Teğmen
15 Şubat 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 48 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Bugün atmye para yatirmaya gittiğimde ekranin sag ust kosesinde çip'e benzer birseyle karsilastim. Ilk defa boyle birsey goruyorum ne oldugu hakkinda bilgim yok ama suphelendim. Yakinimda baska atm olmadigi icin islemimi o atmden yapmak zorunda kaldim ve islemden hemen sonra kart sifremi degistirdim.
Ayrica her ihtimale karsi bankayi arayip supheli islem bildiriminde bulunup atmyi kontrol etmelerini istedim.

Merhaba arkadaşlar.
Yaklaşık 1 buçuk yıl önce aktif olarak kullanabildiğim origin hesabıma giriş yapamıyorum.
durumumu size kısaca özetleyeyim;
Önceleri indirim başlığı altında kendime bir origin hesabı açmıştım. Firefox'un hola eklentisiyle oyunları ucuza getirip o şekilde 4-5 adet oyun satın aldım hesabımda çok fazla oyun yoktu ama hiç olmazsa istediğim oyunlar vardı. Sonra bir gün hesabıma giriş yaptığımda oyun listemde Fifa 15 (veya 14 emin değilim) ultimate edition oyununun hesabımda ekli olduğunu gördüm. Şüphelenmiştim ve ödeme detaylarına baktığımda 100tlinin üzerinde kredi kartımdan para çekildiğini gördüm çok panik olmuştum hemen bankayı arayıp kredi kartımı kapattırdım. Sonra yeterli İngilizcem olmasa da bir şekilde origin yönetimi ile irtibata geçip oyunun iadesini sağlattırdım ve param iptal olmasına rağmen hesaba geri yattı. Buraya kadar sorunu çözmüştüm ancak asıl sorun sonra başladı.

Hesabıma o sıralar zaten giriş yapamıyordum çünkü hesabım kötü niyetli kişilerin eline geçtiği için platformdan epey soğumuştum ancak Aradan aylar geçti yıl geçti (askere gittim geldim) derken hesabıma giriş yapmaya çalıştığımda
your email, id, or password is incorrect or has expired. please try again or reset your password
uyarısını aldım neyse e-mail parola sıfırlama yöntemi ile şifremi değiştirdim yine denedim yine aynı hatayı aldım. Parola sıfırlama mailindeki linki tıkladığımda yeni şifremi girmemi istiyor giriyorum onay için 1 kez daha giriyorum ve paroılanız güncellenmiştir diye 2. bir mail geliyor ama ne hikmetse ne origin programından ne de origin sitesinden hesabıma hiçbir şekilde giriş yapamıyorum.
sorunumu ea desteğe iletmeye çalıştım o şekilde bile benden hesabıma giriş yapmamı istiyor. Zaten hesabıma girebilsem sorunum olmayacak

Sizlerden bu konuda yardım bekliyorum. Benim gibi sorunla karşılaşanınız oldu mu?
Çözümü nedir neler yapmalıyım? Ea platformuna epey soğudum ama arada güzel indirimler oluyor mesela şuan Battlefield 4 5Euro imiş. Fiyat uygun yani denemek isterim ama ah birde hesabıma giriş yapabilsem
Saat 21:15 Sularında originden mail geldi telefondan maillerime bakayım derken şok oldum!
Hesabımdan 32.99$ para çekilmiş ve Origin hesabıma Fifa 15 eklenmiş.
Daha önce originden hola eklentisiyle ucuza oyun satın alıyordum Hindistan ve Meksika üzerinden Titanfall ve Simcity Deluxe Edition almıştım.
Oyunları alalı yaklaşık 1 ay olmuştu ve bugün gelen maille şok oldum.

Geri ödeme isteği nasıl yapılır bilemiyorum zaten o kadar da İngilizcem yok.
İlk önce hesabıma girip kredi kartı bilgilerimi silmeye çalıştım hata verdi. Bilgilere ulaşılmasın diye ad ve soyad ve de skt'de değişiklikler yaptım daha sonra
İlk işim bankayı arayıp kartımı kapattırmak oldu. (Bankadan da çekildiği doğrulandı)
İade için ne yapmam gerekir? Öneriniz var mıdır? Ben mağdur oldum umarım başkasının başına gelmez
Selam arkadaşlar. Yaklaşık 1 aydır uğraştığım ancak çözüme ulaşamadığım bir sorunum var ve bu konuda sizlerden yardım bekliyorum.
Sorunum; Şarj cihazını telefona bağladığımda batarya %30a kadar doluyor ve şarj kesiliyor defalarca takıp çıkarıyorum min. 5 dakika doluyor
sonra bir bakıyorum şarj kesilmiş. Önceleri bataryada sorun vardır diye düşünüyordum gittim 2. bir batarya aldım sorun yine devam etti.
Telefoncuya götürdüm şarj girişinde sorun olabilir dedi fazlasıyla deforme olmuştu tama değiştirelim dedim yine faydası olmadı.
Sizce neden olabilir? Bu sorunu yaşayan ya da bana yardımcı olabilecek olan varsa lütfen bilgilerinizi esirgemeyin.

Bu arada not olarak: Telefon Şarj cihazı takıldığında %30lara kadar dolup şarj kesiliyor, USB aracılığıyla bilgisasyara bağladığımda %88-90'a kadar doluyor ancak daha fazla ilerlemiyor.
Yani doluyormuş gibi gösteriyor kesilme yok ancak gösterge yerinde sayıyor.
Arkadaşlar elimde Ati Radeon HD3870 Ekran kartı var.
Sistemim;
işlemci; AMD Phenom II X4 940 Processor (4 CPUs) - 3.00GHz
Ram; 2x2gb
Anakart; DFI LanParty DK790 FXB
Powersupply; 400Watt A-Open

Sorunum ise; Herhangibir oyuna girdiğimde ayarlar 1600X1050' de iken ilk 5 dk çok akıcı oynadığım oyunlar
5 dkk dan sonra aşırı şekilde donmaya sebep oluyor (GTA IV, Crysis, Race Driver GRID vs.)
Ati Catalyst Control Center'i açtığımda ise Ekran kartının ısısı 100 derecenin üzerinde gösteriyor.

Sormak istediğim 2 soru var; 1.si bu ekran kartı ile 1600.1050 max. çözünürlükte oyun oynayamaz mıyım ya da bu durum normalmi?
2. ise Bu ısı neden kaynaklanıyor? Bazı forumlarda göz attım bu ısının normal olmadığı yazıyor.
Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 9 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 274
İkinci El Bölümü Mesajları: 5
Konularının görüntülenme sayısı: 2.261 (Bu ay: 39)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 30 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.