Şimdi Ara

Pınar Gültekin Boğuldu, Yakıldı, Varile Konuldu, Üzerine Beton Döküldü.. (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
554
Cevap
3
Favori
25.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
210 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Long Nightt

Katılmıyorum.Bu tip cinayetler ne ilk ne de son olacak.Kadınlar bu tip cinayet haberlerini görüp ilişkilerini gözden geçirmeli ve gelecekte başına bela olabilecek tiplerle muhabbeti sevgili olma aşamasına gelmeden direk kesmelidir.Daha ders alınması için kaç kadının daha ölmesi gerekiyor?Yorumumda belirttiğim üzere kadın kendi güvenliğini herkesten önce ancak böyle sağlayabilir.Asıl bunun dışında ki muhabbetler boş goy goydan ibarettir.Şimdi bu katile belalar okunuyor,lanetler ediliyor,en ağır cezayı alması isteniyor.Peki çözüm ne?Bu psikopatlar toplum içinde yok mu oluyor?Yarın bir başka kadın başka bir psikopat tarafından öldürülme ihtimali yok mu oluyor?Az biraz ezberden değil de mantık çerçevesinde konuyu ele alıp ona göre çözüm üretmek gerek.Asıl bunun dışındaki çabalar iyi niyetli çabalar değildir.

Ayrıca ''Ama söz konusu bir kadın cinayeti olduğunda yanlış tercih goygoyu alıyor başını gidiyor'' lafınıza değinmek istiyorum.Neden bu tür cinayetlerde yanlış tercih öne çıkıyor biliyor musunuz?Çünkü kadın cinayetleri üzerinden erkek düşmanlığı yapıldığı için.Eğer birileri bu cinayet üzerinden tüm erkeklere ayrım gözetmeksizin nefret kusuyorsa insanlarda ''yanlış erkeği tercih ettiği için öldürüldü'' der.Her sevgilisinden ayrılan erkek gidip sevgilisini öldürmüyor ya da boşandığı eşini öldürmüyor.Suç 'şahsi'dir.Bunu bir anlayın.Eğer birileri çıkıp ''Erkeklerden nefret ediyorum'',''Tüm erkekler potansiyel bir katildir'',''Erkeklerden tiksiniyorum'' gibi laflar söylüyorsa dahası bazı erkekler çıkıp ''Tüm kadınlardan şahsım adına özür dilerim'' gibi abuk sabuk laflar ediyorsa kusura bakmasınlar o zaman bu yanlış tercihte karşılarına konur.

Haa elbette laflarımı çarpıtıp beni kadın düşmanı ilan edecek tipler olacaktır.Olsun Haluk Levent gibi bir adamı bile çıldırttılar.Bazı tipler bu tür olaylara çözüm üretmek yerine sadece erkek düşmanlığı yapıyorsa asıl bu iyi niyetli bir çaba değildir....

aynen katılıyorum.şahsen görüyorum böyle tipleri ve hala kızlar bunlarla sevgili kimisi hapishanede ve hala bunlarla sevgili.

• quote:

Orijinalden alıntı: Long Nightt

Kadını kendisinden başka kimse koruyamaz.Bunu artık bir anlayın.Burada ''Nasıl yanlış tercih yüzünden öldü dersiniz'' diyerekte konuyu çarpıtmayın.Çevrenize bir bakın normalde erkeklerin bile arkadaş olmaktan çekindiği yolda görse yolunu değiştirdiği aynı ortamda bulunuyorlarsa ''selam'' dan öte muhabbeti olmadığı tiplerin yanında kızlar dolu oluyor.Bu nasıl oluyor peki?Yorumlarda bazı arkadaşların belirttiği gibi bu ülkede kadına şiddet,töre,çocuk gelin vb içeriklere sahip diziler reyting kırarken şimdi bu reytingi kırılmasına neden olan tipler forumlarda,twitterda vs duyar kasıyor.Yine yorumlarda bir arkadaşın ayrıca belirttiği gibi onlarca kadının vahşice ölümüne neden olan Ted Bundy'e aşık olduğunu,etkilendiğini söyleyen tipler böyle bir olayla karşılaşınca duyar kasıyor dahası erkeklere nefret kusuyor.Bu nasıl bir çelişkidir?

