Şimdi Ara

pioneer hoparlör'e başka crossover olur'mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar forumda yeniyim konuyu inş doğru yere açmışımdır şimdi, bende 4 adet (1 tanesi bozuk) pioneer ts-a172c hoparlör var, 3 tanesini kullanıyorum, lakin crossover'lerinden 2 adet var 1 tanesi eksik başka crossover den taksam eşit performans alırmıyım, ya da olurmu başka crossover taksam.

(hoparlör leri teyp te kullanıyorum yakında amfiye geçeceğim o yüzden sordum) şimdiden teşekkürler.

• bilen yok'mu  

• Bilen var da, bu kadar basit sorulara cevap veren yok herhalde... :)

Sorunuzu oto ses sistemleri kısmında sormanız gerekirdi.

Pioneer hoparlöre elbette başka crossover olur.

Pioneer crossover'ların babası değil.

Fotoğrafını koyduğunuz crossover basit 6 db/oktav eğimli 2-yollu bir crossover...

Bobin woofer hattında, görevi belirli bir frekansın üzerindeki tizlerin woofer'a gitmesini önlemek.

Kondansatör tweeter hattında, görevi belirli bir frekansın altındaki seslerin tweeter'a gitmesini önleyerek tweeter'ı korumak.

Oto ses sistemi kuranlarda böyle bir crossover ellerinde bulunabilir.

Başka bir alternatif AliExpress'den sipariş vermek... Ancak Ali'deki 2-yollu crossover'lar direnç de içerdiğinden sizin hoparlöre uymayabilir.

En basit ve iyi çözüm woofer üzerindeki bobinden vazgeçmek ve tweeter'a seri 4.7 mF/100V kutupsuz/bipolar kondansatör koymak. Bu kutupsuz/bipolar kondansatör elektrolitik olmasa daha kaliteli ses verir.

• teşekkür ederim forumda yeniyimde :) oto tesisatcıya sordum eline geçince vericek bir adet.

• Aslında bass hoparlör için crossovire gerek yoktur, önemli olan tiz hoparlöre seri Kondansatör bağlanmasıdir, diğer crossovirdeki tiz hattına giden Kondansatörden aynı değerde , crossover olmayan hoparlörun tizine seri bağlanırsa, crossover olmaması sorununun%80 i çözülmüş olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.