Şimdi Ara

PIONEER SE CL541 S KULLANICI İNCELEMESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  PIONEER SE CL541 S KULLANICI İNCELEMESİ

Merhabalar, yaklaşık 2 senedir creative ep630 kullanmaktaydım. Ancak kulakligimin kulak içi pedlerinden birisi kaydoldu. Bende yeni bir kulaklık arayışına girdim. 1 hafta kadar önce pioneer se cl541s kulaklıgi 89 TL ye mediamarkttan aldım.
    İnternette bu kulaklık ile alakalı pek bir yorum bulamadım. Şansıma alıp denemeye karar verdim. 6ay kadar önce Sony MDR-XB400 kulakustu kulakligini almıştım ve ona yakin ses verecek bir kulaklık olsun istiyordum. Özellikle ev dışındaki mekanlarda rahatlıkla dinleyebileyim diye.

Gelelim karşılaştırmalara:
    Bass kalitesi: ep630 ve xb400 e göre daha tok basslar var ama derin değil tok ses veriyor. Uzamıyor basslar ne yazık ki. Ben uzayan ,takılan bas sesleri seviyorum. Belki de burn in olayı ile ilgilidir bu. zamanla ne kadar açılır bilemiyorum.

Orta tonlar (midrange): diğer 2 kulakliga gore orta tonlar ön planda. Vokalleri ve ara sesleri daha fazla duyuyorsunuz. Bazen rahatsız olabiliyor bu.dinlediğiniz şarkıya gore değişiyor.

Tiz sesler (Treble) : diğer 2 kulakliga göre tiz sesler geri planda kalıyor. Ancak bu çok da rahatsız edici değil. Hatta Yüksek seslerde bozulmayı önlüyor. Çatlama yaptirmıyor.

Kalite&rahatlık: malzeme kalitesi kendini belli ediyor. Ep630 a gore daha sağlam bir kulaklık gibi duruyor ,oldukça şık. Yanında ufak çantası, kablo tutacağı ve karışmayı önleyen ayıracı ile geliyor. Kablo karışmıyor. Kulakici pedleri biraz sert gibi geldi bana. Kulaktan düşmeyecek şekilde dizayn edilmiş bir ürün. Üçgen şeklinde kulağın kepcesini dolduran bir yapısı var.

SONUC:
    EP630 dan sonra biraz daha bass ve tiz ses veren bir kulaklık olsun isterdim ama bu konuda biraz hayal kırıklığı oldu. Xb400 gibi kaliteli bir ses versin demiştim Orta tonlar kaliteli ama tiz seslerde biraz geride kalıyor. Zamanla daha iyi olabilir belki diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salsakingss -- 9 Haziran 2015; 21:59:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• salsakingss S kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun kardeş bilgilendirme icinde tşk.

• Bilgilendirme için teşekkürler bass ve tiz lerin yanında ses yüksekliği nasıl acaba kulaklık arayışındayım da bu aralar Philips she9000 kulaklığının biri bozuldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atisaca -- 2 Ekim 2015; 1:52:19 >
  • Neyse pioneer se CL721 k aldım gelir bir kaç güne

• quote:

Orijinalden alıntı: dostum kertenkele

Neyse pioneer se CL721 k aldım gelir bir kaç güne

Hayırlı olsun kaliteli kulakılık pişman olmazsın..
  • Gelmesi 10 günü buldu nedeni D&R dan normal fiyatından 25 tl daha ucuza aldım tedarik edilmesi uzun sürdü ama değdi kırmızı rengi çok güzel sadece sol kulağa giden kablo siyah. kablosu biraz kalın ama sağlam ve kaliteli belli alıyor eski kulaklığımdan daha kaliteli bass ve tiz leri var.

• Teşekkürler muazzam bi ürün memnunum.

• Ben xiaomi piston 2 ve bu kulaklık arasında kaldım sizce hangisini almalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enesilin

Ben xiaomi piston 2 ve bu kulaklık arasında kaldım sizce hangisini almalıyım?

Aldığımdan beri yaklaşık 6-7 aydır kullanıyorum Pioneer dan. memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: salsakingss

quote:

83 tl ye spariş verdim, umarım pişman etmez.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: salsakingss

quote:

83 tl ye spariş verdim, umarım pişman etmez.

Hayırlı olsun. Güle güle kullan. Yorumlarını yazarsan seviniriz.

