Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU (883. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
34.822
Cevap
287
Favori
1.311.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 881882883884885
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AnlamakYetmez

Bilenler yazarsa sevinirim

Yıllardır pc de xbox360 kolunu kullandım

Ps4 alınca kontrolcuye alışmak zor olur mu?? Yoksa alışman zor olur ps4 alma mı dersiniz.

Çapraz analog ve click'li omuz tuşlarına alıştığım için ben dualshock'ten keyif alamıyorum. Eğer takıntı yaparsanız 3. parti kontrolcülere yönelin.

https://m.youtube.com/watch?v=6JInHRFYorw

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben PS4 ümü satıp PS4 Pro alanlardanım, benim PS4 ten son zamanlarda sürekli 3 bip sesi geliyordu ve bir türlü çözümünü bulamamıştım. Internette yazılanların hepsini yaptım birşey fark etmedi. Sonra komple reset atıp sıfırladığımda cihaz düzelmişti. Ama iş işten geçmişti ve pro almaya karar vermiştim. Şimdi size benim gördüğüm avantajları yazacağım.

Bunlar sadece benim gördüğüm ya da deneyimlediğim kişiden kişiye fark edebilecek bulgulardır. Daha hızlı bir kablosuz bağlantısı var, çok az miktarda hızlı merkezi işlemci ile hızlı oluşu, çok daha iyi bir dizaynı var (şahsen diğer eski kasa elde kalacak gibi bir görüntü verirken bu çok daha sağlama benziyor), aşırı derecede ısınmıyor,neredeyse 2 kat güçlü grafik işlemcisi ile birçok oyunda (4k, 60 fps veya daha iyi grafikler 1080p, şeklinde ayar yapılabilecek olması), oyun yükleme süreleri kısalmış, ps4 8GB Ram iken pro da +1GB daha ilave edilmiş, yani kısacası ps5 ten önce otimize edilmiş bir konsol..

Ben 4K TV ile oynamıyorum, bana Full HD ve akıcılık ve grafik detaylarının zengin olması yeterli geliyor.

Sadece görüşlerimi paylaşmak istedim..İllaki olumsuz yönleri de vardır..Tecrübe ettikçe hepimiz göreceğiz..

Herkesin şimdiden yeni yılını kutluyorum..

• Dostum hdr siz nasıl daha güzel anlayamadım. Ben hdr moduna geçince grafikler iyileşiyor ve renkler cok parlak ve canlı oluyor. Normal modda ise renkler matlasiyor gibi ... sanki tüm renkler acık tonlara kayıyor.

Senin tv markasın nedir acaba. Hdr si iyi olmayan bir tv olabilirmi.

Birde sunu söylim normal moddaki renk ayarları ile hdr modundaki renk ayarlarını ortak kullanamazsınız. Bende sony xd5505 var hdr modunda gecince siyahlar ve kırmızı cok patlıyor. Bende siyah ayarını biraz düşürüp kırmızıyıda biraz kısınca cok güzel oluyor.

İnanin bu zevk meselesi değil arkadaslarımada iki modu arka arkaya gösteriyorum ve hdr gecince verdikleri tepki şu grafikler seviye atlıyor. Gercektende böyle. Bence sen renk ayarlarınla oyna hdr de iken

• quote:

Orijinalden alıntı: İstanbulldozer

Dostum hdr siz nasıl daha güzel anlayamadım. Ben hdr moduna geçince grafikler iyileşiyor ve renkler cok parlak ve canlı oluyor. Normal modda ise renkler matlasiyor gibi ... sanki tüm renkler acık tonlara kayıyor.

Senin tv markasın nedir acaba. Hdr si iyi olmayan bir tv olabilirmi.

Birde sunu söylim normal moddaki renk ayarları ile hdr modundaki renk ayarlarını ortak kullanamazsınız. Bende sony xd5505 var hdr modunda gecince siyahlar ve kırmızı cok patlıyor. Bende siyah ayarını biraz düşürüp kırmızıyıda biraz kısınca cok güzel oluyor.

İnanin bu zevk meselesi değil arkadaslarımada iki modu arka arkaya gösteriyorum ve hdr gecince verdikleri tepki şu grafikler seviye atlıyor. Gercektende böyle. Bence sen renk ayarlarınla oyna hdr de iken

kardes bende sony tv var hdr li hdrye nasıl geciyon peki

• uncharted 4te hdr ac kapa ayari var onu diyoruz koroglu69.....zaten nornalde olmasi gereken o o yuzden hdryi actiktan sonra bakacagim bugun yine tv ayarlarina renk doygunluguna falan...55eg920v var bende...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maclarens90 -- 28 Aralık 2016; 11:33:50 >
  • Daha ziyade psn plus gibi abi. Bi halta yaramıyor. Ama parayı bayılınca kendini önemli bir insanmışsın hissi veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jul

quote:

Orijinalden alıntı: ultrasn0w

quote:

Ps4 ile slim arasinda donanimsal fark mi arkadaslar ??

O bong içmez anca joint o

Xbox ile hala git gel yaşıyorum, parçalamaz mı xbox??

