Şimdi Ara

PIONEER HTP-O71 499 TL ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
2.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sordugumda 499 fiyat icin, magazaya ozel fiyattir dedi eleman. Dedim burdan bi yolla alamaz miyiz o fiyattan yemez dedi
    Seti line in ile blueray e baglamislar, yani gelen ses stereo idi o yuzden tam dinleyemedim. Zaten hoparlorler de ufak sanki yetmicekler gibi duruyor. Bir sure sonra degistirilir gibi.
    Hoparlorleri es gecersek anfi olarak nasildir vsx 321?
    Anfi de sanki fazla detayli ayar yok gibi geldi, tabi benim o ara acemiligimde olabilir. Anfi uzerinden degilde kumanda da mi tum ayarlar?
    Tivibu dan anfiye ordan eski samsung lcd ye (arc yok) baglarsak calisir sanirim di mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HobaReeeY kullanıcısına yanıt
    Fiyat halen geçerli,kısmetse haftasonu alcam

• İzmirde de fiyat 650 :)
    Ama hafta sonları 550 ye düşüyor :):) Evet ilginç fiyat politikası
    En alt rakam 499 gördük ya artık 550 ye bile almayız :)
    Odada kablo gizleyebileceğim bir durum olsa hiç durmam alırım 550 tl bişi değil sround yakalarsa şahane ama kablolar duvar kenarı pencere kenarı balkon kenarı gezinmek durumunda kalacka bir türlü niyetlenemiyorum :(
  • Haftasonu 700 den 600 e dusmus, aldim bir tane kurdum bakalim..

Pc yi ekran kartindan hdmi ile bagladim, aradaki receiver goruntu olarak herhangi bir input lag yapmadi, hdmi hic sorun cikartmadi butun ses formatlarini (yeni nesillerde dahil) cozuyor 5.1 kanal olarak.

Sistemdeki 2 ses kartinida kullanmadan, direk hdmi dan pc yi bypass ederek 5.1 ses alabiliyorum, pc oyunlarida dahil. En cok buna sasirdim.

Gene ayni sekilde, pcde yeni nesil format iceren bir film denedim, (hitman / DTS Master audio) hemen algiladi ekranda ses formatini degistirdi.

Front olarak 2 tane buyuk hoparlor bagladim, digerlerini degistirmedim. Uygun kablo alinca arkalarada buyuk hoparlorlerimi takacagim.

Ses olarak uyduruk paket sistemlerden daha iyi, ses daha derinden ve gercekci geliyor. Surround genel olarak daha basarili.

Kullandikca izlenimlerimi yazarim.

@vobuz
    7.1 kullanilabilir, hem pre cikisi var, bunu kullanmasaniz bile 7.1 i zaten 5.1 e downscale yapiyor.

• bu ürünün hala 499 tl olan yer varsa söyleyin de gideyim alayım her yerde 799 tl oda galaksibilişim diye bir sitede var...
  • Bir hafta gecikmeli cevap olcak ama mediamarktta indirimle 600'e aldım demişti üstte arkadaş. Zaten normal satış fiyatı da 700 dü ben baktığımda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JakX

Haftasonu 700 den 600 e dusmus, aldim bir tane kurdum bakalim..

Pc yi ekran kartindan hdmi ile bagladim, aradaki receiver goruntu olarak herhangi bir input lag yapmadi, hdmi hic sorun cikartmadi butun ses formatlarini (yeni nesillerde dahil) cozuyor 5.1 kanal olarak.

Sistemdeki 2 ses kartinida kullanmadan, direk hdmi dan pc yi bypass ederek 5.1 ses alabiliyorum, pc oyunlarida dahil. En cok buna sasirdim.

Gene ayni sekilde, pcde yeni nesil format iceren bir film denedim, (hitman / DTS Master audio) hemen algiladi ekranda ses formatini degistirdi.

Front olarak 2 tane buyuk hoparlor bagladim, digerlerini degistirmedim. Uygun kablo alinca arkalarada buyuk hoparlorlerimi takacagim.

Ses olarak uyduruk paket sistemlerden daha iyi, ses daha derinden ve gercekci geliyor. Surround genel olarak daha basarili.

@vobuz
    7.1 kullanilabilir, hem pre cikisi var, bunu kullanmasaniz bile 7.1 i zaten 5.1 e downscale yapiyor.

dün m.markta bende baktım ama sesini duyamadım cihaz kurulu ama ilgili arkadaş birtürlü çalıştıramadı siz memnunmusunuz o ufak kolonlardan nasıl ses çıkıyor merak ediyorum gerçi Pioneer yapmışsa iyi yapmıştır

• quote:

Orijinalden alıntı: tema59

quote:

Orijinalden alıntı: JakX

Haftasonu 700 den 600 e dusmus, aldim bir tane kurdum bakalim..

@vobuz

dün m.markta bende baktım ama sesini duyamadım cihaz kurulu ama ilgili arkadaş birtürlü çalıştıramadı siz memnunmusunuz o ufak kolonlardan nasıl ses çıkıyor merak ediyorum gerçi Pioneer yapmışsa iyi yapmıştır

1 aydir her turlu iskence ve testi uyguladim.

