Şimdi Ara

PİKAP TAVSİYESİ (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.137
Cevap
29
Favori
114.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dediğiniz gibi 20W yeterli olacaktır.

İğne konusunda yazdıklarım ucundaki elmasın aşınması yönünden değil mesnet ve suspansiyon görevi gören kauçuk parça (* rubber suspension block) açısından idi. Bu kauçuk parça iğne hiç kullanılmasa, rafta beklese dahi uzun yıllardan sonra sertleşmeye evsafını kaybetmeye başlıyor. Bunu anlamanın tek yolu dinlemek.

Kartuşu değiştirmeye karar verirseniz Dual'ın uyumlu olduğu kartuşları incelemekte yarar var.
    Zira bazı Dual modelleri standart 1/2" mount ile uyumlu olmayabiliyor.
    Unutmamak lazım ki bir pikap sistemi ancak pikabın manyetik kartuşu kadar iyi olabilir.

*

• aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sistemin Analog kısmında değişikliğe gidilip Thorens TD-206 elden çıkarılıp yerine Thorens 321 MK2,SME-3009ll,SUMİKO Blue Point Special EVO lll ...gelmiştir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -Vegass- kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun. Amazon dan vergiler dahil kaça aldınız? Link paylaşırmısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

Sistemin Analog kısmında değişikliğe gidilip Thorens TD-206 elden çıkarılıp yerine Thorens 321 MK2,SME-3009ll,SUMİKO Blue Point Special EVO lll ...gelmiştir

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullan artık bir fotoğraf paylaşırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Küre-i Arz

Hocam hayırlı olsun. Amazon dan vergiler dahil kaça aldınız? Link paylaşırmısınız.

Selamlar ve teşekkürler. Elbette, Amazon Amerika'dan sipariş verdim.

Ürünün bedeli : USD.697,00
    Nakliye : USD.78,62
    Gümrük vergisi : USD.219,24

TOPLAM : USD.994,86

Kartta yansıyan TL rakam : TL.3.615,82

Kredi kartı verecekseniz kurla ilgili olarak Amazon'un kuru daha yüksek aldığını söylemeliyim. Bu yüzden karttan TL değil de USD çekilmesini ve faturanın da USD olarak düzenlenmesini istedim. Dolayısıyla onlar USD çektiler ama kur bizim banka kurumuzdan yansıdı ve bir parça daha iyiye geldi.

Siparişi 04.08.2017 de verdim, 15.08.2017 öğle saatlerinde işyerimde masamda buldum. 11 gün gibi harika bir sürede elime ulaştı ve kolide en küçük bir ezik dahi yoktu.

Nette bakarsanız TR'de liste fiyatı TL.5.500,00 civarında satıyorlar ama siyahı Digicom'da ve bayilerinde kalmamış durumda. Haydi denk geldi kıyıda köşede bir tane kalmış buldunuz diyelim, ona da 400-500 indirim yaparım diyor anca. Aynısının sınırlı üretilen Gold'unu ne fiyatlarla sattıklarını hiç söylemeyeyim. Sitelerde TL.3.900,00 lü fiyatlar koyanlara kanmayın çünkü hiç birinin elinde yok (sayısını hatırlamadığım kadar açtığım telefonlardan biliyorum). Digicom'da bir yönetim değişikliği olmuş ve siparişler verilmemiş. O iş anca 2018 e düzelir.

Burada en dikkat edilmesi gereken şey satıcı ve gönderici'nin Amazon olduğu ürünleri seçmeye gayret etmek (Amazon Amerika'da) çünkü Amazon gümrük vergimizi hesaplayıp baştan mal bedeliyle beraber tahsil ediyor ve tüm gümrük işlemlerini hallederek masanıza kadar teslim ediyor. Diğer satıcılar bildiğim kadarıyla bununla uğraşmıyor.

https://www.amazon.com/gp/product/B00O8U3ZI2/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

• Mercedes'in yerini Mercedes'ten başkası alamaz mı oluyor bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Vegass-

quote:

Sistemin Analog kısmında değişikliğe gidilip Thorens TD-206 elden çıkarılıp yerine Thorens 321 MK2,SME-3009ll,SUMİKO Blue Point Special EVO lll ...gelmiştir

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullan artık bir fotoğraf paylaşırsın

Tşklr.iyi dilekleriniz için.Bakalım kurulumu bir yapalım çünkü bütün kablolamada Upgrade oldu baya bir iş var,yarın bütün gün onla uğraşılacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Delerıum

Mercedes'in yerini Mercedes'ten başkası alamaz mı oluyor bu

• quote:

hayırlı olsun üstadım.
  • Devadam12 D kullanıcısına yanıt
    Tşklr..iyi dilekleriniz için...

