Şimdi Ara

Philips PUS8505 kullanıcıları grubu (ilk mesaj güncelleme 30.09.2023) Android tv 11 yükseltilebilir. (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.445
Cevap
124
Favori
355.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 58pus8505 i alalı 3 hafta oldu. Önceki de 10 yıllık philips 46pfl9705 di. Bence mükemmeldi, halen de yeni TV lerin çoğundan iyidir. Ambilight bağımlılık da yapıyor bu nedenle yine philips'e yönelmiştim.

Tv de panel açıklığı, toz, ışık sızması, ölü piksel çıkmadı. Alır almaz yazılım güncellemesini de yaptım. (TPM..............123.003). Genel olarak TV den memnunum. Çanak uydu HD kanallarda bile görüntü oldukça iyi.

Ancak;

Kanal geçişlerini yavaş buldum. bu nedenle mevcut uydu receiver'ı kullanmaya devem ediyorum.

Ses tarzlarındaki mevcut seçenekleri çok sevmedim. Haberler ve orijinal seçeneklerinde sanki kutu içinde konuşuluyor hissi verdi bana. Kişisel ayarlar kısmında ise bayağı bir sürünerek istediğiniz ayarları yapabiliyorsunuz. Ses Tarzı/kişisel modu ayarlamak için "Özel Al Ekolayzır"a girin ve buyrun kolaysa bir ayarlayın. Sesin biraz bass olmasını sağlamak için sürüyorsunuz. 5 band ekolayzer var ama sesi dinleyerek yapamıyorsunuz. Bu yüzden bir bantı 1 kademe artırıp azalsanız back/back/ana menü/TV yi tekrar seçip sesi dinleyip tekrar ses/kişisel ayarlar/ekolayzır vs sürünüp duruyorsunuz. Sanırım 100 kez deneme yanılma ile biraz güzel bir ses elde ettim. İyi bir bass ayarı için ekolayzır ın görüntüsünü bu işten anlayan birisi paylaşırsa bence kullanıcıların işine yarayacaktır.

Philips'in yazılımcılarını saygıyla andığım bir başka konu ise Görüntü/görüntü tarzı/Kişsel ayarları. Sevgili yazılımcılar ses bölümündeki mantığı burada kullanmamışlar. Kişisel ayarları seçiyorsunuz ama kişisel ayarları nereden yapacağınızı anlamıyorsunuz. Böyle bir bölüm yok. Görüntü başlığı altında Görüntü tarzı, renk, arka ışık kontrası, keskinlik, parlaklık seçenekleri var. Ben mantık kullanarak bu ayarların nereyi etkilediğini anlamak için kontrast ve parlaklığı tamamen sıfırladım. Ama ne kişisel ayarlar ne de mevcut hazır ayarlar olan canlı, doğal, standart, film vs. görüntü tarzlarında bir değişiklik oldu. Bir de hızlı görüntü ayarı var. Orada da yaptığım değişikliklerin etkisinin nerede olduğunu anlamadım.

Belki de bir yerlerde ben hatalıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farmer27 -- 13 Ekim 2020; 12:12:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: farmer27

58pus8505 i alalı 3 hafta oldu. Önceki de 10 yıllık philips 46pfl9705 di. Bence mükemmeldi, halen de yeni TV lerin çoğundan iyidir. Ambilight bağımlılık da yapıyor bu nedenle yine philips'e yönelmiştim.

Tv de panel açıklığı, toz, ışık sızması, ölü piksel çıkmadı. Alır almaz yazılım güncellemesini de yaptım. (TPM..............123.003). Genel olarak TV den memnunum. Çanak uydu HD kanallarda bile görüntü oldukça iyi.

Ancak;

Kanal geçişlerini yavaş buldum. bu nedenle mevcut uydu receiver'ı kullanmaya devem ediyorum.