Sistemin paketi icinde gelen hoparlorler ve sub is olsun diye konmus pek bir ise yaramiyorlar. Hele sub tam rezalet Bu fiyata zaten hoparlor koymalari bile olay.

Ben 4 tane buyuk (16 cm lik suruculeri olan) ve birde kucuk center bagladim sisteme. Eski muzik setlerimin kolonlari. Bu tip kolonlarin 4 tanesini 200-250 tl ye alabilirsiniz sahibinden com da. Bu durumda suba pek ihtiyaciniz kalmiyor. Apartmanda zaten guclu sub kullanmak zordur.. Benim komsularim iyidir birsey demezler, bende cok yuksek ses acarim ozellikle filmlerde, bu haliyle bile henuz 50 den yukari acmadim, max 80. Yani alet 5 tane buyuk hoparloru zorlanmadan besleyebiliyor. Frontlarim 6 ohm 120 watt, center 8 ohm 80 watt, surroundlarda 8 ohm 100 wattlik kolonlar.

Bir kere ses kartini aradan cikartip tek bir hdmi kablo ile butun olayi kendi halletmesi cok hos. Yani ses karti almaniza gerek kalmiyor, ekran kartini ses karti olarakta kullaniyorsunuz.

Ses olarak filmde kayit ve format basariliysa cok iyi seyler cikartiyor ortaya. Ornegin gecen gun ps3 den orjinal blue ray izledik, noel gecesi kabusu, filmde dolby true hd formatli 7.1 ortalama 5 mbit bir ses vardi, bu gibi durumlarda cosuyor alet. sunu soylemeden gecemeyecegim bazilari var kullandiklari dandik ses sinema paket sistemlerle diyorlarki yeni nesil formatlarla eski nesil formatlar arasinda fark yok, nasil yok? Cok ciddi bir fark var. DTS formati genelde 1.5 mbit olur. 1.5 mbit ile 5 mbit bir sesin farkini anlayamamak?

Pc dende dogru ayarlarla yeni nesil ses formatlarini alabiliyorsunuz, hdmi kablo ile tabii.. Birde ekran kartinizin desteklemesi lazim. Her ekran kartinda mumkun degil.

Eksi yonleri olarak bendeki amfide sesi sonuna kadar actigimda bir `hiss` sesi var, amfidenmi kaynakli bendeki elektrik duzenindenmi bilemiyorum. Ama gunluk kullanimda bana hicbir etkisi olmuyor. Icinden cikan hoparlorlerde duyulmayacak seviyede, bendeki hoparlorler daha hassas oldugu icin daha cok duyuluyor.

Bir diger eksi yon olarak ise HDMI pass through yapmiyor amfi, daha dogrusu sesi yapiyor ama goruntuyu degil, yani goruntu almak icin amfi surekli acik olmak durumunda kapaliyken hdmi dan goruntu aktarmiyor. Hoparlorleri kapattiginizda ortalama 30 watt elektrik harciyor.

• üşenmeden yorumladığınız için çok teşekkür ederim bu cihazı almam konusunda çok bağlayıcı oldu kafamda iki cihaz vardı birincisi bu ikinciside pioneer bcs 424k bu cihaz hakkında bilginiz varmı
  • Bilgiler için teşekkürler

Mediamarkt de hala 600 satılıyor.

ÇAlışana sordum 25 m2 salon burda ses gezinirmi diye yok abi işe yaramaz yeni bi tane yamaha set geldi 1400 onu al dedi . Niye diye sordum bu set 15 en fazla 20 m2 oda da ancak net gezinir ses dedi.
    JakX yorumlarındada sub işe yaramaz hop ları değiştirdim demesi iyice şüphe uyandırdı.

Ok siz çok daha iyi ses almak için onları yapmışsınız 500 yada 600 e anfi almış oldunuz çünkü diğer ekipmanlarını kullanmıyorsunuz doğrumudur?
    Biz alsak çok ses istemiyorum kesinlikle NET ve gezinen ses istiyorum ayrıca sub danda hani şu kalbinin üstünde güp güp yapıyo ya filmlerde yada müzikte onu alamayacağımızdan mı bahsediyorsunuz

Araştırdıkça sony 840 7.2 ( sistemi kafama takıldı fiyat lu anda 1100 civarı bulunabiliyor sanırım diğer ekipmanlarla 2000 yaklaşır onumu alsak 2 sub bağlarız güp güp yaptırırız :D

• Ben icinden cikan subida hoparlorleride kullanmiyorum, bendeki hoparlorlerin bass suruculeri cok daha kuvvetli, sub yerinede gene 16 cm suruculu bir hoparlor bagladim, subwoofer degil ama zaten fazla bass seven biride degilim. Bunlarin bassi bile bana fazla geliyor. Daha fazla bass isteyen aktif subwoofer baglayabilir.

840 daha ust seviye bir amfi, ama fiyatida 2 katindan fazla.

Paket sistemlerden uzak durun hicbir ayarlari ve esneklikleri yok. Ben bu sistemi sadece amfisi icin aldim yanindan cikan hoparlorlerin gozumde hicbir degerleri yok.
  • Bende de ayni sistem var bende sadece amfisi icin aldim pc deki sesi bu ses sistemine nasil aktarabilirim acaba

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.