıkmaz erken geri kalan hepsi aynı zamanda çıkıyor. Ayrıca fanboy değilim siz olayı taşımışsınız olayı

ben olanı söylüyorum siz konsolu savunuyorsunuz benim fanboy olamam için konsol kullanmamam gerek ben 2 flatformuda kullanmış biri olarak yazıyorum sizin gibi bilip bilmeden atup tutmuyorum.

Lütfen bir dahada bana yazmayın bilgisizlerle tartışıp zamanımı boşa harcayamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkdevil35 -- 13 Şubat 2016; 15:04:23 >

• thecobra kullanıcısına yanıt
    İşte bir fanboy daha bizde gta 5 oynuyoruz bunların hiç biri başımıza gelmiyor herkes bilir bu tür hileleri kullananlar hemen banlanıyor illaki genede kullanan olabilir

ama bunlar çok az.Ayrıca daha 2 gün önce ikinci el forumda bu arkdaştan zumber4428 1.250.000 dolar gta oyun parası veren kart aldım dediğiniz gibi olsa alırmıydım ama

sizin dediğiniz hilelerin hiç birini görmedim ve yok korsan oyunla online girip bu hileleri yapsan banlanman 1-2 gün sadece pc yi kötülemek için daha gerçekçi şeyler

bulun.

http://www.merlininkazani.com/GTA_Vin_PC_versiyonunda_birinci_BAN_dalgasi_basladi-haber-81400p1.html

http://www.merlininkazani.com/GTA_Vte_yapilan_banlar_hakkinda_Rockstardan_aciklama_geldi-haber-81478p1.html

Önce bilgi bilgi olmadan sallamak kolay hade size güle güle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkdevil35 -- 13 Şubat 2016; 15:18:31 >

• En bomba yorumlar aşağıda şu şekilde sıralanmıştır lütfen boş olan yere gerekli eksik olan anahtar kelimeyi yazınız?

Oyun yok
    Oyunlar 5 fps
    4K
    Pc daha güçlü
    ............

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GTA 5 online PS3'de oynadım hesabı PC taşıdım (Returning Player) olarak devam ediyorum... şuan hakkıyla 547 leveldeyim, 2 platformda hilecilerin kol gezdiği lakin denildiği kadar hileciler muhattap olmadım..

Freemodda amaçsız birbirini öldürmek yerine, DM, LTS vs.. oynadım Görevleri ve Daily objectives yaptım, Heistleri kovaladım hem para hem rankım yükseldi, stats fulledim...

Freemoddan çıkma level ve para için aktiveteler yapma sonra PC'de hileciler var diye ağla...
    Buda ispatı GTAO'da PS3 ve PC parayı ve leveli nasıl yükseltmişim...
    Belgeler konuşur... Boş lakırdı olmaz
    Playstation 5'in ilk detayları konuşulmaya başlandı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 15 Şubat 2016; 10:33:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ClimbDown

?

3770 ile fx 8350'i yan yana yazıp bunlar lazım diyorsun?

Bir mantıklı düşün,

Ps4 30fps Gta V oynatıyor.

Bende i5 6500 ve r9 380 4gb var,+60 fps en yüksek ayarlarda(msaa gibi saçma ayarlar tabiki açık değil,texture very high) 4x aa ile oynuyorum.

Dediğin 3770 benim işlemciyi tokatlar,yazdığın ekran kartlarıda?

i5 6500,r9 380 4gb,8gb Ddr4 ram,1151p anakart ve vs 550 güç kaynağı aldım.

2200tl gibi bir fiyatı oldu.

60 fps altında düşmeden çoğu oyunu iyi ayarlarda oynuyorum,30fps ye düşmeyi göze alsam zaten ayarları sonlarım.

