Şimdi Ara

Pil ile basit devre - yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, bir çalışma hakkında yardımınıza ihtiyacım var. Malzemelerimi konunun en altına yazdım. Çalışma şekli;

-On/off butonuna basıldığında, dc motor çalışacak.
    -Normal butona her basıldığında sırayla ledler yanacak, basıldığında tüm ledler yanacak, basıldığında ledler yanıp sönecek, basıldığında en son tüm ledler sönecek. Bu şekilde döngü olacak.
    -3 Adet kalem pil ile çalışacak, takılı olduğunda ise gücü usb kablodan alacak.

Geçen 1 tane power led denedim çok ısındı, akım sınırlaması için direnç gerekir mi bilemiyorum. Bu şekilde bir devreye ihtiyacım var. Bu konularda maalesef çok bir bilgim yok. yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

----
    On/Off buton
    Normal Buton
    ----
    3 Adet - 1W Power Led
    3W Dc Motor
    ----
    3 Adet AA Kalem pil
    5V - 5.5x2.1mm DC Usb Kablo

• Sanırım kara şimşek gibi birşey yapıyorsunuz Arduino ile kolayca yapabilirsiniz internette bolca örnek var kodlama konusunda hiç bilginiz yoksa bile bir kaç saatte bu projeyi yapacak kadar öğrenirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kmlkszhacker kullanıcısına yanıt
    Arduino gerek olmadan yapmak istiyorum hocam. 3-5 tane yapıcam çünkü.
  • Butona her basıldığında farklı bir senaryo istediğiniz için mecburen bir programlanabilir kontrolcü kullanmanız gerekir, ister Arduino ister pic hangisi kolayınıza gelirse onu araştırın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wwide1543 kullanıcısına yanıt
    Hocam illa ki bir mikrokontrolcü kullanmanız gerekiyor ben en basit olarak Arduino dedim isterseniz atmel kontrolcü ile yapabilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.