Şimdi Ara

#Pink Floyd#-#Deep Purple#-#Led Zeppelin#-#Jethro Tull#'ve diğer efsaneler'

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
750
Cevap
8
Favori
35.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  #Pink Floyd#-#Deep Purple#-#Led Zeppelin#-#Jethro Tull#'ve diğer efsaneler'

başlıyoruz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Empyrium -- 17 Temmuz 2010; 22:18:22 >

• 3 üne de canım feda

Bu arada bir şey sorabilir miyim

led zeppelin in Stairway To Heaven şarkısı için ne düşünüyorsunuz ?

tersten dinlenince bla bla bir şeyler diyorlar aslı var mı?

bence harika bir şarkı

• ilk resimde(pink floydda)yani üstte yukarı doğru bakan adam syd barret işte o benm nikim.ilginç biridir kendisi.
  • pink floyd u anlatabilecek kelime bulamıyorum bir numaralı rock fenomenidir kendileri. ama diğelerini pek sevmiyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: çaaari

3 üne de canım feda

Bu arada bir şey sorabilir miyim

led zeppelin in Stairway To Heaven şarkısı için ne düşünüyorsunuz ?

tersten dinlenince bla bla bir şeyler diyorlar aslı var mı?

bence harika bir şarkı

ya bu muhabbet çok dönüyor bu aralar şarkıalrı tersden dinleyince satanizmi öven içerikler varmış şarkılarda.saçmaalrdan seçmeler işte.sadece led zeppelin ile de kısıtlı da değil bu madonna dan tutunda brtiney spears a ve michael jackson a kadar bir çok sanatcının bunu yaptığını iddia ediyorlar bazı boş gezenler ve kalfaları.uydurma inanmayın.

• ben bu 3'ü için ölürüm gözümü kırpmam!

stairway to heaven'ın o saçma sapan hikayeyle hiçbir ilgisi yok!
    karalamak isteyen densiz insanlar böyle saçma şeyleri yayıyor internete!
    düşünmek bile saçma!pehh satanizm ve led zeppelin!sinirlerim tepe yapıyor arkadaş!!

neyse dünyanın en iyi solosunu atmıştır jimmy page hatta bir daha atamıyor aynısını tam olarak
    benim en sevdiğim parçadır her dinlediğimde gözlerimi kapar boyut değiştiririm.
  • bu adamları anlamak zordur tersten mersten hikaye cüce düşünceler bunlar.pnk floyd harbyden fenomendir.Zaten the wall albümü abd deki bi üniversitede ders olarak okutuluyo.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sydbarret

bu adamları anlamak zordur tersten mersten hikaye cüce düşünceler bunlar.pnk floyd harbyden fenomendir.Zaten the wall albümü abd deki bi üniversitede ders olarak okutuluyo.

harika ya adamlar ''ihtiyacımız yok,eğitime hayır'' diyorlar o albüm ders olarak okutuluyor çok sağol arkadaşım bunu öğrendiğim iyi oldu.goodbye blue sky çekti bak canım yine.bu kadar kısa olması bu parçanın tek noksanı yoksa muhteşemdir valla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killemall -- 27 Mayıs 2006; 0:40:38 >
  • Güzelde biraz bilgi yazsaydın güzel olurdu

Deep Purple ile başlıyım bana göre dünyanın en iyi hard rock grubu.Ritchie Blacmore muhteşem bi gitarist kesinlikle.İlk zamanlarda grubun beyni olduğunu söyleyebilirim.John Lord gelmiş geçmiş en iyi klavyeci bence.İan Gillan muhteşem bi solist ama ben Deep Purple solistleri içinde en çok Coverdale i severim.Grupta bassta Roger Glover vardır.Onun hakkında pek bişe diyemiycem ama o da çok iyi bi basçıdır.Bateris Ian Paice inde nasıl bi baterist olduğunu Burn şarkısından anlayabilirsiniz.Deep Purple zaman içinde çok değişikliklere uğramıştır.Örneğin solistliğe Coverdale,Joe Lynn Turner gibi solistler geçmiştir bazı zamanlar aynı şekilde gitaristliğe Joe Satriani'nin geçtiği gibi.Bu grupta Blackmore ile Ian Gillan'ın hep kavga ettikleri bilinir.Bu yüzden ikisininde gruptan ayrıldığını daha sonra tekrar birleştiğini tekrar ayrıldığını.Bunlar bi anlaşamamıştır ama 2side bence grubun en has elemanlarıdır.Deep Purple'ı Deep Purple yapan adamlardı ve tabi ki John Lord.Son kadrolarında sanırım Blackmore ve Lord eksik hala devam ediyolar ama pek takip edemedim açıkcası.Ama Türkiye'de yakın zamanda konser verdiklerinin biliyorum.Şimdilik bu kadar yeter Purple için.

