Şimdi Ara

Pikap Alımı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
381
Cevap
10
Favori
51.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merhaba hocam piyasada satılan iona benzer bir sürü ürünler var bunlar çin yapımı ve sabit kollu ne ağırlık ayarı var ne kol anlayacağınız sadece göz boyamak amaçlı o yüzden iyi yapmışsınız hayırlı olsun güle güle kullanın acele etmeyin iğnenizin canını çıkartana kadar kullanın sonra kartuş bakarsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: hokerbaz

Hocam selamlar,

Mesajınızı şimdi gördüm, tesadüf ki 1 saat önce d&r'a ion marka pikabımı geri verip üzerine 100 tl daha verip Numark PT-01USB aldım. Sorunumun ilk başta plaklardan kaynaklandığını sanmıştım ki atıyor dediğim plakların sayısı 5'i geçince cihazı denemeleri için d&r'a götürdüm ve 6 tane "0" ion pikap açtırdım. Hepsi dediğiniz gibi atma yaptı, görevliler bile isyan etti tüm ion serisini geri vereceklerini söyledi. Numark PT-01USB modeli için şu ana kadar kötü bir yorum görmedim. iğnesi atıyor dediğim 5 plağımı da düzgün bir şekilde çaldı. Mağazada karşılaştığım plak meraklısı biri cihazı övmekle birlikte 150 tl'lik alacağım iğne ile çok daha iyi performans alacağımı söyledi. Şu an için acele etmeyeceğim ancak elimdeki cihazın performansını arttırmak için yakında araştırma yapmaya başlarım. Önce yeni bir iğne takıp daha sonra ses sistemleri konusunda bakınacağım. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.. @stormwinder1
     Pikap Alımı

pikabınız hayırlı olsun. numarklar ionlara göre çok daha iyi pikaplardır. keşke üst seri bir numark alsaydınız tabi bütçe meselesidir, anlarım.

keyifli müzik dinlemeler. yalnız bu aldığınız numark başlangıç serisi bir pikap. bu nedenle ses sistemi almadan önce bu pikapla biraz zaman geçirin ve ses sisteminden önce orta seviye bir pikap alın sonra ses sistemine bakarsınız derim.

naçizane tavsiyem budur. şimdiden keyifli dinlemeler

• Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler, dediğiniz gibi son 3 haftada satın aldığım plakları iyice bir dinleyip merakım devam ederse daha iyi bir pikap almam kaçınılmaz olacak.
  • kimse yanlış anlamasın satıcı vs değilim buradan yazmam forum kurallarına uygun mu değilmi bilmiyorum bilen varsa uyarsın fakat hazır konusu açılmışken ion marka pikabımı, amfimi, hoparlör takımımı ve equalizerimi bedava denilecek bir fiyata veriyorum. fiyat gerçekten komik denilecek düzeyde evde çok yer kaplıyorlar elden çıkarmam gerekiyor yatağın altında bekliyorlar. işine yarayacak birisi alsın diyorum. düşünen, fiyatını öğrenmek isteyen olursa pm atabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stormwinder1 -- 11 Ekim 2013; 13:55:44 >
  • hokerbaz H kullanıcısına yanıt
    merhaba önemli değil bende ilk başta idareten başladım çalsın yeter dedim şuan stereo sistem kurdum dahada alınacak bir çok şey var bu işlere başlanıldımı kolay kolay bırakılmıyor ama alınan keyif ise tarifsiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi des_955 -- 11 Ekim 2013; 15:03:12 >
  • bende öyle başladım idareten çalsın dedim şimdi pioneer pl 560 pikap alsam nasıl olur diye düşünmeye başladım...hoparlör pioneer hsm 60 yada 100 olsa ne güzel olurdu diyorum..bu işin sonu yok..hi-fi'den hi-end'e terfi edene kadar yolun sonu görünmüyor.

bu arada bu merak başladığında hoparlörlerim shov marka 5+1 hoparlörleriydi
  • Hangi fiyat aralıkları kardesim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim ion+amfi+20 band equalizer 280 liraya bırakacağım aklınızda olsun amfinin çıkışları yanmış servisi karaköyde. elimden çıksın diye bedava fiyatına veriyorum depoda duracağına birinin işine yarasın.
  • merhaba hocam dual ler güzeldir özellikle mekanikleri çok iyidir pikabın atası olarak sayılabilir
  • merhaba hocam sizin iş farklı şimdi bu işlerde bütçe önemli rol oynuyor ben kendi sistemimden örnek olarak 80 lerden amfi+eko+pikapım var kolon olarak ise bookself kullanıyorum bir tek ses kartım eksik onuda halledip pikabımı değiştireceğim şuan 650 tl harcadım aşağı yukarı 1500 tl yi bulacak açıkçası ben japon cihazlarından yanayım almanlara pek ısınamadım ama kolonlarını seviyorum anfi için ise benimki 30x2 ama anca çeyrek açıyorum 20m2 sizede 30 yeter yada yüksek alın elinizin altında dursun derseniz size kalmış bütçe belirtin ona görede istediklerinizi bilgim dahilinde yardımcı olurum
  • merhaba hocam öncelikle bütçeniz yeterli düzeyde onun için bu işi yapan firmalardan destek alın dinleyin ben şahsen bu kadar bütçeyle dinlemeden kolay kolay almam tabi hangi şehirdesiniz bilemiyorum yamaha 60x2 veriyor yani 120 watt yapıyor woofera güç vermiyor sadece pasif çıkış onun için aktif subwoofer alıp 1 adet rca kabloyla bağlantı yaptınızmı woofer çalışacaktır
  • merhaba hocam önemli değil siz zaten yatağındasınız :) ben size firmaları yazayım ona göre bakın siz can hifi dikmen ses ve görüntü sistemleri extreme audio proav mavi hifi actual power timpani bu firmaların hepsi bu işlerin uzmanıdır bu firmaları arayıp konuşun demo için randevu alın ve gidip deneyin sonrada alım yapmaya başlarsınız
  • quote:

Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler, dediğiniz gibi son 3 haftada satın aldığım plakları iyice bir dinleyip merakım devam ederse daha iyi bir pikap almam kaçınılmaz olacak.

Bende az once aldım ion pure lp pikap d&r dan.Fakat bırakın calmayı igne plagin cizgilerine gectigi an igne kendini plagin ortasına atıyor. Ne yapmam lazim anlamadim. Siz nerden aldınız bu pikap ı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Àhmet -- 17 Ekim 2013; 23:38:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Àhmet

quote:

Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler, dediğiniz gibi son 3 haftada satın aldığım plakları iyice bir dinleyip merakım devam ederse daha iyi bir pikap almam kaçınılmaz olacak.

Bende az once aldım ion pure lp pikap d&r dan.Fakat bırakın calmayı igne plagin cizgilerine gectigi an igne kendini plagin ortasına atıyor. Ne yapmam lazim anlamadim. Siz nerden aldınız bu pikap ı

anladığım kadarıyla pikabın kullanım klavuzunu iyice okumanız gerekiyor
    ve varsa eğer pikap kolunun ağırlık ayarını doğru konuma getirmelisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sericik

quote:

Orijinalden alıntı: Àhmet

quote:

anladığım kadarıyla pikabın kullanım klavuzunu iyice okumanız gerekiyor
    ve varsa eğer pikap kolunun ağırlık ayarını doğru konuma getirmelisiniz

hocam merhaba,

Bizim aldığımız ion modelinde kol ağırlık ayarı yok ve cihazın kusurlu olduğu d&r daki görevlilerce de tespit edildi. Tüm ion'lar hatalı olmayabilir ancak benim aldığım yerde açtırdığım tüm ion lar kusurlu çıktı. Daha önceki mesajımda da yazdığım üzere firma, seriyi yetkili firmaya geri vereceğini bildirdi.

• Benimkinde sıkıntı yokmus suan sorunsuz dinliyorum. Sadece iğnesinde sıkıntı varmış yeni iğne verdiler suan sıkıntı yok.
  • Arkadaşlar yeni anfi ile birlikte bir de pikap almayı planlıyorum. Aklımda iki model var. Acaba hangisini almalıyım?

http://www.hepsisony.com/?urun-1519-sony-ps-lx300-usb-kayit-ozellikli-pikap

Bir de aynı fiyata Tchibo'da satılan pikap vardı ama şimdi linkini bulamadım. Ne dersiniz?
  • Bu tür pikaplardan uzak durun cok vasatlar. Oyuncak niyetine. Tchibodaki pikap bundan cok ötede bir pikaptı malesef tukenmis.
    İyi bir pikap uygun fiyatlı almak isterseniz vintage serilerine bakın derim.
    Kartusu degisen, kol agırlık ayarı olan, Anti-Skating ayarı olan birseyler bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarahal -- 30 Ekim 2013; 15:09:42 >
  • Merhaba,

Bende 84 model Grundig PS 2000 pikap ve yine Grundig V 1000 amfi var.
    Aileden kalan bir pikap, şimdi yıllar sonra amcamın evinde buldum ve aldım. Kafa (iğne) Philips 400

100'er wattlık iki adet JVC kolona bağlantısını yaptım. Yarın iğnesini ve ilk plağımı alıp deneyeceğim.

Sizce bu sistem bu haliyle nasıl?

Teşekkür ederim, selamlar...
  • Arkadaşlar Merhaba

http://www.dr.com.tr/Elektronik/Pioneer-PL-990-Pikap//Ev-Elektronigi/Pikaplar/urunno=0000000444203#!DR

Linkteki Pikaptan almayı düşünüyorum.

Evde Logitech Z-906 Ses Sistemim var. Pikabı direk bu sisteme bağlayarak kullanabilirmiyim?

Yoksa başka cihazlar almam gerekir mi?

Saygılar.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.