Ses tarzlarındaki mevcut seçenekleri çok sevmedim. Haberler ve orijinal seçeneklerinde sanki kutu içinde konuşuluyor hissi verdi bana. Kişisel ayarlar kısmında ise bayağı bir sürünerek istediğiniz ayarları yapabiliyorsunuz. Ses Tarzı/kişisel modu ayarlamak için "Özel Al Ekolayzır"a girin ve buyrun kolaysa bir ayarlayın. Sesin biraz bass olmasını sağlamak için sürüyorsunuz. 5 band ekolayzer var ama sesi dinleyerek yapamıyorsunuz. Bu yüzden bir bantı 1 kademe artırıp azalsanız back/back/ana menü/TV yi tekrar seçip sesi dinleyip tekrar ses/kişisel ayarlar/ekolayzır vs sürünüp duruyorsunuz. Sanırım 100 kez deneme yanılma ile biraz güzel bir ses elde ettim. İyi bir bass ayarı için ekolayzır ın görüntüsünü bu işten anlayan birisi paylaşırsa bence kullanıcıların işine yarayacaktır.

Philips'in yazılımcılarını saygıyla andığım bir başka konu ise Görüntü/görüntü tarzı/Kişsel ayarları. Sevgili yazılımcılar ses bölümündeki mantığı burada kullanmamışlar. Kişisel ayarları seçiyorsunuz ama kişisel ayarları nereden yapacağınızı anlamıyorsunuz. Böyle bir bölüm yok. Görüntü başlığı altında Görüntü tarzı, renk, arka ışık kontrası, keskinlik, parlaklık seçenekleri var. Ben mantık kullanarak bu ayarların nereyi etkilediğini anlamak için kontrast ve parlaklığı tamamen sıfırladım. Ama ne kişisel ayarlar ne de mevcut hazır ayarlar olan canlı, doğal, standart, film vs. görüntü tarzlarında bir değişiklik oldu. Bir de hızlı görüntü ayarı var. Orada da yaptığım değişikliklerin etkisinin nerede olduğunu anlamadım.

Belki de bir yerlerde ben hatalıyım.

ben senelerdir ses EQ ayarlarını V şeklinde yapaım . Mesela 5 band ise en soldaki bass en üstte yanındaki 1 tık altta ortadaki tam ortada . En sağdaki tiz en üstte yanındaki 1 tık altta .
    Görüntü ayarlarında evet kişisel yazıp hiç bir ayar yapılamayan yerler var . mesela renk sıcaklığında en alltaki kişisel aslında en soğuk ama kişisel yazmışlar işte :)

• Philips yazılımcılara bunları raporlama imkanı da yok gibi hataların giderilmesi için..

• quote:

Orijinalden alıntı: Mbaydar76

Philips yazılımcılara bunları raporlama imkanı da yok gibi hataların giderilmesi için..

1000 liralık TV lerin yaptığı durdurma kayıt vs özelliğini koymayı unutup bir de izin bahanesine sığınan yazılımcılar mı ? Çok zor
  • Konuyu konu sahibinden almak gerek sanırım kendisine Samsung almıştır bir de kaç kişi oldu acaba 8505 sahipleri ama kimsenin umurunda değil bu özellik... bu tv de 32GBlik bile yeterli iken eski LG Tvimde hdd istiyordu..

• quote:

Orijinalden alıntı: Mbaydar76

Konuyu konu sahibinden almak gerek sanırım kendisine Samsung almıştır bir de kaç kişi oldu acaba 8505 sahipleri ama kimsenin umurunda değil bu özellik... bu tv de 32GBlik bile yeterli iken eski LG Tvimde hdd istiyordu..

evet sony almış kendisi konu devri için de görüştük . müsait olan uğraşacak olan varsa özelden ulaşsın arkadaşa . prosedür nasıl bilmiyorum .
  • şuan alsam kurulum için kasımda firmayı çağırsam 30 günlük iade süresi bugün başlamış olur demi? birde amazon prime dan alan arkadaşlar iade süresine bakabilir mi ? uzatılmış iade var mı bu üründe?