Pink Floyd prograssive rock müziğin babsıdır.Çoğu rockçıya göre dünyanın en iyi grubudur(açıkcası bende bunlara pek cvp veremiyorum gerçektende çok büyük grup)Bu grupta beni bitiren adam kesinlikle David Gilmoure'dur.Bi insan gitarı nasıl böyle bi ruh ile çalablir.Daha sözleri dinlemeden gitarıyla size şarkının ruhunu aktarabilir.Bi de Roger waters var tabi çok iyi müzisyen ama ben en çok senaryosunu yazdığı The Wall filmine bittim.Hayatımda beni bu kadar bunalıma sokan,moralimi göçerten başka bi film görmedim gerçekten süper.

Led Zeppelin bu grubu çok fazla dinleme fırsatı bulamadım ancak dinlediğim kadarıyla şarkıları muhteşem.Özellikle Black Dog'a bitiyorum.Bu grupda Heavy metal'in yolunu açan gruplardan biridir.

Bu başlığa bi de Rainbow ile Whitesnake'i eklersen bu başlıktan hiç çıkmam artık

• @syd barret
    kendisini çok severim ama aynı zamanda üzülüyorum çok zor günler geçirdi pişman mı uyuşturucuya bulaştığına bilemem ama Pink Floyd'a çok şey kattığı kesindir.Ayırt etmem hepsinin önünde saygıyla eğilirim.
  • @metamania yorumların için çok teşekkürler

Rainbow ve Whitesnake'i de çok severim elbette.
    offf hele ki james dio dönemleri o nasıl bir ses allahım!
    temple of the king günde en az 20 kere dinlerim imzamdan da belli olduğu gibi

ritchie blackmore abimizi de çok severim gitarın ismini koyanlardandır eşsiz bir insandır ama çok sorunlu abimiz be her yere gitti karıştırdı en sonunda candice ablamızı buldu rahatladı herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Empyrium -- 27 Mayıs 2006; 0:50:26 >
  • Stairway To Heaven
    Led Zeppelin

bir kadın var tüm parıltıların altın olduğuna inanan
    ve bir merdiven satın alıyor cennete
    ve vardığı zaman oraya biliyor ki
    bir kelimeyle elde edecek orada bulunma amacını
    ve bir merdiven satın alıyor cennete

bir işaret var duvarda
    yine de emin olmak istiyor
    çünkü bilirsiniz bazen iki anlamı vardır kelimelerin
    orda, dere kenarındaki ağaçta
    bir kuş var şöyle diyor şarkısında
    'bazen kuşkuyla dolar tüm düşüncelerimiz'

ah meraklandırıyor beni

öyle bir hisse kapılıyorum ki batıya baktığımda
    sanki ruhum haykırıyor uzaklaşmak için
    rüyalarımda duman halkaları görüyorum
    ağaçların arasından yükselen
    ve durup bunu seyredenlerin seslerini duyuyorum
    ah bu beni meraklandırıyor
    bu beni gerçekten meraklandırıyor

eğer hepimiz katılırsak ezgiye
    gerçeğe götüreceği fısıldanıyor kavalcının
    ve yeni bir gün doğacak bekleyenler için
    orman kahkahalarla çınlayacak

eğer bir patırtı varsa bahçenizde
    telaşlanmayın
    mayıs kraliçesinin bahar temizliğidir
    evet iki yol var gidebileceğiniz
    ama uzun vadede
    hala vakit var değiştirmek için yolunuzu

kafanız zonklar durur, nerden bileceksiniz
    ezgiye katılmaya çağırıyor kavalcı
    sevgili bayan duyuyor musunuz esen yeli?
    ve biliyor musunuz ki
    rüzgarın fısıltılarındadır aradığınız merdiven

estiğimizde yoldan aşağı doğru
    gölgelerimiz ruhlarımızdan daha uzun
    bir kadın yürüyor hepimizin tanıdığı
    beyazlar içinde parlayan ve herkese göstermek isteyen
    herşeyin nasıl altına dönüştüğünü
    ve dikkatli dinlerseniz eğer size de ulaşacaktır ezgi
    hepimiz bir ve birimiz hepimiz olduğunda
    bir kaya gibi sağlam olup yuvarlanmadığımızda

ve bir merdiven satın alıyor cennete...

