Şimdi Ara

Philips 55PUS8602 (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.036
Cevap
25
Favori
82.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 ay önce belirttiğim youtube 60 fps video açamama sorununun ciddi bir DRM yazılım açığı olduğu ve Philips 55PUS7303/12 - Philips 65PUS7803 - Philips 55PUS8303 - Philips 75PUS8303 - Philips 49PUS8503 - Philips 55PUS8602 - Philips 55POS9002 - Philips 65OLED803 - Philips 55OLED903 model tv'leri etkilediğini biraz araştırma yaparak sonunda buldum en detaylı açıklama Hollanda teknoloji sitesi tweakers açıklamış.

https://tweakers.net/nieuws/174422/philips-tvs-kunnen-weer-streamen-in-1080p-maar-4k-kan-pas-na-firmware.html

Şimdilik youtube hariç 60 fps video izleme sorunu kısmen çözülmüş gözükmekte; diğer platformlar içinde hata yaşayanlar Tv'yi yeniden kursunlar. Böyle rezil bir hatanın global bazlı bu kadar büyük olduğunu bilmiyordum cidden komedi, youtube için bir çözüm hala bulunmadığı belirtiliyor aylarca hatanın devam etmesi olası...

Bu sıkıntının daha aktif konuşulduğu forum konusu..

https://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/2029524

• arkadaşlar Android yapı numarasından gelişmiş seçenekleri açıp pencere animasyonunu kapatıp, arka plan işlem sınırı yok olarak ayarlarsanız tv kanal geçişleri hariç menülerde uygulama açılış kapanışlarda müthiş hızlanıyor bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ICE_BLUEE -- 6 Mart 2021; 22:4:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ICE_BLUEE

arkadaşlar Android yapı numarasından gelişmiş seçenekleri açıp pencere animasyonunu kapatıp, arka plan işlem sınırı yok olarak ayarlarsanız tv kanal geçişleri hariç menülerde uygulama açılış kapanışlarda müthiş hızlanıyor bilginize.

android yapı numarası ne oluyor hocam.?

• saameet_06 S kullanıcısına yanıt

bildiğimiz telefondaki geliştirici ayarları usta, YouTube dan destek alın bulursunuz.

• arkadaşlar bu son yazılımla netflix 4k sorunu var, telefonu direk yansıtma sorunu var, günceleyecek arkadaşlar 2kere düşünsün.. eski sürüme dönmekte zor, olmuyor yada ben yapamıyorum, yüklemeye çalıştığınız sürüm aynı veya eski diyor atmıyor..

• arkadaşlar tv de ekran yansıtma sorununu air screen programı ile yansıtmayı başardım, uygulama tv ve telefonda kurulmalı, ve mutlaka tv wifi ile modeme bağlanmalı, kablo ile bağlanınca olmuyor, uygulamanın resminde atıyorum, yapamayan YouTube dan destek alabilir, son güncelleme ile netflix 4k sorunu vardı oda kendi kendine düzelmiş şimdilik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ICE_BLUEE -- 13 Mart 2021; 17:15:11 >
  • ICE_BLUEE I kullanıcısına yanıt
    Eğer android telefon kullanıyorsanız 8602 için Google Home uygulamasıyla ekranı kolayca yansıtabilirsiniz

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.chromecast.app&hl=tr&gl=US
  • makaselller M kullanıcısına yanıt

ben yansıtıyorum usta tşkler 🤗 nasıl yapıldığınıda anlattım

• Allahını seven Uzman mode ekolayzır ayarlarinda yardim etsin. Cihazdaki guncellemeyle gelen bu ayarla bir türlü tutturamadim. DTS Surround kapaliyken sesi çok bozuyor. Açık kullanmak istiyorum ama bu sefer de konuşma sesleri cok az, arka plan muzik sesleri cok kuvvetli geliyor. DTS Surround kullanan var ise ses ayarlari hakkinda bilgi verirse memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: 19tlhspr03

Allahını seven Uzman mode ekolayzır ayarlarinda yardim etsin. Cihazdaki guncellemeyle gelen bu ayarla bir türlü tutturamadim. DTS Surround kapaliyken sesi çok bozuyor. Açık kullanmak istiyorum ama bu sefer de konuşma sesleri cok az, arka plan muzik sesleri cok kuvvetli geliyor. DTS Surround kullanan var ise ses ayarlari hakkinda bilgi verirse memnun olurum.

