Şimdi Ara

php ile android uygulama yazmak hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
7.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar nette bir konu araştırırken http://phpforandroid.net bu site ile karşılaştım gördüğüm kadarı ile php dili ile android uygulama geliştirmeye yarayan bir sdk ama bir proje olduğundan henüz yol haritasında geliştiriliyor , bu tipte başka olgunlaşmış bir sdk biliyormsunuz?

• phonegap diye bir platform var bu platforma göz atmanı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murano55

arkadaşlar nette bir konu araştırırken http://phpforandroid.net bu site ile karşılaştım gördüğüm kadarı ile php dili ile android uygulama geliştirmeye yarayan bir sdk ama bir proje olduğundan henüz yol haritasında geliştiriliyor , bu tipte başka olgunlaşmış bir sdk biliyormsunuz?

Biraz göz gezdirdim daha çok yeni ama umut var gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynsksz

phonegap diye bir platform var bu platforma göz atmanı tavsiye ederim.

bunu inceleceğim daha kapsamlı bir platform
  • Herhangi bir programlama dili biliyorsaniz, 1 ayda Java'nin temellerini kaparsiniz. Ustune Android SDK ogrenim totalde 2 ayda program yazicak kivama gelbilirsiniz. Simdi durup dururken araci platform kullanarak program yazmaya gerek yok, birincisi hicbir platformun %100 uyumluluk sagladini dusunmuyorum, ikincisi performans problemleri olabilir, ucuncusu Java + Android ile ulasabilieceginiz binlerce ornek vede egitim kaynagi var, ote yandan araci platformlarda kaynak sikintisi cok olur.
  • Mesajım bulunsun..
  • Aynen aracı programlarda performans sorunları var. Eclipse ve java öğrenmek çok zor değil, iki üç ayda program yazacak seviyeye gelirsiniz. Eclipse için Türkçe kaynak bulmada sıkıntı yaşayanla için androtronik güncel sağlam bilgi veriyor. Ben ordan bakıp kendimi geliştiriyorum. gerçi çok da hızlı gitmiyor ama en azından basit anlatıyor arkadaş.
  • php4android sadece bir scripting layer .

phonegap ise html 5 js ile serverdan işlemleri görmek için . herşeyi desteklemez .phonegapin içine php gömmüyorsun zaten .

en guzeli native yazmaktir android için . kur tomcat biraz android open source kodlara bak çözersin mantığı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.