Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 [ANA KONU] (439. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
121.011
Cevap
560
Favori
3.399.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PS4 1080p çözünürlüğü kesinlikle verecektir. 720p olması kadar saçma birşey olamaz. 60fps' yide vermesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

30 FPS ile 60 FPS muhabbeti dolanıyor ancak 30 FPS'nin yeterli olduğuna inananlar muhtemelen 60 FPS ile uzunca bir deneyim yaşadıktan sonra aradaki uçurumun farkına varacaklardır. Sabit kamera olmayan oyunların tamamında, sabit kamera oyunların da birçoğunda 30-60 FPS arasındaki fark rahatlıkla farkedilir ve eğer 60 FPS'nin rahatlığına alıştıysanız bir daha 30 FPS'de oynamak işkence bile gelebilir. Bunun psikoloji vs. ile alakası yok, tamamen alışkanlık meselesi. Çünkü ben burada zamanında 16 FPS ortalama ile Call of Duty 2 oynayıp oyunun çok akıcı olduğunu iddia eden üye de gördüm. Bunca zaman düşük FPS ile oynamaya alıştığı için ona güzel geliyordu ama benim için 16 FPS slayt show'un ötesine geçemez.

Mesela geçenlerde tekrardan MGS4'ü bitirdim PS3'te. Solid'i bir duvara yapıştırıp kamerayı çevirdiğimde oyunun o an 60 FPS'ye yakın bir performans sergilediğini farkettim. Çünkü ekranda duvar ve karakter haricinde sistemi zorlayacak birşey yoktu ve kameranın dönüşü çok yumuşak bir şekilde gerçekleşiyordu. Ama kamera tam dönünce etraftaki poligon sayısının artmasıyla tekrardan 30'a iniyordu. PS3'te FPS göstergesi yok ancak uzun yıllar göz bu alışkanlığı edinince sayısal olarak ortalama değer biçebiliyorsunuz.

PSP'nin son dönemlerinde çıkan Gran Turismo da 60 FPS olarak gelmişti ve PSP'de şimdiye kadar görmediğimiz bir akıcılıkta oyun oynadık, bildiğiniz devrim yarattı oyun.

Hedefleri o kadar küçültmemek lazım bence. PS4'ün birçok oyun için 60 FPS verebilmesi en azından benim açımdan çok önemli, hatta grafik kalitesinden bile çok daha önemli. Dediğim gibi eğer bu gerçekleşirse zaten 30 FPS'nin yeterli olduğunu savunan birçok oyuncunun fikri zamanla değişecektir.

Kesinlikle ps4 eğer 30 fps olursa ben almam açıkçası ama inanmıyorum 2013 yılında çıkıcak bir konsolun 30 fps olabilme ihtimali çok düşük..
  • Ben şahsen düşüş yaşanmaması şartıyla 30 fps yi daha çok seviyorum, daha bi sinematik geliyor haraketler, 60 fps de sanki olması gerekenden hızlı haraket ediyor gibi geliyor belkide oyunların 30 fps ye göre yapılmasındandır bilemiyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: myze

satın alacağımız PS4'ün 1080p destekleyen PS4 olup olmayacağını nasıl bilicez? fiyat farkı olacak mı 720p PS4 ile 1080p PS4 arasında? bu çok mühim bir nokta olabilir.

İki farklı playstation olmayacak sadece standart olucak 1080p desteği ise oyuna göre değişicektir eet arada dağlar kadar fark var
  • Az önce NFS Most Wanted 2'de 1080P'de 30 ile 60 FPS nasıl acaba farkediyor mu diye baktım. İnsan gözü 30'un üstünü farkedemez diyen arkadaşlar fena halde yanılıyorlar. 30FPS fena halde rahatsız etti beni. 60FPS ise tabiri caizse yağ gibi akıyor. Her oyunda bu kadar farkeder mi bilmiyorum ama 60 çok pürüzsüz bir oyun deneyimi sağlıyor.
  • Yeni Concept PS4 Tasarımı...