• jagatai J kullanıcısına yanıt

Tv dün akşam geldi. Çarşamba kuruluma geleceklerdi ama saati belli değildi, akşam evde olacağımdan cumartesi gelin dedim.

31 ocaka kadar iade süreci varmış.

Philips PUS8505 kullanıcıları grubu (ilk mesaj güncelleme 30.09.2023) Android tv 11 yükseltilebilir.
  • farmer27 F kullanıcısına yanıt
    sevgili farmer27
    sanırım kulağınız biraz hifi dinlemiş olmalı
    maalesef virüs bulaşmış
    azıcık da olsa hifi ses dinleyenler istisnasız tüm yeni nesil tvlerin sesi boru veya kutu içinden geliyormuş hissi verdiğini söyleyecektir söylemektedir ince tv lerin minnacık sürücüleri malesef eski tv lerden ses olarak çok geride kalmaktadır şimdi çağ böyle

boşuna ekolayzır felan uğraşmayın
    frekans kısmakla olacak iş değil tv hoparlör sürücüsü dandik ve küçük geleni yansıtamıyor
    en azindan iyi kötü bir soundbar edinin çok fark olacaktır
    hatta öneri isterseniz bütçeniz müsait ise denon dht-s216 giriş modeline bakın
    samsung lg philips giriş modellerini pas geçin
    sony ucuz modelleri beğenen var begenmeyen var
    yinede thd s-master dijital amp thd%1 ile fena sayılmazlar bin liralık ht-sf150 bile tv nizin sesi ile kıyaslanamayacak ve çok üstün olacaktır
    orta üst modeller veya receiver hoparlör sinema sistemi için
    bütçeniz ve kulağınız seçim ve zevkinize kalmış

arada fırsat buldukça başlıkları okurum
    aslında pek yazmam
    kutu benzetmesi yaptığınızdan
    yazma gereği duydum
    hürmetler

• Arkadaşlar şuanda amzn'da prime üyelerine özel yarın geceye kadar Philips 50PUS8505 5.379,00 TL ve Philips 58PUS8505 6.529,00 TL

Tam sipariş vericektim şikayet ve incelemeleri araştırmak istedim bu konuya denk geldim. Baştan sonra 28 sayfa her yorumu okudum alacak varsa yararlansın istedim. 28 sayfadan çıkardığım özet şu (araştıracaklara faydası olur belki)

