Şimdi Ara

PIONEER SE-MS5T-S ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Mediamarkt'tan 189 liraya aldığım Pioneer SE-MS5T-S kulaklığın kısa bir incelemesini yaptım. Almayı düşünenler için yardımcı olacağını düşünüyorum. Burada kendi zevkime uygun şekilde, markadan bağımsız, objektif olarak düşüncelerimi paylaşacağım. Beğenen, katılan da olabilir, beğenmeyip tırt diyen de çıkabilir. İlk söyleyeceğim her insanın kulak zevki ayrıdır ve bir kulaklığın sesi her insanı memnun etmeyebilir. Kimi çok bas ses sever, kimi tiz, kimi boğuk ses sever. Cevap yazarken bunu göz önünde bulundurup saygı çerçevesinde belirttiğiniz görüşlerinize aynı saygıyla cevap yazacağım.

Elimde Superlux HD668B ve Asus Strix 2.0 var. Asus oyun kulaklığı olduğu için kıyaslamayı HD668B ile yapacağım. Aslında biri kapalı, diğeri yarı açık kulaklığı karşılaştırmak; ayrıca biri 32 ohm, diğeri 56ohm kulaklıklar elma ile armut kıyaslaması gibi olacak ama sıcak fırsatlarda bu ikisi arasında kararsız kalan arkadaşlar belki aradıkları cevabı burada bulabilirler.

Dış Görünüm
    Boyut olarak Superlux HD668B daha büyük yastıklara sahip. Pioneer yastıkları oval, dikine doğru daha uzun. Kulaklarım içine rahatlıkla sığdı. Kulakları büyük olan kişlerde bu durum değişebilir. Ağırlık olarak birbirine yakınlar. Rahatlık bakımından Superlux HD668B daha iyi. Pioneer yeni olmasından kaynaklı biraz sıkı. Kulaklarım içine tam sığdı. Ancak bir parça sıktı. Uzun süre kullanımda gevşemezse sıkma baş ağrısı yapabilir. Çok gevşemese de rahatsız etmeyecek kadar açılacağını düşünüyorum.

Superlux arkası açık olduğu için dış ortam seslerini tam kesemiyor.
    Pioneer kapalı ve kulakları içine tam aldığı için oldukça iyi ses yalıtımı sağlıyor. Ahşap kaplama olsa tadından yenmezdi ama fiyatı da ona göre olurdu.

Samsung Note4 telefonumda denediğimde aralarındaki farkı bas seslerde hissettim. Pioneer bas olarak tok değil. Superlux basları dipten daha güzel vuruyor. Çünkü arkası yarı açık.
    Telefondan sonra masaüstü bilgisayarımda Asus Essence STX-2 ses kartımla denedim. Ayarlar aşağıda:

2 Kanal - 96KHz Örnekleme - Dolby Kulaklık Efektleri Kapalı

Sağ ve sol kanal %80 güçte (%100 unutup amfiyi açtığımda patlattığım kulaklıklar oldu)

EQ ayarları - Efektler kapalı

Bu ayarları hiç değiştirmeden sadece kulaklık amfisinin çıkış gücünü değiştirerek çeşitli şarklılar dinledim.

İlk olarak 16-32 Ohm kulaklıklar için

PIONEER SE-MS5T-S ANA KONU Çok düşük güçte her ikisinde de bozulma, tıslama, çatlama vs. olmadı.

İkinci olarak 64 Ohm'a kadar olan kulaklıklar için

PIONEER SE-MS5T-S ANA KONU Sesi %100 açtım. Her ikisinde de bozulma, tıslama, çatlama vs. olmadı.

Üçüncü olarak 64-300 Ohm arası kulaklıklar için

PIONEER SE-MS5T-S ANA KONU Sesi %100 açtım. Bozulma vs olmadı. Pioneer kafamda tiremeye başladı. Bas seslerde kulağıma yapışıp geri itti.

Son olarak 300-600 Ohm değeri

PIONEER SE-MS5T-S ANA KONU Bunu denemeye fırsatım olmadı. Evdekiler sesi kısmam için uyarıda bulundu. Yarın gündüz bitirip eklerim.

Test için kullandığım şarkılar: Doğa için çal 8-9-10.
    www.youtube.com/watch?v=u2kBNb79bN8
    www.youtube.com/watch?v=80aWAOrE4GQ
    www.youtube.com/watch?v=Hu97Hk8MT8U

Ayrıca: www.youtube.com/watch?v=GzGtEPdmR3g Epica - Pirates of the Caribbean
    www.youtube.com/watch?v=6zTc2hD2npA Pirates of the Caribbean (Auckland Symphony Orchestra)

Genel İzlenimlerim: Ses tonları biraz farklı geldi. Pioneer mid sesler daha derinden geliyor. Superlux ise daha yakından geliyor.
    Bas seslerde açık kulaklık olduğu için Superlux daha derinden vuruyor. Pioneer daha yapay bas veriyor. Ki bu beklediğim bir şeydi.
    Tizlerde ise pioneer daha tiz ses verdiğinden ekolayzer ayarlarından tizleri kıstım.
    Burn-in sürecinden sonra basların bir parça daha açılacağını düşünüyorum.

