Şimdi Ara

Philips Hue Hakkında (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.350
Cevap
116
Favori
112.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba hocam. Bence 2 adet hue play yetmeyecektir size şerit led daha uygun olur bence. Görüntü aktarımını bilgisayar üzerinden yaparsanız bütün sistem senkronize oluyor. Sync box şu an çok pahalı ve ülkemize de henüz gelmedi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: By.MaMBoS

Merhaba hocam. Bence 2 adet hue play yetmeyecektir size şerit led daha uygun olur bence. Görüntü aktarımını bilgisayar üzerinden yaparsanız bütün sistem senkronize oluyor. Sync box şu an çok pahalı ve ülkemize de henüz gelmedi.
    Apple store'a gittim denemek icin ama sadece kutuda vardi. Videolardan da tam anlasilmiyor. Led'dense play'in tasinabilir olmasi hosuma gitmisti. :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Direk HDMI'dan TV arkasına amblight keyfi için bakınız >>>https://forum.donanimhaber.com/tv-arkasina-ambilight-led-sistem--135514025
  • PCkopat065 kullanıcısına yanıt
    Hocam görseldeki tv 65 inç miş arkasında 5 adet play takılı altındada led şerit var buna göre karar verebilirsiniz :) sizin perdeniz kaç inç ?

Philips Hue Hakkında

• quote:

Hocam görseldeki tv 65 inç miş arkasında 5 adet play takılı altındada led şerit var buna göre karar verebilirsiniz :) sizin perdeniz kaç inç ?

100 inch perde. (2mt).

Gerci bu arkadas cok yogun kullanmis. Ben biraz daha huzme seklinde yayilsin istiyorum ama yine de yetmeyecek gibi 2 tane. Perdenin altina 2 mt led serit ceksem bu sefer de perdenin arkasinda olacak isiklandirma.

Vay arhadas, cok heveslenmistim oysa ki :D

Bence siz en iyisi hue bloom veya go alıp köşelerde kullanın hevesinizde kırılmamış olur :)

• quote:

Bence siz en iyisi hue bloom veya go alıp köşelerde kullanın hevesinizde kırılmamış olur :)
    Basinizi agrittim ama o zaman son sorum :

Zaten kolonlarin uzerine koyup koselerden vermek istiyordum. Bu durumda yine bloom mu almak lazim? Play daha guclu degil mi ?

Iki koseden hafif ambiyans verse, odadaki isiklari da hue yapacagim icin bilgisayardan muzik acinca da senkron sekilde ortami guzellestirse yeter bana.

Estağfurullah ne demek. Köşelerde kullanmak istiyorsanız play, go, iris ve bloom modellerinden birini alabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla lümen gücü en yüksek olanı play ama bence hiç estetik bir ürün değil. Tv arkasında görünmediğinde sıkıntı yok ama şahsen ben görünen yerde kullanmak istemem. Play den sonra lümen değeri olarak go geliyor kablosuzda kullanılabiliyor fakat bataryası özelliklerinde yazdığı kadar dayanmıyormuş. Yani bunların arasından gözünüze hangisi hoş geliyorsa onu seçebilirsiniz. Yanına bir tanede hue köprü alıp pc üzerinden görüntü aktarırsanız ambiyans yapabilirsiniz.

• herkese merhaba sormak istediğim bir konu var sizlere 3 adet v4 başlangıç kitini kullanmaya başladım fakat laptop ile senkronize edince video müzik oyun açtığımda ışıklar çok kısık oluyor bu normalmi acaba bütün modları denedim ama pc ile başlat dediğim anda 3 adet ışık da çok kısılma oluyor yardım ederseniz memnun olurum teşekkürler
  • Hepsiburada'da güzel bir indirim var hue play setinde. İlgilenenler kaçırmasın.
    https://www.hepsiburada.com/philips-hue-play-2-li-ozel-set-hue-bridge-p-HBV00000PDBJS?magaza=Hepsiburada
  • elimde satılık
    Philip Hue Play Beyaz Renk 2'li paket
    2 ad Philips Hue 2m Şerit Led
    2 ad Philips Hue 1m Şerit led
    mevcut ilgilenen pm atabilir.
  • berkay1074 kullanıcısına yanıt
    Hocam daha önce kullandınız mı, sıfır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Graduate