Tekrar diyorum.Bir kadını koruyacak tek kişi yine kendisidir.İstediğiniz kadar bu tiplere küfürler edin,lanetler okuyun ama toplum içinde bunlarda yüzlerce hatta binlercesinin olduğunu unutmayın.Bu tiplerle sevgili vs olmayı geçtim arkadaş dahi olmayın.Bunu dedik diyede cinayeti savunduğumuz anlamı çıkartıp dediklerimizi çarpıtmayın.Haluk Leventi bile çileden çıkardınız.

Ayrıca bir de ''Her yanlış tercih yapan ölsün mü?'' gibi saçma sapan konuşanlar var.Bence de ölmesin fakat onu bana değil karşısındaki psikopata söyleyeceksin.Psikopat çok anlar ya bundan....Adı üstünde psikopat...Bu tiplere hiçbir şey anlatamazsın.Bu nedenle bu tiplerden uzak durmak başlıca güvenlik önlemidir.Bu sadece kadınlara has bir durumda değil.Erkeklerde bu tiplerden uzak durur.Bunu diyoruz diye dediklerimizi çarpıtıp 'erkek düşmanlığı'' yapmanın bir anlamı yok.İstediğimiz kadar bu tiplere lanetler okuyalım,küfürler edelim sonuç ne peki?Bu tiplere karşı nasıl korunulacak?Yasalarla mı?İdamla mı?Hindistanda idam var,Pakistanda idam var,Afganistanda idam var,Suudi Arabistanda,Amerikada idam var peki bu ülkelerde tecavüzler, tacizler son buluyor mu?İstediğiniz kadar sert kanunlar getirin bu kanunlar sadece suçluyu cezalandırır fakat toplum içindeki potansiyel katilleri caydırmaz.Katil öldürecekse yine öldürür.Bu nedenle insanın kadın-erkek farketmeksizin kendi önlemini alması ve bu tiplerden uzak durması birinci şarttır.Bunu ister kabul edin ister kabul etmeyin...

aynen katılıyorum.şahsen görüyorum böyle tipleri ve hala kızlar bunlarla sevgili kimisi hapishanede ve hala bunlarla sevgili.böyle psikopatlarla sevgili olunurmu.gidin efendi biriyle huyu güzel olan biriyle sevgili olun.böyle tipler ileride muhakak bu kızlara zarar verir.kesin.

• böyle psikopat canilerle sevgili olmayın kızlar.yoksa malasef bu cinayatler bitmez

şöyle anlatıyım bazı kurallar vardır kırmızı ışkta yaya olarak gecmeye calışırsa ne olur araba carpar.sende bir bayan olarak böyle tiplerle sevgili olmayacaksın.ve bu kurala uyacaksın.uymazsan malasef cinayat olma olasılığı yüksek.kimse sizden zor birşey istemiyor.böyle canilerre selam bile vermeyeceksin.mesela ben bir erkek olarak böyle cani psikopatlarla ne arkadaş olurum nede selam veririm.sectiğim arkadaş cevrem hepsi iyi huylu insanlar.sizler kızlar olarak düzgün insanları secin hayatınızda.bu kadar basit.bunu yapın muahahak.

cok üzülüyorum bu bayanlara deiğim kuralı yapacaksınız başka care yok.

• Emin olun bu......... Yakalanmasaydı.
    Yarın başka sevgili yapıp. En ufak bir şeyde.
    Aynı şeyi yapacaktı.

Tek çözümü idam. (bana göre)
    80 milyonun görüceği şekilde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gs09gs09

Normal demiyorum nasil cikarimlar yapionuz siz bilader cinayet islenen yerde normal bisey olur mu ben cinayete kadar gelen olaylar silsilesine tepkiliyim

Alıntı

metni:
    ben pek acımıyorum ne yalan söyleyim ha öldürülmüş oh olsunda demiyorum yani yanlış anlaşılmasın adam adam gibi kadında kadın gibi oldukça kimsenin başına bir iş gelmez

Buradan normal karsiladigin anlami cikiyor. Gerci boyle duzensiz yazan birinin kendi dedigini de anlamamasi cok normal. Neyse umarim insanlardan uzak duruyorsundur.

• İdam cezasının gelmesi gerekiyor. Her gün daha kötüsü oluyor. Yazık çok yazık Gencecik bir kız hayalleri umutları bir şerefsiz yüzünden kayboldu gitti Allah ailesine sabır versin böyle bir acıyla nasıl yaşanır düşünemiyorum. Bu olaydan sonra Bazı sosyal medya gruplarında Adam Chp'li diye tag acıyorlar ulan geri zekalı böyle şeylerden artık siyasi rant elde etmeyin ne hallere düştük.

