Şimdi Ara

Piranha Destek Cevaplıyor (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.122
Cevap
249
Favori
944.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Piranha Destek

quote:

Orijinalden alıntı: ercan_wrc

aynen arkadaşın dediği gibi. kargo ücretini ödemiyorlar arayıp sordum istediğiniz kargo ile ücretini ödeyerek gönderin dediler. yani koskoca piranha dediğiniz firma sıfır aldığım "AYIPLI ÜRÜN"ü satıyorlar değişim yapmıyorlar, kargonun parasını bile benden alıyorlar ayrıca kendi sitelerinde yayınladıkları yazılım dosyası BOZUK.
    burada yazışmalarımız duruyor işte. ben ilk aldığımdan beri söyledim bluetooth otomatik bağlanmıyor, ayrıca uyku modundan açınca donuyor diye. firma yetkilisi arkadaş format at dedi destekten indirdim dosyaları yüklerken hata verdi ve aldığım ürün SIFIR. firma yetkilisi arkadaşta zaten cevap yazamadı.
    15 gönder 15de gelecek 30 lira daha ödeyeceğim. ne anladık bu işten?

Degerli ercan bey,

Satın almış olduğunuz bayii üzerinden gönderimi sağlamanız gerekmektedir. Bayii üzerinden gönderilen cihazlarda müşterilerimiz herhangi bir kargo ücreti ödemeyeceklerdir. PM den iletişim bilgilerini yazarsanız daha detaylı yardımcı olabilirim.

satın aldığımız mağaza ile gönderildiğinde kargo ödemediğimi bilmiyordum. satın aldığım mağazaya gittim durumu aynen anlattım. aldığımdan beri problem yaşadığımı anlattım sağolsun mağazadaki yetkili arkadaşlar hiç tereddüt bile etmeden birebir değişim yaptılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: sertasdemir

Sayın Piranha Yetkilisi
    Bu hizmet gerçekten başarılı. Devamını kullanıcılar olarak istiyoruz.

Benim cihazım Piranha Leon

sorularım ise :

1- Cihazım arabamın kontağını kapatınca 10 saniye sonra kapatıyor güzel ama kontağı tekrar açınca kendisi açılmıyor. bu özellik yazılım ile halledilebilirmi ?
    2- Speedcam dosyasının içinde kml uzantılı dosyamı olması gerekiyor yoksa txt uzantılı dosyamı olması gerekiyor
    3- cihazımda 2011 Q2 harita güncellemesinden önce yol ayrımı tabelalarını gösteriyordu artık göstermiyor bu özellik kaldırıldımı

Cevaplarsanız çok sevineceğim

bende bunula ilgili sorunlarımı yazdım zaten...

ürünü değiştirdik. bu üründe enazından GPS'e direk girdiğimde bluetooth ile bağlanıyor.( sadece ilk açılışta, bağlantı koptuktan sonra birdaha kendisi bağlanmıyor. )

aynı şekilde 10sn sonra otomatik kapanıyor fakat aynı şekilde kontağı açınca cihaz açılmıyor. açılması için power tuşuna basınca donup kalıyor mecburen kapatıp yeniden açmak gerekiyor

cihazın yazılımında hatalar var. Yetkili arkadaşımız eğer evoque modelinde dediğim iki sorunuda denerse problemleri rahatlıkla görecektir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kehadamus

quote:

quote:

quote:

bende piranha raptor un P303 olan ilk serisinden var. 5 dakkada ancak açılıyor. Kendine geldikten sonra da haritada yolda giderken tekleme var seste de donanımda da. sitedeki orijinal romunu yüklememe rağmen düzelmedi. üstte bir power bir de arkada reset düğmesi var. bu cihaza hard reset atmak istiyorum ama nasıl olduğunu bulamadım. ikisine basık tutunca olmuyor. belki hard reset atsam düzelir diye düşündüm. donanım arızası olmadığını düşünürsek ikinci şüphem virus. ama bu cihazlarda çalışıcak antivirus bulamadım. garantisi yeni bitti. yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler...

Sayın kehadamus,

pc den yeni bir txt dosyası açın, txt dosyasının içini boş bırakıp dosya ismini format uzantısını cfg yapın (format.cfg). Sitemisden indirdiğiniz yazılım dosyalarını hafıza kartına yükleyin hazırlamış olduğunuz format.cfg dosyasınıda hafıza kartı içerisine yükleyiniz, bu şekilde hard format atabilirsiniz. NOT: Bu işlemleri yapmadan önce harita dosyalarınızı mutlaka yedekleyiniz.