---------

sözleri de çok güzel

ben de inanmıyorum ama işte insan ikileme de düşmüyor değil

• pink floydun eski albümlerine dikkat edin derim.çok çocuksu ve zekice bi anlatım var şimdi anlatmaya kalksam sayfalar yetmez ama hep şunu sölerim insanoğlu pink floydu anlamaya çalıştıkça evren daha güzel ve yaşanabilir olacaktır
  • quote:

ritcihe blackmore abimizi de çok severim gitarın ismini koyanlardandır eşsiz bir insandır ama çok sorunlu abimiz be her yere gitti karıştırdı en sonunda candice ablamızı buldu rahatladı herhalde

Aslında onun kavgacı ruhu bence çok kötüde olmadı.Belki öyle sorunlar yaratmasa Dio,Joe Lynn Turner gibi efsanelerden mahrum kalcaktık.Bi de Turner uludağ şenliklerine gelmiş kaçırdım kafayı yedim.Adam 3 kere smoke on the water'ı söylemiş.Ahh ulan sınavlarım olmayacaktı gitmezmiydim memlekete.
  • çaaari dinliyorum şu an transtayım uçuşa geçebilirim

syd sonuna kadar katılıyorum sana, çok hoş sizin gibi insalarla burada konuşmak teşekkür ederim 10 dakikada bana huzur verdiniz
  • hatırlamiyim dedim aklıma geliyor size de söyliyim dedim, haftalardır her sabah kalktığımda ağlıycak gibi oluyorum neden mi?
    ROGER WATERS 20 Haziranda istanbul'a geliyor belki ömrü hayatım boyunca bir daha göremiycem ve biletler haftalar önce bitmiş neden mi?
    saçma sapan igsd bilmemne üyelerine yer ayırmışlar halka bileti çok az sunmuşlar ve ben gittim biletixe bilet kalmadı diyince başım falan döndü yığılıyordum yere..99 YTL idi biletler arka sıralardan şu an karaborsa 200 ytl'ye kadar verebilirim haberiniz olsun

bu arada jimmy page soloyu girdi
  • @schizo konser öncesi babylonda pink floyd gecesi olacak oraya gitmeni tavsiye ederim tr pnk floyd fun club u kurucusu okan abi ve tayfasıda orda olacak belki rogerla tanışman imkanı falanda olur süpris var diyolardı çünkü.
  • Ben bu yıl konser hakkımı Whitesnake'e kullandım.Ama keşke ona da gidebilsem.
  • @syd aynı gün mü olacak o da ve herkes girebilecek mi oraya?sen de gelicen mi?saati resmi haberi falan var mı?ben arkadaşımı ikna edebilirsem kesin gelirim çok soru sordum kusura bakma

meta ben de konser hakkımı anathema'da kullandım dün gece bu sene başka gidemedim.
    ben blues da dinlerim abilerimiz gelirse onları da kaçırmam
  • PINK FLOYD PARTİSİ

14 Haziran Çarşamba / 21:30

En büyük şehir efsanelerinden biriydi : ''Pink Floyd , İstanbul'da konser veremez! Çünkü onların ses sistemlerini çalıştıracak elektrik gücü İstanbul'da yok. Maazallah ola ki konser verirlerse de İstanbul birkaç gün elektriksiz kalır...'' Yıllar geçti, Pink Floyd dağıldı. Galiba İstanbul'un elektrik sorunu da geçmişte kaldı. Şimdi aynı şehir, Pink Floyd'un beyni Roger Waters'ı ağırlamaya hazırlanıyor. Profesyonel Pink Floyd dinleyicisi ve amatör DJ Sanlı Ergin'in hazırladığı bu gecede Roger Waters konseri öncesi şöyle bir hafızamızı tazeleyelim, Pink Floyd'un en iyi klasiklerini dinleyelim. Ki dersimizi iyi çalışmış örnek bir öğrenci gibi konsere gidelim.

Ayakta 15 YTL Öğrenci 10 YTL

ben gelemem uzağım ve şartlar müsait deil ruhum gelir belky...

• kesinlikle gidiyorum teşekkürler.

bu arada dün Anathema konserinde "comfortably numb" çaldılar kapanış parçası olarak ve danny gitarı yere vurup üstümüze atladı

hello.
    is there anybody in there?
    just nod if you can hear me.
    is there anyone home?

come on, now.
    i hear you're feeling down.
    well i can ease your pain,
    get you on your feet again.

relax.
    i need some information first.
    just the basic facts:
    can you show me where it hurts?

there is no pain, you are receding.
    a distant ship's smoke on the horizon.
    you are only coming through in waves.
    your lips move but i can't hear what you're sayin'.
    when i was a child i had a fever.
    my hands felt just like two balloons.
    now i got that feeling once again.
    i can't explain, you would not understand.
    this is not how i am.
    i have become comfortably numb.

ok.
    just a little pinprick.
    there'll be no more --aaaaaahhhhh!
    but you may feel a little sick.

can you stand up?
    i do believe it's working. good.
    that'll keep you going for the show.
    come on it's time to go.

there is no pain, you are receding.
    a distant ship's smoke on the horizon.
    you are only coming through in waves.
    your lips move but i can't hear what you're sayin'.
    when i was a child i caught a fleeting glimpse,
    out of the corner of my eye.
    i turned to look but it was gone.
    i cannot put my finger on it now.
    the child is grown, the dream is gone.
    i have become comfortably numb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Empyrium -- 27 Mayıs 2006; 1:25:32 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.