Şimdi Ara

Playstation 2 [ANA KONU] (284. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.449
Cevap
88
Favori
546.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 282283284285286
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alireisdhf

peki arkadaşlar ben cdsiz oyun oynamak istiyorum, sanırım hdd taktırmam lazım kaç liraya mal olur bu ve sistem nasıl çalışyıor?
    Cihaz
    Ps2 slim
    matrix modchipli

Slimlere HDD takılmıyor benim bildiğim. Harici HDD'den de oynanıyorsa da çok bilinen oyunlar oynanıyor. Bence HDD ile uğraşacağınıza DVD alın , internetten indirip oynarsınız.

God of War 1-2
    Bully
    Manhunt
    San Andreas
    Shadow of the Colossus
    Ico
    Metal Gear Solid 3
    Shadow of Rome
    Final Fantasy XII ( belki sarmaz ben 200 küsür saat oynamıştım)
    Mortal Kombat Deception
    Tekken 5
    Ratchet and Clank serisi (özellikle Going Commando ve Up Your Arsenal)
    Jak serisi
    Sly Cooper serisi
    Okami
    Ape Escape (sarmaz belki benim hoşuma gitmişti)
    Resident Evil 4
    Burnout 3 Takedown
    The Warriors ( Filmini izledikten sonra oynayabilirsin çok güzel uyarlamışlar +co-op oynanabiliyor)
    Prince of Persia Serisi
    Red Dead Revolver
    .
    .
    .
    Bunları oynayınca haber ver başka oyunlar öneririrm. Youtube'den gameplay izle de ondan sonra indir. Torrent linki atabilirim hangi oyunu istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRIENDS -- 19 Mayıs 2014; 22:07:47 >

• Merhaba arkadaşlar

Ps2 ye çok heves ediyordum. Forumdan çipsiz, orjinal kolla beraber Aqua Blue renk bir fat kasa almıştım. Baktım güzel model çip bulup taktırmak , hdd adaptörü ve çalışan hdd bulmak gözönüne alınınca astarı yüzünden pahalıya geliyor , bende sattım mecburen o cihazı.

Geçen hafta siyah renk FAT kasa HDD li bir ps2 aldım. Çipin modeli dms-4-pro , hdd kapasitesi ise 40 gb çıktı =) Maşallah deyin, cihaz sorunsuz çalışıyor.
    Güzelce sildim temizledim dışını, müsait bi zamanda içini de açıp temizlemeyi düşünüyorum.
    Yanında 20 civarı kopya oyun geldi ama ben HDD den oynama niyetindeyim.
    Cihazla beraber orjinal kol gelmedi ama 1 tamemen sağlam diğerinde tek tuşu arada takılan 2 adet yan sanayi kollardan geldi.

Nasılsa heves ettim bi kere diye gittim biyerden son kalan sıfır logitech kablosuz kol aldım. Bu biraz sorunlu gibi şimdilik ama dur bakalım. Tam anlayamadım bende mi bi yanlışlık var yoksa kolda mı kusur var. Olmazsa garantiye yollamayı düşünüyorum direkt.
    Şimdi bide forumdan yedek hdd alma arifesindeyim , 80 gb. Tabi harddisk IDE olduğundan ve bende oyun transferi için takabileceğim bir bilgisayar olmadığından IDE yi laptop'a usb'den bağlamak için kablo seti sipariş ettim mecburen.
    Tüplü televizyondan daha kaliteli görüntü elde etmek için de, kutundan çıkan 3-renkli başlığı olan kablo yerine scart girişi için kablo(RGB) aldım.

Hepsini altalta koyup hesaplayınca 300 lirayı geçmesine çok az kaldı Bunları bana benzer düşüncede olan ve hala cihaz almamış kişiler için fikir vermesi açısından yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T1ME -- 19 Mayıs 2014; 22:31:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: T1ME

Merhaba arkadaşlar

Ps2 ye çok heves ediyordum. Forumdan çipsiz, orjinal kolla beraber Aqua Blue renk bir fat kasa almıştım. Baktım güzel model çip bulup taktırmak , hdd adaptörü ve çalışan hdd bulmak gözönüne alınınca astarı yüzünden pahalıya geliyor , bende sattım mecburen o cihazı.