• Bağnaz yorumları okuyunca tüylerim diken diken oluyor yemin ederim. Ne olursa olsun vuramazsın, zarar veremezsin, öldüremezsin !!!

Çok mu sinirlendin. Duvarı yumrukla. Evdeki eşyaları parçala sinirini kus. Yok olmadı mı. Bağır çağır ama Vurma. !!!!

Kavgayı alevlendiren olaylara girme. Üste çıkmaya çalışma. Erkek kadın fark etmez. Sus ve evi yada ortamı terk et. Sakinleş. Olmadı mı Hastaneye git. Doktora derdini anlat.

Ama öldürme. Aldattı mı ? Boşan. Ama arkana bile bakma.

Kavgalıysan aile büyüklerinden yardım iste. Orta yol bulunsun, bulunmuyorsa boşan.

Ama zarar verme. Mesela sigara söndürme kadının üzerinde. Mesela kızgın soba süngüsü ile vurma. Mesela ellerini ayaklarını ağzını bantlayıp çuvala tıkıp tavan arasına sokma.

Yapma bunları.

Amaaaa !

Eğer tecavüz var ise..İşler değişir. Kadın erkek hatta hayvan fark etmez. Tecavüz edene istediğini yap. Evli olmak demek zorla cinsel ilişkiye girmek değildir. Bunu Anadolu halkı çok iyi biliyor. Lohusa dönemindeki eşine zorla tecavüz eden vardı.

Kadın erkek hayvan fark etmez. Canlıya insan gibi davranın.

• Bu cani katili içerde yaşatmazlar. Nasıl özgecana kıyan piçi delik deşik ettilerse bir yiğitte çıkıp bu oruspu çocuğunu anasını siktiğimin katilinin götünden şırıngayla kan çeker gebertirler oruspu çocuğunu atın halkın önüne cezayı halk versin ne var. İbreti alem için bu tür katilleri halkın önüne atın 2 dk sürmez sakız ederler sapık oruspu çocuğu katili.

• ptahba kullanıcısına yanıt

Bilmiyorum. Her çektiği acı ya düzelmesine yada daha kötü biri olmasına sebep olacak. 30-40 sene sonra çıkıp seri katil bile olabilir. İtiraf etmiş işte suçunu öldür gitsin. Belki ilerde af çıkacak. Bu riski almaya değermi.

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/agirlastirilmis-muebbet-ne-demek-agirlastirilmis-muebbet-hapis-cezasi-kac-yil-yatar-5623148/

Alıntı

metni:
    Ağırlaştırılmış müebbet hapsi sırasında kişinin sıkı bir şekilde güvenlik altında olması gerektiği kanunen belirtilmiştir. Ağırlaştırılmış müebbet yine ömür boyu sürecek bir cezadır ancak kişinin tavrına göre bu süre 30 yıl sürebilir. Bazı davalarda kişi 2 kere ağırlaştırılmış müebbet ya da müebbet alabilir bu durumlarda içeriden çıkması için en az 60 yıl geçmesi gerekmektedir.

• Bıktım şu ülkede yaşamaktan. Pisliği, tacizcisi, tecavüzcüsü, katili eksik olmuyor.

• Bu haberleri asiri fazla duyar olduk. En büyük korkum da artik normal karsilamaya baslamis olmamiz. Bu tarz canice, vahsice hislerle olan olaylarda idam cezasi gelmesi gerektigi taraftariyim. Lakin öte yandan da korkum, ben bu ülkenin tarihinde namussuzun asildigini hic duymadim. Bütün iktidarlar, sag sol ayrimi yapmaksizin, bunu muhalifleri ve karsi tarafi bastirmak sindirmek icin bir silah olarak kullanacaktir ondan korkuyorum. Ülkemiz gibi hukuka güvenin yerlerde süründügü bir yerde, idam cezasi ne kadar büyük felaketleri beraberinde getirir tahayyül bile etmek istemiyorum. Lakin öte yandan da bu tarz olaylarla baska türlü de bas edemeyecegimiz artik asikar.

