Şimdi Ara

Philips 55PUS8602 (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.038
Cevap
25
Favori
83.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bluetooth tarama sorununu cozen var mi ? Bluetoth kulaklik baglamak istedigimde veya herhangi bir cihazda bulunamadi uyarisi veriyor tv..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazılım güncellemesi gelmiş. 17 Eylül tarihli.

Philips 55PUS8602
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 22 Eylül 2018; 19:7:0 >
  • cryptdlg kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkür.

• Arkadaşlar tv yi ilk aldığımda güncellemeden önce kumanda Bluetooth üzerinden çalışıyordu yaklaşık 3 aydır kızılötesi üzerinden kullanıyorum ilaa tv ye doğru tutmam gerekiyor pair tuşuyla ayarlayıp kaydediyor ama hala kızılötrsiyle çalışıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskunresul

Arkadaşlar tv yi ilk aldığımda güncellemeden önce kumanda Bluetooth üzerinden çalışıyordu yaklaşık 3 aydır kızılötesi üzerinden kullanıyorum ilaa tv ye doğru tutmam gerekiyor pair tuşuyla ayarlayıp kaydediyor ama hala kızılötrsiyle çalışıyor
    Philips destek e yaz. Onlar merkeze bildiriyorlar, aynı şey bendede sözkonusu. Pair edipp önce sorunsuz çalışıp bir süre sonra IR e dönüyor.

Fikir olarak yazıyorum acaba pil seviyesi belli bir oranın altına düşüncede bunu yapıyor olabilir. Yeni bir pille denemek lazım birde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cryptdlg

Philips destek e yaz. Onlar merkeze bildiriyorlar, aynı şey bendede sözkonusu. Pair edipp önce sorunsuz çalışıp bir süre sonra IR e dönüyor.

Fikir olarak yazıyorum acaba pil seviyesi belli bir oranın altına düşüncede bunu yapıyor olabilir. Yeni bir pille denemek lazım birde.

Alıntıları Göster
    Sorunun pil seviyesi olduğunu varsayıyorum.
    Pil seviyesi düşük olunca, kumandadaki mikrofon ve arkadaki klavye tuşları çalışmamaya başlıyor.

Diğer taraftan, ilginç bir tespitim var. Sorun değil şimdilik.
    Tivibu kullanıyorum. Ve optik ses çıkışı TV'den direkt amfiye bağlı.
    Dün IPTV üzerinden (Tivibu değil) maç izlerken 5+1 çıkışlı amfiden ses alıyordum.
    Tivibu nun gereksiz yere açık olduğunu farkettim. Tivibu yu kapatınca amfiden ses gelmez oldu.
    Tivibu yu yeniden açınca, izlemiyorum-maç izliyorum, ses yeniden geldi.

Optik çıkışıyla alakası olmamasına rağmen Tivibunun çalışıp çalışmaması ses çıkışını nasıl etkiledi anlamadım.
    Yarın öbür gün Tivibu yu iptal edince ses nasıl olacak? Akşam söküp bir de öyle deneyeceğim bakalım, sonucu yazarım buraya.

• cryptdlg kullanıcısına yanıt
    Yeni pil takıyorum yine aynı zaten pil seviyesi düşük olunca uyarı veriyor yada sesli komut çalışmıyor pille alakalı olmadığı kesin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar ilk sayfadaki digitürk olay apk sını es file yüklemeye çalışırken es yönetici ile yükle ekranı gelince kabul et diyemiyorum sanki işlemiyor gibi . belli süre sonra ise yüklenemedi diyip iptal ediyor . sebebi nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: saameet_06

arkadaşlar ilk sayfadaki digitürk olay apk sını es file yüklemeye çalışırken es yönetici ile yükle ekranı gelince kabul et diyemiyorum sanki işlemiyor gibi . belli süre sonra ise yüklenemedi diyip iptal ediyor . sebebi nedir ?
    patika01 konu hakkında bilgiyi paylaşan arkadaştı.
  • Tivibu yu sökünce ses ona bağlı olmaksızın direkt optik kablo ile 5+1 olarak amfiye aktarıldı.

Soru: Televizyondaki internet hızını nasıl ölçebilirim? Android tv ye uygun uygulama (speed test vb) var mıdır? Bulamadım.

Lan (ethernet) kablosu ile bağlı. Wifi vs. Ethernet performansını görmek istiyorum.

