Şimdi Ara

Pikatel Airmax 101 Kondansatör Arızası ve Değişim Sonrası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gece gece rahatsız ediyorum ama canımı sıktı arkadaşlar bu durum o yüzden konu açıyorum Elime geçen airmax 101 modem normal olarak çalışıyordu tek sorunu wireless açık olmayışı modem üzerinde wireless ışığının yanmaması ve içinden cızırtı şeklinde ses gelmesiydi.Bu ses üzerine şüphelendiğim 16V 470 uF 105Clik kondansatörü değiştirdim.Sonuç yine aynı.Uzun bi süre bu şekilde modem yatıyordu köşede.Bugünde Kadıköye yolum düşmüştü hazır uğramışken modemin bütün kondansatörlerini değiştireyim dedim ve hepsini temin ettim.Eve geldim vakumlu lehim sökme cihazım olmadığı için uzun süren uğraşlar sonucunda kondansatörleri söktüm ve yerine yenilerini lehimledim.Ama sorun şu ki ses kesildi burda bi sorun yok ama sadece adaptör takılıyken modemin power ışığı+internet ışığı (bi iki kere kapayıp açmanın ardından da power+internet+ethernet ışığıda yanıyor).Modemin broadcom çipide 1-2 sn.de el değmeyecek şekilde ısınıyor.Bir yerlerde ters giden bir şeyler var kısa devre fln.olmalı ama nereye bakmalıyım şaşırdım.Bu sefer ben yardımlarınızı bekliyorum.Hayırlı geceler sağlıcakla kalın şimdilik ;)

edit:eksik sözcük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ay_erdi -- 19 Nisan 2011; 15:50:59 >

• Kondansatörlerden biri ters takılmış olabilir.
  • Lehim sırasında kartın herhangi bir yerine lehim damlamış olabilir. Daha birçok neden sayılır bu konuda eline bir büyüteç al ve kartın her yerini iyice kontrol et.
  • Hepsinin yönünün doğruluğundan eminim.Lehim de damlamadı hiç bir yerine.Kondansatörlerden birisi bozuk olabilir mi ?
  • Bende de pikatel air max 101 vardı aldığım beri aynı sorun vardı.İlk açışta Power ışığı ile net ışığı sönük yanıyodu açık kapatınca düzeliyodu.Bi kaç ay önce aldığımdan 3-4 sene geçmişti.Ve modemi açmaya çalıştığımda yine power ışığı ve net ışığı vardı kapatıp açmama rağmen düzelmedi yani gitti modem
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.