Şimdi Ara

Philips 55PUS8602 (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.038
Cevap
25
Favori
83.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @miyagi007 İlginç benim nette baktığım yöntem bu yöndeydi recovery kısmına başka bir tuş dizlimi ile giriliyor o zaman belki bilen birileri vardır.

Size tavsiyem en son format olacak bu birçok şeye reset atar ve biraz sinir bozucudur ama çözüm olma ihtimali yüksek. Recovery moda girmeyi başarır iseniz eski sürüme geçmek olmuyor ise yeni versiyon elbet sitelerine eklenecek o şekilde belki güncelleme yapma olasılığınızın var. Bu arada Samsung Tizen ile Andorid aynı içeriği vermez Android her bakımdan içerik olarak daha üstündür yaşadığınız sorun üzücü umarım çözersiniz. Birde güncellemeyi kablolu yapma şansınız var ise o şekilde deneyin. Veya kablosuz bağlantı yapıyor iseniz Dns kısmını elle google dns yapıp o şekilde bir daha güncellemeyi deneyin.

• Resmi Changelog ta herhangi bir güncelleme yok, en son 7. aydaki güncelleme var görünüyor . ***.***.140 tan 143 e geçtilerse muhtemelen farkedilmeyecek birşeyler değişmiş yada iyileştirilmiştir.

• Bu arada önceden varmıydı bilmiyorum ama Tv nin markette ararsanız Apple TV ve Nvidia Ge Force NOW uygulamaları çıkıyor artık.

• Arkadaşlar 8602/12 model televizyon var evde ve xbox series x takılı. Ama hdr oyun modunda görüntü çok maviydi renk sıcaklığını normal yaptım onu düzeltebildim ama asıl sorun ne yaparsam yapayım hdr oyun modunda ya üstüne beyaz filtre atılmış gibi washed bi görüntğ oluyor ya da çok karanlık görünüyor. İdeal oyun ve hdr oyun ayarı nedir bilen var mı acaba? Xbox one x vardı bu konsoldan önce yine aynıydı. Bir türlü ideal oyun ve hdr oyun ayarlarını tutturamadım ve internette hiçbir yardımcı kaynak bulamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xqwertyx21 X kullanıcısına yanıt

Bu arada oyun dışında diğer bütün modlarda video, film, tv kalitesi mükemmel düzeyde. Ama yalnızca oyun ve hdr oyun ayarları aşırı can sıkıcı.

• @xqwertyx21 Kendi kullandığım HDR ayarlarını veriyorum kişisel olarak ayarlayıp deneyin. Ayrıca bazı oyunların HDR sunumu çok kötü oluyor size ince ayar verme şansı verenlerde kendi isteğiniz doğrultusunda oyun içi ince düzenlemelerde gitmeniz yararınıza olur. HDR genelde çoğu oyuna ne yazık ki beyaz filtre ekleyen bir hava katmakta bundan kurtulmak çok zor. Aşağıda ki ayarları yabancı birçok forum içinde dolaşıp oyun içi testlerde edindiğim deneyime göre yaptım. Tv'nin çoğu ek özelliği HDR içinde çok fazla grafik hatalarına neden olmakta.

HDR

Renk: 70 Kontrast: 100 Keskinlik: 0 Parlaklık: 70

----------------------

Gelişmiş-Renk-Renk Geliştirme: Kapalı

Gelişmiş-Renk-Renk Sıcaklığı: Sıcak

-----------------------

Gelişmiş-Kontrast-Kontrast Modu: Kapalı

Gelişmiş-Kontrast-HDR Perfect: Maksimum

Gelişmiş-Kontrast-Video Kontrastı: 100

Gelişmiş-Kontrast-Işık Sensörü: Kapalı

Gelişmiş-Kontrast-Gama: 0

-----------------------

Gelişmiş-Keskinlik: Açık

-----------------------

Gelişmiş-Görüntü temizleme-Parazit Azaltma: Kapalı

Gelişmiş-Görüntü temizleme-MPEG Parazit Azaltma: Kapalı

-----------------------

Gelişmiş-Hareket-Hareket tarzları: Kapalı

-----------------------

Bu ayar ise normal HDR dışı kullandığım ayar.

Normal

Renk: 70 Kontrast: 85 Keskinlik: 0 Parlaklık: 70

------------------------

Gelişmiş-Renk-Renk Geliştirme: Kapalı

Gelişmiş-Renk-Renk gamı: Geniş

Gelişmiş-Renk-Renk Sıcaklığı: Sıcak

------------------------

Gelişmiş-Kontrast-Kontrast Modu: Kapalı

Gelişmiş-Kontrast-HDR Video Ölçekleme: Açık

Gelişmiş-Kontrast-Dinamik Kontrast: Minimum

Gelişmiş-Kontrast-Video Kontrastı: 100

Gelişmiş-Kontrast-Işık Sensörü: Kapalı

Gelişmiş-Kontrast-Gama: 0

-------------------------

Gelişmiş-Keskinlik: Açık

Gelişmiş-Görüntü temizleme-Parazit Azaltma: Kapalı

Gelişmiş-Görüntü temizleme-MPEG Parazit Azaltma: Kapalı

Gelişmiş-Hareket-Hareket tarzları: Kapalı

• Hemen denedim, gece-gündüz gibi farklı oldu. Çok çok çok çok teşekkür ederim hocam. Allah razı olsun.

• @xqwertyx21 İşinize yaradığına sevindim ayrıca XSX içinden Ayarlar kısmında Calibrate HDR for games (konsolun dili bende eng) seçeneği var oradan bir ayar daha çekiniz ki en doğru görüntüyü bu sefer konsol bazlıda elde edin.