Bu arkadaş umarım Tasarım okumamıştır . Yazık olur okuduğu günlere ve zamanına

• quote:

Orijinalden alıntı: Salvatuon

Az önce NFS Most Wanted 2'de 1080P'de 30 ile 60 FPS nasıl acaba farkediyor mu diye baktım. İnsan gözü 30'un üstünü farkedemez diyen arkadaşlar fena halde yanılıyorlar. 30FPS fena halde rahatsız etti beni. 60FPS ise tabiri caizse yağ gibi akıyor. Her oyunda bu kadar farkeder mi bilmiyorum ama 60 çok pürüzsüz bir oyun deneyimi sağlıyor.

Araba yarışları hızla aktığı için, 60 fps önemlidir.30 fps ile arasındaki fark çabuk hissedilir.Fps oyunları sinematik görünüm açısından 30 fps olabilir, ama araba yarışlarında olmaması gerekiyor.Zaten aslında bu muhabbet fazla uzadı.Tartışma bf4'ün ps4'e 720p geleceğinden çıktı,ama haberin yalan olduğu, yeni nesil konsollarda ismi bile geçmiyor.
    Sitenin kaynak kodları incelendiğinde, oyunun duyurulacağı platformlar gözüküyor.
    PLAYSTATION 4 [ANA KONU]

" Find the latest news, trailers and videos for Battlefield 4, EA and DICE's award winning first person shooter available for Xbox 360, PS3 and PC. "

Yani ps4'ün ismi bile geçmiyor.
  • Valla full hd tv alalı 4 sene oldu yeter artık 1080p oyun oynamak istiyorum ps4 bunu yapamayacaksa hangi cihaz yapacak yıl olmuş 2014 oyun yapımcıları kolaya kaçmaktan vazgeçmeli artık ben yinede full hd oyunların standart olacağına inanalardanım ps4 donanımı bunu yapabilecek güçte umarım aksi bir hata yapmazlar. Şimdi keşke bu kadar erken full hd tv almasaydım diyorum 4-5 metrden oynayacaksın ki ancak gözün rahatsız olmayacak aksi takdirde iğrenç gözüküyor düşük çözünürlüklü oyunlar.
  • Battlefield 4'ün yeni nesile gelmemesi mümkün değil.
  • Bu arada 720p ile 1080p hangi çözünürlük değerlerine işaret ettiğini yazma gereği hissettim.

standart 720p 1280x 720 , 1360x768 lcd ekranlardaki 16:9 oranındaki çözünürlüktür

standart 1080p 1920 x 1080 dir.1440 x 900 ve üzeri çözünürlük değerleri 1080p kategorisine girer.

sonuç olarak 1280 x 720 ile 1920 x 1080 arasında devasa bir fark var aşağıda 30 fps ile 60 fps arasındaki fark video ile gösterilmiş

aşağıdaki utube videosunu 1080p tam ekran izleyiniz

görüceğiniz gibi 30 fps görüntü geçikmeli yavaş durumda ekrana yansımakta bu yorum eleştri değil bilgilendirme amacı ile attım.

Sony bize 1080p ve 60 fps sunarsa tadından yenmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KillerSoldier -- 23 Mart 2013; 11:48:53 >
  • inFamous: Second Son PS4'ün Çıkış Oyunu

Sucker Punch'ın ünlü inFamous serisinin yeni oyunu inFAMOUS; Second Son'ın çıkış tarihinin netleştiğini söyleyebiliriz. Playstation 3'te oldukça popüler olan inFamous serisinin yeni oyunu bu yıl piyasaya çıkıyor.

Oyunun Nathan Reed'in Resume'deki özgeçmiş sayfasında inFAMOUS Second Son'ın 2013'ün 4. çeyreğinde piyasaya çıkacağı yazıyor(du). Haberlerin yayınlamasından sonra Reed özgeçmişinden bu ibareyi kaldırdı.

