Şimdi Ara

Playstation 1'leri diriltme operasyonu(sadece gözü bozuk olanlar)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
4
Favori
6.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar elimde bir adet çipli oyunları yarım yamalak çalıştıran palaystation1 (fat:kalınkasa) vardı.
    Şahsen retro olayına çok bağımlıyım o yüzden araştırma yaptım yurt dışından cd okuyucu getirtmeye karar verdim.
    İlk etapta focalprice 'den 1 adet sipariş verdim fiyatı kargo dahil 9 küsür $ gayet uygun geldi çünkü Türkiye de bulmak neredeyse imkansız ve bulunanlarda dudak uçuklatan fiyatlardı. Okuyucunun gelmesi 12 gün sürdü ptt ile geldi bir hafta önce elime geçti, sıfır kutusunda orjinalinden farksız gördüğüm kadarıyla. Heyecanla konsolu söktüm ve montajı gerçekleştirdim sıra geldi cd takıp denemeye.Elimde ki en berbat kopya diski taktım ve çalıştırdım sonuç muhteşemdi orjinal disk takmışçasına ilk günkü performansıyla çalıştırdı oyunu.Şu an çok mutluyum çünkü deli gibi Tekken 3 oynuyorum ps1 im hayata döndü hemde çok uygun bir fiyata.Sizlerde elinizde böyle gözü bozuk ps1 bulunduruyorsanız bu şekilde canlandırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leacy6 -- 29 Aralık 2014; 16:47:16 >

• Hocam ben de alacağım fat kasa için ama montajı nasıl yaparım bilemiyorum. Aldığınız ürünün linkini atabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • leacy6 kullanıcısına yanıt
    çok iyi hocam hayırlı olsun bende aynı şekilde ps2 fat kasa için lens getirttim, çünkü ülkemizdeki fiyatı konsolun kendi fiyatı kadar.. 1-2 yıldan fazla oldu ama kendi lensi hala oyunları açtığı için daha denemdim..

ps1 ve ps2'nin tek sorunu optik lens zaten, lensi hallettin mi cihaz 10-15 sene gidiyor
  • Rise Against kullanıcısına yanıt
    Hocam link buhttp://tr.focalprice.com/GB143B/KSM440ADM_Laser_Lens_Assembly_for_Sony_Playstation_One_Black.html
    Tüm modellere uyumlu sitenin Türkçe arayüzü de var ayrıca psone için olanda var onun üst kapağı beyaz.
    Montaj konusuna gelince çok basit konsolun altındaki vidaları söküp üst kapağı çıkarıyoruz sürücü iki adet flat kablo ile ana karta bağlı onlarıda sökünce serbest kalıyor aynı şekilde yenisini takmak kalıyor geriye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leacy6

Hocam link buhttp://tr.focalprice.com/GB143B/KSM440ADM_Laser_Lens_Assembly_for_Sony_Playstation_One_Black.html
    Tüm modellere uyumlu sitenin Türkçe arayüzü de var ayrıca psone için olanda var onun üst kapağı beyaz.
    Montaj konusuna gelince çok basit konsolun altındaki vidaları söküp üst kapağı çıkarıyoruz sürücü iki adet flat kablo ile ana karta bağlı onlarıda sökünce serbest kalıyor aynı şekilde yenisini takmak kalıyor geriye.

Teşekkürler hocam.Lehim falan yok değil mi elektronik hiç bilmem de

• WolF-EyE kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler aynı şekilde ps2 ve ps3 için olan lenslerde çok uygun Türkiye ye göre.20 senelik emektar ilk günkü gibi çalışmaya başlayınca gözlerim yaşardı ya.
  • Rise Against kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hiç zor değil elektronikten anlamayan biri kolayca değiştirebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leacy6

Teşekkürler aynı şekilde ps2 ve ps3 için olan lenslerde çok uygun Türkiye ye göre.20 senelik emektar ilk günkü gibi çalışmaya başlayınca gözlerim yaşardı ya.

hep derim ne varsa eskilerde var diye.. şimdikiler çok hassas.. ps3'te lens problemi var mı bilmiyorum çünkü daha lens eskimeden sarı ışık hatası veriyor.. benim bi ps3 öyle gitmişti.. sonra yenisini aldım.. onuda sattım çünkü ps2 ve wii kadar sarmadı..
  • WolF-EyE kullanıcısına yanıt
    Evet eskilerin sağlamlığından yeni nesilde eser yok Retro olarak ta aramızda olabilirlermi bilemiyorum.Ps3 te belli bir seride vardı lens sorunu bana denk geldi garantiden değişen sıfır cihazı bir ay kullandım lens sorunu oluştu garantide bittiği için cepten kendim alıp değiştim. Yani sıfır cihazda böyle sorunlar insanı soğutuyor.Bu aralar dreamcast olayına sardım lens sorunlu bir tane var elimde sipariş verdim gelince deneyimlerimi paylaşırım.
  • Bende çipli var takas yapabiliriz.

• bende aliexpress den aldım geldi taktım cd döndürücü motorunu takılyor ve acayip ses çıkarıyor :D satıcıya durumu açıkladım video çek dedi gelde ugraş
  • Diski takarken fazla bastırdıysan dönen kafa yerinden kaymıştır sıkışıyordur 2 adet bıçakla karşılıklı kastır biraz kaldır sorun kalmaz aynısını bende yaşadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leacy6 -- 28 Ağustos 2014; 11:30:14 >
  • scavus S kullanıcısına yanıt
    Kafayı kaldırdıktan sonra ortasına hızlı yapıştırıcı sür tekrar kaymaz aşağya.
  • Bendemi alsam ps1 için emektar evin bir yerlerinde 5 sene önce 2.ele 50 ye almıştım biraz pahalıydı ama ozamanlar benim için nimetti sonra ps2 alınca gözümden düştü birde lensi eskiydi açmıyordu şuanda ps2 de öyle lensi eskidi değişim olayı nasıl oluyor hocam ona göre alıcam
  • Stewie G. kullanıcısına yanıt
    Eğer kendin değişim yapabilirsen yurtdışından çok uyguna geliyor.
  • Cok iyi fiyatida uuygun

• Ben de aldım.Bakalım kaç günde gelecek?
  • evsen81 kullanıcısına yanıt
    10 ile 20 gün arası.
  • Cok iyi tebrikler :)

• Kalın kasa Ps1'e bende varım :)

Niye atarsın niye satarsın diye kendime çok kızıyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.