Şimdi Ara

Pilotluk Ve Sağlık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi gunler arkadaşlar bir arkadaşım plotaj eğitimi almak istiyor fakat skalyoz hastalığı var (omurgada eğrilik) bu eğitim almasında sıkıntı çıkarırmı bilgisi olan varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim

• Günlük hayatında bir sorun çıkarmayacak kadar çok değilse çıkmaz. Özel yetkili hastanelerden birine sormakta fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: krepss45

iyi gunler arkadaşlar bir arkadaşım plotaj eğitimi almak istiyor fakat skalyoz hastalığı var (omurgada eğrilik) bu eğitim almasında sıkıntı çıkarırmı bilgisi olan varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim

Aynen kardes bnde merak ediyorum bunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende merak ediyorum, bir sonuca ulaşırsan sana zahmet buraya da yazıver kardeş.
  • Net bir bilgi öğrenirsem yazarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Skolyoz hastası olan bir arkadaşım kaptanlık (denizclik) ile ilgili bir bölüme girememişti 4-5 yıl önce, hastalığı yüzünden. Havacılıkta durum nasıl olur bilemiyorum ama problem çıkması muhtemeldir. Yinede kurumların anlaşmalı olduğu hastanelere bir sormak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Full#Throttle

Skolyoz hastası olan bir arkadaşım kaptanlık (denizclik) ile ilgili bir bölüme girememişti 4-5 yıl önce, hastalığı yüzünden. Havacılıkta durum nasıl olur bilemiyorum ama problem çıkması muhtemeldir. Yinede kurumların anlaşmalı olduğu hastanelere bir sormak lazım.

Hocam peki hangi hastaneler bunlar, bir bilgin var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerar95

quote:

Orijinalden alıntı: Full#Throttle

Skolyoz hastası olan bir arkadaşım kaptanlık (denizclik) ile ilgili bir bölüme girememişti 4-5 yıl önce, hastalığı yüzünden. Havacılıkta durum nasıl olur bilemiyorum ama problem çıkması muhtemeldir. Yinede kurumların anlaşmalı olduğu hastanelere bir sormak lazım.

Hocam peki hangi hastaneler bunlar, bir bilgin var mı?

Her kuruluşun farklı olabilir anlaşmalı olduğu hastaneler, örneğin thy akademinin sitesinde anlaşmalı hastaneler açıklanacaktır diyor. THK'nın sitesinde ise anlaşmalı hastaneler verilmiş. Link:http://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/pdf/havacilik_isletmeleri/saglik_kuruluslari.pdf Bu linki örnek olarak verdim. Eğitim veren kuruluşların farklı anlaşmalı hastaneleri olabilir. Yani nereye başvuracaksanız ona göre değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Full#Throttle -- 14 Temmuz 2014; 15:27:02 >

• Yetkili hastanelerden öğrenmen en iyisi.

Sağlık en önemli şeydir pilotlukta, kaptan bile olsan mesleğinden olabilme ihtimalin var. Yani her hastalık sıkıntıdır, iyice araştır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.