Çok güzel söylediklerinizi yaptım. Makine eskisi gibi hızlandı. Harita programıma da girebiliyorum ancak şimdi de uyduya bağlanmıyor. Ana menüdeki GPS info menüsüne girmiyor. Sinyal alışverişini göremiyorum. Oraya girmesemde sys.txt dosyasına port baud yazsam bağlanır mı acaba. Port baud değerlerini unuttum söyleyebilir misiniz? Ya da GPS info menüsüne nasıl kurtarabilirim?

Tamam port baud değerlerini buldum.

Com Port Value=7
    Baud rate Value=4800

sys.txt'ye

[gps]
    port=7
    baud=4800

yazınca harita uyduya bağlandı. Hala GPS infoya giremesemde cihazı kullanabiliyorum en azından yardımlarınız için teşekkürler.

Sayın kehadamus,

Rica ederiz. Ayarlar menusunden sistem bölümüne girip gps info ya ulaşabilirsiniz.

Zaten oradaki Gps info açılmıyor. Yoksa sys.txt dosyası yapmak zorunda kalmazdım.

• Sayın Yetkili;

Fuga kullanıcısıyım, ancak; navigasyonu tutan ve kutunun içinden çıkan aletin üst taraf dişlisi oturmadığından seyahat esnasında düşüyordu, bende zorladım bu esnada cam ile navigasyon arasında kalan parça kırıldı, bu dişlinin oturmaması olağanmıdır, ayrıca bu parçayı nereden ve nasıl temin edebilirim... teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAMUCU2000

Sayın Yetkili;

Fuga kullanıcısıyım, ancak; navigasyonu tutan ve kutunun içinden çıkan aletin üst taraf dişlisi oturmadığından seyahat esnasında düşüyordu, bende zorladım bu esnada cam ile navigasyon arasında kalan parça kırıldı, bu dişlinin oturmaması olağanmıdır, ayrıca bu parçayı nereden ve nasıl temin edebilirim... teşekkürler

Sayın KAMUCU2000,

Aksesuar taleplerinizi müşteri hizmetleri departmanımızla iletişime geçerek yapabilirsiniz. buradan iletişim bilgilerimize ulaşabilirsinşz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bende piranha raptor un P303 olan ilk serisinden var. 5 dakkada ancak açılıyor. Kendine geldikten sonra da haritada yolda giderken tekleme var seste de donanımda da. sitedeki orijinal romunu yüklememe rağmen düzelmedi. üstte bir power bir de arkada reset düğmesi var. bu cihaza hard reset atmak istiyorum ama nasıl olduğunu bulamadım. ikisine basık tutunca olmuyor. belki hard reset atsam düzelir diye düşündüm. donanım arızası olmadığını düşünürsek ikinci şüphem virus. ama bu cihazlarda çalışıcak antivirus bulamadım. garantisi yeni bitti. yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler...

Sayın kehadamus,

pc den yeni bir txt dosyası açın, txt dosyasının içini boş bırakıp dosya ismini format uzantısını cfg yapın (format.cfg). Sitemisden indirdiğiniz yazılım dosyalarını hafıza kartına yükleyin hazırlamış olduğunuz format.cfg dosyasınıda hafıza kartı içerisine yükleyiniz, bu şekilde hard format atabilirsiniz. NOT: Bu işlemleri yapmadan önce harita dosyalarınızı mutlaka yedekleyiniz.

Çok güzel söylediklerinizi yaptım. Makine eskisi gibi hızlandı. Harita programıma da girebiliyorum ancak şimdi de uyduya bağlanmıyor. Ana menüdeki GPS info menüsüne girmiyor. Sinyal alışverişini göremiyorum. Oraya girmesemde sys.txt dosyasına port baud yazsam bağlanır mı acaba. Port baud değerlerini unuttum söyleyebilir misiniz? Ya da GPS info menüsüne nasıl kurtarabilirim?

Tamam port baud değerlerini buldum.

Com Port Value=7
    Baud rate Value=4800

sys.txt'ye

[gps]
    port=7
    baud=4800

yazınca harita uyduya bağlandı. Hala GPS infoya giremesemde cihazı kullanabiliyorum en azından yardımlarınız için teşekkürler.

Sayın kehadamus,

Rica ederiz. Ayarlar menusunden sistem bölümüne girip gps info ya ulaşabilirsiniz.

Zaten oradaki Gps info açılmıyor. Yoksa sys.txt dosyası yapmak zorunda kalmazdım.