Yabancı sitede söyle bir sey paylaşılmış, dene bakalım beğenecekmisin ?

• arkadaşlar merhaba, tv ye Bluetooth kulaklık, hopörlör bağlayabilen varmı, Bluetooth açıp ne arattıysam sürekli arıyor görmüyor , telefonun Bluetooth dan tv görüyor eşleşme kodu veriyor seçiyorum bağlanmıyor, normalde o kod tv dede çıkması gerek ama çıkmıyor, usb Bluetooth dongle ile bu aşılırmı acaba tşkler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ICE_BLUEE -- 23 Haziran 2021; 0:18:49 >
  • ICE_BLUEE I kullanıcısına yanıt

Cihazın kitapçığından alıntı:

* TV'niz Bluetooth

subwoofer'ları/hoparlörleri/kulaklıkları desteklemez.

Peki neyi destekler bu salak bluetooth derseniz işte klavye, gamepad, mouse gibi kontrol aletlerini destekliyor sanırım

• Arkadaşlar aynı model değil ama yakın model TV kullanıyorum, TV'nin rengini beğenmeyenler için başka bir başlıkta açtığım bu ayarlar işinize yara umarım.

Philips 55PUS7805 TV için renk ve görüntü ayarları.

Öncelikle TV'nize bağlı cihazlarda HD görüntü ayarları çıkışını doğru yaptığınıza emin olun. Tivibu gibi receiver veya Medya oynatıcılarınızın görüntü çıkış ayarlarını kontrol edin 1080p ve üzeri olması gerekiyor ki en iyi görüntüyü televizyonunuz işleye bilsin. Bundan sonrası görüntü ve renk ayarlarını en doğru şekilde ayarlayarak televizyonunuzdan en kaliteli görüntüyü almanızı gerektirecek bazı ayarları yapmanızı gerekli kılıyor. Ne yazık ki Philips görüntü ayarlarında en doğru görüntüyü verecek ayar seçeneği sunmamış. Üzerinde bulunan hazır ayarların hepsinde renklerde bir abartı bir matlık, aşırı parlaklık veya pastel renklere kayan gözünüzü rahatsız eden bir sürü seçenek var ama en doğru ayar ne yazık ki yok. Kendinizin bu işi yapmanız gereken bazı ayarlar radikal seçenekler mevcut. Şöyle ki TV ile gelen bazı görüntü ayarlarınız neredeyse kapatmanız gerekiyor!! Görüntü kalitesi konusunda çok manyak biri olduğum için özellikle filmlerin veya fotoğraf ve TV yayınlarındaki görselliğin kayıpsız abartısız olabildiğince orijinal görüntüye yakın olmasını tercih ederim. TV yayınları ve film seçeneği için yaptığın en iyi ayarlar şunlardır.

Öncelikle film ayarı için medya oynatıcısından aldığım yayın için yaptığım ayar.

Görüntü tarzı Film veya Kişisel Ayarlar.

Görüntü ayarları renk 50.

Arka ışık kontrastı 70.

Keskinlik 0.

Parlaklık 50.

Uzman modu renk geliştirme kapalı.

Renk sıcaklığı normal.

Kontrast modu kapalı.

Dinamik kontrast kapalı.

Video kontrastı 100.

Gama sıfır.

Ultra resolution kapalı.

Parazit azaltma kapalı.

Mpek parazit azaltma kapalı.

Hareket tarzları film. 

