Şimdi Ara

Ping nedir? Nasıl düşürülür?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba beyler yaklaşık 1 yıldır pek oynamıyordum şimdi oyuna geri dönüyorum ancak evimde 96 ping alıyorum sürekli.Ttnetten çıkacağız büyük ihtimal.Bunun pinge etkisi olur mu?Yani superonline'da ping daha mı az olur yoksa alakası yok mu? alakası yoksa nasıl indirebilirim ? Yardımınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden.

• Değişebilir ama büyük bir umuda kapılma.

Ping senin yolladığın bir bilgiyle (oyunda bir yere sağ tıklayarak yaptığın hareket bilgisi gibi bir bilgi) o bilginin server makinasına ulaşıp ordan da sana dönen tepki bilgi arasındaki süreye deniyor.

- Genellikle mesafe artınca (oturduğun bölge ve bağlanmak istediğin sunucu arasındaki mesafe)
    - Bazı mahallelerde sıkıntılı internet altyapıları yüzünden
    - İnternetin yoğun kullanıldığı bir yerde ikamet etmekten (özellikle bankaların yoğun olduğu bölgeler)
    - Tam olarak anlam veremediğim bağlı olduğun port (benim hat değerlerimde sıkıntı vardı az kalsın apartmana kablo çektiriyordum, port değiştirince düzeldi olay ne bilmiyorum)
    - İnternet hızına (çok yavaş internetlerde tavan ping olur ama internet hızı arttıkça hızın pinge etkisi azalır)
    - Doğruluğundan emin olamadığım bağlı olduğun internet sağlayıcısından
    - Ve aklıma gelmeyen belki de onlarca başka neden

kaynaklı pingde sıkıntı çıkabilir.

edit:

Senin yapabileceğin şey yetkililere pinginin senden kaynaklanmadığı ve bu pingin olağanüstü olduğunu kabullendirip arıza kaydı başlatmak (bana 120 pingin olağan bir ping olduğunu, işlem başlatamayacaklarını söylemişlerdi)

Ama buna başvurmadan önce pingin sebebinin senden kaynaklanmadığından emin olman gerekiyor:

- Bilgisayarındaki bir virüsün interneti kullanması
    - Kullandığın modemin gecikme yaşatması (sıkıntılı olması)
    - Evinden modeme getirdiğin kabloda arıza olması (ağır bir ezilme vs.)
    - İnternete kabloyla bağlanırken de aynı sorun yaşanması
    - Ve yine aklıma gelmeyen başka olayları da kontrol etmen gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrashBone -- 17 Temmuz 2016; 4:10:30 >

• CrashBone kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum.Şunu da sorayım o zaman size.Mesela evde birisi faha internete bağlandığında pingim uçuyor.İnternetimiz nasıl hepsini kaldırabilir?Hız değişikliğiyle mi?Yani stabil 100de oynasam ona bile razıyım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kablosuz internet kullanıyorsan kablo at mükemmel fark ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ping'in yükselmesine sebep olan birçok faktör vardır. Modem kalitesinden, internet ağlarının eskiliğine kadar çeşitli nedenler bulunabilir. Eğer bunlarla ilgili detaylı bir rehber arıyorsan, buradan inceleyebilirsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.