Sayın kehademus,

Gerekli incelemeleri yaptırıp sonu8çları sizlere bildireceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ercan_wrc

quote:

Sayın Piranha Yetkilisi

sorularım ise :

1- Cihazım arabamın kontağını kapatınca 10 saniye sonra kapatıyor güzel ama kontağı tekrar açınca kendisi açılmıyor. bu özellik yazılım ile halledilebilirmi ?
    2- Speedcam dosyasının içinde kml uzantılı dosyamı olması gerekiyor yoksa txt uzantılı dosyamı olması gerekiyor
    3- cihazımda 2011 Q2 harita güncellemesinden önce yol ayrımı tabelalarını gösteriyordu artık göstermiyor bu özellik kaldırıldımı

bende bunula ilgili sorunlarımı yazdım zaten...

ürünü değiştirdik. bu üründe enazından GPS'e direk girdiğimde bluetooth ile bağlanıyor.( sadece ilk açılışta, bağlantı koptuktan sonra birdaha kendisi bağlanmıyor. )

aynı şekilde 10sn sonra otomatik kapanıyor fakat aynı şekilde kontağı açınca cihaz açılmıyor. açılması için power tuşuna basınca donup kalıyor mecburen kapatıp yeniden açmak gerekiyor

cihazın yazılımında hatalar var. Yetkili arkadaşımız eğer evoque modelinde dediğim iki sorunuda denerse problemleri rahatlıkla görecektir.

Sayın ercan bey,

Grekli incelemeleri yapılıp tarafınıza geri dönülecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: esfan

Piranha Evoque cihazıma tüm anlatılanları yapmama rağmen güncelleme yapamadım. Toolbox cihazı görmüyor. Programı sildim yeniden yükledim aynı olay devam etti. Hiç bir cihaz bağlı değil olayı devam ediyor. Başka neler yapmam gerekli. Yardımınızı bekliyorum. Teşekkürler

Sayın esfan,

Öncelikle toolbox programını güncelleyiniz. Cihazınızın ayarlar/usb bölümünden yıgın depolama seçeneğini seçtikten sonra tekrar deneyiniz.
  • quote:

Sayın Piranha Yetkilisi

sorularım ise :

Sayın sertasdemir,

1. Kontak kapandıktan sonra 10 sn içerisinde kapanması özelliği güvenlik amaçlıdır. Açılma özelliği eklenebilir ancak yaptığımız testlerde cihaz gözle görülür oranda yavaşlama yaşanmıştı. Bu nedenle cihazda bu özelliği eklemedik.
    2. Speedcam dosyasının içine kml veya txt uzantılı dosya yükleyebilirsiniz. Her iki dosya uzantısınıda cihazımız desteklemekte.
    3. Bu özellik kaldırılmadı harita menusunden tüm ayarları sıfırla seçeneğini seçerek sorunu düzeltebilirsiniz. Ayrıca güncellemeler konusunda naviextras sitesinden daha detaylı destek alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: umitafy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: umitafy

quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

Görünüşe göre gitmesi lazım zaten,ama koca firma herhalde sizden giden gelen kargoya para alacak değilya,bu kadar ufak şeylerin hesabını ancak çok yoğun iadeler gelen cihazlar olursa yapar firmalar.Ama sanmıyorum bu koca firmanın yapacağını.Ödemeli gönderin bence,onlarda kendileri ödeyip yollarlar,hatta eminim bu kadar basit bir şey için servis vs. bile almayacaklardır.

Yakın çevremde bulunan bir kaç arkadaşımda sizin gibi düşünerek garanti kapsamında bulunan navigasyon cihazlarını ücret alıcıdan olarak Piranha yetkili servisine gönderdiklerinde cihazları ya geri geldi yada ilgili kargo şirketi kendilerini arayarak Piranha yetkili servisin kargo ücretini ödemediğini gönderenin ödemesi durumunda cihazı teslim edebileceklerini ifade ettiler. Ve arkadaşlarım ücreti kendileri ödeyeceklerini beyan ederek cihazlarının servise ulaşmasını sağlayabildikleri için, geçen hafta bende cihazımı 11,30 TL kargo ücretini kendim ödeyerek kargo ile gönderdim. Piranha kargo ücretini ödemiyor bari bir kargo firması ile anlaşarak bunu kendi siteside duyursada bu kadar yüksek kargo ücretleri ödemek zorunda kalmasak.