• Merhabalar sansui p-l41 pikap hakkında düşüncelerinizi alabilir miyim? İlk defa pikap alacağım ve çok bir bilgim yok yanında sony amfi ve 2 hoparlörle fiyatı ne kadar eder acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: orgey

Merhabalar sansui p-l41 pikap hakkında düşüncelerinizi alabilir miyim? İlk defa pikap alacağım ve çok bir bilgim yok yanında sony amfi ve 2 hoparlörle fiyatı ne kadar eder acaba?

Hocam ben yanitlayayim basitce.

Mercedes araba ve ev alacagim fiyat ne olur gibi birsey bu. model marka vs 500 farkli alternatif var olayda

• KcRasco K kullanıcısına yanıt
    Peki sadece pikap hakkında bilgi alabilir miyim okuduklarımdan anladığıklarım dnr'dakiler çöp en az 2000 tl harcanmalı falan gibi şeyler ve internette bu model hakkında hiçbir bilgi bulamadım.
  • quote:

Peki sadece pikap hakkında bilgi alabilir miyim okuduklarımdan anladığıklarım dnr'dakiler çöp en az 2000 tl harcanmalı falan gibi şeyler ve internette bu model hakkında hiçbir bilgi bulamadım.

2000 Tl ye güzel bir pikap amfi ve hoparlör alabilirsiniz. yeni nesil usb li bir pikap mı istiyorsunuz daha klasik bir model mi. konuyu detaylı inceleyebilirseniz öneriler var.
  • KcRasco K kullanıcısına yanıt
    Usb ya da herhangi bir özellik aramıyorum analog sesi alabileceğim bir sistem arıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KcRasco

quote:

2000 Tl ye güzel bir pikap amfi ve hoparlör alabilirsiniz. yeni nesil usb li bir pikap mı istiyorsunuz daha klasik bir model mi. konuyu detaylı inceleyebilirseniz öneriler var.

2000TL ye güzel! Ampli,Hop.vede Pikap yazarmisınız diğer odaya bir tanede ben alayım.

• Merhaba

Kız arkadaşıma doğum gününde pikap alacağım. Biraz araştırma yaptım fakat ikinci el mi yoksa sıfır ürün mü alacağım noktasınında karar veremiyorum. İkinci el dual pikaplar hoşuma gitti güzel görünüyorlar ve ses konusunda da iyi olduklarını duydum. Şimdi iştediğim şey biraz nostaljik bir görüntü ve iyi bir ses. Bunun için ikinci ellere daha yakınım ve artı olarak amfili modelleri ucuz. 2500 tl taksit ile aşağıdaki cihazları buldum. Başka önerilere açığım zaten bu ürünler dar bir araştırmanın ürünü.

https://www.tekniksaat.com/pickup-turntable/dual-hs-135-detay
    https://urun.n11.com/sise-ve-likorluk/antika-dual-hs-135-pikapplak-calar-P124888739
    https://www.gramofonevi.com/dual-hs-135-pikap

Bu cihazların IŞIKLI STROSKOPLU değil. Çok önemli midir bilmiyorum fakat önemli olduğunu söyleyenler var.

Sıfır ürünler hoş durmuyorlar fakat hoş ve iyi ses veren bir ürün tavsiye edebilirsiniz.

Aradığım ürün özet ile İyi ses, güzel bir görsellik ve taksit seçeneği (2500). Nostaljik olması Şart değil ama olursa iyi olur. Mesela pıoneer 1000 tasarımı güzel fakat çok ışıklı ve janjanllı.

Şimdiden tavsiyeleriniz için Teşekkür ederim.

• Temiz bir Technics 1210 bulun hiç uğraşmayın derim o dual lerden her konuda daha iyidir. Ya da Thorens TD160 gibi bir cihaz şık ve kullanımı kolaydır. Seçim kriteriniz audiophile bir cihazsa Thorens'e bakabilirsiniz. Hani kullanacak kişi amatörse sağlamlık olarak Technicsê yönelebilirsiniz kült cihazdır. Ama unutmayın farklı kulvarların cihazları aynı işleri becerseler bile.
  • http://www.dukkanhifi.com/p-5122-Pro-ject-Debut-III-Record-Master-Pikap.htmlhttp://www.dukkanhifi.com/p-4906-Audio-Technica-AT-LP1240-USB-Pikap.html

Bunlar nasıl cihazlardır. Dediğim gibi taksit ile alacağım o yüzden 0 ürünlerde bunlarda ilgimi çekti. Audio çok hoş değil ama tasarım olarak idare eder. Technics 1210 amfi yok dimi.

Edit: Birde bu var. http://www.hepsiburada.com/sony-ps-hx500-yuksek-cozunurluklu-usb-pikap-p-MUSICSONYPSHX500CE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neylersin1 -- 27 Eylül 2017; 16:11:7 >

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.