Bu arada,tüm bunları yazdım ama konsolda oyun oynamanın keyfi ile bilgisayarda oyun oynamanın keyfi başkadır,karşılaştırmayın boşuna
    Aynen mesajlarım admin tarafından silindi.. Bir arkadaşımız rahatsız olup şikayet etmiş kim acaba.. Oradaki yazı 2009 yılında sistem kuran bir arkadaşımızın (MegaWolt38) 2.el piyasası üzerinden parça alışverişi yaparak 500,00TL 'ye sistem güncellemesi yaptıktan sonra kullanmış olduğu GTX660ti ekran kartıyla tüm oyunları üst seviye de oynuyorum iddiası üzerine yazılan bilgilerdir.. Onun iddiası üzerine benim yapmış olduğum açıklama bu arkadaşın doğruyu yansıtmadığı, 2009 yılında kurduğu sistemde i7 950 işlemciyle beraber şuanki ekran kartında yeni çıkan ( 2015 - 2.çeyrek sonrası) ve çıkacak olan oyunları iddia ettiği üzere üst ayarlarda stabil verilerle akıcı bir şekilde oynamasının mümkün olmadığı, i7 3770 ve fx 8350 işlemci takviyesiyle beraber uzun vade de belirtiğim ekran kartlarıyla istediği verilere ulaşabileceği bilgisini verdim.. Sonra olaylar çığrından çıktı tabi.. Biraz sıkıştırınca patır patır döküldü.. Arkadaşın yazılarından bazıları duruyor mesela bazı örnekler vermişti.. Hangi donanımları - hangi tarihte değiştirdiğini sorduğumda da tarih bilgisini hiç vermedi ama donanım bilgisi vererek şunu söyledi..

quote:

2009 yılında 1.000 dolara (1480-TL ediyor) topladığım üst seviye sistemimden eski olan parçaları toplam 500-tl farkla güncelledim anlayabildin mi şimdi. 100-tl ye sattığım 4gb ram yerine 130-tl ye sıfır 8 gb ram aldım, aradaki fark 30-tl, anakartı 150-tl ye sattım, 250-tl ye güncel üst seviye 2.el anakart aldım, aradaki fark 100-tl, işlemcim zaten i7 idi, güncel çipsete göre yeniledim 200-tl fark verdim. 150-tl ye ekran kartını sattım 350-tl ye daha iyisini aldım, aradaki fark 200-tl.

Silinen Yorumundaki İfadeye DİKKAT; "Kingston HyperX Fury Blue 8GB 1600MHz DDR3 RAM Amazon üzerinden $38.90 kargo bedeli 43$ * 3 = 129,00 TL alıyorum" burada bir sıkıntı yok 2016 yılında ki bu parçanın piyasa fiyatları zaten bu.. Akıllar da soru işareti olan bugünkü piyasa üzerinden satın aldığı RAM'i örnek verirken, elindeki 4 GB DDR2 RAM'i 100,00TL 'ye nasıl okuttu.. İşin yalan kısmı burada devreye giriyor.. He derse ki ben bu işlemleri 2-3 yıl önce yaptım o zaman bana Kingston HyperX Fury Blue 8GB 1600MHz DDR3 RAM amazon üzerinden bu parçayı kargo dahil 43$ aldım, bendeki 100,00TL'ye sattım aradaki fark 30,00 TL diye yazmasın, çünkü bu donanımın o zaman ki piyasa değeri amazon'da kargo dahil 70$ üstündeydi.. Ayrıca iyi bir sistem seni 5 yıl götürür diye akıl verip, 2014'ten önce bu sistemi güncellediyse bu sefer de buradan patladı.. Daha ne iddialar vardı silinen yorumlarda.. Kendini haklı çıkarmak adına daha birçok doğruyu yansıtmayan beyanlar.. Üstüne bi de 15 like almış.. Acaba bu like veren arkadaşlar konunun nesini bilerek like atmışlar o da muamma.. Neyse..