Bu tarz vahsice canice hislerle olan vahsi cani cinayetlerde, kadin, kücük cocuk ve yaslilar gibi daha gücsüz ve aciz kisilere karsi, herhangi bir agir tahrik icerici bir durum olmadigi sürece ( hemen belirteyim kadinin red etmesi, acik dekolte giyinmesi vs gibi seyleri kastetmiyorum. Demek istedigim ciddi bir dolandiricilik olmasi, karsi tarafi maddi ve manevi ciddi bir zarara ugratip dolandirmasi, karsi tarafin kendisine ya da bir aile ferdine vs ye ciddi bir zarar vermesi vs gibi agir tahrik iceren durumlar. ) bu tarz namusa irza gecme ve katletme durumlarinda idam cezasindan yanayim. Kanun ona göre düzenlenecek. Yok vatana ihaneti de dahil edelim, yok sunu da yok bunu da degil. Diger kavramlar cok ucu acik ve izafi kavramlar. Her iktidar ötekileri vatan haini ilan eder olur biter ondan sonra baslasin idamlar o degil. Sadece bu durum icin.

Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun. Ailesine de sabir diliyorum. Bizim anlayamayacagimiz idrak edemeyecegimiz büyük bir aci cekiyorlar su anda. Bu dünyada cektigi aciyi öbür dünyada varsa günahlarina kefaret olarak saysin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Th3M4NIMAL

Kimseye saygı duymak zorunda değilim. Kimsenin hayatına karışmıyorsam. Kimse de beni sevmeye ve saygı duymaya zorlayamaz.

Evet kadın cinayetleri Türkiye'de politik. Aşşağılık bir politika ürünü. Ben bu politikaya ölü sevicilik yani nekrofili diyorum çünkü ölmüş kadınlardan faydalanmaya çalışıyor bunu yapanlar.

O rakamlar Dünya Sağlık Örgütü istatistikleri ve kadınların Türkiye'de kendilerini bir çok ülkeye göre çok daha güvende hissetmesi gerektiğini söylüyor. İnşaAllah hiç cinayet olmadığı günleri, o tablonun gururla en üstünde olduğumuz günleri de görürüz.

Herşeyden ve herkesten önce kadınlar da kendilerini lütfen korusunlar. Hukuk suç işlendiğinde müdahale eder. Aksi masumiyet karinesine aykırı. Suç işlenmeden müdahaleyi de ancak bilinçli kadınlar yapar.

Tek kelimeyle "iğrenç" bir yorum. Kadınlar kendilerini korusunlarmış. Sen bunu nasıl olur da yazabiliyorsun? Psikopatın biri çatıyor, kızın peşini bırakmıyor; sen diyorsun ki kadınlar kendini korusun. Nasıl koruyacak?

Her gün farklı kadın cinayetleri işlenen bir ülkede nasıl güvende hissetsin kadınlar?

Yazacak çok şey var ama sen, bu zihniyette olduğun sürece yazdıklarımı anlayabileceğini sanmıyorum.

• Ortadoğu zihniyeti yakıştırması, iyi olmuş der gibi konuşan ‘insan’ için yapılmış. Önce okuduğunuzu anlayınız.

Katil katildir. Dili dini ırkı cinsiyeti olmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben çarpıtmıyorum.Ben sizin demek istediğinizi anladım.Hatunların efendi yerine ... tercihi olayından bahsediyorsunuz.Kısmen evet doğru.Ama bu olayın konumuz ile alakası yok.Bunun cevabını bulamayız zaten.Kimisi hayır bu yanlış der kimisi başka şey der.Tek bir doğru yoktur bu tercih nedenlerinde.

Bakın Pınar Gültekin'in babasının tavırlarına bakın ,demek ki bir yerde sıkıntı olmuş.Kadın babası ile uzakmış.Bu gibi olaylar ilişkilerine ister istemez doğrudan etki yapabiliyor.Bazı gerçekleri görmezden geliyor insanlar, akıl mantık ile değil heyecan ile hareket ediyorlar.Burada da bu olmuş olabilir.Adam farklı yaklaşmış kendini farklı tanıtmış olabilir.Sonradan kadın öğrenmiş ve vazgeçmiş olabilir.Biz bunları bilmiyoruz.Bunların hepsi kişilerin özelinde olan şeyler.Her ilişki farklıdır.Bu arada neden Pınar Gültekin yanlış tercih yapmış oluyor katil olan yanlış tercih yapmamış oluyor ? Evli olduğu halde bir adamla olan diye bahsediliyor hep ! İşte olay bu aslında.Neden evli olduğu halde başka ilişkilere giren adam denmiyor ?

Sen hata yapmadın mı hiç ilişkilerinde ? Senin tercih hatan olmadı mı ?
    Bu cinayet tamam tercih hatası ? Peki diğerleri...

