Şimdi Ara

‖‖ Piranha ZEN - ANA KONU ‖‖ (104. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.899
Cevap
40
Favori
291.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunun inşallahı maşallahı yok ki... Güncellemede düzeltilecek hataları belirtmişler, ufak tefek şeyler. Aylarca bekletilip böyle basit bir güncellemenin hala yayınlanmamış olması beni Piranha'dan soğuttu açıkçası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşin kotu tarafi telefonu goren arkadaslar almak istiyor ancak dokunmatik yuzunden alin diyemiyorum. Kefil olamiyorum kisacasi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benmetin16 -- 24 Haziran 2014; 11:07:54 >
  • benmetin16 B kullanıcısına yanıt
    Aynı şeyi bende yaşıyorum.bi telefon daha alsan gmd yi mi bunu mu alırsın diyorlar piranha ya kefil olamadığım için gmd diyorum.

Küçük bir güncellemeyi dahi bu kadar uzun sürede yapamadılar

• kemal okur K kullanıcısına yanıt
    Aynen kardesim. Kullanimi dogrudan etkileyen bir problemi bu kadar zaman duzeltemiyorlarsa bosuna kimseye alin bu telefonu denmez. Bizde bekleyelim.. Zaten bizi bekletmejten baska bisey yapmiyor o yazilim birimleri... Konuyu xda forumunda tartissaydim eminim ordaki insanlar simdiye kadar cozmustu bu dokunmatik olayini...

• Cift parmak dokunmatik sorunu ile ilgili youtube ye video yukledim. Video dikey cektim yan duruyor kusura bakmayon idare edin.. :)

http://youtu.be/2jEJOKpfuNE

• Aslında custom romlarda ekran titreme sorunu olmasa kullanılabilir.Micromax A117'nin v2 yazılımında da bizim yaşadığımız sorunlar varmış.v3 yazılım güncellemesi ile düzeltilmiş.Rom dosyalarını biraz inceledim ama detaylı bilgiden yoksun olduğum için bir sonuca varamadım.Rom geliştirme işinden anlayan arkadaşlar incelese, ilgili dosyaları tespit etse o dosyaları bizim romdakilerle değiştirebiliriz.Ayrıca build prop dosyasındaki radyo ayarlarını, Micromax romundakine benzeterek radyo ile ilgili bir deneme yapılabilir.Yine build proptan default language kısmını TR'ye çevirirsek, cihazın varsayılan dili Türkçe olur.
    Zamanında windows sistemler üzerinde çok kafa patlattım, googleda excellent xp ya da osmanlı xp diye ararsanız çalışmalarımı bulabilirsiniz, android sistemine bu yüzden çok yabancı değilim, biraz zamanım ve internetim olsa güzel şeyler yapabilirim.Ama malesef şu an bulunduğum yerde wifi internetim yok :(

• EKE58 kullanıcısına yanıt
    Dostum fm radyo icin yapmadigim şey kalmadi build prob degistirdim. Eksik dosyalar var fm icin onlari tamamladim. Telefon iki kere hic acilmadi sirf sistem dosyalari yuzunden. Flasyayip devam ettim. Sisteme radyoyu kabul ettirdim. Normalde hic yuklenmiyor. Ben yukledim aama acmaya calisinca uygulama durduruldu hatasi aliyorum. Bi yerde biseyi atliyorum ama neyi anlamadim gitti. Grande de fm radyo yukleyip calisiyo. Bizde hersey mi sorunlu olur yaaa telefon Komple sorun dolu.

Custom romlarda radyo sorunsuz çalışıyorsa, radyo çipi var demektir.Orijinal rom ya da kernelde sıkıntı var demek ki.Bir yerden kapatmışlar ama nerden Tecrübeli bir developer alsa şu telefondan da kurtarsa bizi.

