Şimdi Ara

PIONEER, YAMAHA, SONY, DENON

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    modeller:
    PIONEER VSX-528-K
    YAMAHA RX-V375
    SONY STR-DN1040
    DENON AVR-X1000
    arasından hangisi akıllı seçim olur
    hemen hepsinde benzer özellik mevcut olduğu için seçim yapamadım
    önceden kullandığım ve oldukça memnun olduğum sony 1200es modelini sattım (TrueHD gibi format desteği için 2400es veya 3600es almak niyeti ile)
    fakat nette bu gibi yeni modelleri görünce değerlendirmek istedim
    bu modellerden birini kullanıp fikir verebilecek yada kıyaslama yapabilecek varsa teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratTURAN1977 -- 17 Haziran 2014; 21:12:42 >

• ben hepsini dinleyip denon'u beğenmiştim. ama tabi kendiniz dinleyip karar verirseniz daha sağlıklı olur.
  • bu saate kadar araştırdım
    pioneer 528 ve pioneer 921 arasında kaldım
  • MuratTURAN1977 M kullanıcısına yanıt
    Ürünlerin ses tonlarını dikkate almadan sadece teknik özelliklerine göre bakarsak ilk 4 Avr arasında Sony 1040 tercih edilmelidir. Sony 1040 klasman olarak diğerlerinden daha üsttedir. Sorduğunuz diğer AVR'lerin sony'deki karşılığı 540 ve 840 modelidir.

Yalnız 1040 Türkiye'ye gelmemişti. Bu sebeple ben de 840 almıştım. Eğer yurtdışından alacaksanız sorun yok fakat burada bulamazsınız.

Bunun dışında Pioneer 921 ile Sony 1040 arasında karar vermek ise biraz zor. Bunlar denk cihazlar. Giriş çıkış vs yönünden 1040 daha yeni bir model olduğu için tercih edilebilir ama burada bence ses tonu ve kullanacağınız hoparlörlere göre tercih yapmalısınız.

Bu arada Onkyo'yu da bir inceleyin. Açıkçası ilk Avr Onkyo idi. Ondan sonra Sony 840 beni pek kesmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    baktığım yerlerde onkyo nun pek modelini bulamadım
    aslında o markayı yaklaşık 15 sene önce kullanmıştım ve gayet iyi idi
    sony 1040 dediğiniz gibi tr de yok sanırım, zaten pek bilgi bulamadığım için ondan vazgeçtim
    sony 840 inceledim, yazdığım ürünlerden eski olmasına rağmen tüm özellikler onda da var hatta fazlası var fakat karar veremedim yine
    yakından görebileceğim bir iki firmaya gitmeye niyetim var
  • MuratTURAN1977 M kullanıcısına yanıt
    Sony 840 ve yazdığınız tüm modeller 2013 yılı modelidir. Sadece Pioneer 921 2011 yılının modeli.
    Açıkçası Sony 840, 1100tl fiyatı ile oldukça iyi bir Avr. Özellik olarak da birçok kişi için gayet yeterli olacağını düşünüyorum. Sadece Onkyo'dan sonra benim Heco hoparlör ile tam uyum sağlayamadı gibi geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.