Geçen hafta siyah renk FAT kasa HDD li bir ps2 aldım. Çipin modeli dms-4-pro , hdd kapasitesi ise 40 gb çıktı =) Maşallah deyin, cihaz sorunsuz çalışıyor.
    Güzelce sildim temizledim dışını, müsait bi zamanda içini de açıp temizlemeyi düşünüyorum.
    Cihazla beraber orjinal kol gelmedi ama 1 tamemen sağlam diğerinde tek tuşu arada takılan 2 adet yan sanayi kollardan geldi.

Nasılsa heves ettim bi kere diye gittim biyerden son kalan sıfır logitech kablosuz kol aldım. Bu biraz sorunlu gibi şimdilik ama dur bakalım. Tam anlayamadım bende mi bi yanlışlık var yoksa kolda mı kusur var. Olmazsa garantiye yollamayı düşünüyorum direkt.
    Şimdi bide forumdan yedek hdd alma arifesindeyim , 80 gb. Tabi harddisk IDE olduğundan ve bende oyun transferi için takabileceğim bir bilgisayar olmadığından IDE yi laptop'a usb'den bağlamak için kablo seti sipariş ettim mecburen.
    Tüplü televizyondan daha kaliteli görüntü elde etmek için de, kutundan çıkan 3-renkli başlığı olan kablo yerine scart girişi için kablo(RGB) aldım.

Hepsini altalta koyup hesaplayınca 300 lirayı geçmesine çok az kaldı Bunları bana benzer düşüncede olan ve hala cihaz almamış kişiler için fikir vermesi açısından yazdım.

Sistemi kurunca da tatından yenmez ama gerçi o fiyata ikince el temiz xbox 360 bulursunuz 350-400 arası fwli filan ama neyse bende usb hdd kol rgb kablo filan alıyım diyorum ama fazla masraf olucak xbox360 alirim diye girmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• T1ME kullanıcısına yanıt
    2. el xbox'ta alıabilir ama ps2 zevki başka.. 50-100 TL hesabına girersek çok şeyler çıkar boşver ps2 iyidir

rgb kablo almakla iyi etmişsin.. tv ayarlarından ekranın "rgb" ye ayarlı olduğundan emin ol

wireless'lar normalde ps2 zamanında çıkmış bir teknoloji değil, sonradan uyarlama, o yüzden sıkıntılar oalbilir, bence en iyisi bir tane orjinal kol almak.. kablosu yeterince uzun zaten.. çok uzaktanda oyun oynamanın bir anlamı yok

ben şu an hama'nın ps2 gamepad'ini kullanıyorum, memnunum, tuşlar ps2 orjinal kol kadar olamsada onu aartayacak derecede rahat, ayrıca içerisinde 2 adet güçlü motor var bu sayede tireşimleri daha çok veriyor.. turbo tuş modu vs'si de var.. bulursan böyle birşeyde alabilirsin
  • Bayağıdır benim PS2'de tozlu tozlu kenarda duruyordu. PS3 de var ve onda oynadığım tek oyun BattleField serisi ( şu anda 4'e takılıyorum ). Zaten Ps3'ü satın aldım alalı ( 2010 Sonu ) oynadığım oyun sayısı belki 10'u ya buldu ya da az geçiyordur :)

Ps2'yi aldığım 2004'den bu yana ( Fat Kasa ) onlarca oyunu keyifle oynadım. Emin olun halen o aldığım oyun keyfini PS3'de bulamıyorum.

Şahsi fikrim; PS2'de multi özellikler çok fazla ön planda olmadığından (grafik , multiplayer, internet, film vs. izleme ) asıl işlevi olan oyunlara odaklanmış olduğundan diye düşünüyorum. Herşeyin grafik olmadığını bir kez daha anlıyorum açıkcası :)

Evde fazladan duran 72 Ekran CRT tv'yi yeterli alanım çok olmamasına rağmen halen sırf PS2 için tutuyorum :) , ufak CRT tv vardı ama tv'nin kendine hayrı olmadığından kullanamadım.

Şu anda Lego Indiana Jones'u oynuyorum vakit buldukça ve çok hoşuma gitti. İyiki zamanında bu konsolu satmamışım. Hatta ( çok aciliyetim yok tamamen keyfi ) uygun fiyatlı Network Adaptörü satın alıp HDD eklemeyi bile düşünüyorum. Şu anda bu konsolu satmaya kalksak hurda fiyatına gider ama verdiği keyifle kıyaslayınca bence tutmaya değer.

Bu arada konu halen canlı ve paylaşımda bulunan arkadaşlar teşekkür ederim. Gerçekten konsol dünyasında ciddi bir efsanedir PS2 ve halen binlerce oyunla en geniş arşive sahip.