• EKE58 kullanıcısına yanıt
    Aynen kerneli duzenleyen biri olsa da bizde flashlasak. Radyo custom romlarda harika calisiyor. Hatta son note3 chemandra romu kurmustum. Adam oyle yapmiski kulakliga bile gerek yok radyo icin kulakliksiz aciyom sorunsuz bir sekilde hoparlorden dinliyordum

• Arkadaslar ben bu telefonu almak istiyorum ama şu dokunmatik sorunundan dolayı kafam karıstı ben fazla oyun oynamam aslında oyun haricinde bu problem sorun olustur mu ?
  • Hocam ben de pek oyun oynamam, traffic racer falan oynadım biraz sorun yoktu.Günlük kullanımda sorun yaratmıyor.Cihazı diğer yönleri ile tavsiye edebilirim.

benmetin16,

Evet hocam, ama şimdilik yapacak bir şeyimiz yok :(

Edit: Yanlış arkadaşı etiketlemişim, kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EKE58 -- 24 Haziran 2014; 20:50:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: benmetin16

Cift parmak dokunmatik sorunu ile ilgili youtube ye video yukledim. Video dikey cektim yan duruyor kusura bakmayon idare edin.. :)

kardeş izledim videonu sana ve piranha zen alanlara tavsiyem en yakında elinizden çıkarın bu cihazı yoksa ilerde hiç satamıyacaksınız alıcak olanlarda grande modeline baksın bi arkadaşında dediği gibi bana dokunmayan yılan bin yaşasın demeyin neden arızalı ürün alasınızki
  • serkan78689 kullanıcısına yanıt
    Dostum ben bu sorunu heryerde dile getiriyorum zaten. Amacim karalamak degil sadece artik duzeltsinler diye ugrasiyorum. Bayrama kadar duElttiler duzelttiler bayramdan sonra gondercem cihazi servise dokunmatik problemi yuzunden. İade isterim o zamana kadar duzeltmezlerse...

• 4.4 kesn alck mı ? brde kmera gmd den iyi mi ?
  • isokocak kullanıcısına yanıt
    Firma çalışmalar devam ediyor diyor ama KitKat geleceğini sanmıyorum.
    Arka kamera GMD'den iyi.

bu konunun arkasına düştüğün için herkesin adına teşekkür ediyorum sana kardeş. Bence en doğrusunuda yapıyorsun. Su forumda kullanan herkes mail atsa, Piranha destegin profilinde yazan numarayı arasa bu durum hakkında eminim bi açıklığa kavuşacaktır. Ben de beklerim güncellemede hallolmazsa servise gönderirim, yine olmazsa tüketici heyetine kadar yolu var ki her türlü haklıyız.
  • arkadaşlar telefonu biraz inceleme fırsatı buldum.daha önce android kullanmadım. zen'in yapısını beğendim.
    ekran dokunmatiğindeki titreşim i nasıl kaldırabiliyoruz..ya da kaldırılabilirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dirsehan34 -- 24 Haziran 2014; 23:51:50 >
  • bu dokunmatik titreşimi çok önemli benim için eğer dokunmatik titreşimi kaldırılabiliyorsa almayı dusunuyorum..sadece internet,pdf,word ve flv videolar izleyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dirsehan34 -- 25 Haziran 2014; 3:03:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dirsehan34

bu dokunmatik titreşimi çok önemli benim için eğer dokunmatik titreşimi kaldırılabiliyorsa almayı dusunuyorum..sadece internet,pdf,word ve flv videolar izleyeceğim

Ayarlardan kaldırılabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan78689

quote:

Orijinalden alıntı: benmetin16

Cift parmak dokunmatik sorunu ile ilgili youtube ye video yukledim. Video dikey cektim yan duruyor kusura bakmayon idare edin.. :)

kardeş izledim videonu sana ve piranha zen alanlara tavsiyem en yakında elinizden çıkarın bu cihazı yoksa ilerde hiç satamıyacaksınız alıcak olanlarda grande modeline baksın bi arkadaşında dediği gibi bana dokunmayan yılan bin yaşasın demeyin neden arızalı ürün alasınızki

peki dokunmatik sorununu saymassak gm discovery yerine bunu önerir misiniz ?
  • 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.