Cevap: Buldum. Netflix içinde ölçümleme varmış zaten - kullanmadım henüz. Ama explorer dan fast.com sayfası açılabiliyor ve oradan hız ölçümü yapılabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savatager -- 4 Ekim 2018; 10:3:17 >

• Kasım ayında Android tv 8 versiyonu philips tv lere verilmeye başlanacakmış.

Mediatek cipli butun philips android tv lere gelmesi bekleniyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AEtyemez

Bluetooth tarama sorununu cozen var mi ? Bluetoth kulaklik baglamak istedigimde veya herhangi bir cihazda bulunamadi uyarisi veriyor tv..
    Bluetooth ile bağlantıda cihaz bulamıyor.

Kulaklık alacaktım ama bu sorunu çözen var mı?

Edit: tv Bluetooth kulaklık desteklemiyormuş. Çok ilginç ve saçma geldi doğrusu. Kullanmayı deneyen başka kimse olmadı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savatager -- 16 Kasım 2018; 22:53:21 >
  • Merhabalar, ben de bu cihazı Mart 2018'de satın aldım. Hala kullanmatayım ve birkaç sıkıntım var. 4K tv olduğu için torrent üzerinden x265 2160p 4K filmler indiriyorum. Tabii formatı da .mkv oluyor. Ama bu .mkv filmleri ne yaptıysam oynatamadım TV'de. Mevbur kaldım ve video dönüştürücü bir program satın aldım. Her indirdiğim 4K .mk filmi .mp4 formatına çeviriyorum ve ancak bu şekilde TV'de izleyebiliyorum. Bunun için başka bir önerisi olan var mı? 1080p .mkv filmleri sorunsuz oynatıyor TV. Ancak 4K .mkv formatındaki filmleri USB üzerinden oynatamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19tlhspr03

Merhabalar, ben de bu cihazı Mart 2018'de satın aldım. Hala kullanmatayım ve birkaç sıkıntım var. 4K tv olduğu için torrent üzerinden x265 2160p 4K filmler indiriyorum. Tabii formatı da .mkv oluyor. Ama bu .mkv filmleri ne yaptıysam oynatamadım TV'de. Mevbur kaldım ve video dönüştürücü bir program satın aldım. Her indirdiğim 4K .mk filmi .mp4 formatına çeviriyorum ve ancak bu şekilde TV'de izleyebiliyorum. Bunun için başka bir önerisi olan var mı? 1080p .mkv filmleri sorunsuz oynatıyor TV. Ancak 4K .mkv formatındaki filmleri USB üzerinden oynatamıyorum.
    VLC Player ya da MX Player kurarsanız çok daha rahat her türlü filmi izleyebilirsiniz.
    Gerçi görüntü kalitesinin yüksek olması performansı olumsuz etkileyip kesik kesik izlemenize de neden olabilir.

Sizin sorununuz hiç açılmaması mı yoksa kesik kesik izlenebilmesi mi?
    Belirttiğim uygulamalarla denediniz mi?

Benden de soru gelsin;
    Televizyon geceleri kendi kendine açılıyor.
    Uzaktan başlatma/çalıştırma seçeneğini kapattım (örn: youtube dan ekran paylaşımı yapıldığında tv açılıyordu, artık açılmıyor).
    Bu sorun için, pili azalan kumandanın sinyaliyle olabilir diye okudum.
    Var mıdır başına gelen? Ve çözümü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savatager -- 28 Kasım 2018; 17:31:21 >

• savatager S kullanıcısına yanıt
    .mkv 4K filmleri hiç açmıyor. Video başlamıyor bile. VLC Player ve MX Player'ı deneyeceğim. Denedikten sonra buradan son durum hakkında bilgi veririm.

TV'nin geceleri açılma sorununu ben yaşamadım. Ancak şöyle bir tahminde bulunabilirim. TV'ye HDMI ile bağlı olan kaynakların başlamasıyla TV kendini açıyor olabilir. Ya da TV'yi otomatik kapat seçeneğini 0 dk'dan farklı bir seçenekte kalmış olacağı da diğer aklıma gelen.
    Seninkine benzer bir durum benim sony avr de var. 1 Kere telefonu eşleştirdim avr ile . Şimdi telefonun bluetooth u açayım kapalı olan avr de kendini açıp duruyor.

Senin sıkıntı büyük olasılıkla eşleştirdiğin bir cihaz tarafından uyarılıyor tv.
  • 19tlhspr03 1 kullanıcısına yanıt
    Bende 4K X265 videoları ilk zamanlar denemiştim. Bende oynatmada sorun ses formatı çok kalın olduğunda takılmalar başlıyordu kendi playerinda.