Satın aldığımdan beri içini açmadım cihazın, aslında yakın zamanda vakit bulup açıp düzgün bir şekilde temizlemek de gerek gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: qube26

Bayağıdır benim PS2'de tozlu tozlu kenarda duruyordu. PS3 de var ve onda oynadığım tek oyun BattleField serisi ( şu anda 4'e takılıyorum ). Zaten Ps3'ü satın aldım alalı ( 2010 Sonu ) oynadığım oyun sayısı belki 10'u ya buldu ya da az geçiyordur :)

Ps2'yi aldığım 2004'den bu yana ( Fat Kasa ) onlarca oyunu keyifle oynadım. Emin olun halen o aldığım oyun keyfini PS3'de bulamıyorum.

Şahsi fikrim; PS2'de multi özellikler çok fazla ön planda olmadığından (grafik , multiplayer, internet, film vs. izleme ) asıl işlevi olan oyunlara odaklanmış olduğundan diye düşünüyorum. Herşeyin grafik olmadığını bir kez daha anlıyorum açıkcası :)

Evde fazladan duran 72 Ekran CRT tv'yi yeterli alanım çok olmamasına rağmen halen sırf PS2 için tutuyorum :) , ufak CRT tv vardı ama tv'nin kendine hayrı olmadığından kullanamadım.

Şu anda Lego Indiana Jones'u oynuyorum vakit buldukça ve çok hoşuma gitti. İyiki zamanında bu konsolu satmamışım. Hatta ( çok aciliyetim yok tamamen keyfi ) uygun fiyatlı Network Adaptörü satın alıp HDD eklemeyi bile düşünüyorum. Şu anda bu konsolu satmaya kalksak hurda fiyatına gider ama verdiği keyifle kıyaslayınca bence tutmaya değer.

Bu arada konu halen canlı ve paylaşımda bulunan arkadaşlar teşekkür ederim. Gerçekten konsol dünyasında ciddi bir efsanedir PS2 ve halen binlerce oyunla en geniş arşive sahip.

Satın aldığımdan beri içini açmadım cihazın, aslında yakın zamanda vakit bulup açıp düzgün bir şekilde temizlemek de gerek gibi.

"Şahsi fikrim; PS2'de multi özellikler çok fazla ön planda olmadığından (grafik , multiplayer, internet, film vs. izleme ) asıl işlevi olan oyunlara odaklanmış olduğundan diye düşünüyorum. Herşeyin grafik olmadığını bir kez daha anlıyorum açıkcası :)"

bu konuda sana tamamen katılıyorum dostum.. ps2 tam bir "oyun konsolu" tek amacı kişiye oyun oynattırmak olan bir cihaz.. video game kültürünü en iyi yansıtan konsolların başında geliyor.. o yüzden keyfi katlanıyor

tüplü tv için gri rgb kablo kullan.. lcd tv'inde 5'li komponent girşi varsa komponent kablo almanı öneririm..

ps3'te senin yaşadığın deneyimlerinin aynısını ben yaşadım.. ps3 ilk başta çok cazip gelsede bir kaç sene sonra oynadığı oyun sayısı 3-5'i geçmiyor.. ama ps2'de öyle birşey yok, onlarca oyunu sıkılmadan yıllarca oynuyorsun.. mesela 10-11 sene önce oynadığım tekken 4, mortal kombat deadly alliance oyunlarını hala o günkü keyifle oynuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 20 Mayıs 2014; 12:16:54 >

• Xbox360 'ım var arkadaşlar

Yan sanayi kol almak istemedim özellikle. Zaten fiyatları da uzun vadede pahalıya geliyor,sarfi ürün sayıldıklarından dolayı.
    Sony diye satılan kollar artık orjinal değil, 2.kalite çoğu yerde. Bunu ayırtetmesi bi dert, uygun fiyata orjinal bulmak apayrı dert. Üstesinden gelemeyeceğimi düşüntüğüm için o topa da hiç girmek istemedim.
    Varsa bildiğiniz satan yer yada bulma yöntemi düşünebilirim orjinal kolu da ama.

Multiplayer hevesi olan birisi olmadım asla. O sebeple güncel konsollara tav olmuyorum o yönden. Benim için senaryo ve oynanabilirlik herzaman daha önce gelmiştir. Eğer senaryo olarak eğer hakikaten güzel oyunları varsa bi konsol benim için güzeldir.