Mikrofonu telefonda ve bilgisayarda discord ile test ettim. Arkadaşlarım çok kötü olmadığını ama Asus Strix 2.0'ın sesinin çok daha net ve yüksek olduğunu belirttiler. Superlux ise
    mikrofonsuz bir kulaklık.

189 liraya doların 5 küsur lira olduğu bir dönemde fiyat bence güzel. Elinizde kaliteli bir kulaklığınız yoksa bu fiyata alıp cs go gibi oyunlarda bile kullanabilirsiniz. Müzik dinleyebilirsiniz. Onboard ses kartıyla kulaklığın hakkını veremeyebilirsiniz ama telefonda da kötü diyemem. Şahsen ikisi arasında kalsam müzik için kesinlikle Superlux ilk tercihim olurdu. Geri yollama konusunda kararsızım. Almasam da olurmuş. Zamanla baslar açılır ümidiyle kullanmayı düşünüyorum. Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbarian -- 13 Aralık 2018; 19:41:9 >

• Bu Burn-in sürecini nasıl yapıcaz hocam anlatırmısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: flatron58

Bu Burn-in sürecini nasıl yapıcaz hocam anlatırmısın
    Özel bir şey yapmıyorum. Zaten normal bir insanın dinlediği sesten oldukça yüksek sesle müzik dinliyorum. Dinlediklerim genelde rock müzik. Bir kaç hafta sonra ses daha yumuşak gelmeye başlıyor. Bazı yerlerde burn-in saçmalık deniyor ama aldığım her kulaklıkta belli zaman sonra (ortalama 2-3 hafta) sesler daha oturaklı hale geliyor. Sadece açıp dinleyin. Yüksek seste daha iyi oluyor ancak ses göreceli bir kavram olduğundan kime, neye göre yüksek onu kendinize göre belirlemelisiniz.
  • Hocam çok teşekkürler, yıl sonu indirimi yaparlarsa, aliexpressten superlux almaya çalışıcam
  • Hocam inceleme için teşekkürler. Bu kulaklık ile siberia 200 arasında kalmıştım fakat sanırım siberia'yı alıcam. Ne dersiniz? Ağırlıklı olarak müzik dinlicem, max 150-200 kafaüstü istiyorum. Fakat kesinlikle kulaklarımı içine almalı, rahatlık daha önemli uzun saatler pc deyim malum.

Alakası olmamasına rağmen, fikir vermesini umarak söylemek istediklerim;
    Z5500'ü sanırım 5-6 yıl dinledim pc'de. Onun dehşet bassını kulaklıktan beklemiyorum ve her nekadar DTS müziklerde "helal olsun lan!" dedirtse de genel olarak maalesef teneke olduğunu düşündüğüm müzik performansını istemiyorum. Fakat vurunca onun midleri kadar sert vurabilsin.
    Şuan Heco victa 302 ve lepai lp2020 a+ (modlandı) kullanıyorum. Açıkçası müzik dinlemeye bunları aldıktan sonra başladım diyebilirim.

Genel olarak dinlediğim türler;
    Future Garage
    Chillout
    Enstrümantal
    Lounge

Spotify kullanıyorum, olmadı flac indirip (acer laptop ile) onu da dinleyebilirim.

Şimdiden ilginiz için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbarian

Özel bir şey yapmıyorum. Zaten normal bir insanın dinlediği sesten oldukça yüksek sesle müzik dinliyorum. Dinlediklerim genelde rock müzik. Bir kaç hafta sonra ses daha yumuşak gelmeye başlıyor. Bazı yerlerde burn-in saçmalık deniyor ama aldığım her kulaklıkta belli zaman sonra (ortalama 2-3 hafta) sesler daha oturaklı hale geliyor. Sadece açıp dinleyin. Yüksek seste daha iyi oluyor ancak ses göreceli bir kavram olduğundan kime, neye göre yüksek onu kendinize göre belirlemelisiniz.

Alıntıları Göster
    Hocam bir program vardı sanki onun için ben 5 10 saat onda açık bırakıyorduk
  • flatron58 kullanıcısına yanıt
    Youtube içinde farklı frekansa sahip değişik ses dosyaları var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 170 e alıp 220 ye satmaya çalışan uyanıklar türemiş hemen
  • Hocam denemelerinizi flac olarak indirdiğiniz müziklerle yapın bence. Youtube playerı gerçekten rezalet. Referans almayın onu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: benimadimkuntakinte

Hocam denemelerinizi flac olarak indirdiğiniz müziklerle yapın bence. Youtube playerı gerçekten rezalet. Referans almayın onu.
    Deneyemiyorum artık, kızım "Bu güzelmiş, ben alabilir miyim?" deyip aldı. Yoksa ne flac müziklerim vardı deneyecek.
  • Alalı yaklaşık 2 sene olmak üzere. Fakat pedlerinde soyulma ve dökülmeler başladı. Garanti kapsamına giriyor mu bu durum? Daha önce başına böyle bir şey gelen var mı? Yetkili serviste ped değişimi yapıyorlar mı?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.