Ayrıca; GTA V örneği benim tarafımdan verilmiş bir örnek değildir.. 2013 yılında PS3 için geliştirilmiş 2015 yılında PC için piyasaya sürülen ve sistem gereksinimleri yine 2015 yılında çıkan diğer yeni oyunlara göre çıtası düşük olan bir oyundur.. Konu içerisinde aynı ekran kartını kullanan bir arkadaşın stabil değerlerle oyunu üst seviyede oynayamadığından bahsetmiştir.. Ben PC dünyasıyla tanıştığım da elimde IBM 8088 bilgisayarla, floppy disklerle DOS üzerinden oyun oynuyordum.. O zamanlar ne ekran kartı ne de sanki çok güçlü bilgisayarlar varmış gibi benchmark testlerine gerek vardı.. En son GTX960 ekran kartıyla sezon kapattım.. Yani PC tarafına yabancı olan birisi değilim.. Hayatında ilk defa sistem kurmuş, kullanmış yada örnek yukarıda ki gibi atıp tutanlardan hiç değilim..

Benim iddiam iyi bir PC sistemine oranla çok düşük bütçeyle, orta düzey grafikler de bazı oyunlar için 30fps bazı oyunlar için 60fps stabil değerlerle 10 yıl boyunca verim alabilmenin tek yolu oyun konsolları olduğunu söylemek.. Mesela; Playstation 3 (2006) ile Playstation 4 (2013) arası 7 yıl yapıyor.. Şuanda 2016 yılındayız ve hala PS4 için geliştirilen bazı oyunlar PS3 tarafına da çıkmaktadır çok tatmin edici bir görüntü var mıdır onu 2006 yılında çıkan bir sistemin üzerinden değerlendirmek lazım işte.. Oyun oynamak için ortalama 10 yıllık ömrü olan bir cihaz bence çok iyi bir yatırımdır.. Ama 2006 yılında yapılan bir PC sistemiyle bunu yapman imkansız arkadaş, bunun aksini ispat etmeye çalışan adamın aklıyla zoru vardır.. Oynarım diyorsa 11 Kasım 2006 yılına kadar çıkmış en iyi PC donanımıyla Far Cry 4 - Watch Dogs - PES 2016 - Fifa 2016 oynasın da göreyim.. O zamanın en iyi PC sistemi, şuanda PS3 kadar bile performans elde edemez.. Neden peki seninde bildiğin gibi her iki platform için hazırlanan oyunların altyapısı ve mekanikleri farklı geliştirilip, optimize edilerek platformlara çıkmaktadır.. Burada konsol sahiplerinin fedakarlığı fps değerlerinin düşük ve grafik ayarlarının iyi bir PC sistemine göre orta düzeyde olması.. Peki verdiğin paranın karşılığında yapılan fedakarlık makul bi bedel mi bence evet.. Ortalama 1.200 TL olan bir oyun konsolunun karşısına bazı arkadaşlarımızın yaptığı gibi sadece ekran kartı 2.000TL olan bir PC 'nin grafikleri ve fps değerleri üzerinden vurmakla olmaz..

quote:

Dediğin 3770 benim işlemciyi tokatlar,yazdığın ekran kartlarıda?

Senin donanıma gelince; aralarında uçurum derecesinde bir fark yok çünkü benim örnek verdiğim işlemci 2012 yılında Ivy Bridge i7 teknolojiyse üretildi senin elindeki işlemci ise 2015 yılında yeni nesil Skylake i5 teknolojisiyle üretildi.. Aradaki performans farkı oyunları çok fazla etkileyecek değerlerde değil.. Ekran kartına gelince elindeki ekran kartı 2015 çıkışlı yeni nesil ve kıyaslama yaparsak hemen hemen benim sezonu kapattığım GTX 960 SuperSC ACX 2.0 verilerine yakın bir ekran kartı kullanıyorsun... Yani sendeki sistem senin ifadenle öyle çokta tokatlanır türden değil donanımını çokta küçümseme bence..!!
    Bu donanımlarla bir çok oyunu da tabi ki stabil verilerle şuanda oynarsın, oynayamıyorum dersen sıkıntı olurdu Seninle konuyu tartışabilmemiz için biraz zaman geçmesi lazım, bakalım yeni çıkan donanımlar ve oyunlar çıtayı ne kadar yükseltecek.. Ayrıca senden bir ricam var, elindeki sistemle 2015 çıkışlı Batman Arkham Knight oyununu en üst seviye de(ultra) stabil verilerle oynarken çektiğin bir video koyabilirsin misin lütfen test verilerine bakalım..?