Netflix için yaptığım ayar.

Görüntü tarzı: Dolby Vision Parlak

Görüntü ayarları renk: 50.

Arka ışık kontrastı: 50.

Keskinlik: 3.

Parlaklık: 50.

Uzman modu

Renk sıcaklığı: Sıcak.

Kontrast modu: Kapalı.

Dinamik kontrast kapalı.

Video kontrastı: 100.

Gama: Sıfır.

Ultra resolution: Açık.

Parazit azaltma: Orta.

Mpek parazit azaltma: Minimum

Hareket tarzları: Standart 

Televizyon yayınları görüntüsü ayarlarına gelirsek, bunun için seçeneklerden kişisel ayarlar veya doğal bölümünü kullanabilirsiniz..

Doğal bölümü veya kişisel ayarlar seçeneğinde görüntü ayarları şu şekilde olmalı:

Renk 50.

Arka ışık kontrast 100.

Keskinlik 5.

Parlaklık 59.

Uzman Modu Ayarları

Renk geliştirme minimum.

Renk sıcaklığı normal.

Renk Kontrast Modu kapalı,

Dinamik kontrast kapalı.

Video kontrastı 89.

Gama 4.

Ultra resolution kapalı.

Mpek parazit azaltma kapalı.

Hareket tarzları standart.

HDMI Kablo girişli bilgisayardan Oyun için görüntü ayarı.

Görüntü tarzı: Canlı

Görüntü ayarları renk: 50.

Arka ışık kontrastı: 100.

Keskinlik: 5.

Parlaklık: 80.

Uzman modu Renk geliştirme: Orta

Renk sıcaklığı: Normal.

Kontrast modu: Normal.

Dinamik kontrast: Kapalı.

Video kontrastı: 100.

Gama: Sıfır.

Ultra resolution: Açık.

Parazit azaltma: Orta.

Mpek parazit azaltma: Minimum

Hareket tarzları: Pürüzsüz 

(Parazit azaltma seçenekleri görüntünün bulanık veya çamurlaşmasına neden oluyor, ham halinde bıraksanız sorun olmuyor, eğer ki görüntünüz çok düşük çözünürlükte ise 4K bir ekrana yansıtırken onun 4K olmasını beklemeyin.)

Bu ayar size Abartısız net ve bütün detayları gösterecek en iyi film seçeneğini sunar. Ne hazır ayarda gelen film seçeneğinde suratları portakal gibi turuncu yapar ne de gereksiz aydınlatarak suratları pudralı gibi görürsünüz. Bu ayarı daha çok Medya oynatıcısından aldığınız görüntülerde veya Netflix filmlerinde kullanırsanız görüntüleri kayıpsız izlersiniz. 

Umarım kendince doğru renkleri arayan kişiler için yardımcı olur.  Bu tamamen kendi görüşümdür, denemenizde bir şey kaybetmezsiniz, kumandadaki kırmızı tuş ile ayarların tamamen geri eski haline getirilebildiğini unutmayın. Konuya kendi renk tercihlerinizi ekleyebilirsiniz. Ses için size en uygun ses seçeneği ile televizyonunuzdan maksimum keyif almamanız için artık bir neden kalmadı. Bu ayarları bulamadan önce TV'yi geri iade etmeyi düşünecek kadar nefret etmiştik renk ayarlarından.

Not: Televizyondan, gerek zevkinize göre ayarlanabilir led aydınlatmaları, gerek menülerin de çok fazla seçenek olup manuel düzenlenebilmesi, kumandasının pratik ve hafif olması, ses seçenekleri ve ses kalitesi ve doğru görüntü ayarlarını yaptığınızda size maksimum kalitede görüntü sunması, hafifliği ve çerçeve ve malzeme kalitesi ile 5.000 tl gibi bir fiyata çok kaliteli bir televizyon olarak önerdiğimi belirtmek isterim. Dahili uydu alıcısını kullanmadık ama Tivibu gibi cihazlardan izlerken kanal geçişlerinde herhangi bir gecikme yok, sanıyorum ki dahili uydu alıcısı aldığı HD veya daha düşük görüntüyü 4K bir ekrana yansıtırken işleme süresine 2 saniye daha ekliyor, bu da receiver ve TV gibi her iki görevi kendisinin yaptığından olsa gerek diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 23 Haziran 2021; 10:56:36 >
  • monacomen kullanıcısına yanıt