@jul olm çıldırtmışsın herkesi😂😂😂😂

Jamaikadan baglaniyorum , baglantibsorunlari yadiyorum kubarla iletisim kuralim

Hash oil ile bağlantı sağlandı

• Merhabalar;
    Salonda otururken PS4 nete kablolu olarak bağlıydı. Netim süperonline fiber 50 mbit ve ben 70 ve 80 lere kadar bağlantı alabiliyorum. Fakat şu an oturma odasına geçtim. Wifi ile bağlantı sağlıyorum max 10 - 15 mbit şeklinde hızım var bu normal midir sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpt_Vader

Vay be şuanki stok ve fiyat durumuna bakınca zamanında iyiki almışız 1500 tl ye.

bn 1450 ye tr den aldım :D 23 kasımda cihazı media marketten almış bende cihazı 26 kasımda elden aldım :D hiçbirşeyine dokunmamış :D faturalı eurasia garantili
  • snakefatih kullanıcısına yanıt
    Puhahahaha önemli insan ha

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbulldozer kullanıcısına yanıt
    8 bit panelin hdr performansi ile 10 bit panelin hdr performansi bir olmaz. bir de arka kisimda yazilimla yapilan isler var. tv'nin islemcisi ne kadar iyiyse o kadar iyi tepki verir. tabi bu hdr, 3d islerinin bir maliyeti vardir karsiliginda input lag degeri artar. benim gozlemledigim ozellikle hdr'li demo videolar basarili. fakat ps4'te oyunlara uptade ile gelen hdr'yi pek sevemedim, alisamadim. belki ileride cikacak oyunlarda daha iyi performans gosterir. tv ureticileri bir ara 3d'ye takmisti bu hdr isini de ona benzetiyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ps4 ile slim arasinda donanimsal fark mi arkadaslar ??

O bong içmez anca joint o

Xbox ile hala git gel yaşıyorum, parçalamaz mı xbox??

@jul olm çıldırtmışsın herkesi😂😂😂😂

Jamaikadan baglaniyorum , baglantibsorunlari yadiyorum kubarla iletisim kuralim

Hash oil ile bağlantı sağlandı

Ben pro aldim seni bekliyom agaaaaaz 50 lik te hazirladim

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Daha ziyade psn plus gibi abi. Bi halta yaramıyor. Ama parayı bayılınca kendini önemli bir insanmışsın hissi veriyor.

Ben Tr üyeliklerde geçerli değil diye biliyordum bu prime üyeliği de. için gerçi neyse artık oranında bi espirisi kalmadı.
  • Monil surumde surekli hata veriyor ve bos sayfaya atiyor. Yazilat kuculup buyuyir
  • azizbaris kullanıcısına yanıt
    Gayet normal benimde 50 mpbs kablolu 45 aliyorum senin iyi bile ama mutlaka kablo ile baglan daha verimli olur.

• PS4 ü olan neden satıp PS4 Pro alır ki bu fark hissedilir seviyede değil ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S R T

8 bit panelin hdr performansi ile 10 bit panelin hdr performansi bir olmaz. bir de arka kisimda yazilimla yapilan isler var. tv'nin islemcisi ne kadar iyiyse o kadar iyi tepki verir. tabi bu hdr, 3d islerinin bir maliyeti vardir karsiliginda input lag degeri artar. benim gozlemledigim ozellikle hdr'li demo videolar basarili. fakat ps4'te oyunlara uptade ile gelen hdr'yi pek sevemedim, alisamadim. belki ileride cikacak oyunlarda daha iyi performans gosterir. tv ureticileri bir ara 3d'ye takmisti bu hdr isini de ona benzetiyorum.

hdrli videolardaki goruntu benim tvde efsane gozukuyor...ama demin de ayarlari kurcaladim vs olmadi olmuyor sanki tam olarak ne gibi biliyor musunuz hdr kapali iken acik, acikken kapali gibi oluyor cidden dedim acaba oyunda hata mi var kapali yazinca acik mi oluyor diye ama tvde hdr acik diye ikaz da geliyor anlamadim gitti...foto cektim telefondan aksam paylasirim pcye atip...hdr kapalii iken renkler civil civil doyurucu ve parlak, hdryi aciyorum feri kaciyor matlaşıyor sonuklesiyor butun canliligi gidiyor hani ayar tam tersi olsa tamam diyecegim ama anlamadim bir turlu...tv renk ayarlari siyah seviyesi vs kurcaladim ama benim tvde uncharted 4 her nedense hdr aktifken daha kotu gosteriyor...baska var mi 55eg920v kullanan arkadas?
    tv 10 bit ve oledlerde hdr sertifikasi icin 540nit olmasi gereken parlaklik bunda 450nit o yuzden sertifika vermemisler ama cok buyuk bir hdr performans farki yok yani videolarini falan da izledim bilemedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maclarens90 -- 28 Aralık 2016; 16:43:15 >

• ilk ve sonuncu görüntüde hdr kapalı...
    ortadaki iki görüntüde açık...
    tam tersi olması gerekiyormuş gibi geliyor bana tv tersini mi uyguluyor acaba?
    telefon kamerasıyla çektim 6-7mb idi dosyalar ama onları yükleyemedim print screen yaparak paintten kaydettim görüntüleri görüntü kalitesi düşmüş olsa da renkler ve parlaklık bariz kapalıyken daha iyi geliyor bana...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maclarens90 -- 28 Aralık 2016; 16:53:55 >

• İlk ve son görüntü daha net daha canlı görünüyor

• bu hdr işi belirsiz. bence fazla takılmayın zaten baya iyi tv'niz var. su an piyasadaki en iyi led+en iyi hdr performansını veren tv'den daha iyi bir tv'niz var. uncharted 4 ilk ps4'e çıktı daha sonra update ile hdr desteği geldi. şu an ki oyunlar zorlama ile hdr geldi. oyun firmaları ilerde belki hdr'ye daha uygun oyunlar çıkarabilirler.

hdr konusunda fikir vermesi için 21.30'dan itibaren izleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S R T -- 28 Aralık 2016; 18:10:31 >

• 
Sayfa: önceki 881882883884885
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.