Şimdi Ara

Philips PUS8505 kullanıcıları grubu (ilk mesaj güncelleme 30.09.2023) Android tv 11 yükseltilebilir. (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.467
Cevap
124
Favori
358.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim süreci bilen arkadaşlar çok şükür 3. Siparişim tam istediğim gibi oldu panel açıklığı yok toz ve ölü pixel bulamadım inş oda yoktur mng kargo gene paketi parçalayıp getirmiş ama bu sefer kırık çıkık yok şükür suan ip tv den mac izliyorum ancak top uzun atıldığında seyirte seyirte gidiyor bunun bir ayarı varmidir yoksa ip tv kaynaklı bir olay mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fk399 F kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun tekrar. Evet ip tv izlerken top bende de iz bırakarak gidiyor. Ama geçenlerde TRT HD de yayınlanan milli maçlarda böyle bir şey yoktu görüntü gayet akıcı ve netti.

• Teşekkür ederim sanırsam ip tvden kaynaklı birde video oynatıcı muhabbeti var ip tv yi etkiler mi

Ben ip tv için kodi kullanıyorum bir sorun yaşamadım şimdiye kadar

İptv için daha önce de yazmıştım. tvIrl uygulaması ile televizyonun kendi kanal listesinin içine ekledim iptv kanallarını. Normalde bilgisayar ve ps4 ve mibox ile izlediğim kanalları çok daha iyi gösteriyor. Sadece 24 fps yayınlardan dolayı akıcılık farkı oluyor, onu da hareket geliştirmeyi açarak düzeltmeye çalışıyorum. Bugün natgeo izlerken digiturk eutelsat yayını ile iptv yayınını karşılaştırdım. 6 mbitlik iptv yayını 10-12 mbitlik uydu yayını ile benzer kalitede izlenebiliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar merhaba, ben de 58pus8505/62 modelini aldım kullanıyorum. herşey çok iyi, çok güzel fakat şöyle bir sorunum var : 4k videolar açarken görüntüde kırmızı filtre uygulanmış gibi oluyor. yani gerçek bir görüntü değil gibi. youtube'dan açıyorum böyle, sonra trt 4k açayım dedim orda da aynı sorun. ayarlara girip görüntü kısmından standart seçersem sorun yok ama canlı, doğal ya da diğer ayarlardan birini seçersem bu sefer yine kırmızı filtre uygulanmış gibi oluyor. örnek resimleri atıyorum aşağıya. ben gibi böyle bir sorun yaşayan var mı ? ben bunu sorun olarak görüyorum çünkü direk kırmızı yani ne dğallık ne canlılık sıfır. ev yeni, eşyaları da yeni yeni alıyorum fakat bu tv içime oturdu resmen.

Philips PUS8505 kullanıcıları grubu (ilk mesaj güncelleme 30.09.2023) Android tv 11 yükseltilebilir.
    Philips PUS8505 kullanıcıları grubu (ilk mesaj güncelleme 30.09.2023) Android tv 11 yükseltilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ateşle Barut

arkadaşlar merhaba, ben de 58pus8505/62 modelini aldım kullanıyorum. herşey çok iyi, çok güzel fakat şöyle bir sorunum var : 4k videolar açarken görüntüde kırmızı filtre uygulanmış gibi oluyor. yani gerçek bir görüntü değil gibi. youtube'dan açıyorum böyle, sonra trt 4k açayım dedim orda da aynı sorun. ayarlara girip görüntü kısmından standart seçersem sorun yok ama canlı, doğal ya da diğer ayarlardan birini seçersem bu sefer yine kırmızı filtre uygulanmış gibi oluyor. örnek resimleri atıyorum aşağıya. ben gibi böyle bir sorun yaşayan var mı ? ben bunu sorun olarak görüyorum çünkü direk kırmızı yani ne dğallık ne canlılık sıfır. ev yeni, eşyaları da yeni yeni alıyorum fakat bu tv içime oturdu resmen.

Sorun değil o.Philips yazılımcılarının ayarlarla öylesine oynamasından kaynaklı. Göz zevki 0 olan bir adamın ayarları. Değiştirebilirsiniz o ayarları da onlar sabit değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• tgezer kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde yazan standart, doğal canlı görüntü tarzları ile ilgili ayarlar var. Fakat hdr ayarları yok. YouTube 4K videoları açınca hdr görüntü aktif oluyor ve ayar yapamıyorum. Saçma sapan kırmızılı izliyorum. 2 gündür midem bulandı yemin ediyorum.

Merhaba,

55PUS7304 modeline sahibim, bu dediğiniz sorun üzerine şunu diyebilirim 50 FPS yayınlarda topun havada kesilmesi çok nadir oluyor fakat 25 FPS de ise top inanılmaz kesiliyor.Ne hikmetse tv yayınlarında bu durum olmuyor aklıma codec bazlı yada uygulama bazlı bir sorun olabileceği geldi ve IPTV Extreme,MX player'de denememe rağmen değişen bişey olmadı... Hareket ayarlarını değiştirirsek bir nebze farkediyor bu arada.

