Şimdi Ara

Philips Hue Hakkında (36. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.347
Cevap
115
Favori
111.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mekatroniks

Daha önce açıkladım onuda , kutudan çıkan trafo 2 metre ek yaptığınızda bile zorlanıyor , ses yapıyor ve ledlerin parlaklığını azaltıyor .

ozaman anladım kadarı ile uzun metre led şerit döşemek iyi olmuyor ekler yaptıkca parlaklık düşüyor bu yüzden yarın 4 adet hue play gelecek toplam 6 adet olacak belki ileride 4 yada 6 adet daha ala bilirim tam verim icin birdee philips tv alacagım...

• spencermilas S kullanıcısına yanıt
    2 metrelik adaptörlü olandan almanız gerekiyor eklerle upraşmamanız gerekiyor . Ya da en fazla 1 metre ek yapmanız gerekiyor 1 adaptöre .
  • quote:

2 metrelik adaptörlü olandan almanız gerekiyor eklerle upraşmamanız gerekiyor . Ya da en fazla 1 metre ek yapmanız gerekiyor 1 adaptöre .

Anladım hocam hue playlerle devam edecegim ileride yine ala bilirim...şeritler odadaki duvarların kenarlarından ötürüde ölü kalıyor masamdaki gibi güclüde olmuyor...

• Merhaba,

Mutfak dolabımıza Hue şerit led döşemek istiyorum. Bir kaç sorum olacak. Görseldeki gibi dolaplarım parça parça. 2 metre ve 1 metre led alıp görseldeki ölçülerde kesip birbirine ethernet kablosuyla ek yaparsam (youtube'ta verdiğim örnekteki gibi) Hue'nun 2metresiyle birlikte gelen adaptör buna yetecektir doğru mu?

Görseldeki boşlukların kablo uzunluğu yaklaşık 3 metre. Yani ethernet kablosuyla uzatacağım mesafe 2 x 3m.

A

Philips Hue Hakkında

Ethernet kablosuyla lehim yerlerinden kesip uzatma durumunda herhangi bir sorun olacağını düşünüyor musunuz?

Cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim.

Not: İlk kez Hue kullanacağım. Bridge içeren seti önden sipariş vermiştim. Yani evde hue bridge de olacak.

Youtube linki:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaz3 -- 27 Aralık 2020; 16:2:22 >

• https://www.amazon.com.tr/dp/B07FR4XW3S/ref=cm_sw_r_cp_apa_fabc_dlT3_tPj6FbG0Y0YNA?_encoding=UTF8&psc=1
    Görüşleriniz nedir uygun mu mutfak altına düşünüyorum diğer modele mi bakmalı?
  • djangobjk kullanıcısına yanıt
    Mutfaktaki buhar yüzünden outdoor seçtiyseniz mantıklı ama verdiği ışık gücü yeterlimi hiç canlı görmedim outdoor ları .
  • Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Aslinda tv de kullansam snyc almak istemiyorum en mantıklı orası geldi
  • zaz3 Z kullanıcısına yanıt
    Toplamda 3 metre lediniz olmuş olcak 2 pinli ledlerden değil bunlar 5pindi yanlış hatırlamıyorsam . Garanti dışı kalacaktır risk size ait . Benim 1 tanesi kendi kendine bozuldu hemde hiç ekleme yapmadan ama şansızlıktandır yenisi geldi 1 seneden fazladır sorunsuz yanıyor hemde hergün .
  • Birde hareket sensörü almayı düşünüyorum 269 görünüyor da.
    Ama bridge mutlaka almalısınız yinede .
    Onlar vsr renkli set dahil
    Haraket sensörünü biz güvenlik sensörü olarak kullanıyoruz çok stabil ve güzel çalışıyor .
    İşte karar veremedim led şerit ve onuda aldığımda eksiklerimi tamamlanmış olacak :)

Hocam ben sana bluetoothlu olan 5 metre olanı verim uygun fiyata olsun bitsin hue playlara geciş yapıyorum led şeritler bana göre iyi gelmedi masadaki 3 metre bana yeter 5 metre olanı satacagım...

• quote:

Haraket sensörünü biz güvenlik sensörü olarak kullanıyoruz çok stabil ve güzel çalışıyor .

Sen sörü o şekilde nasıl kullanıyorsunuz hocam bendeki birisi girdiginde sadece ışıkları yakıyor birde 6 adet hue playları nasıl konumlandırma yaparsam ışık gücü kendini belli eder led şeritlerde var onlarla eşlenik calışacak...

• quote:

Orijinalden alıntı: djangobjk

İşte karar veremedim led şerit ve onuda aldığımda eksiklerimi tamamlanmış olacak :)

Telefon nodan dolayı özel mesaj kapalı imrecnepss@gmail.com yada buradan yazın cevapliyim hocam

• quote:

bu tarz yeni ürün varmı philipste fiyat mühim degil bir iki aya kalmaz ala bilirim rgb olursa iyi olur hocam

https://www.amazon.com.tr/Philips-Dimmschalter-Weißschattierungen-steuerbar-kompatibel/dp/B076L6CB8Q

Sensör haraket algıladığında uyarı vermeye programlı , telefona bildirim geliyor bir haraket gördüğünde . Işıklar konusunda da siz kendiniz deneme yanılmayla anlayabilirsiniz hangi şekilde daha iyi olur diye .
    Yolladığınızda philips zaten
    Ios’ta home uygulaması ile mi bildirim alıyorsunuz yoksa Philips’in yazılımında da bildirim özelliği var mı? Ben Philips uygulamasında hareket algılayınca bildirim gönderme kısmını bulamadım çünkü.
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.