Oyunlarda özellikle HDR oyunlarda o keskinlik 5 muhabbeti acayip bozuyor haberiniz olsun. Nesnelerin köşelerinde patlayan beyazlıklar oluşturuyor özellikle otluk bir mekandaysanız adamı isyan ettiriyor.

Ben keskinliği HDR açacaksam oyunda 1-0 konumuna getiriyorum.

Ayrıca oyun modunda LAG i azaltmak için TV de işleme gerektiren ne varsa kapatmak yada minimuma çekmek gerekiyor.

• cryptdlg kullanıcısına yanıt

Haklı da olabilirsin ama inan HP marka kaliteli bir oyun bilgisayarını bağlayarak Witcher 3 ve Walhalla denedik. O kadar çok renk ve kontrast kombinasyonu denedik ki doğru ve başarılı görüntü alabilmek için en son bu ayar bize çok başarılı geldi. Yine de farklı bir kombinasyona açığız. Bizi buna mecbur bırakan Philips de mi suç yoksa 4K bir televizyonun farklı ve düşük görüntüleri işlemekte ve doğru kalitede renkler vermesinde mi güçlük anlayamadık.

• Önceden belirttiğim 60 fps oynatma sorununu hala çözemedikleri için bu Tv ve birkaç farklı modelde youtube bazlı hala devam eden 60 fps video oynatma sorununun kısmi çözümünü söyleyeceğim.

Bilindiği gibi nasıl bir saçmalık ise Philips 55PUS7303/12 - Philips 65PUS7803 - Philips 55PUS8303 - Philips 75PUS8303 - Philips 49PUS8503 - Philips 55PUS8602 - Philips 55POS9002 - Philips 65OLED803 - Philips 55OLED903 modellerine kadar devam eden bir sorun ve yeni yazılım bazlı bir sürüme geçilmediği sürece devam edecek gibi. Şimdilik buna tek çözüm Smart Youtube Next uygulaması oluyor. Bu yüklenir ise hem daha özellikli ve daha kullanışlı bir youtube kavuşuluyor, hem de 60 fps sorunundan kurtuluyoruz.

Kurulum ile alakalı güzel bir video..

• Yeni bir yazılım gelmiş sanırım. Deneyen oldu mu? Philips in sitesinde göremedim yeni güncelleme dosyasını. Tv den ara dedikten sonra güncelleme yaptı.

• merhaba resim atın bakalım yazılım koduna usta, netflix 4k da sorun varmı, telefonu tv yansıtmada sorun oldumu deneyip yazarsanız güncelleyecek olanlara fikir olur.

• Tüm 60 fps 4k video oynatamama sorunları bitmiş netflix, amazon, youtube test edildi.

Kablosuz 5Ghz bağlantı tipi görememe sorunu ise hala devam etmekte. Konuda bu tarz bir sorun yaşayan vardı ben Tv'yi 2.4Ghz ile bağlıyorum 5Ghz arattım ama görmüyor sanırım bu sorun genel olarak devam ediyor.

• Yeni yazilimin dokümanını bulamadim sitesinde. Neler güncelleştirilmis bakamadim. Netflix kullanmiyorum, yani bahsettiğiniz 60fps video konusunu da denemedim benden önceki arkadas zaten yazmis. Kisacasi guncelleme neye yaradi anlamadim. Yeni yazilim kodu: TPM171E_R. 107.001.140.000 ---- 07.06.2021 olusturma tarihli.

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.