• Çoğu kişi panel açıklığına takılıyor da sorun bazında bakıldığında en önemsiz şeydir o. Bulutlanma, ışık sızması, ölü piksel vs asıl dertler. Panel açıklığı çok değilse hiçbir sıkıntı yaratmaz.

• Merhaba ben 50PUS8505 Modelini almayı düşünüyorum, sanırım en sorunsuz olanı bu, küçüldükçe açıklık falan da olmuyo heralde. Benim en çok merak ettiğim şey görüntü kalitesi,mağazalarda baktım hep diğer tvlerde biraz daha soluk görünüyor, ayrıca 4k yüksek dosyalı bir videoda kasmasından korkuyorum. genelde hardiskimden film izlerim. bu konuda şikayet çok gibi

• Ateşle Barut kullanıcısına yanıt

Bende böyle bir sorun olmadı, sıkıntı olabilir sizin tv de.

• talbotlago kullanıcısına yanıt
    TRT 4K ile dener misiniz ? Bir de bu videoları YouTube uygulaması ile açıp deneme imkanınız var mı?

https://www.youtube.com/watch?v=LXb3EKWsInQ&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=YAWt-gktZqM&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=vX2vsvdq8nw&feature=youtu.be

Eğer sorun yoksa tv’de yüklü yazılım sürümü nedir ? Bunu herhangi bir tv kanalında iken hızlıca 123654 tuşlayarak açılan pencerede aşağı yön tuşuna basıp görebilirsiniz.

• Arkadaşlar ben bu Tv'de ATV star Fox ve kanal d gibi kanalları bulamıyorum.
    TRT 4k da dahil butun trtler HD ve normal olarak çıkıyor, ortalama 600tane kanal buluyor ki yarısı şifreli ama dediğim kanallar çıkmıyor. Kanal listesi paylaşılabilir ise bana liste paylaşabilir misiniz? Ya da nasıl yapılacağını söyler misiniz?
    4lu lnb uydu araması yaptırdım (bildiğim kadarıyla en geniş arama) ve sadece 2 lnbde sinyal yakaladı ama 2 lnbnin de kanal sayıları aynı. Yani bahsettiğim kanalların hepsinden 2şer tane çıktı gel gelelim istediğim kanallar yok. Eba TV'ye varana kadar hepsini buldu ama TV8 falan da yok bir yardımcı olun lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mose17 -- 22 Ekim 2020; 21:56:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mose17

Arkadaşlar ben bu Tv'de ATV star Fox ve kanal d gibi kanalları bulamıyorum.
    TRT 4k da dahil butun trtler HD ve normal olarak çıkıyor, ortalama 600tane kanal buluyor ki yarısı şifreli ama dediğim kanallar çıkmıyor. Kanal listesi paylaşılabilir ise bana liste paylaşabilir misiniz? Ya da nasıl yapılacağını söyler misiniz?
    4lu lnb uydu araması yaptırdım (bildiğim kadarıyla en geniş arama) ve sadece 2 lnbde sinyal yakaladı ama 2 lnbnin de kanal sayıları aynı. Yani bahsettiğim kanalların hepsinden 2şer tane çıktı gel gelelim istediğim kanallar yok. Eba TV'ye varana kadar hepsini buldu ama TV8 falan da yok bir yardımcı olun lütfen
    Bende çanak direk bağlı ve dediğiniz kanalları ilk 9 a koymuş sıralamada. Bence çanak ayarlarınızda sorun var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mose17 kullanıcısına yanıt

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mbaydar76 -- 30 Ocak 2021; 14:42:15 >

Öncelikle şunu söylemek istiyorum, odanın ışığını kapatıp, cep telefonu (A71) ile 2-3 m mesafeden foto çekip kırptım. Fotolar pek kaliteli olmadı. Renkler gerçektekinden biraz farklı çıktı. Cep telefonu bozuyor maalesef. (ayrıca, kırparken jpeg kalitesini %75 te tutmuştum, biraz bu da bozmuş kaliteyi)

Gerçekteki görüntü çok daha doğal ve güzel görünüyor.

Bu arada salonda sony tv var 55xe9005 fald panel va. 170-180 derece açıda bile görüntü bozulmuyor, Philips de va panel olmasına rağmen kenarlara gidildikçe görüntü bozuluyor. Yine de çoğu oturum pozisyonu için açısı yeterli, kötü diyemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talbotlago -- 23 Ekim 2020; 0:26:43 >

• talbotlago kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam.Var bir sıkıntı bende de hayırlısı. Servis kaydı bıraktım.

Ben de denedim herhangi bir sorun yoktu hocam. Siz servis menüsünden nvm sürümünü kontrol ettiniz mi peki?

• Denizinbabası kullanıcısına yanıt
    Nvm sürüm dediğiniz cihazın versiyonu mu ? Sonu 003 olan sürüm yüklü idi 008 yükledim dün fakat bir değişiklik olmadı.

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.