Yani işte sen burada "ama" diye düşündüğün için bu cinayetlerin devamı geliyor.Atın artık ama şu ama bu düşüncesini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 22 Temmuz 2020; 11:53:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• AnotherPlanet kullanıcısına yanıt
    Psikolog musun kafana gore tani koyuyorsun herkes sen ve senin gibilerle ayni görüşü paylasicak diye bisey yok zorunuza gidip saga sola saldirip ne amacliyosunuz ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Long Nightt kullanıcısına yanıt

Böyle tipler uzaydan gelmiyor. Toplumun kendisi üretiyor. Böyle tipler ve bunları tercih eden kadınlar aynı çatı altında aynı sosyoekonomik koşullarda yetişiyor. Kadınlar bu tipleri tercih etmesinler demek kulağa hoş gelen popülist bir slogan olsa da gerçekçi olmuyor. Kaldıki iş ayrılmayı istemekle de bitmiyor defalarca ve bu olay özelinde de örneğini gördüğümüz üzere. Dahası böyle bir kişiyi kimse tercih bile etmese bu kişiler rastgele bir kadına da zarar verebiliyor. O zaman da o saatte orada ne işi vardı deniyor kadın hakkında. Ve ayrıca sanırım ömrünüz boyunca hiçbir insan hakkında yanlış bir kanıya sahip olmadınız.

Kadın cinayeti denmesinin sebebi maktülün cinsiyeti değil, cinayetlerin arkasındaki motivasyondur. Uç söylemleri alıp olayı sulandırmaya gerek yok. Siz "yanlış erkeği tercih ettiği için öldürüldü" söyleminize bahane olarak "karşı" tarafın uç söylemlerini öne sürüyorsanız karşı taraf da kendi uç söylemlerine birçok bahane bulabilir. Sonuçta cherry picking yapmak çok kolay. Milyonlarca kişi arasından istediğin sava bahane olarak sunulacak birkaç kişi her türlü bulabiliyorsun. Erkek düşmalığı yapıyorlar demek olayı inanılmaz derecede basite indirgemek demektir.

Ve şunu unutmayın. Burada maktülün herhangi bir hatasından söz etmek bu olayların normalleştirilmesine hizmet ediyor. Farkında olmasanız da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-481916DD1 -- 22 Temmuz 2020; 11:55:9 >

• yav birader sen anlamadan okumadan ne diye eleştiriyorsun. adam kendini bekar olarak tanıtmış daha sonra kız evli olduğunu öğrenince bırakmış. adam son bir kez yemek yiyelim peşini bırakacam demiş kızda bir umut gitmiş. burada kızın ne suçu var

• Dediklerinizin bazılarına katılıyor bazılarına ise katılmıyorum.Dediğiniz gibi bu tipler uzaydan gelmiyor.Toplumun kendisi bu tipleri üretiyor.Sorun buradan kaynaklandığı konusunda hem fikiriz.Önceki yorumlarımda belirttiğim üzere bir kadın cinayete kurban gittiğinde herkes ayağa kalkıyor.Sonuçta bir insan öldürülmüş.Lakin bu ayağa kalkan toplum akşam eve gittiğinde kadına şiddeti normal gibi gösteren,çocuk gelin konulu,hanzo tiplerin sevimleştirildiği dizileri bayıla bayıla izleyip reyting rekorları kırmalarına neden oluyor.Bu çelişki değilde nedir?Burada kadının vahşice öldürülmesine tepki gösteren bazı kadınların gidip birçok kadını vahşice katleden Ted Bundy'e sempati beslemesi çelişki değilde nedir?

Kanunlar ve yasalar suç işlendikten sonra devreye girer.Ne olmasını bekliyorsunuz?Polis olay olmadan önce ''Sende kadın öldürecek tip var.Gel bakalım buraya.Sen de güzel kızım bu tiplerle dolaşma'' mı diyecek?Elbette Polisin ve savcılığın saçma sapan etkisiz kaldığı durumlar oluyor.Mesela kadın şiddet görüyor elinde darp raporu var.Gidiyor adamı dava ediyor fakat mahkeme adamı tüm delillere rağmen tutuklamıyor.Bu açık bir ihmaldir ve şiddete davetiyedir.Açık açık kadının adam tarafından şiddet görmesinin onaylanması demektir.Bu durumu eleştirelim ve düzeltilmesini talep edelim.Bu herkesin görevi lakin sevgili seçimine kanunlar ve yasalar nasıl karışacak söyler misin?Burada işte kişinin kendisini bu tiplerden koruması durumu devreye girer.En baştan bu tiplerden uzak durarak ve konuşmayarak kendi güvenliğimiz kadın/erkek farketmeksizin sağlanabiliyor.Eğer ben bir erkek olarak bu tiplerden çekiniyor ve uzak duruyorsam bir kadında bunu yapabilir.Mesajlarına cevap vermeyebilir,her yerden engelleyebilir,telefonlarını engelleyebilir,farklı telefondan aradığı için telefonunu açmak zorunda kaldıysa bile onun sesini duyduğu an konuşmayıp telefonu suratına kapatabilir yani görmezden gelip yok sayabilir.Bunları yapmak bu kadar mı zor?

