Şimdi Ara

Philips (saeco) Tam Otomatik Kahve Makineleri - EP4346 (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.395
Cevap
167
Favori
140.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İş arkadaşımda aynı sıkıntıyı yaşıyor ve de nete baktığımda başka kişilerde de duydum da daha çözüm odaklı post tam görmedim ama odaklanmadım da.
    Filtrenin kendine has demleme yöntemini yapabiliyormuş gibi hissettirmedi bi an. Sadece bir tahmin tabi benimki. Yoksa hep filtre içmiş ve tad ayrımını yapacak damağı olan biri değilim:)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt

Amerikano miktar olarak çok olduğu için standart kahve üstüne su eklenerek amerikano yapılmakta.

Tek seferde demlenemiyor. Tüm makinelerde aynıdır. Elle yapsanız da aynı.. kahve çeşitlerini araştırırsanız aynı şeyleri görebilirsiniz. Eklediğiniz toz kahvenin en az 8 gr olması lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mdmrx M kullanıcısına yanıt
    Bir bardak kahve için makinenin kutusundan çıkan ölçü kaşığını presli bir şekilde dolduruyorum kahve ne olursa olsun, eksik ne fazla.
    Peki bu flitre kahve diye üstünde yazılı olarak satılan toz kahvelerden diğer bütün kahvelerde yapılabilir mi yoksa sadece öğütülmüş kahve mi yazmalı filtre yazısı olmadan?

• Puly caff ın tablet yerine 900gr lık toz versiyonunu kullanan var mı, kullanılabilir mi?

• Philips (saeco) Tam Otomatik Kahve Makineleri - EP4346

2210 için şöyle bir şey alsam tek seferde kurtulurmuyum conta işinden ?

• Defalarca yazdık ama wmq silikon conta olmalı..renklere bakarsak bunlar kauçuk vs..

ölçülerde belli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 1 Ekim 2022; 23:25:53 >
  • exulsa E kullanıcısına yanıt

bu makinada tavsiye etmem.. üstten toz kahve gibi koyup işlem yapmak sıkıntı olacaktır. kahve çıkışına değecektir vb

• temizlik olayını nasıl takip edebiliriz acaba. 500 kahveden sonra işte temizlik yapın falan denmiş kitapçıkta da ben 500 kahveyi nasıl takip edeyim ki...

mesela şu ana kadar 1 kiloluk kahve içtim makine ile. Yaklaşık bir ay oldu.

Bu kullanım düzeninde sizce iç mekanizmayı ne kadarda bir temizlemeliyim, ne kadarda bir silikon sürmeliyim...

Geçenlerde puly caff ile temizlik de yaptım...

• jvcjvc kullanıcısına yanıt

haftada bir demliği çeşme suyu ile duruluyor ve silikonlu bölgelere su gelmemesine dikkat ediyorsanız 2-3 ayda bir silikonlayın. hareketli kızağın olduğu yere ben çay kaşığının sapının arkasına yarım nohut kadar silikon alıp, sıyırarak iç kısma bırakıyorum.. asıl silikon alttaki hareketli piston koluna lazım.. içine kahvede kaçabiliyor. orayı da eski diş fırçası ile temizleyip silikonluyorum.

kahve sayacı var.. isterseniz not alabilirsiniz sayıyı ama o kadarda hassasiyete gerek yok.

yani silikonlu bölgeleri ellememeye dikkat etsem de suyun altında basbayağı yıkıyorum ben. benimkinde sanırım sayaç yok en baz modeli var bende.

Sanırım her hafta yıkamak gerekli bir yandan da...

• Ep2200 makinem var , alalı 2 ay oldu aquaclean takımı ve arıtma su kullanıyorum , rossmandan lauidato kahve kullanıyordum şimdi tchibodan african blue aldım , fakat kahve değişince ısı sorunum olmaya başladı eskisi kadar sıcak kahve alamıyorum sanki , sebebi ne olabilir çekirdek etkileyebilir mi?

• prozium77 P kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen yanlışlıkla sıcaklık ayarını değiştirdiniz. Kahve değişimi ile sıcaklık değişmez. Gorseldekini deneyin isterseniz Philips (saeco) Tam Otomatik Kahve Makineleri - EP4346

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba , bende öyle düşünüp en yüksek sıcaklığa aldım fakat espresso denedim en yüksek sıcaklık değeri 70 derece oldu uzaktan ısı ölçen bir cihazla kahvenin ısısını ölçtüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prozium77 -- 2 Ekim 2022; 12:38:9 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Teşekkürler, anazon dan 5447 aldım yarın teslim edilir yanında da puly caff tablet aldım başka bir yerden, bakalım ilk denemelerim nasıl olacak, bi kahve sever olarak merakla bekliyoruz. Brita sürahi de musluk suyuyla kullanmayı düşünüyorum. En kısa zamanda da ayrıca philips tablet ve amazon dan filtre muadillerinden alıcam

• Espresso aldığınızda fincan ısıtılmış şekilde kaç derecede sıcaklıkta bitiyor espresso ölçen deneyen oldu mu ?

• Sade kahveler 80..85.. sütlüler 70..75 arasında olmalı.. ölçen arkadaşın videoları ilk sf 2. Mesaj

• Philips (saeco) Tam Otomatik Kahve Makineleri - EP4346

Puly caff tablet aldım fakat resimdeki gibi görünüyor, sanırım kapak açılmış, nemden erimiş , toza dönüşmeye başlamış sanki, iade etmelimiyim

• exulsa E kullanıcısına yanıt

acaba içindeki puly caff mı.. içeriği basit birşey.. taklidi kolay.. kapağı ilaç kapağı gibi kapalı idi yanlış hatırlamıyorsam.. açılmış ürünse iade edin.

100 lük 1 kutuyu 2 kişi paylaşabilir.. 2 haftada bir bile kullanılsa; 100 hafta eder 1 kişiye 2 yıl gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 4 Ekim 2022; 14:8:12 >
    Merhaba benim bi sorunum var bugün haftalık demleme ünitesini yıkayayım dedim şimdi kurudu ancak resimdeki gibi takmaya çalışmama rağmen olmuyo bişey tutuyo bulamadım sorun nerede acaba zorlamakta istemiyorum.
    1-Mandal yukarıda
    2- çentikler birbirriyle aynı
    3- yeşil boyalı yer de aşağıda

Edit: konu sahibine teşekkür ederim yardımları için; sorun şöyle çözüldü

Gözü karartıp sert bi şekilde ittirerek ( bir plastiği yamultma derecesinde ittirme) yerine oturdu ancak çıkartırken push çentiğine bastığımda zorla çıkıyor. Biraz yağlayayıp 4-5 kahve yaptıktan sonra tekrar deneyeceğim ayrıca amazonla görüşeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anatolyus -- 6 Ekim 2022; 8:29:56 >
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.