Hepsiburada'da güzel bir indirim var hue play setinde. İlgilenenler kaçırmasın.
    https://www.hepsiburada.com/philips-hue-play-2-li-ozel-set-hue-bridge-p-HBV00000PDBJS?magaza=Hepsiburada
    Çok iyimiş ben aralıkta 1200 liraya almıştım amazon.com.tr'den

Ayrıca ligthstrip'lerin niye fiyatı fırladı birden. 460 ken bir hafta önce 588 olmuş..

• hepsiburada'dan aldığım hue play set geldi. ilk hue ürünüm baya hoşuma gitti. en yakın zamanda bilgisayar masası için led şerit almak istiyorum.

Philips Hue Hakkında
  • E27 ampül alıp standart avizeye bağlayan oldu mu acaba, diyelim köprü ile rengini beyaz tonunda belirledim, evin tesisat anahtarı ile açıp kapatıp normal ampül gibi kullanabilir miyiz.

• Cnytkyz C kullanıcısına yanıt
    Yapabilirsiniz hocam, Hue App üzerinden ışıkların ayarını elektrip gidip geldiğinde ne tepki vereceğini belirleyin (örneğin: beyaz yansın) siz ışıkların gücünü tesisat anahtarından kapayıp açtığınızda o belirlediğiniz renk yanar.

Ama eğer anpülü stabil bir renk için kullanacaksanız hiç hue almanıza gerek yok.

• iDoctor kullanıcısına yanıt
    Hocam Philips one tv ve 2 adet bloom um var TV ile senkron çalışıyorlar. Köprüm de mevcut. Aklımda şöyle bişey var. TV nin bulunduğu oda küçük tepe avize de 2 adet ampül var. Onların yerine renkli e27 alıp normal zamanlarda standart ampül olarak, film izlerken de senkron şekilde kullanmayı düşünüyorum. Extra anahtar almadan yukarda bahsettiğim şekilde olursa zaten TV açılınca ona otomatik senkron olurlar.

• Cnytkyz C kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam bende tavan aydınlatması olarak Philips GU10 renkli modelini kullanıyorum 6 adet var. Evi disco moduna aldığımda (Hue Disco uygulaması ile) baya kullanışlı ve eğlenceli oluyor ama film izlerken kullanmak pek keyif vermiyor çok dikkat dağıtıyor söylemek istedim.

Hue Go tarzı ya da abajur varsa onun içine E27 daha keyifli olabilir. Onun dışında dediğim gibi E27'i normal ampül gibide kullanabilirsiniz evin kendi ışık anahtarından ama şunuda söylemek istiyorum bazen ayarları tam yapsanız bile yazılımsal olarak ışıklar en son bırakılan renginde falan yanabiliyor birde renkli E27'ler normal evlerde kullandığımız ampüllere göre düşük ışık veriyor ama bazılarına normal gelebiliyor o ışık seviyesi söylemek istedim.

Birde ek olarak evinizde, salonunuzda yüksek güçlü bir ampülde bulunsun çok ışığa ihtiyaç olunan zamanlar olabilir o durumda philips'ler yetersiz gelebilir. Sonuçta o ışıklar özellikle renkli olanlar loş bir ortam yaratmak için var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 17 Mart 2020; 21:18:10 >

• iDoctor kullanıcısına yanıt
    Film ve oyun oynarken tavandan çok dikkat dağıtıcı olabilir dediğiniz gibi benimde aklıma geliyordu o ama denemeden de bilemeyeceğim sanırım. Olmadı 2 adet alıp bir deneme yapacağım. Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.