• Kulaklığım 4 gün önce geldi. Test ettiğim cihazdan mıdır bilmem ama ürün anlatıldığı kadar yok, samsungun kendi kulaklığıyla aynı sesi veriyor, ama telefona viper4 kurunca kurunca ses muhteşem oldu.
  • Bende genelde sonye alışkınım. Bu kulaklığı 1 yıldır kullanıyorum. Benim izlenimlerim;

Malzeme kalitesi çok iyi karışmıyor sağlam ve yumuşak bir kablosu var.

Kulakta uzun süre durduğunda ağrı yapmıyor pedi kulağa yapışıyor. Dış seslerden izole ediyor. Dışarı sesi hiç vermiyor. Kulak 👂 kepçesine uygun bir şekil yapmışlar. Yolda İkide bir kulağınızdan çıkıp sizi rahatsız etmiyor.

Mikrofon kısmı berbat telefonda sesi iletimi çok kötü karşı taraf sizi duyamıyor.

Bas kısmı çok fazla, bas ağırlıklı. Yani pop trence gibi hareketli parçaları dinliyorsanız süper. Ama frekans aralığı geniş olduğundan oynatıcısı ile bası kestiğiniz de çok ayrıntılı ses veriyor yani jazz vokal gibi parçalar için eko dan bası kısmanız gerek. Yüksek ses ve alçak ses de duyum bozulmuyor. Çok gürültülü müziklerde başarılı. Film izleme deneyimi de güzel.

Birde kaynak iyi ise flac gibi mükemmel bir kulaklığa dönüşüyor. Ama kaynak kötü ise kb si düşük mp3 ler gibi hemen kalite farkı ile kötü sesi hissettiriyor.

• Bu üründen iki kez aldım. Biri 3,5 yıl önce (Media Markt), diğeri bugün elime geçti (Hepsiburada). Ancak ikisi birbirinden farklı çıktı. İlkini almadan önce Türkiye'de yorum bulamadığımdan yurt dışı yorum sitelerine bakmıştım. Müzik kulağı sahibi olduğumdan tüm frekansları net duymak istiyordum ve basları da dolu dolu duymayı seviyordum. Bu kulaklığın basları güçlü verdiği ve diğer frekansları da dengeli ve temiz duyurduğu yazılmıştı. Aldım ve çok memnun kaldım. Kabloların karışmaması, kulağa güzel oturması, dışarıya ses vermemesi, kulaktan çıkmaması, hiç rahatsızlık vermemesi gibi artıları da vardı. 3,5 yıldır sürekli olarak el çantamın ön gözünde her yere taşıdım. Geçenlerde bir taraf bozuldu. Ben de aynı modeli tekrar almak istedim. Yenisi maalesef basları güçlü vermiyor. Baslar bana göre çok zayıf ve müzik dinlemek tatsız bu şekilde. Hayal kırıklığı yaşadım. Bu ikincisinin öncekiyle aynı yerde üretildiğini sanmıyorum. Öncekinin nerede üretildiğini bilmiyorum ama bu seferki Çin'de üretilmiş. Bas duymayı sevenlere tavsiye edemiyorum. (Eskisi olsa ederdim.)

Gelelim bozulma sebebine. Kullanma kılavuzunda yazıyor, kulağa giren pedleri ve kulaklığın gövdesini sık sık temizleyin ama kulaklığın içine üflemeyin(!) diye. Kulaklık gövdesinin içindeki incecik zar, basınç karşısında bozuluyor. Pedler, özellikle kulak cildinizin yağı (veya kulak salgısı) ile sıvandığında hava kaçmasına imkan vermiyor ve kulaklık kulak içine sokulurken içeride basınç yükselebiliyor. Bunun önüne geçmek için kulaklık gövdesine minik bir delik açılmış. Sıkışan hava buradan kaçsın ve içeride yüksek basınç oluşmasın diye. Benim gibi hiç temizlemez ve cilt yağınızın o deliğe ulaşıp, tıkayıp orada sertleşmesine sebep olursanız kulaklığınızın ölüm fermanını vermiş olursunuz.

• Rhodium kullanıcısına yanıt
    Bu modelde mikrofon yok ki... Yani ben üç buçuk yıl arayla iki tane aldım, mikrofonu yok. Başlıktaki modelden bahsediyorum tabi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.