Şimdi Ara

Pilotluk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pilot olanların çalışma şartları maaşı nasıldır bilen varmı

• maaş 10.000 TL den başlar max 25.000 civarını bulur oda kaptan pilot olunca ve bir dünya sertifika alınca oluyor.çalışma şartları günde 8-9 saat gibi birşeydir oda ama çift maaş dünyada istediğin yerde bedava tatil gibi bi dünya mevzusu var her sene 30 kişiyi geçmez mezun sayısı.
  • Tatil günleri varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: magedinn

Tatil günleri varmı

yok ömür boyu tatilsiz çalışıyolar geceler dahil ucusta uyuyo garipler
  • Up
  • quote:

Orijinalden alıntı: emca

Up
    Valla benim bi amca oğlu vardı böyle uçarken daha hızlı gitsin diye kamçılıyolarmış, ama sen yinede araştırıver bi kanka
  • quote:

Orijinalden alıntı: Winster

Valla benim bi amca oğlu vardı böyle uçarken daha hızlı gitsin diye kamçılıyolarmış, ama sen yinede araştırıver bi kanka

Alıntıları Göster
    yardımcı pilotların 5 bin falan aldığı da görülmüş

• quote:

Orijinalden alıntı: nty35

yardımcı pilotların 5 bin falan aldığı da görülmüş

Alıntıları Göster
    eski kız arkadaşımın babasının mesleği

evet 25bine yakın alıyorlar bir meslek için bir maaş konusunda hepimiz hem fikiriz bu konuda ilk defa

ama kız babasını en son 70de görmüş

• Kaç sene okumak gerekiyor birde gözün bozuk olması bir sıkıntı olurmu
  • quote:

Kaç sene okumak gerekiyor birde gözün bozuk olması bir sıkıntı olurmu
    pilotlukta göz bozukluğu ciddi sıkıntı. Bu okullara girmeden önce sadece yetkili hastanelerin raporları geçerli sayılıyor ve türkiyedeki yetkili hastahane sayısı 10u geçmiyor. küçük kusurları dahi sorun ediyorlar
  • quote:

Kaç sene okumak gerekiyor birde gözün bozuk olması bir sıkıntı olurmu
    Türkiye de var mı böyle okul?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Disturbed

Alıntıları Göster
    Gözünüzde miyop (uzağı görememe) veya astigmat varsa sorun olmaz ama başka bir rahatsızlık varsa sorun olma ihtimali yüksek.Thk ve Eskişehir pilotaj uzmanlık alanım sorularınız varsa cevaplarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darklord111

Eskişehir A.Ü. pilotaj bölümü var özel yetenekle alıyor ayrıca bu sene kurulan Thk üniversitesi var başka da yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihkaya_25

quote:

Orijinalden alıntı: darklord111

Eskişehir A.Ü. pilotaj bölümü var özel yetenekle alıyor ayrıca bu sene kurulan Thk üniversitesi var başka da yok.

Alıntıları Göster
    Thk üniversitesine lysden mi başvuruyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Disturbed

Thk üniversitesine lysden mi başvuruyoruz?

Alıntıları Göster
    evet lys den mf3 ama mükemmel bir sıralama şart 12 kişilik burslu kontenjanı var 48 kişilde burssuz yani paralı burssuz bölümün bile sıralaması yüksek olacak benim tahminim çünkü hem iş garantili (büyük bir fark ) hemde uçuş okullarının yarı fiyatına eğitim imkanı var.
  • quote:

evet lys den mf3 ama mükemmel bir sıralama şart 12 kişilik burslu kontenjanı var 48 kişilde burssuz yani paralı burssuz bölümün bile sıralaması yüksek olacak benim tahminim çünkü hem iş garantili (büyük bir fark ) hemde uçuş okullarının yarı fiyatına eğitim imkanı var.

Alıntıları Göster
    Şansını denemek isteyenlere tamamen ücretsiz olan Anadolu üni. Sivil havacılık yüksekokulu pilotaj bölümünü öneririm yaşı ufak olan arkadaşlara her sene şanslarını denemelerini tavsiye ederim (91 doğumlu veya daha küçük yaştakiler) Kafanız karışmasın 90 doğumlularda bu sene başvurabiliyor ama son şansları seneye başvuramazlar.

• Çalışma şartları nasıl izinleri varmı
  • quote:

Şansını denemek isteyenlere tamamen ücretsiz olan Anadolu üni. Sivil havacılık yüksekokulu pilotaj bölümünü öneririm yaşı ufak olan arkadaşlara her sene şanslarını denemelerini tavsiye ederim (91 doğumlu veya daha küçük yaştakiler) Kafanız karışmasın 90 doğumlularda bu sene başvurabiliyor ama son şansları seneye başvuramazlar.

Kaç kişi alıyor
  • quote:

Çalışma şartları nasıl izinleri varmı

Pilotluk tıp doktorluğu değildir,hemşirelik savcılıkta değildir.Pilotluk tutku işidir ,bu işi isteyen biri izin sormaz eğer sorarsa baştan uzak durmalıdır sevmeden asla ve asla yapılamaz.Ha yinede soruna cevap verecek olursam pilotlar düzensiz çalışırlar bi gün öğlen 1de ertesi gün gece 3 de birgün 3 saatlik bir yolculuk başka birgün 12 saatlik bir yolculuk gibi.Ayrıca beni üzen sanki çok sıradan olması kolay bir bölüm gibi direk izinin sorulması.Arkadaşlar Türkiyede pilot olmak (lise mezunu biri için) herşeyden daha zordur geçen seneye kadar sadece 10 kişi bu hakka sahipti düşünün koca Türkiyeden.Bu sene ise 27 kişi bu hakka sahip.O 10 kişi arasına girmek için her sene benim ve benim gibi düşünen 600-700 kişinin yaptıklarına bakıyorumda sizin sorduğunuz sorular içimi acıtıyor.

• quote:

quote:

Kaç kişi alıyor

Anadolu Üniversitesi Özel yetenek sınavıyla 15 kişi THK Üni Mf3 le 12 kişi(burslu) 48 kişi burssuz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.