Şimdi Ara

Pioneer AppRadio 3 (SPH-DA110 / 210 v.b) Almayı Düşünenler ve Kullanıcıları Kulübü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
337
Cevap
17
Favori
27.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O degilde tesisatci el fireni kablosunu nerden bulup yapabilecek merak ediyorum. Çoğu bilmez simdi ugras dur bakalim.

bu arada guncel, root ve yazilim destegi olan android stick onerisi bekliyorum. Limit 200 civari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar cihazın bir türlü firmware güncellemesini yapamadım arkada bulunan usb girişinden denedim ve diğer usb girişinden deniyorum ve biçimlendirip flash bellekle indirdiğim firmware dosyasını attım fakat cihaz görmüüyor yardımcı olabilecek arkadaş varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Aşağıdaki resimde kırmızı çember içine aldığım 2 adet girişten kablo yardımıyla denedim sonuç negatif.

Pioneer AppRadio 3 (SPH-DA110 / 210 v.b) Almayı Düşünenler ve Kullanıcıları Kulübü

• quote:

Orijinalden alıntı: aqresifim

Arkadaşlar cihazın bir türlü firmware güncellemesini yapamadım arkada bulunan usb girişinden denedim ve diğer usb girişinden deniyorum ve biçimlendirip flash bellekle indirdiğim firmware dosyasını attım fakat cihaz görmüüyor yardımcı olabilecek arkadaş varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Aşağıdaki resimde kırmızı çember içine aldığım 2 adet girişten kablo yardımıyla denedim sonuç negatif.

Pioneer AppRadio 3 (SPH-DA110 / 210 v.b) Almayı Düşünenler ve Kullanıcıları Kulübü

USB bellek Fat32 formatlı olmalı ve sadece tek bir doya yani firmware dosyası olmalı içinde... .PEH403B_V08.05_1T.HAT

• quote:

Orijinalden alıntı: sirjohn78

quote:

Arkadaşlar cihazın bir türlü firmware güncellemesini yapamadım arkada bulunan usb girişinden denedim ve diğer usb girişinden deniyorum ve biçimlendirip flash bellekle indirdiğim firmware dosyasını attım fakat cihaz görmüüyor yardımcı olabilecek arkadaş varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Aşağıdaki resimde kırmızı çember içine aldığım 2 adet girişten kablo yardımıyla denedim sonuç negatif.

USB bellek Fat32 formatlı olmalı ve sadece tek bir doya yani firmware dosyası olmalı içinde... .PEH403B_V08.05_1T.HAT

Hangi girişten takılmalı flash bellek ve ayarlardan girdiğim zaman pasif görünüyor yazılım güncelleme ayrıca el freni kablosuyla alakası olabilirmi?

• arkadasım bu urun sureklı ınternetlemı calısacak bana bılgı verırmısın mumkunse
  • kosmos187 K kullanıcısına yanıt
    Internet olmasina gerek yok ama android yada ios cihaz olmasi lazim ki uygulamalar vs kullanilsin. Cihazda kendine ait radyo ve Bluetooth dan baska birsey olmuyor yoksa. Gerci bluetooth dan müzik dinlenebiliyormu onu bende bilemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

Internet olmasina gerek yok ama android yada ios cihaz olmasi lazim ki uygulamalar vs kullanilsin. Cihazda kendine ait radyo ve Bluetooth dan baska birsey olmuyor yoksa. Gerci bluetooth dan müzik dinlenebiliyormu onu bende bilemiyorum

Bluetooth üzerinden müzikler dinlenebiliyor, ekstra bir işlem yapmaya gerek olmadan...
  • Cihaz geldi montajını yaptırdım, bluetooth üzerinden telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz, telefonunuzu otomatik olarak tanıyor, sadece bluettooth açık olması yeterli, aramalara otomatik olarak cevap verilebiliyor, rehbere, son çağrılara ulaşabiliyorsunuz, mikrofonu güneşliğe monte ettirdim, karşıya ses sorunsuz gidiyor. Seyahata çıktığınızda telefonu torpidoya atın ve unutun, herşeyi pioneer yapsın. Geri vites kamerası montajını da yaptırdım, ancak çok gereksiz birşeymiş, şimdilik hiçbirşeye yaradığı yok, belki de ekrana bakarak park etmek bana çok yabancı geldi. Iphone ve android telefon bağlamak için kablo almak gerekli mi derseniz, navigasyonu kullanmayacaksınız bu da gereksiz, iphone av digital kablonun fiyatı 129 TL, sadece fotoğraflara ve navigasyona erişebiliyorsunuz. Cihazdan torpidoya iki usb kablo verdim, biri kılavuzda android ya da mirrorlink cihaz bağlamak için diğeri de iphone bağlamak için olduğu yazıyor, ben bu iki kablonun ne işe yaradığını anlamadım, bu kablo olmadan da iphone 5 av digital adaptörle bağlanabiliyor, tek işe yaradığı nokta lightining kabloyu usb kabloya bağlayınca telefon şarj oluyor, İki usb çıkışı da aynı işi görüyor. Sanırım usb girişi bir de yazılım güncellemek için işe yarıyor. Flash disk bağlamak için usb çıkışının ya mp3 bağlamak için aux girişinin olmaması eksiklik değil, buna gerek de duymazsınız, hem android telefon hem de ios telefondan müziklere tam erişim sağlıyorsunuz. Ben ürünü çok beğendim, parasının hakkını sonuna kadar veriyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayırlı olsun...