28 Sayfa Özet (SSS)
    -Philipsin bu modelleri özellik ve fiyat açısından bakıldığı zaman gayet tatmin edici düzeyde.
    -Belli başlı olası kusurlar (ki diğer markaların da kusursuz olduğu söylenmiyor) ışık sızması, toz alma, ölü pixel.
    -Bu olası kusurlar kronik olmamakla beraber tamamen şansınıza bağlı.
    -Aynı sebeple aldığınız ürünü kolay ve sorunsuz iade gerçekleştirebileceğiniz bir firmadan seçmeniz ve kurulum sırasında kontrolleri sağlamanız(mutlaka internet üzerinden, çünkü mağazadan görerek aldığınız için iade süreci daha çetin geçiyormuş)
    -Ambilight'la ilgili okuduğum her yorum olumluydu hatta bağımlıları varmış :)
    -Yine çoğunluk der ki; "ekran boyutu büyüdükçe görüntüdeki olası kusurlar biraz daha göze batıyor. Eğer 3 metreden daha uzaktan izlemiyorsanız benim şahsi oyum 50"'ten yana. En stabil o gibi duruyor.
    -Kullananlar genel olarak 4K ve FHD yayınların performanslarından memnun. Kim onlar ? ( Aksiyon filmleri, maç yayınları vs. gibi hareketli geçişleri olan yayın izleyicileri.)
    -Bazı kaynaklarda gösterilen 16GB Hafıza ve 3GB Ram özelliğinin ülkemizde satılan model için geçerli olmaması. (Bizdeki model 2GB RAM, 5GB Hafıza)
    -Işık sızması fazla olan da olmuş, az olan da ve tabi olmayan da. Bu durum ölü pixel ve tozlanma için de geçerli.
    -Şu an için TV'nin yeni olması sebebiyle çok fazla kullanıcı kaynağı yok, en sağlamı bu konu.
    -Kayıt yapmak isteyen arkadaşlar yapamamışlar, ayarlarında bulunmasına rağmen desteklenmiyor uyarısı alıyorlarmış (Yazılımla düzeltilebileciğini düşünen bir kesim var)
    -Kumandasının gereksiz büyük ve karışık olduğu.
    -Sesli komutun tatmin edici olduğu.
    -Ses ve görüntü kalitesi tatmin edici olduğu.
    -USB ile aktaracağınız özellikle büyük boyutlu filmleri (130gb,80gb) tv'nin kendi video oynatıcısı stabil açmıyormuş yani kasma,donma,takılma dediğimiz olay gerçekleşiyormuş. Ancak farklı video oynatıcılar yükleyerek Kodi,VLC vb. sorunsuz şekilde izleyenler var. Yetersiz bir kaynak ise ayarlardan ufak bir düzenleme ile kendi oynatıcısının da stabil olduğunu söylüyor. Yine de şahi oyum kodlayıcı kalitesinde farklılık yaratabileceğinden dolayı. farklı bir uygulama indirmekten yana.
    Aklımda kalanlar bunlar ve kendi fiyat segmentinde sık rastlamadığımız önemli artılardan bazıları da Android olması, Dolby Vision,Dolby Atmos, HDR10, HDR10+, Ambilight, PPI 2100

Bunlar düşüncelerim değil yorumların özetidir arkadaşlar ben tv'yi henüz gözle görmedim. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Şimdi sipariş veriyorum geldiğinde ekleyebileceğim birşey farkedersem geri dönerim.
    İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esproin -- 14 Ekim 2020; 10:0:2 >

• esproin kullanıcısına yanıt
    Bende amazon dan verdim şimdi sipariş İnş sıkıntısız olur açıkçası tam olarak neyi test ediceğimi neyde kusur arayacağımıda bilmiyorum 😁
  • Hayırlı olsun öncelikle, sağlıklı günlerde kullanın. TV işi çetrefilli iş. İçinden çıkamazsınız kusur ararsanız. Kusur sizi buluyorsa müdahale edin. Yani tv'nin dibine girip büyüteçle kesin bir tane bulurum diye ölü pixel aramayın gerçekten bunun sonu yok :) TV kurulum esnasında adamlar test yaparken takip edin sadece. Ekran arkasında tozlanma var mı diye kontrol edin bir de. Şahsi fikrim bu yönde. Çünkü okudukça araştırdıkça sonu gelmiyor. 10K tl lik modellerde de aynı eleştiriler var 3K TL lik modellerde de. Biz en iyisi mi kaç paraya nasıl performans aldık ona bakalım. Ben memnun kalacağımız kanısındayım.

• Selam bu model 6500 amazonda

https://www.hepsiburada.com/samsung-ue-58tu7000-58-147-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-HBV00000W87DA

samsung 58 modeli de 6200

bu ikisi arasında bilenler yorum yapabilir mi.

Samsung çerçevesi ve dizaynı sanki daha iyi.

Ama görüntü kalitesi tabi incelemelerden anlaşılmıyor.

Tavsiyeniz hangisidir.

@esproin @Melihkesekoglu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoStoP -- 14 Ekim 2020; 9:51:28 >
  • GoStoP kullanıcısına yanıt

Dolby Vision, Ambilight ve Android benim için Philip'in artı olan yanları. Görüntü kalitesini iki modeli de çıplak gözle deneyimlemiş birisi yorumlarsa daha iyi olur.

• @talbotlago ekran görüntüsü için teşekkürler.

