Şimdi Ara

PHP hakkında kitap tavsiyesi olan?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Her yönüyle php hakkında tavsiye edebileceğiniz, anlaşılır bir dille yazılmış kitap var mı ? Şimdiden teşekkürler.

• anlaşılır dil diye bi kitaba hayatımda rastlamadım 10 yıldır bu php kitaplarını takip etmeme rağmen şuan kendimde olan sercan çakırın kodlab kitabevinin yayınladığı php adlı kitabı önerebilirim pek kullanmama gerek kalmasa da yutubdaki eğitici videolar sayesinde yerinde olsam kitab yerine bu işin özü olan php.netten yardımcı alarak her ne kadar çevirisi ağır olsa da şahsen bana göre öle en azından php.netten takıldığı zamanda r10.net php bölümündeki sorarsan yardımcı olurlar ben yerinde olsam kitap almak yerine ingilizce bilgim varsa yabancı php videolar seyrederek öğrenirdim eğer yok bilmiyorsan kesinlikle phpyi yutub kanallarından öğrenebilirsin bir de öğrenirken sadece 1 kişiye bağlı kalarak o kanalı takip etme başka insanlarının başka konulardaki videolarını da seyretmeni öneririm her insanın anlatım farkı olduğu gibi de değindiği konularda farklı olabiliyor kolay gelsin işin zor çünkü php zor bi dil yine bana göre en azından ama başarırsın pes etmezsen kesinlikle

• Html' i; Thomas A. Powell ın kitabından okumuştum. Fakat kitap çeviri olduğundan pek anlaşılır değildi. O yüzden "anlaşılır" ibaresini kullandım xhtml, css1 ve css2 yi de anlatıyordu.
     PHP hakkında kitap tavsiyesi olan?
  • Rıza Çelik - A'Dan Z'Ye PHP
    Çok yardımını gördüm bu kitabın, son baskısı da oldukça iyiydi yanlış hatırlamıyorsam.

Ama Front-End başlayıp Back-End'e girilecekse kesinlikle Tayfun Erbilen'in ve İbrahim Çevrük'ün videolu/yazılı derslerine göz atılmalı.

Size balık tutmayı öğretmekten ziyade balık veriyor bu dersler ama analitik düşünürseniz bu balıkları çok iyi şekilde kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BasiliKalanCtrl

Rıza Çelik - A'Dan Z'Ye PHP
    Çok yardımını gördüm bu kitabın, son baskısı da oldukça iyiydi yanlış hatırlamıyorsam.

Ama Front-End başlayıp Back-End'e girilecekse kesinlikle Tayfun Erbilen'in ve İbrahim Çevrük'ün videolu/yazılı derslerine göz atılmalı.

Size balık tutmayı öğretmekten ziyade balık veriyor bu dersler ama analitik düşünürseniz bu balıkları çok iyi şekilde kullanabilirsiniz.

Hocam, bilgisayar mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim. C, C++ ve C# aşağı yukarı biliyorum. İyiyim demiyorum, çünkü iyiliğin ölçütü nedir bilmiyorum. Şöyle söyleyeyim programlamanın temelini biliyorum. Balık, balık tutma mevzusunu anladım. PHP öğrenmek için İbrahim Çevrük'ün derslerini dinliyorum. Anlattığı çoğu şeyi biliyorum yani sadece mesela fonksiyonun ismini bilmiyorum, daha önceden kullanmadığım için aşina değilim. Daha önceden hazır bir wordpress sitesi kurmuştum, 1 yıl kadar da aktif olarak ilgilenmiştim. Şimdi amacım bir siteyi HTML, CSS ve PHP kullanarak, aslında kendi blog sitemi, kurmak. Admin paneli, sitenin front-end, back-end yazılımı bunların hepsini kendim kurmak istiyorum. Aslında basit olacak. Anasayfa, hakkımda, iletişim ve yazılarım sayfası. Bu tarz bir siteyi yapmak için İbrahim Çevrük'ün dersleri yeterli midir? Önerebileceğiniz başka kaynaklar var mı? Ben kendim de birkaç tane daha kaynak buldum. Ne önerirsiniz? Teşekkür ederim şimdiden.

• anthuan kullanıcısına yanıt
    Tayfun Erbilen'in BBSY dersleri yardımcı olacaktır hocam. Tabi bu back-end için yardımcı olacaktır sadece.

Front-End konusu da ayrı bir deniz, nasıl öğrendiğinizin önemi yok, yeter ki öğrenin. Front-End'i öğrendikten sonra zaten, yukarıda bahsettiğim ders size yardımcı olacaktır.
  • BasiliKalanCtrl kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim tam olarak aradığım tarzda bir şeydi. Ben Tayfun Erbilen'in PHP derslerini biliyordum ancak bunu görmemiştim, sağolun.
  • anthuan kullanıcısına yanıt
    Front-End olarak fatihhayrioglu.com 'uda takip etmeni öneririm. Son derece zengin bir kaynaktır. CSS3 ile ilgili bir e-book'u vardı yanlış hatırlamıyorsam, onuda okumanı öneririm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.