Şimdi Ara

PIONEER HTP-O71 499 TL ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
2.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Forum ankara media markette pıoneer htp-071 499tl bana oldukça cazip geldi,sizce nasıl alınırmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muto06 -- 26 Kasım 2013; 1:08:02 >

• Bence alınır.

Aynı ürün Darty'de 700 TL. İleride imkanınız olursa ön hoparlörleri raf yada kule tipi bir hoparlör ile de değiştirirseniz normal bir kullanıcı için gayet yeterli bir paket olacaktır.
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah,
    Yani bencede; piyasada en uygun darty oda dediğiniz gibi 700tl m.markt 499 fiyat süper,birde ucuz bluray buldukmu tadından yenmez
  • 649 dediler fiyat için mediamarkt, 499 olan teşhir olma ihtimali varmı?
  • Yok sıfır adamlar yığmış ürünleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

Fiyat çok uygun özellikle avr + hoparlör + subwoofer ( pasif ) dahi olsa 500 TL çok çok iyi gibi geldi
    Yanlız bende philips 9 serisi tv var bunda ARC özelliği var biliyorum ses sisteminde yok ise !!!
    Bende tüm herşey tv ye bağlı
    Tv ye bağladıgım uydu ps3 media player i tv özellik olduğu için ses sisteminden alamaymıyım
    mecbur herşeyi ses sistemine mi bağlamak zorundayım

ARC sistemli TV + HD uydu + ps3 + media player + pioneer htp071
    bu sistemde bağlantıları ister tv ye ister ses sistemine yapsam hepsini pioneer dan 5.1 olarak alabilirmiyim

Birde pasif ile aktif subwoofer arasında nasıl bir fark vardır ?

Yüksek ve gürültülü ses mi ?

Net ve kaliteli ses farkımıdır?

Aktifte ( besleme kendinden ) pasifte avr üzerinden onu biliyorum ( aslında avr üzerinden daha karlı gibi bile geliyor :)

3d destekliyor diyor fakat benim tv de zaten sıkıntı yok filmkeri media player dan seyrediyorum ayrıca evde çoluk çocuk duvarlar çok ince yan komşunun herşeyi duyuluyor derecesinde fazlada ses açamayacağım bu sistem yeterlimidir ?

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vobuz -- 26 Kasım 2013; 12:48:35 >

• Yanılmıyorsam her girişi mevcut bu cihazın tv,ps3 vs. Bağlanabiliyor

• vobuz V kullanıcısına yanıt
    http://docs.pioneer.eu/Manuals/HTP_071_ARB7463_manual/

Hocam ürünün detaylı manuelini yukarıdaki linkten inceleyebilirsiniz. Üründe ARC mevcut. Bu arada diğer cihazlar TV'ye bağlı olarak kalabilir. Her iki cihazda da ARC özelliği aktif olursa tüm cihazların sesini TV üzerinden AVR'ye aktarır. Ben de bir süre böyle kullandım. Bir fark olmuyor.

Fakat sub woofer aktif mi değil mi anlayamadım. Sizin gibi sesi çok açamayacak birisi için çok birşey değiştirmez diye düşünüyorum.

Yalnız eğer bu sistemi kullanacağınız alan 25m2'den büyükse hoparlörler yetmez. Yani o sahne etkisini alamazsınız. Eğer bütçeniz müsait olursa daha sonra önler için raf tipi yada kule tipi bir hoparlör terfisi yaparsanız ses kalitesi ve sahne etkisi çok çok daha iyi olacaktır.

Raf yada kule tipi hoparlörde tavsiyeniz nedir,fiyat aralığı ne aradadir,yardimci olursanız sevinirim

• muto06 M kullanıcısına yanıt
    Bu işte sınır yok. 400 tl'ye de raf tipi hoparlör var 10000 tl'ye de

Siz bu iş için ne kadar bütçe ayırabilirsiniz? Ona göre önerilerde bulunmaya çalışalım.

499 tl,ye bu seti aldığımızı düşünürsek hadi 250 tl diyelim

• muto06 M kullanıcısına yanıt
    Hocam 250'ye sıfır biraz zor. 2.el olabilir.
    400 civarına sıfır bulabilirsiniz. Gsa Elektronik te Heco Victa 201 raf tipi hoparlörler vardı. Arayıp fiyat alabilirsiniz.

• Üstad zaman ayırıp bilgi verdiğin için çok teşekkür ederim,eyvallah
    Bahsettiğin marka ve modelleri arastiricam

Aktif sub'ı yok. Bu fiyata bence değer.
  • Bu seti aldık.
    Pasif subwoofer ama apartmanda ihtiyaç yok dedik aktife
    2 tanede kule tipi hop aldık.
    Şimdi bu 2 taneyi bu sisteme bağlayabiliyormuyuz ? ( fiziksel bağlantı )
    Orjinal playerdan 7+1 destekleyen film bulduk
    Olduda bağladık 7+1 destekliyormu ?

Yani bu sistem tamam ucuz hatta bayağı ucuz amfi + hop + sub ( 500 çok iyi ) orj playerdanda sround etkisi orjinal film bulduk 5+1 evin içinde ses gezinirmi 2 hoparlör ekledik ayda yılda 1 7+1 etkisi alırmıyız ( ama filmlerde varsa ayda yıldayı beklemeyiz günde bekleriz :)
    Seti aldinizmı,almayımı düşünüyorsunuz tam anlayamadım

Dostum öncelikle bu AVR sadece 5.1 destekliyor. Bu sebeple kaynak olarak 7.1 sesli bir filmde izlesen sesi 5.1 olarak alacaksın.

Gelelim kule hoparlör işine, onları da paket olarak gelen hoparlör takımının ön hoparlörleri yerine takacaksın. Böylelikle ön 2 hoparlör boşta kalacak. Onları da yatağın altı, dolabın üstü gibi muhtelif yerlere kaldıracaksın.

Ha öne hem kuleleri hem de ufakları bağlarım böylece 7.1 olur gibi düşünüyorsan yanlış düşünüyorsun. Hem kulelerden hem de ufaklardan aynı sesi alırsın. Ki ayrıca hoparlörleri paralel bağladığın için direnç düşecek, ses kaybı olacak ve de hem hoparlörlere hem de AVR'ye zarar vereceksin. Durum budur

• Merhaba

Yok seti almadım ama hani aldıkta sonra ne olur senaryosu idi onlar :)

7.1 gidemiyoruz demekki önleri kule yapmak yerine tüm hoparlörleri değiştirmek en mantıklısı ;)

Cevaplar için teşekkürler .

Subwoofer pasif ama gayet güm güm ses geliyor mu ?

Bu arada ürünü alıpta şu an kullanan varmı. 500 TL ye değdiğini düşünüyormu yoksa ya bu kadar ucuz olmasına rağmen yinede değmez mi der ?
  • Seti aldınız mı acaba? Bu fiyat hala gecerli mi? Sizce deger mi?
    Fiyat Antalyada 699. 499a degerse Ankaradan aldirmaya calisacagim. Gerci ayin 15-20 si arasi medimarkt 2.yil vs diye indirim olacakmis, daha farkli/uygun birsey bulunur mu acaba?

• 500 tl ye aslinda fena bir set sayilmaz.

Setteki sub cok zayif tabii, ilerde guclu bir aktif sub alinarak duzeltilebilecek bir durum. Sistemin pasif sub desteklemesi sadece bir artidir, line in girisi olan her tur aktif subwooferi amfiye baglayabilirsiniz.

Antalyada 700 tl evet nedense cozebilmis degilim. media market in ilginc fiyat politikalari..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.