Playstation 4'ün 2013 yılının 4. çeyreğinde piyasaya çıkacağını göz önüne alırsak inFamous Second Son'ın konsolun çıkış oyunlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada firmada ses tasarımcısı olarak çalışan Andy Martin'in sayfasında da oyunun 2013'te çıkacağı belirtilmiş.

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-inFamous_Second_Son_PS4un_Cikis_Oyunu-36706.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanprg

quote:

Orijinalden alıntı: Nontheist

Bu arada 720p ile 1080p hangi çözünürlük değerlerine işaret ettiğini yazma gereği hissettim.

standart 720p 1280x 720 , 1360x768 lcd ekranlardaki 16:9 oranındaki çözünürlüktür

standart 1080p 1920 x 1080 dir.1440 x 900 ve üzeri çözünürlük değerleri 1080p kategorisine girer.

sonuç olarak 1280 x 720 ile 1920 x 1080 arasında devasa bir fark var aşağıda 30 fps ile 60 fps arasındaki fark video ile gösterilmiş

aşağıdaki utube videosunu 1080p tam ekran izleyiniz

görüceğiniz gibi 30 fps görüntü geçikmeli yavaş durumda ekrana yansımakta bu yorum eleştri değil bilgilendirme amacı ile attım.

Sony bize 1080p ve 60 fps sunarsa tadından yenmez

Çok dikkat etmeme rağmen kesinlikle hiçbir fark göremedim. 30FPS bana iki kat oyun kalitesi sunacaksa ki öyle olur teknik anlamda(grafik,fizik,harita vs). 60FPS çocuk muhabbeti olarak ve bazı oyun firmalarının anlamsız reklamı olarak kalmasını yeğlerim. Biraz da psikolojik bu iş. 60FPS şımarıklık gibi geliyor bana. Youtube 60FPS verebiliyor mu onu da bilmiyorum.

Şundan emin olabilirsiniz. Bir oyun 60 FPS yapılıyorsa;

Grafik
    Fizik
    Harita
    Efektler
    Yapay zeka

gibi şeyler yarı kaliteye indirilmek zorunda. Bunlar teknik anlamda böyle olmak zorunda.

Oyun bana aşağıdaki kaliteyi sunmayı vadederse stabil 20FPS ye bile razı olurum.

Neden yarı kaliteye indirmek zorunda kalsinlar ki...?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

60FPS şımarıklık gibi geliyor bana. Youtube 60FPS verebiliyor mu onu da bilmiyorum.

Youtube 30fps, fark anlaşılmaz zaten o yüzden.

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-what-if-uncharted-3-ran-at-60-fps

Uncharted 3 60 fps olsaydı nasıl olurdu burdan bakılabilir.

Daha yüksek fps genel olarka akıcılığa katkı sağlar doğru. Ama akıcılık oyun motoru, oyundaki textureların yapısı, yapımcının akıcılık olması için kontrollerdeki kısıtlamalar ile çok çok alakalı. Kuru kuruya 60 fPS yağ gibi olur dememek lazım, 60 fps den de rahatsız olup 120 fps istenecek yerler de var çünkü.

Abartan arkadaşlar fazla abartıyorlar, herşeyi indirgeyip indirgeyip sadece FPS'ye dayıyorlar.
    PC ler bile PC deki oyunlarda, en yüksek ayarlarda sabit 60 fps veremiyor, çıkıp "bu devirde 60 fps veremiyorsa bıraksınlar " gibi çocukca yaklaşmak kolay sonuçta. İyi gözüktüğü iyi oynanabilirliği olduğu sürece bence sorun yok. Input lag vs. gibi şeyler için ne geliyorsa ellerinden yapsınlar, kontroller tabanlı bi sorun olmasın, oyunlar mimariye göre iyi ayarlanmış olsun kolay geliştrilebiliyor diye salmasın millet bence yeterli. Bi de Virtu gibi FPS / kontrolcü / akıcılık arasında iyileştirme denge kuran sistem olabilirse ona benzer (bu asla public bilgi olmaz yapsalar bile bana göre) harika olur. BF3 nasıl Virtu'nun hyperperformansı yüzünden max detayda 200 fps gözüküyor, burda da olabilir yani bana göre.