Ps2'de dövüş, yarış-spor oyunları oynamayı düşünmüyorum mesela. FPS grubundan da seçerek oynarım. Bilgisayara da çıkmış oyunları illa ps2 de oynamaya gerek yok. m
    MAFIA( bayılırım ) yada GTA gibi. Oyun kalmazsa dönülebilir tabi FSP lere yada multiplatform olarak çıkmış güzel oyunlara.

Ps2 'de ben daha ziyade, kült bir örnek olacak ama, god of war serisi gibi oyunlar peşindeyim. Mesela birkaç gündür her yerde tavsiye edilen BLACK oyuna bakıyorum. Kendi zamanına göre çok güzel bi oyun yapmışlar gerçekten adamlar ama bi ps3-xbox360 da fps tecrübesi yaşan birisi eksiklikleri hissediyor kontrol ve tepki konularında. Ama güzel oyun mu , güzel tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T1ME -- 20 Mayıs 2014; 13:31:50 >

fps biraz zayıf kalıyor ps2'de.. çünkü fps'de grafik önemli bir unsur.. futbol içinde aynısını söyleyebilirim. ama dövüş, paltform, araba yarışı gibi oyunlarda ps2 hala çok iyi.. gow'un en beğendiğim versiyonları 1 ve 2.. tekken 'in 4 ve 5.. mortal kombat 5 ve 7, need for speed serilerinden hala en beğendiğim versiyon ilk çıkan underground'dur

yani ne kadar sevdiğim oyun varsa hepsi ps2'de diyebilirm.. ama fps için ya wii ya da pc tercih ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Pringles

Arkadaşlar geçen gün guitar hero oynarken durduk yere çipin menüsü açıldı. makineyi resetledim gitmedi save yaptım ayarları gitti menü ama çip devre dışı kaldı.korsan oyunları okumuyor kırmızı format ekranı geliyor cd yerleştirin diye. oyunlar açılırken playstation yazısının altı da boş kaldı. çipin versiyonu : matrix infinity v 1.38

Aynı sorun dün akşam başıma geldi yıllar sonra öle bi bakayım diye arşivden çıkartıp tekrar kurdum, yanlışlıkla chip menüsüne girdim ama hiçbir ayara dokunmadım zorunlu save yaparak çıktım. Şu anda kopya oyunların hiçbirisini açmıyor ya siyah ekranda dual region hatası veriyor yada kırmızı ekranda insert disk uyarası çıkıyor, ayarlara dokunmadım ama save yapınca herşey gittimi ? düzelme şansı yokmudur kenarda duruyordu çöpmü oldu şimdi tamire versem cihaz kadar para ister chip versiyonu matrix infinity v 1.38

Kendimden alıntı yapayım bu sorunun çözümünü bilen yokmudur ? Açılışta halt ettik chip menüsüne girdik ama save yapmadan çıkamıyorsun yapıncada büyük ihtimalle devre dışı kalıyor ama tekrar nasıl aktif olucak bilen varmıdır ? sürekli siyah ekranda dual region hatası veriyor yada kırmızı ekranda insert disk uyarası çıkıyor alet yalanmı oldu şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: T1ME

Merhaba arkadaşlar

fatler sağlam mağlam ama ben pek sevmiyorum çok büyükler slim daha güzel ve daha şık ama iyi yapmıssın hddli fat almakda çok iyi bence bide kol sorunu psdende kaynaklanabilir yada oynadığın oyundan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cpurss79 -- 20 Mayıs 2014; 14:42:59 >

Bende olmadığından öyle demiştim
    Ps2 yeri aynı black oynayamadım çok zor gerçi bende kontorland kol var çok dandik oynanmıyor belki ondandır bulabilirsen orjinal kol al black zamanına göre gerçekten güzel oyun konsol hddli fiyat normal wireless kol yerine eyetoyda alıp sistemi fulleyebilirsiniz bence.

• ps2'ye güzel dövüş oyunu önerebilir misiniz
    aklımda soul calibur 3 ve tekken 5 var
    var mı mortal kombat felan
  • kof 2006 der susarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: aybakh21

ps2'ye güzel dövüş oyunu önerebilir misiniz
    aklımda soul calibur 3 ve tekken 5 var
    var mı mortal kombat felan

olmaz mı

mk deadly alliance,

mk deception

mk armageddon

mk shaolin monks (ilerlemeli)

ayrıca virtua fighter 4

urban reign

def jam

street fighter ex serisi

tekken 4, tekken tag tournamnet
  • Kof 2006 karakterleri sevdim oynarım

Mortal Kombat önerileri için sağol ayrıca virtua fighter 4'ü eskiden hep oynardım sarah diye bi lacivertli vardı
    Sf'ler şimdiki sf'lere göre nasıl

• quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

quote:

ARkadaşlar ps2 oyun tavsiyesi istiyorum önerilerinizi beklerim
    Bende olan oyunlar
    mortal kombat arm.
    pes 2011-12-13
    fifa 8-9-10-12-13
    ninja kaplumbağalar
    street fighter alpha
    nfs
    burnout

mortal kombat deadly aliance

tekken tag tournamnt, tekken 4, tekken 5 (buları kesin al)

god of war 1 ve 2 (bunları da kesin al)

pes 05 (serileri arasında bence en iyisi bu)

fifa street 2

nfs undergorund 1

urban reign

soul calibur (2,3 ahngisini bulursan)

fight bight round 3

burnout revenge

aklıma şimdilik gelenler bunar

ve tekkene bakıcam. mortal kombat deadly aliancenin görüntğ kalitesi fln armegeddondan daha iyi gibi duruyo netteki fotolarda..

• BENDE 7000 SERİSİNDEN 2004 MODEL SLİM PS2 VAR CHİP MODBOCHİP AMA Bİ SORUNUM VAR BU PS2 BANA 2. EL OLARAK GELDİ OYUNLARI TAKTIĞIM FAZLA EN FAZLA 1.5 SAAT OYNAYABİLİYORUM SONRA BİRDEN OYUN GİDİYOR SİZCE NE YAPABİLİRİM ? YORUM YAZARSANIZ SEVİNİRİM
  • quote:

Kof 2006 karakterleri sevdim oynarım

Mortal Kombat önerileri için sağol ayrıca virtua fighter 4'ü eskiden hep oynardım sarah diye bi lacivertli vardı

evet sarah vardı :) jacky'nin kız kardeşi.. ninjayı çok severim ben; kagemaru

işin açıkçası sf ex serileri biraz zayıf.. çok başarılı değil, olmasada olur.. pc'nde sf 4 varsa o çok iyi.. ex'lere pek özen göstermemişler

kof çok iyidir bende 2d versiyonları var.. 3d olanıda varmış bulursam alıcam
  • quote:

quote:

quote:

ARkadaşlar ps2 oyun tavsiyesi istiyorum önerilerinizi beklerim
    Bende olan oyunlar
    mortal kombat arm.
    pes 2011-12-13
    fifa 8-9-10-12-13
    ninja kaplumbağalar
    street fighter alpha
    nfs
    burnout

tekken tag tournamnt, tekken 4, tekken 5 (buları kesin al)

god of war 1 ve 2 (bunları da kesin al)

pes 05 (serileri arasında bence en iyisi bu)

fifa street 2

nfs undergorund 1

urban reign

soul calibur (2,3 ahngisini bulursan)

fight bight round 3

burnout revenge

aklıma şimdilik gelenler bunar

ve tekkene bakıcam. mortal kombat deadly aliancenin görüntğ kalitesi fln armegeddondan daha iyi gibi duruyo netteki fotolarda..

deadly allinace ps2 versiyonu konsollara çıkan 3 mk dövüş oyunundan ilki.. atmosfer olarak bence en iyisi.. liu kang hariç en baba karakterler bu oyunda.. az ama öz karakter seçimi var.. tek fataly'i sistemi.. bana ilk çıkan mortal kombat 1'i anımsatıyor, onun gibi sade ama tam mortal kombat atmosferine sahip bir oyun, briket kırma vs'de var.. tavsiye ederim.. adama kılıç sokma çok zevkli

• quote:

quote:

Kof 2006 karakterleri sevdim oynarım

evet sarah vardı :) jacky'nin kız kardeşi.. ninjayı çok severim ben; kagemaru

işin açıkçası sf ex serileri biraz zayıf.. çok başarılı değil, olmasada olur.. pc'nde sf 4 varsa o çok iyi.. ex'lere pek özen göstermemişler

kof çok iyidir bende 2d versiyonları var.. 3d olanıda varmış bulursam alıcam

Jacky'i de hatırladım
    Bu ps3'e bi sf4 iyi olur herhalde psnden ucuza bulursam alırım
    En iyi tekken oyunu sence hangisi ve en iyi sf
    Bir de bildiğin güzel arcade yarış oyunu var mı
    Mesela nfs underground 2 gibi

• 
Sayfa: önceki 282283284285286
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.