@esproin güzel özetlemiş ilk sayfaya taşınması hoş olur.

10 yıllık LG tv nin ekranınaki dikine siyah çizgiler dolayısı ile aklımda model olarak bulunsun diye tv bakıyordum 100hz özellikli olanlar bütçemin çok üzerine çıktı(yayın 100hz olmadan ne artısı olacak onu hala öğrenemedimm onunda etkisi var) amazona olan güvenimden dolayı dün 50" modelini sipariş ettim zaten daha büyük ekran istemiyordum, belki bu bile büyük gelecek. İlk kullanımı anca kasım gibi yapacağım kullandıktan sonra detaylı bilgi veririm.

Açıkcası yazılım olarak 2016 model philips tv den bildiğim için beklentim çok düşük, android olduğu için umudum var.

Digiturk kullanacağım için kanal geçişi süreside önemli değil.

Ambilight almamda en büyük etkenlerden biri.

Ses ve görüntü olarak 2016 modele hala hayran bir şekilde izlediğim ve mevcut lg de artık beni tatmin etmeyen yansıma ve siyah renk dolayısı ile tamamen görüntü kalitesi odaklı bir tercihte bulundum.

Son olarak kontrast oranını ben göremedim hiç bir yerde gören var mı?

• esproin kullanıcısına yanıt

hocam güzel hazırlamışsınız elinize sağlık.

peki Philips 50PUS7505/62 50'' (126 cm) 4K UHD LED Smart TV bu modelde aynı özellikler var mı?

fiyat olarak çok uygun geldiği için aldım ancak yorumlardan dolayı kararsız kaldım şimdilik.

• Bende almak istiyorum ama elim gitmiyor 50hz ve burada montaj/62 oluşu gönlümde samsung 55q70t var 100hz ikisinin aradında kaldım 1700 tl fark var
  • Toplam ram 3gb fakat 1gb ram android sistemine ayrılmış durumda. Benim düşüncem bu. Televizyondan ram eksiltme gibi bir durum olacağını düşünmüyorum. Benim aklımda Samsung Q80T vardı. O da epey fiyatlı fakat daha iyi bir televizyon. Bu televizyon orta-iyi kategorisinde bir ürün. 2-3 bin fazla verip daha üst bir televizyon alınabilir fakat şimdi burada televizyonun eksikliklerinden bahsediyoruz üst modellerde de yazabileceğimiz eksiklikler kusurlar mevcut. Ölü piksel, bulutlanma, ışık sızması vs. her modelde görülebilecek açıkçası biraz da şans işi meseleler. Elektronik alışverişinde en sıkıntılı mesele televizyon almak burada da şans çok önemli. Kusursuz panel yok arkadaşlar büyük sıkıntı yaratmıyorsa mevcut sıkıntılar kendinizi çok da kasmayın bence.

Bu arada televizyonu sadece 1-2 saat test ettim ben ev kurduğum için henüz taşınmadım daireye ilerleyen günlerde daha sağlıklı yorumlar yapabilirim.

• gumus299 G kullanıcısına yanıt

dostum dediğin modelde yanılmıyorsm işletim sistemi android değil saphi ve kronik olarak bu bahsettiğimiz panel açıklık, ışık sızması gibi sorunları vardı. 3-5 sayfa geride iki ürünün karışılaştırması var bakabilirsiniz. Temelde bu modelin 201819 versiyonu diyebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mates34

Bende almak istiyorum ama elim gitmiyor 50hz ve burada montaj/62 oluşu gönlümde samsung 55q70t var 100hz ikisinin aradında kaldım 1700 tl fark var

websitesinde 4k 60hz belirtilmis 50 yi nerede gordunuz hocam, 60 saglayamiyorsa iade dusunebilirim henuz siparis asamasinda.

edit: ilk defa tv aldim hz olayi monitorlerle ayni diye tahmin ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaiberdono -- 14 Ekim 2020; 13:23:17 >
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.