Zevkler ve renkler muhabbeti.. Her iki platformun hitap ettiği kitle farklı.. Maddi imkanı olup üst performans isteyen herkes PC tarafını tercih eder, Düşük bütçe ile uzun vadeli kullanım düşününde oyun konsollarını tercih eder.. Her iki platformun birbirine göre artıları ve eksileri vardır..

Neyse herkesin tercihi kendisi için hayırlı olsun..!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alaturcamawzer -- 16 Şubat 2016; 11:38:36 >

• Konunun başlığında " Ps5 çıkınca PC yi ezip geçecek " yazıyormuş gibi konuda ekran kartından , işlemciden başka bir şey konuşulmamış.Konunun PC ile alakası yok , Ps4 ün şu an ki durumu ve Ps5 in ne zaman çıkacağı içerik , hatırlatmak istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: wither

Konunun başlığında " Ps5 çıkınca PC yi ezip geçecek " yazıyormuş gibi konuda ekran kartından , işlemciden başka bir şey konuşulmamış.Konunun PC ile alakası yok , Ps4 ün şu an ki durumu ve Ps5 in ne zaman çıkacağı içerik , hatırlatmak istedim.

Haklısın kardeşim.. Bi ara sıcak tartışmalar yaşanmıştı admin el atmadan önce, ona istinaden bende cevap hakkımı kullanarak soru soranlara cevap verme ihtiyacı duydum.. İlk günden beridir zaten bende dahil bir çok kişi konu dışında kaldı..

PS5 için hayırlısı diyelim.. Şuanda birçok dedikodu ve varsayım var ortada ve bazı söylemlerle beklentiler iyice yükseltilmeye çalışıyor umarım sonuç hüsran olmaz..!!!
  • Alaturcamawzer A kullanıcısına yanıt
    Lafım direk sana değildi hocam.10 mesajdan 8 i pc donanımıyla ilgili.400 $ lık aleti 1000 $ lık pc ile karşılaştırıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wither -- 15 Şubat 2016; 16:38:07 >
  • Alaturcamawzer A kullanıcısına yanıt
    Sadece Ats var bende şu an,ben oyun motoru odakli kullaniyorum pc yi.

8350 ile i3 3770'in ayni seviyedeki işlemciler olmadiğinin altini yine çiziyorum.

Ben ps4 ile pc tartişmasi çikaracak birşey yazdiğimi duşunmuyorum,

Duşuk butçem var,2-3 tane oyun alip oynayacağim ve online ile pek işim olmaz diyen birisi tabiki ps4 alabilir.

Edit : Bu arada o oyunun optimizasyon sorunlari var,onunla karşilaştirma yapmak pek mantikli olmaz.

Ve buna ek olarak,nvdia works kullanan oyunlarda amd kartlar çakiliyor.

klavye bozuk yazi için kusura bakma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ClimbDown -- 15 Şubat 2016; 17:19:05 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: strathmorea

Oyunlar grafik ve etkileşim olarak şu an 5 yıl geriden gidiyor. Bunun da tek sebebi konsolların piyasada kalma süresi. Diğer arkadaşların da dediği gibi minimum 5 yıl daha şu anki yeni konsollar kalır ama oyun gelişiminde özellikle grafik alanında inanılmaz derecede sektörü tıkıyorlar.

5 yıl konsol 🎮 çıkmasına demişsiniz bu görüşünüze katılmıyorum
    Diğer dedikleriniz kelimesi kelimesiyle doğru konsollar yüzünden oyun sektörü grafik olarak
    geriden takip ediyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrKira

Eğer bu nesil gibi çıkarsa 2020 de , r9 390 , 16 gb ram , 1 tb hdd , 2500 tl fiyat ile gelir 1080p 30fps oyun oynarız artık millet gtx 1xxx lerle , 2k da 60 fps oyun oynarken...