Bu tür cinayetlerin genelikle eski sevgililerden veya kocalardan kaynaklanması tesadüf değildir.Bu tür cinayet haberlerine bakarsanız çoğunlukla sevgili ya da kocanın önceden de problemli bir tip olduğu,hapse girip çıktığı,uyuşturucu kullandığı,şiddete meyilli olduğunu görürsünüz.Yani öyle ''tanıyamama'' gibi durum milyonda bir olan olaylardır.Her tarafından kıroluk ve kekoluk akan bir tiple arkadaş olunuyorsa bunun sonunun ne olacağını tahmin etmek için kahin olmaya gerek yoktur.Burada ''Yanlış tercih yaptığı için ölmeyi mi hak etti?'' deyip konuyu çarpıtmanın anlamı da yok.Bu soruyu bana veya benim gibi düşünenlere değil gidin bu kırolara ve kekolara sorun.Benim de sevdiğim fakat reddedildiğim olaylar oldu.Gidipte zarar vermedim ya da saplantı haline getirmedim.Zira benim yapım ve Dünya'ya bakışım bu değil.Beni reddeden birisi için neden çaba göstereyim?Neden takıntı hale getireyim?Neden ilaki olsun diye ısrar edeyim?Lakin bu bakış açısı bu kıro ve keko tiplerde yoktur ve bunlar bunu önceden konuşmalarından,duruşlarından belli eder.Bu tiplere karşı en etkili savunma yok saymak,görmezden gelmek,konuşmamak,her yerden engellemek,buluşmak isterse gitmemek kısacası tamamen tepkisiz kalmaktır.Bizzat kendi ablamın başından da böyle bir tip vardı.Benim dediklerimi yaparak ondan kurtulmuştu.Kısacası tamamen iletişimi kesmek ve engellemek bunlardan kurtulmanın başlıca yoludur.

Dahası bu tür cinayet olaylarında her yerde erkeklere yönelik büyük bir linç kampanyası başlatılıyor.Cinayeti işleyen kişiye küfretmek,bela okumak,lanetler savurmak yerine tüm erkekleri hedef alan yazılar yazılıyor.Katilin cinsiyeti özellikle ''.... isimli erkek'' olarak belirtiliyor.Neden bu ülkede kadınlar cinayet işlemiyor mu?O haber siteleri neden bu tür cinayetlerde '.... isimli kadın'' olarak haberleri vermek yerine '.... isimli kişi tarafından öldürülen'' olarak veriyor?Neden bu tür bir cinayet olayı olduğunda twitter'a girdiğimde ''Tüm erkekler potansiyel katildir'',''Tüm erkekler sapıktır'',''Tüm erkekler potansiyel tacizcidir'' gibi şeyler okumak zorundayım?Bir de öyle tip erkekler var ki ''Bir erkek olarak tüm kadınlardan özür dilerim'' şeklinde twittler atıyor.Ben dahil milyonlarca erkeğin ne suçu varda böyle bir olayla yan yana getiriliyoruz?Bu konuyu dağıtmamak için kadınlar tarafından işlenmiş suçları buraya koymuyorum lakin kadınlar tarafından işlenen suçları erkeklerin ele alıp ''Tüm kadınlar böyledir vs'' dense nasıl olur?Önceki yorumumda belirttiğim gibi suç ''şahsi''dir.Bütün bir cinsiyete yıkılamaz.Unutulmamalıdır ki bu ülkede kadınlara haklarını veren ve medeni kanunu getirende yine bir erkekti.Kadınları tacizcilerden,sapıklardan koruyanlarda yine erkeklerdir.Bu katili de yakalayan polislerde ve bunu tutuklaya hakim veya savcı da erkekti.Sırf birisinin işlediği suçtan tüm bir cinsiyeti hedef alırlarsa o zaman insanlarda görüştüğü adamı irdeler ve ''yanlış tercihi' ortaya koyar.Kısacası etki ve tepki meselesi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 22 Temmuz 2020; 12:24:10 >

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.