Sayın umitafy,

Satın almış olduğunuz bayii üzerinden teknik servisimize gönderilen ürünlerde herhangi bir kargo masrafı ödemeyeceksiniz. Bunun sebebi ise gerek yasal düzenlemeler gerekse satış sonrası bayi desteğini kontrol altına almaktır.

Öncelikle ilginize teşekkür ederim. Bu bilgiyi burada vermiş olmanız benim ve yakın çevremde olan arkadaşlarım ile bu sayfayı okuma şansına sahip olanlar için faydalı oldu. Ancak bu açıklamayı sitenizde yapmış olsaydınız ve tüm kullanıcılar bu bilgiden faydalansaydı daha iyi olmazmıydı? Ben ürünümü kargoya vermeden önce sitenizi olabildiğince detaylı inceledim ki hatalı veya eksik bir işlem yapmayayım. Bu incelemerimde kargo ücreti ile ilgili veya sizin bahsettiğiniz şekilde satıcı üzerinden gönderilmesi gerekliliği hakkında en küçük bir açıklamaya rastlamadım. Bence ve benim gibi düşünen bir çok kişi için her ne kadar yüksek bir tutar olmasada kargo ücreti önem arz etmektedir. Kaba bir hesapla, ben cihazımın her servise gidip bana dönmesi için cihaz bedelenin takriben %10'u kadar kargo ücreti ödemiş olacağım. Eğer satın almış olduğum firma üzerinden cihazımı gönderirsemde servis sürecini uzatmış olacağım. Ama daha öncede söylediğim gibi eğer herhangi bir kargo firması ile anlaşma yapar ve bunu sitenizeden ilan ederseniz daha düşük bir kargo ücreti ile kullanıcılar size cihazlarını gönderebilir. Amacım sizi kırmak, bizlere yardımcı olmaya çalıştığınız bu platformdan soğutmak değil. Sizi kırmış isem kusura bakmayın lütfen.

Sayın umitafy,

Rica ederiz. Kargo konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Önerilerinizi dikkate alacagımızdan emin olabilirsiniz.

• Sayın Piranha yetikilisi;

Selam ben ayvalıktayım Piranha Encore almak istiyorum aracım 2006 Starex crdi svx üzerinde orjinal double teybı bulunuyor onu sökturup bunu taktırmayı dusunuyorum. Aşağıya resmini yukledim Encore bu araca uyarmı uygunmudur bilgi verebilirmisiniz ?

Piranha Destek Cevaplıyor

• Dediğiniz işlemleride denedim. Cihaz yığın depo ile bilgisayara bağlandığında açılıp kapanır gibi ekrana ana sayfa gelip gidiyor.Programıda güncelledim yine olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: k_m_ll

Sayın Piranha yetikilisi;

Selam ben ayvalıktayım Piranha Encore almak istiyorum aracım 2006 Starex crdi svx üzerinde orjinal double teybı bulunuyor onu sökturup bunu taktırmayı dusunuyorum. Aşağıya resmini yukledim Encore bu araca uyarmı uygunmudur bilgi verebilirmisiniz ?

Sayın k_m_ll,

Cihazımız double teyplerle satandart ölçülerdedir. Encore modeli cihazımız aracınıza uyumludur, baglantıları aracın teknik servinde yaptırmanızı tavsiye ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: esfan

Dediğiniz işlemleride denedim. Cihaz yığın depo ile bilgisayara bağlandığında açılıp kapanır gibi ekrana ana sayfa gelip gidiyor.Programıda güncelledim yine olmuyor.

Sayın efsan,

Cihazı farklı bir pc de, başka bir usb kablo aracılığıyla deneyiniz. Sonuç alamazsanız pm den iletişim bilgilerinizi yazın, müşteri hizmetleri departmanımız en kısa sürede sorun hakkında sizlere ulaşacaktır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: k_m_ll

Sayın Piranha yetikilisi;

Sayın k_m_ll,

Cihazımız double teyplerle satandart ölçülerdedir. Encore modeli cihazımız aracınıza uyumludur, baglantıları aracın teknik servinde yaptırmanızı tavsiye ediyorum.

Teşekkür ederim umarım dışarı doğru çıkıntı yapmaz.

• Merhaba.

Buradan bizlere yardımcı olmanız kalitenizi daha da yukarılara çıkarmak istediğinizi açıkça gösteriyor.
    Tüm kullanıcılar adına teşekkür ediyorum.

Sorunlarıma geleyim.

5" Escape modelini kullanıyorum. Cihazı aldığım andan beri yaşadığım iki sorun var.