Abartacaksak 24p modu yapsınlar konsola, böylece her Tv'de 24p modu olmasını zorunlu / zorlayıcı hale getirsinler, 48fps de akıcı akıcı gözüksün, Virtu'yu da ekleriz buna cillop gibi olur.
  • Beyler simdi kim kimi dövüyor kazanan bellimi ?

https://www.youtube.com/watch?v=OVUO4ux1I1w

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fearless_tr -- 23 Mart 2013; 18:16:37 >
  • İlk saldıran kim? Savaşı başlatan kim? İlk saldıranın adalet istemeye hakkı yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 23 Mart 2013; 18:26:51 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: iyi cocuk
    Neden yarı kaliteye indirmek zorunda kalsinlar ki...?

Temel fizik kanunları, birim zamanda yapılan iş.

Ben uzay okuyorum burada o kurallar işlemiyor usta ya.... Ama işçi sayısı arttırılır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PS3 de bunu yapan Sony, PS 4 de neler yapmaz neler

PLAYSTATION 4 [ANA KONU]

PLAYSTATION 4 [ANA KONU]

PLAYSTATION 4 [ANA KONU]

PLAYSTATION 4 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi persi_ali -- 24 Mart 2013; 2:50:43 >
  • Konsollarda 30-60 FPS ayrımı o kadar önemli değil. O kadar da oyuncuya yansıtmıyor bu farkı konsollar. Nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama durum böyle.

PC'de bir oyunu 30 FPS ile 60 FPS farkını hemen anlıyorsunuz ve 30 FPS rahatsız ediyor. Konsolda neredeyse her oyunu 30 FPS oynuyoruz. Bir kere bile performanstan dolayı şikayet etmedim şahsen. Stabil olsun ama 30 FPS olsun hiç sorun olmaz. Kaçınız Heavy Rain, Uncharted 1-2-3, God of War, Killzone 2-3, MGS 3, Motorstorm 1-2 falan oynarken "bu oyun kasıyor yeaa" dediniz? Hepsi 30 FPS idi.

Sadece futbol, basketbol vb. spor oyunları 60 FPS olmak zorunda. O da sabit bir ekranda hareket eden karakterleri gördüğünüz için 30 FPS olursa göze çarpar. Ama diğer aksiyon türü, yarış türü oyunlar hiç etkilemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 24 Mart 2013; 12:57:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Konsollarda 30-60 FPS ayrımı o kadar önemli değil. O kadar da oyuncuya yansıtmıyor bu farkı konsollar. Nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama durum böyle.

PC'de bir oyunu 30 FPS ile 60 FPS farkını hemen anlıyorsunuz ve 30 FPS rahatsız ediyor. Konsolda neredeyse her oyunu 30 FPS oynuyoruz. Bir kere bile performanstan dolayı şikayet etmedim şahsen. Stabil olsun ama 30 FPS olsun hiç sorun olmaz. Kaçınız Heavy Rain, Uncharted 1-2-3, God of War, Killzone 2-3, MGS 3, Motorstorm 1-2 falan oynarken "bu oyun kasıyor yeaa" dediniz? Hepsi 30 FPS idi.

Sadece futbol, basketbol vb. spor oyunları 60 FPS olmak zorunda. O da sabit bir ekranda hareket eden karakterleri gördüğünüz için 30 FPS olursa göze çarpar. Ama diğer aksiyon türü, yarış türü oyunlar hiç etkilemez.

Cunku konsollar eger oyun iyi programlandi ise surekli 30 fps verir. Pc de gucune gore verebilecegi min ve maks fps arasinda oynar. Bu oynamayi da ozelikle yogun sahnelerde kasma olarak algiliyor goz. Sabit fps de akici olur cunku goz o fps degerine alisiyior.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.