Şimdi Ara

PhysX Kapatmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Nvidia Denetim Masasın'dan PhysX'i nasıl devredışı bırakabiliriz oyunlarda kasma yaşıyorum ve devredışı bırakmak istiyorum.

• popu1er P kullanıcısına yanıt
    bildiğim kadarıylar physx nvidia denetim masasından değil oyun içinde grafik ayarları bölümünden kapanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: wormquake

bildiğim kadarıylar physx nvidia denetim masasından değil oyun içinde grafik ayarları bölümünden kapanıyor

PES'de pek göremedim ama nasıl yapıcaz.
  • popu1er P kullanıcısına yanıt
    pes de physix calısmıyorki zaten erkan kartın dandiktir 710 m mi var?
  • Nvidia denetim masasından physxi gpu yada cpuya atayabiliyorsunuz.Default halde gpuya atanır ama physx destekli oyunlarda(fifa,pes hariç)denetim masasından gpu physxi kapasanız dahi oyun içide kapatmazsanız physx gpu yerine cpu yani işlemciniz tarafından yapılmaya çalışılır.İşlemci physxi sağlıklı çalıştıramayacağından dolayıda oyun içindende kapatmanız gerekir.Pesde bunları yapmanıza gerek yok çünkü physx destekli değildir :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Detonator-58

Nvidia denetim masasından physxi gpu yada cpuya atayabiliyorsunuz.Default halde gpuya atanır ama physx destekli oyunlarda(fifa,pes hariç)denetim masasından gpu physxi kapasanız dahi oyun içide kapatmazsanız physx gpu yerine cpu yani işlemciniz tarafından yapılmaya çalışılır.İşlemci physxi sağlıklı çalıştıramayacağından dolayıda oyun içindende kapatmanız gerekir.Pesde bunları yapmanıza gerek yok çünkü physx destekli değildir :D

Peki sizce önerilen ayar nedir? PhysX için CPU mu?
  • eğer oyun destekliyorsa oyun içinde gelişmiş ayarlarda physx seçeneğini seçip yada seçimi kaldırıp açıp kapıyabilirsiniz. Oyun desteklemiyorsa zaten birşeyleri kurcalamanıza gerek yok.
  • Hocam oyunu actıgın zaman zaten o kendi harıcı ekran kartına gecıyo binevi otomatık vıtes gıbı
    Yada oynayacagın oyuna sag tıkla su kart ıle ac de ortan harıcı kartı sec tmmdır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.