Bu sene çıkacak pc oyunları 16gb önerilen ram istiyor
    Yeni nesil konsollar 32 gb olmalı
  • Çok erken değil mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha min 3 yıl var ama her şeyden önce umarım şu oyun fiyatlarına bir çözüm bulunur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞokBıçaklıZed -- 16 Şubat 2016; 3:13:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClimbDown

Sadece Ats var bende şu an,ben oyun motoru odakli kullaniyorum pc yi.

8350 ile i3 3770'in ayni seviyedeki işlemciler olmadiğinin altini yine çiziyorum.

Ben ps4 ile pc tartişmasi çikaracak birşey yazdiğimi duşunmuyorum,

Duşuk butçem var,2-3 tane oyun alip oynayacağim ve online ile pek işim olmaz diyen birisi tabiki ps4 alabilir.

Edit : Bu arada o oyunun optimizasyon sorunlari var,onunla karşilaştirma yapmak pek mantikli olmaz.

Ve buna ek olarak,nvdia works kullanan oyunlarda amd kartlar çakiliyor.

klavye bozuk yazi için kusura bakma.

Tartışma lafın gelişi kardeşim, biz ona fikir alışverişi diyelim..

İşlemci kısmına gelince alt tarafta genel olarak yakaladıkları performans grafiği yer almaktadır.. Core tabi ki AMD'ye göre önde ama genel açıdan bakıldığında oyunları direk etkileyecek kadar yakaladıkları performans verileri arasında uçurumlar yok.. Bant ve Frekans Genişliği, Önbellek vs. gibi ayrıntılı olarak özellikleri kontrol ettiğimizde iyi bir sistem için tercih edilebilir mi evet bir albenisi var sebebi ise daha makul bir fiyat olsun diyenlerin tercihi hem işlemci hem de ekran kartı olarak AMD 'nen yana, maddi problemi olmayan canavar düşkünleri ise Nvidia ve Intel kombinasyonundan yana.. Olay yine özetle bütçe de bitiyor.. Bana göre ise oyun konsollarından yana.. Sebebini yukarı da yazdım..

AMD FX 8350

8 Cores, 8 Threads
    @4.0GHz Piledriver (2012)

Best Bench: 82% Base clock 5.15 GHz
    Worst Bench: 19% Base clock 4.2 GHz, Turbo 1.4 GHz

Core i7 3770 ( SR0PK )

4 Cores, 8 Threads
    @3.4GHz Ivy Bridge (2012)

Best Bench: 96% Base clock 3.4 GHz
    Worst Bench: 31% Base clock 3.4 GHz, Turbo 1.6 GHz

Konunun yine dışındayız.. PM yada donanım kısmında devam ederiz..

Saygılar

Playstation 5'in ilk detayları konuşulmaya başlandı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alaturcamawzer -- 16 Şubat 2016; 11:33:31 >

• Konsollar olmasaydı grafikler 5 yıl ilerde olurdu da o grafikleri akıcı oynatacak sistemi 15 bin tl ye toplayabilirmiydiniz acaba.Fiyat performans endeksi diye bir şey var.Sizin kafanıza göre Bmw varken ford alan insanların hepsi kafasız.

• Konsolların ileride ne olacığını çok merak ediyorum.Yada üretilecekmi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • GT_55 kullanıcısına yanıt
    hangi pc o fiyatı 4000-5000 tl arasındadır ama playstation fiyatı sabit 1500 tl birde bu açıdan bak
  • Ya daha ps5'in cikmasina uzun sure var ne bu simdiden haberleri yapilmasi beklentiler neler felan daha ps4'u tam kullanamadan ps5 2019'dan once cikmaz ondan cok gereksiz bir haber

• quote:

Orijinalden alıntı: xxxpisikopat

hangi pc o fiyatı 4000-5000 tl arasındadır ama playstation fiyatı sabit 1500 tl birde bu açıdan bak

32k ultra ayarlarda 240 fps oynatacak bir pc daha üretilmedi.Bazı arkadaşlar ironiyi anlamadı sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.