Şimdi Ara

Playstation 4 Pro Dinlenme modu sorunu Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Benim şöyle bir sorunum var. Benim ps4 pro'yu ne zaman dinlenme moduna almaya kalksam hiç o moda girmiyor o önünde ki beyaz ışık yanıp sönüyor kumanda ile açmayı denesem bile açmıyor çareyi kabloyu sökerek buluyorum. İnternet'de bir kaç yol var denedim ( yazılımı yeniden kur, safe mode'da şunları yap gibi) ama olmadı. Bu sorun ile karşılaşan var mı ? Ne önerirsiniz? Özetle ps4 pro'yu dinlenmeye sokamıyorum ışık parlayıp, sönüp duruyor. Bir de şöyle bir şey var oyun indereceğim zaman dinlenmeye giriyor sarı ışık yanıyor sabit bir şekilde ama oyun indiğinde o sarı ışık yanıp sönmeye başlıyor ve ben ne ds4 den nede cihaz üzerinden açabiliyorum ps4 ü fişi çıkartıp takıyorum sürekli maalesef:(

Zaman ayırdğınız için teşekkür ederim. İyi günler.

• Bilen var mı?
  • Arka planda kalan bazı oyunlarda sorun olabilir. Oyunu kapatıp dinlenme modunu öyle dene.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dark dragon kullanıcısına yanıt
    O ayar kapalı ona rağmen oluyor
  • Eğer bir oyun dinlenme modunda iniyorsa ve indirme tamamlandıktan sonra sarı ışık yanıp sönüyorsa bu oyunun kurulum işleminin yapıldığı anlamına gelir. Eğer dinlenme modunda USB üzerinden güç sağlansın seçeneğini seçmişsen sarı ışık yanıp sönerken USB'lerin gücü kestiğini de gözlemleyebilirsin. Yanıp sönmenin bitmesini bekledikten sonra cihazı açmanı öneririm. Bu durumdayken açmaya çalışırsan cihazın işlemi yerine getiremediğini gözlemleyebilirsin.

Şimdi ilk problemine bir çözüm üretmeye çalışalım. Eğer cihaz dinlenme moduna giremiyorsa arka planda çalışan bir uygulama veya yazılımsal (FW) bir problem (belleğe atmak gibi) buna sebep oluyor olabilir. Benim sana tavsiyem database rebuild seçeneğini uygulaman. Bu seçenek ile HDD üzerindeki bozuk işletim sistemi kısımları düzeltiliyor. Böylece daha stabil bir sisteme kavuşuyorsun.

Düzelmezse daha başka yerlerde problemi ararız.

• quote:

Orijinalden alıntı: CaSsErDoDo

Eğer bir oyun dinlenme modunda iniyorsa ve indirme tamamlandıktan sonra sarı ışık yanıp sönüyorsa bu oyunun kurulum işleminin yapıldığı anlamına gelir. Eğer dinlenme modunda USB üzerinden güç sağlansın seçeneğini seçmişsen sarı ışık yanıp sönerken USB'lerin gücü kestiğini de gözlemleyebilirsin. Yanıp sönmenin bitmesini bekledikten sonra cihazı açmanı öneririm. Bu durumdayken açmaya çalışırsan cihazın işlemi yerine getiremediğini gözlemleyebilirsin.

Şimdi ilk problemine bir çözüm üretmeye çalışalım. Eğer cihaz dinlenme moduna giremiyorsa arka planda çalışan bir uygulama veya yazılımsal (FW) bir problem (belleğe atmak gibi) buna sebep oluyor olabilir. Benim sana tavsiyem database rebuild seçeneğini uygulaman. Bu seçenek ile HDD üzerindeki bozuk işletim sistemi kısımları düzeltiliyor. Böylece daha stabil bir sisteme kavuşuyorsun.

Düzelmezse daha başka yerlerde problemi ararız.

2. dediğinizi deneyeceğim (rebuilt database i)
    1. dediğinizi tam anlamadım maaelef o yanıp sönme hiç bitmiyor yani düzeltmek için usb ye güç sağlayı kapatmam mı lazım

Çok teşekkür ederim bu arada

• Ali Unal A kullanıcısına yanıt
    O yanıp sönme hiç bitmiyorsa rebuid database yapın. Ondan sonra tekrar bir bakın. Yalnız bir uyarı daha yapmam lazım: Rebuild database bozuk her şeyi sistemden siler. Save Game dahil gidebilir. Bunu yaparken aklınızda bulundurun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaSsErDoDo -- 15 Eylül 2017; 17:20:47 >
  • quote:

O yanıp sönme hiç bitmiyorsa rebuid database yapın. Ondan sonra tekrar bir bakın. Yalnız bir uyarı daha yapmam lazım: Rebuild database bozuk her şeyi sistemden siler. Save Game dahil gidebilir. Bunu yaparken aklınızda bulundurun.

Maalesef olmadi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    O zamam bu sorunu her pro kullanıcısı yaşıyor mi diye araştırmak lazim. Çoğunluk yaşıyorsa FW açısından bir problem var demektir.

• quote:

O zamam bu sorunu her pro kullanıcısı yaşıyor mi diye araştırmak lazim. Çoğunluk yaşıyorsa FW açısından bir problem var demektir.

Yabanci forumlardada ayni sorunu yasayanlar var

O zaman Sony'nin el atması lazım. Sizin yapabileceğiniz bir şey yok.
  • Böyle olaylarda yapılması gerekenleri yaptıysanız ve hala hata devam ediyorsa daha fazla uğraşmadan servise götürmek en güzel çözümdür.Sorununuz çözülmediyse servise götürün cihazı gerekirse birebir değişim bile yaparlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 17 Eylül 2017; 3:34:35 >
  • Sorununuz buyuk ihtimalle yazilimsal degil donanimsal. Emin olmak icin yeni gelecek bi system update yapip bakin. Sorun hala devam ediyorsa kesin donanimsaldir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kasatka

Sorununuz buyuk ihtimalle yazilimsal degil donanimsal. Emin olmak icin yeni gelecek bi system update yapip bakin. Sorun hala devam ediyorsa kesin donanimsaldir.

Servise götürmeyi düşünüyorum. Pazartesi günü ps4 ün sitesinden bulduğum numarayı arayıp sorun ile ilgili yardım isteyeceğim. Duruma göre servise gidecek cihaz. Ama bence donanımsal olsaydı bir oyun indirirken dinlenme moduna geçmezdi. Oyun indirmesi bittiğinde veya bir şey indirmeden dinlenmeye geçtiğinde hata veriyor.
    Son olarak, Sony yetkili servisi için önceden randevu almam gerekir mi? Bilginiz var mı yasal süreç nasıl işliyor?

• Makina da "HDMI Cihazı Bağlantısını Etkinleştir" diye bir seçenek olacak bunu pasif hale getirin ayrıca TV de de bu özellik varsa bunu da devre dışı bırakıp öyle deneyin.
  • Yazılımsal olarak da Pro'da bazı sorunlar olduğu aşikar. Bazen ben de dinlenme moduna alamıyorum cihazı. Bazen de dinlenme modundan geri açamıyorum takılıp kalıyor. Tv ekranını açıp kapattığım da görüntü gelmesi uzun sürebiliyor. Pek sıkıntı edilecek sorunlar değil şayet aynı hatalar sürekli tekrarlamıyorsa. Ama Sony sağlam bir update yayınlayıp bu sorunlardan arındırmalı cihazı. Keza ilk model cihazımda bu sorunları hiç yaşamadım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.