• quote:

quote:

Arkadaşlar halen firmware güncelleme işlemini yapamadım yardımcı olabilecek birisi varsöylenenleri yaptım harfiyen cihaz görmüyor yazılın güncelleme pasif görünüyor

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar halen firmware güncelleme işlemini yapamadım yardımcı olabilecek birisi varsöylenenleri yaptım harfiyen cihaz görmüyor yazılın güncelleme pasif görünüyor

Selamlar,

Normalde herşey güzel güzel çalıştığı için firmware update yapmak istemiyordum ama siz yapamadığınızı yazdığınız için bir deneyeyim dedim.

Hiç bir problem olmadan yaptı alet.

2 GB kapasiteli çok eski bir USB belleği fat 32 olarak default allocation size seçili şekilde Windows 7 de formatladım.

İçine, ana klasöre sadece Pioneer sitesinden indirdiğim zip dosyasından çıkan xxxxxxxx.hat dosyasını koydum.

Arabada kontak kapalı iken USB yi Pioneer'in sabit kablolu USB çıkışına taktım. Sizin resimde üstteki kırmızı ile gösterdiğiniz.

HDMI bağlantıyı söktüm.

Kontağı açtım. Pioneer açılınca settings kısmına girdim.

Aşağı doğru inince firmware update aktif idi. Bastım, devam etmek istiyor musunuz dedi evet dedim. 8.05 update olacak dedi. Ok dedim ve yaklaşık 1 dk içerisinde update yapıp reboot etti. Kontrol ettiğimde 8.05 olarak gözüküyor artık firmware.

Bu arada bu update sadece IPhone için. Daha doğrusu IOS ile alakalı. Yani IOS lu bir cihaz kullanmayacak iseniz pek gerek yok yüklemeye.

Son olarak, eğer el freni grounding (şaseye bağlama) işini yaptırmadı iseniz çok büyük ihtimalle o nedenle seçenek aktif değildir.

Kolay gelsin...
     Pioneer AppRadio 3 (SPH-DA110 / 210 v.b) Almayı Düşünenler ve Kullanıcıları Kulübü Pioneer AppRadio 3 (SPH-DA110 / 210 v.b) Almayı Düşünenler ve Kullanıcıları Kulübü Pioneer AppRadio 3 (SPH-DA110 / 210 v.b) Almayı Düşünenler ve Kullanıcıları Kulübü
     Pioneer AppRadio 3 (SPH-DA110 / 210 v.b) Almayı Düşünenler ve Kullanıcıları Kulübü Pioneer AppRadio 3 (SPH-DA110 / 210 v.b) Almayı Düşünenler ve Kullanıcıları Kulübü Pioneer AppRadio 3 (SPH-DA110 / 210 v.b) Almayı Düşünenler ve Kullanıcıları Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sirjohn78 -- 19 Aralık 2014; 0:47:25 >

• Firmware ile ilgili bir not:

HDMI bağlı değilken, USB bellek takılı olmasa bile Firmware update seçeneği aktif oluyor.

Yani sizde aktif değil ise, dediğim gibi yaptığınız bir hatadan ziyade el freni olayı ile alakalıdır...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Selamlar,

Normalde herşey güzel güzel çalıştığı için firmware update yapmak istemiyordum ama siz yapamadığınızı yazdığınız için bir deneyeyim dedim.

Hiç bir problem olmadan yaptı alet.

2 GB kapasiteli çok eski bir USB belleği fat 32 olarak default allocation size seçili şekilde Windows 7 de formatladım.

İçine, ana klasöre sadece Pioneer sitesinden indirdiğim zip dosyasından çıkan xxxxxxxx.hat dosyasını koydum.