1-Cihazımın ekran parlaklık ayarını en yüksek konumda bıraksam da cihazımı açtığımda ekran ışı düşük seviyede kalıyor.Ayarlara girdiğimde ayarın en yüksekte olduğunu görüyorum. Az bir biktar kısıp tekrar sona getirince parlaklık yükseliyor. Yüzde 80 oranında bu hata ile karşılaşıyorum

2-Aracımda geri dönüş kamerası var. Kamera geri devreye girdiği zaman bazen "ERROR" verip bir Windows uyarı ekranı çıkıyor. Bu hatayla karşılaşma oranım da yaklaşık %40-50.

Yardımcı olursanız çok memnun olacağım.
    Saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Good yaear kampanyasından Piranha 5.0'' infinity HD Navigasyon Cihazı hediye olarak verildi.Ama gelen kargodan ,hediye olduğundan heralde fatura çıkmadı.Herhangi bir durumda fatura lazım olursa(Sigortası için kayıt,arıza v.s) lastik faturasını mı kullanacağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkas

Good yaear kampanyasından Piranha 5.0'' infinity HD Navigasyon Cihazı hediye olarak verildi.Ama gelen kargodan ,hediye olduğundan heralde fatura çıkmadı.Herhangi bir durumda fatura lazım olursa(Sigortası için kayıt,arıza v.s) lastik faturasını mı kullanacağız.

Sayın hkas,

Good year tarafından hediye olarak verilen Piranha ürünlerde fatura kesimi yapılmamakta, sitemizde yer alan sigorta paketinden yararlanamazsınız. Ancak diger sigorta firmaları aracılığıyla cihazınızı sigortalatırabilirsiniz. Tamir ve onarım konusunda cihazınızın gatanti begesi yeterli olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

Merhaba.

Buradan bizlere yardımcı olmanız kalitenizi daha da yukarılara çıkarmak istediğinizi açıkça gösteriyor.
    Tüm kullanıcılar adına teşekkür ediyorum.

Sorunlarıma geleyim.

5" Escape modelini kullanıyorum. Cihazı aldığım andan beri yaşadığım iki sorun var.

1-Cihazımın ekran parlaklık ayarını en yüksek konumda bıraksam da cihazımı açtığımda ekran ışı düşük seviyede kalıyor.Ayarlara girdiğimde ayarın en yüksekte olduğunu görüyorum. Az bir biktar kısıp tekrar sona getirince parlaklık yükseliyor. Yüzde 80 oranında bu hata ile karşılaşıyorum

2-Aracımda geri dönüş kamerası var. Kamera geri devreye girdiği zaman bazen "ERROR" verip bir Windows uyarı ekranı çıkıyor. Bu hatayla karşılaşma oranım da yaklaşık %40-50.

Yardımcı olursanız çok memnun olacağım.
    Saygılar

Sayın sicakyuz,

İlgi ve alakanız için biz teşekkür ederiz. Cihazınızdaki sorunlar yazılımsal olup, sitemizden cihaza ait yazılımı indirip yükleyiniz. Yazılım yüklendikten sonra tekrar test ediniz. Sorun devam ederse hard fotmat gerekebilir. Cihazınızı usb modunda pc nize baglayınız, bilgisayarım bölümden çıkarılabilir disk olarak görünen bölüme girin, burada bulunan dosyaları masa üstüne bir klasore kopyalayınız bu harita bilgilerinizin yedeğidir. Şimdi hard format dosyası hazırlayacagız, wordpad not defterini açın. Açtığınız sayfayı boş olarak farklı kaydet seçneğiyle dosya ismi format, uzantısını cfg olarak yani format.cfg olarak kaydedin. Bu dosyayı cihazın yazılım dosyalarının içine kopyalayınız. Yazılım dosyalarını format.cfg ile hafıza kartına yükleyip cihazı resetleyerek tekrar açıp yazılımın bitmesiniz bekleyin. Yazılım yüklendikten sonra cihazınızı usb modunda pc nize baglayınız, bilgisayarım bölümden çıkarılabilir disk olarak görünen bölüme girin masa üstüne yedeklediğiniz harita dosyalarınızı çıkarılabilir diske geri kopyalayınız. Bu işlemleri yaparken cihazınızın bataryasının dolu olduğundan emin olun.

• Merhabalar,
    1 yıl önce aldığım Piranha Raptor cihazımı güncelledim fakat ülke seçiminde Macaristan çıkıyor. Hiçbir şekilde de geri yükleyemedik.
    Ne yapmamız gerekiyor?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.