Şimdi Ara

Playstation 3'e 3D gözlük yeteneği geliyor!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gelecek sene Playstation 3'de 3D oyun oynamak ve 3D film seyretmek mümkün olacak.

Üç boyut teknolojisi; yavaş yavaş televizyonlara ve Blu-ray oynatıcılara yayılıyor. Yakın bir zaman içinde ise 3D teknolojisini PS3 oyun konsolunda da görmeye hazır olun. Sony’deki kaynaklar, şirketin; PS3 oyun konsoluna gelecek yıl, Blitz Games Studios’un Blitz Tech 3D motoruyla Stereoskopik 3D oyun ve 3D Blu-ray film teknolojisini getireceklerini açıkladı.

Gelecek sene gelecek olan teknoloji, 2D modunun üzerinde çalışacağı için bir güncelleme sayesinde PS3’ü 3D’ye çevirebilecek. Teknoloji, PS3’e tamamen uyumlu olduğu için ekstradan bir donanıma da ihtiyaç olmayacak…

Kaynak

• birde gözlere zarar vermesydi bu tür aletler gerçekten harika olacaktı
  • çinli adamın teki vardı wii ile 3 boyutlu görüntü elde etme tekniği geliştirmişti. başlığı görünce heveslendim ona benzer birşey diye ama yine şu dandik gözlükler çıktı karşımıza
  • sene 1990lar yılbaşı haftası gazeteler şu kağıt gözlüklerden dağıtırdı yılbaşı akşamı tüplütvde bi kanalda dansöz oyncak ve izleyiciler bu dansözleri 3boyutlu olarak görecekerdi.gören var mı bilmem

ama günümüz teknolojisiyle şu cnbce deki victoria secret şovunu 3d izleyebilsek manyak olurdu.andriana lima yı 3d görmek kanatlı kostümüyle
  • Bu 3d sterescopic görüntü olayı çok basit bir iş aslında. Bende asus'un aşağıdaki gözlüğü var PC'de kullanılan. Uygularlarsa çok iyi olur.

3d mantığı için Elsa'ya ait bilgiler:

http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/elsa-revelator.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jinxy -- 30 Aralık 2008; 11:44:33 >

• peki bu haberin kaynagının kaynagı nerede?
  • Calistigim hotelde samsungun bu sene cikacak yeni urunlerinin bayi tanitimi yapildi. Bir plasmami Lcd mi bir tv vardi butun yerseyi 3d oynatiyordu. Yani illa goruntunun oyle olmasi gerekmiyor kendi ceviriyordu ? Mantigi nasil diye sormayin zira pek bir inceleyemedim baya bi kalabalikti basi. Ama cusse olarak baya bir buyuktu. Tabi yukardaki arkadasin gosterdigi gibi baya buyuk 2 gozlukte kullaniliyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 30 Aralık 2008; 12:06:52 >
  • evet bende samsung LCD'lerde böyle bir özellik olduğunu duymuştum. gözlük ile tv ye bağlı istediğin görüntüyü 3D halde izlenebiliyordu. sistemin adı DLP.

videosu :http://www.youtube.com/watch?v=QGuXlNe6s7s
    (fuarda xbox360 kullanmışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahbalik -- 30 Aralık 2008; 13:06:27 >
  • Çok güzel olur.
  • Ben Fransa'da oturuyorum, Europa Park diye bir yer var atraksyon parki. Orda 3D film seyrettim gercekten cok güzel bence sanki filmin icindeymisim gibi hisettim kendimi.
  • Video Gözlük olayı gibi yani bu olayda ?

Bi ara Video Gözlük alacaktım ama bulamamıştım hiçbir yerde.

Video Gözlük olayı nasıl sizce ? İnsanı cezbediyor mu ? Kullanan varmı ?
  • Samsung 3D DLP'nin videosu:

http://blogs.zdnet.com/Berlind/?p=635
  • quote:

Dünyanın Merkezine Yolculuk'a gitmiştim 3D olduğu için.Muhteşem oluyordu gerçekten.Her sahne ayrı bir harikaydı.3D oyun oynamasam da nasıl olacağını az çok tahmin edebiliyorum.Süper bir deneyim olur gerçekten...
    Ama her Tv'de çalışır mı ki?
  • Eskiden SEGA Master System ile 3D Outrun oynardım. Çok fena oluyordu. Bir daha da bulaşmadım zaten 3 boyuta
  • Ankarada bir Cafede, COUNTER STRIKE i 3d gözlükle oynamıştım . Gerçeken farklı bi deneyimi. Duvarın arkasından çıkan adam ciddi ciddi duvardan belli bi mesafe arkadan çıkıyor gibi idi. tabi bu dediğim 5-6 sene önce... bir saatten sonra bu gözlüklerin baş ağırtması ve gözleri yorması bu ürünün pek uzun soluklu olmayacğaını gösterir bence. ama şimdi Killzone 2 veya bir korku oyunu real 3d oynansa süper olurdu, hatta kallavi olurdu.

Ama bu 3 boyut deneyimini tam anlamı ile yaşamak için karşında dev bir ekran olması lazım. yani 22 ile 32 ile olacak iş deil bu... hemde yakında oturacaksın ki o 3 boyut seni saracak. Kör eder adamı mazallah... Sinemalardaki devasa ekranlarda yaşanan 3 boyut deneyimi gibi olacağını zannetmiyorum ama yind edeğişik bişey olması güzel.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.