• # Ace # kullanıcısına yanıt

Oradan da ayarladım şimdi. Metro exodus mükemmel görünüyor ve 60 fps. Keşke 120 de olsaymış. Yalnız hocam rahatsız ediyorum ama son bir sorum olacak. Metro exodus parlaklık ayarında en soldaki obje görünene kadar parlaklığı açın diyor. Oyunun Parlaklığını en sona getirmeme rağmen en soldaki obje görünmüyor. Oyunun grafikleri çok iyi ama bu beni düşündürdü biraz

• Hafif çarprazdan bakınca düzeliyoe ama karşıdan bakınca görünmüyor o da ilginç 😂😂

• @xqwertyx21 O ayarlarda ki objelere göre görüntü ayarlama kısmı tv'den tv'ye farklı sonuçlar verir birinde obje görünür iken, birinde tamamen görünmez olur. Bu durumlarda objeye göre değil tv'nin parlaklık seviyesi o ayar sırasında size nasıl gözüküyor ise ona göre ayar çekiniz. Veya oyun içinde iken o ayarı deneme yanılma ile doğru değeri göz zevkinize göre ayarlayın.

Tekrardan çok teşekkür ederim yardımınız için.

Yeni sürüm (143) philipsin sitesinde yayınlanmış. Güncellemeyi hem internet üzerinden hem de usb üzerinden denemedim ancak yine kurulum yaparken hata uyarısı verip reset atıyor.

Recovery mode a girme arka mouseda alt tuşa basıp cihazı prize takararak olmuyormuş artık. Bu cihazda servis tarafından yapılabiliniyormuş sadece. Bir yetkili servis anakartta sorun olabileceğini söyledi ama öyle olsa cihazın çalışmaması gerekmez mi?

• @miyagi007 Donanım bazlı sorunların bazıları tv'nin açılmasına engel olmayabilir, güncelleme harici tv'de belli başlı ciddi sıkıntılarınız var mı? yoksa sadece güncelleme sorunu mu bulunmakta?.

Bunu sormamın nedeni garanti süresi bitmiş ise tv'nin bakımı ve donanım değişme maliyetleri ülkemizde (kur yüzünden) ne yazık ki çok saçma, uçuk rakamlar ile çözülmekte. Size tavsiyem teknik servisten olası sorunların maliyetini az çok öğrenip ona göre karar vermeniz yönünde olacak. Ön önemli kısım panel, ses ve ambilight tarafında sıkıntınız yok ise aletin altına maddi durumunuza göre güzel bir tv box çekin bu yolla yok güncelleme almış yok hata vermiş vs. ile uğraşmadan tv'nin ömrüne ömür katarsınız.

Zaten model bazlı bu tv önemli kritik güncellemelerin çoğunu aldı bundan sonra gelecek çok fazla ciddi bir fix veya bug hariç donanıma etki eden sürüm güncellemeleri zor görür. Ben bile 1 yıla altına tv box çekip aletin ömrünü uzatmayı planlıyorum. Panel kalitesi hala çok iyi bu yüzden yatırımı hak ediyor hele ki bu tarz panel fiyatlarının deli gibi arttığı bir dönemde başka seçenekte kalmadı.

Nadir de olsa TV kendi kendine reset atip kapanip tekrar aciliyor. Onu dışındaa bir sorun yok.Bir servis anakart arızasi olabileceğinden bahsetti. Bana pek mantıkli gelmedi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • @miyagi007 Daha tv'yi test etmeden hata budur demek anca ülkemizin servis anlayışına özel bir davranış.

Dediğim gibi teknik servis yada bunla uğraşan çevrenizde iyi yerler bulunuyor ise bir gidip görüşün derim. İlla ki sorun donanımda olacak diye bir seçenek yok ama usb'den bile güncellenmiyor ise sıkıntıyı sizin evden çözmeniz zor gibi gözüküyor. Ayrıca garanti dışı servisler ayak bastı parası bile çok almakta, tavsiyen bu işi yapan dükkan bazlı yerlere ilk başta başvurmanız karar yine sizin ama iyi araştırmak şart.

• miyagi007 M kullanıcısına yanıt

Ulan ne anakartmış arkadaş. Amaçları tamir etmek istememek, çünkü tamir ederse 10 saat uğraştığı şeye 200-300 TL para isteyecek.

Ama anakartın komple değişmesi gerekiyor deyip sipariş ettikleri anakartı 2 vidayla tutturup 1000 TL para isteyince daha karlı ve zahmetsiz oluyor onlar için.

• cryptdlg kullanıcısına yanıt
    1000 tl olsa iyi, 2000tl civariymis.
    Ilk kez philips tv kullaniorum ama sanirim son kez olcak.eski tvim 10 yillik LG hala çalisiyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • miyagi007 M kullanıcısına yanıt

Daha evvel kullandiğimiz 2 LG tv ninde başına geldi anakart arızası dedikleri şey.Biri karardı gitti ses var görüntü yok oldu, biri power kablosunun girdiği yerdeki lehimle ilgili bir sorundu, adam lehimini yenilese düzelecek muhtemelen, yok diyor bakmadan illa anakartın değişmesi gerekiyormuş. Adam açıp bakmadı bile bunu derken. Hatta şuan biraderin kulandığı LG tv var. Bir kere lambaları düştü, komple ledleri yenilettik, 2 yıl geçmedi geçen konuşuyorz 2 led düştü yine diyor. Emin ol samsung alsan onunda başına gelecek yine tamir edilebilir arızaya anakart arızası deyip gecirmeye çalışacaklar.

hocam renkleri coşturmak için sence en ideal ayarlar bu mu yoksa daha da yükseltilebilir mi bazı ayarlar sence?

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.