Şimdi Ara

phpmyadmin yaratılan tablonun sırası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yarattığım yeni tablonun veritabanında en sonda yer almasını sağlayamadım.
    Bu konu hakkında yardım ve görüşlerinizi merak ediyorum.
    şimdiden teşekkürler.

sql sorgusu:
    --------------------------------
    CREATE TABLE `noro` (
    `ID` INT( 11 ) NOT NULL ,
    `Konu` VARCHAR( 250 ) CHARACTER SET latin5 COLLATE latin5_turkish_ci NOT NULL ,
    `icerik` TEXT CHARACTER SET latin5 COLLATE latin5_turkish_ci NOT NULL
    ) ENGINE = MYISAM CHARACTER SET latin5 COLLATE latin5_turkish_ci;
    ---------------------------------

Açıklayıcı resimler:

• Şimdi PhpMyAdmin 'i açıp bakmadım ama resimden görüldüğü üzere alfabetik sıraya dizmiş.
    Zannediyorum çok fazla tablo ile çalışanlar için tabloların alfabetik sırada olması daha kullanışlı olacaktır.
  • evet alfabetik gibi o zaman zoro ismini verip en sonda çıksın.sonra ismini noro yaparsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nihattr

evet alfabetik gibi o zaman zoro ismini verip en sonda çıksın.sonra ismini noro yaparsın.

İsmi değişince yine olması gerektiği yere gidecektir.

Belki noro yerine _noro gibi ifadeler onun sonra durmasını sağlayabilir.
  • sanırım tablolara isim değil numara vermek gerek ? böylece sounu çözeriz numara vermek.
    0010_adads
    0020_zadas
    gibi ?
  • database'de sıralamanın ne önemi var anlayamadım. dataları kullanmak için aldığımızda onu istediğimiz gibi dizip kullanabiliriz. yeterki yeterli bilgiyi girelim, sonra kullanması kolay. bence yukarıdaki örnekte id bilgisi unique olmalıydı ve ek olarak tarih bilgisi girilmeliydi. tarih bilgisi olmadan database pek kullanışlı olmaz.
  • id ler, unique olsa ii olur tabi. tarih çok da lazım değil. bu benim not defterim gibi bişi :D . tablo ismi konusuna gelince, bu biraz uzun bir hikaye. bu scriptte tablo adları geçmiyor. veritabanına bağlanıp tabloları diziyor ve onları birer değişkenle çağırıyor. bunları link yapıyor ve ilk tabloyu sayfa olarak gösteriyor. eğer linke tıklarsanız ilgili tabloya geçiyor ve onun içeriğini sıralıyor. amacı da şu, içerik ekleme bölümünün gideceği yerlerde tablolar ve alanlar sıralanırken sayfaya include oluyor. tek bir yazdırma scripti ile de dizdiği tabloya veri eklemede kolaylık sağlıyor. yani biraz faklı bir mantıkla çalışıyor.

yazdıktan sonra phpmyadmin'e benzediğini düşünmüştüm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.