Arabada kontak kapalı iken USB yi Pioneer'in sabit kablolu USB çıkışına taktım. Sizin resimde üstteki kırmızı ile gösterdiğiniz.

HDMI bağlantıyı söktüm.

Kontağı açtım. Pioneer açılınca settings kısmına girdim.

Aşağı doğru inince firmware update aktif idi. Bastım, devam etmek istiyor musunuz dedi evet dedim. 8.05 update olacak dedi. Ok dedim ve yaklaşık 1 dk içerisinde update yapıp reboot etti. Kontrol ettiğimde 8.05 olarak gözüküyor artık firmware.

Bu arada bu update sadece IPhone için. Daha doğrusu IOS ile alakalı. Yani IOS lu bir cihaz kullanmayacak iseniz pek gerek yok yüklemeye.

Son olarak, eğer el freni grounding (şaseye bağlama) işini yaptırmadı iseniz çok büyük ihtimalle o nedenle seçenek aktif değildir.

Kolay gelsin...

Çok teşekkürler Hür Bey ilgi ve alakanızdan dolayı ;) Sorun el freni kablosunu şaseye bağladım ve seçenekler aktif oldu sorun yaşayan arkadaşlar bu şekilde çözebilirler sorunu. Ayrıca geri kamerasını deneme amaçlı taktım ve sorunsuz çalıştırdım. Yalnız bir sorum olucak geri vitese taktığımızda otomatik devreye girmesi için kamera kablosunu nereye bağlayacağız kısaca bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler tekrar.

• gozun aydın

araca montajı sen mi yaptın ? bu el fireni kablosu araçta nerde acaba, o yeşil tutuya kablo çekip kapatacakmiyiz ?

150 tl istediler montaja, canım sıkıldı, acaba ben mi yapsam demeye başladım.
  • quote:

gozun aydın

araca montajı sen mi yaptın ? bu el fireni kablosu araçta nerde acaba, o yeşil tutuya kablo çekip kapatacakmiyiz ?

150 tl istediler montaja, canım sıkıldı, acaba ben mi yapsam demeye başladım.

Evet kardeşim araca montajı ben yaptım daha önce 50 tl vermiştim zoruma gitti ve nette araştırdığım forum ve yabancı sitelerden videolardan yararlanarak nasıl montaj yapacağımı izledim ve birazda beceri ile sorunsuz bir şekilde işlemi tamamladım sadece arka kablo bağlantısını ben yapmadım onun içinde eletrikciye 10 tl verdim. O yeşil kabloya şaseden teyp girdiği konsoldan herhangi bir metalden kablo çekebilirsin. Aracın modeli nedir yardımcı olmaya çalışabilirim.

• 2004 focus

• quote:

2004 focus

Aşağıdaki videolar yardımcı olabilir sana.

http://www.youtube.com/watch?v=6kk9Rtwkn2g

http://www.focusfanatics.com/forum/showthread.php?t=231948

"00-04 Ford Focus Double Din Install " şeklinde arama yap bir takım videolar görebilirsin.

• Kameranın geri vitese takıldığında otomatik olarak açılması için rear input signal adlı bir uç olacak, o uca geri vites lambasından bir kablo çekiliyor, yani geri vites için bir sinyal bir de güç kablosu olmak üzere 2 kablo bağlanıyor. Ayrıca ben geri vites kamerasına hiç alışamadım, boşyere masraf yaptırmayın park sensörünüz varsa hiç gerek yok, yoksa da park sensörü taktırın daha iyi, şimdi tamponda kocaman bir delik var. Ürünün arka kamerasının sürekli açık kalması için cihaz üzerinde rear on, off tuşu var, onu açık yaptığınızda sürüş halindeyken de arkayı devamlı seyredebiliyorsunuz, ancak bende güç geri vites lambasından alındığı için, sürüş halindeyken kamera çalışmıyor, bunun için gücü başka bir yerden almanız gerekecek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • virtue28 kullanıcısına yanıt
    Bendeki geri görüş kamerası bu şekilde...

• sirjohn78 S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler resim icin.

Bende ya bundan yada kelebek gibi olan iki vidayla tutturulandan düşünüyordum. Bu daha kibar ve daha az görünür olmuş

Birde Bunlarda led yok, gece görüntüsü nasil olur bilemesemde, tamponu deldirmelten iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 19 Aralık 2014; 11:04:50 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.