Çektiğin 4K filmler HDR değilse KODI i marketten indirip kur TV ye O sorunsuz oynatıyor. HDR filmlerde KODI nin desteği yok henuz.

Ben şuan HDR 4K x265 ler için tv nin altında pc var onu kullanıyorum.

Bu arada 4K X265 HDR sesi de genelde Truhd yada atmos oluyor bunların. Android üzerinde bunu adam gibi oynatan bir tane bile player yok. Çok araştırdım. Oynatması için donanımında hayvan gibi olması lazım.

Piyasada en iyi android cihaz denen Nvidia Shield TV bile 4K HDR X265 performansı tatmin edici değil.

Daha evvel de yazmıştım android altyapısı hala Telefonlara yönelik. Bahsi geçen kompilike çözümlere henuz telefon tarafında ihtiyaç duyulmadığı içinde yazılım işindekiler pek sallamıyor. Sallasada donanımlar yetersiz kalıyor.

Hayvan gibi pc lerde bile bir dünya ayar yapmadan 4K HDR X265 film oynatma işi henuz sancılı. Özellikle HDR işi çok başında henuz sektörün ne zamanki Mevcut tvlerin yarısına yakınında standart bir özellik olur o zaman bu işe girişecek yazılımcılar olacaktır.

Biz kullananları henuz Alpha tester gibi birşeyiz.

quote:

Genel
    Eşsiz ID :237373226001384159819437321500635804120 (0xB2946B9F04D939B50C36F1192C55B1D8)
    Tam isim :*************2018 2160p BluRay x265 10bit HDR DTS-HD MA TrueHD 7 1 Atmos-SWTYBLZ\*************.2018.2160p.BluRay.x265.10bit.HDR.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-SWTYBLZ.mkv
    Biçim :Matroska
    Biçim sürümü :Version 4 / Version 2
    Dosya boyutu :52.7 GiB
    Süre :2 s 27dk
    Kapsamlı bit oranı modu :Değişken
    Kapsamlı bit oranı :51.1 Mb/s
    Film adı :*************.2018.2160p.BluRay.x265.10bit.HDR.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-SWTYBLZ
    Kodlanma tarihi :UTC 2018-11-25 09:00:53
    Yapım uygulaması :mkvmerge v28.2.0 ('The Awakening') 64-bit
    Yapım kütüphanesi :libebml v1.3.6 + libmatroska v1.4.9
    Kapak :Yes
    Attachments :small_cover.jpg / small_cover_land.jpg / cover.jpg / cover_land.jpg

Görüntü
    ID :1
    Biçim :HEVC
    Biçim/Bilgi :High Efficiency Video Coding
    Ticari adı :HDR10
    Biçim profili :Main 10@L5.1@High
    Kodek ID :V_MPEGH/ISO/HEVC
    Bit oranı :41.1 Mb/s
    Genişlik :3 840 piksel
    Yükseklik :2 026 piksel
    Görüntü en-boy oranı :1.895
    Kare hız modu :Sabit
    Kare hızı :23.976 (24000/1001) kare/s
    Renk alanı :YUV
    Krom altörnekleme :4:2:0 (Type 2)
    Bit yoğunluğu :10 bit
    Bit/(Piksel*Kare) :0.220
    Akış boyutu :42.3 GiB (80%)
    Başlık :****************.2018.2160p.BluRay.x265.10bit.HDR.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-SWTYBLZ
    Yapım kütüphanesi :x265 2.8+74-fd517ae68f93:[Windows][GCC 8.2.1][64 bit] 10bit
    Kodlama ayarları :cpuid=1111039 / frame-threads=16 / numa-pools=24,24,24,24 / wpp / no-pmode / no-pme / no-psnr / no-ssim / log-level=2 / input-csp=1 / input-res=3840x2026 / interlace=0 / total-frames=0 / level-idc=51 / high-tier=1 / uhd-bd=0 / ref=3 / no-allow-non-conformance / repeat-headers / annexb / aud / hrd / info / hash=0 / no-temporal-layers / no-open-gop / min-keyint=1 / keyint=24 / gop-lookahead=0 / bframes=4 / b-adapt=2 / b-pyramid / bframe-bias=0 / rc-lookahead=25 / lookahead-slices=4 / scenecut=40 / radl=0 / no-intra-refresh / ctu=64 / min-cu-size=8 / no-rect / no-amp / max-tu-size=32 / tu-inter-depth=1 / tu-intra-depth=1 / limit-tu=0 / rdoq-level=0 / dynamic-rd=0.00 / no-ssim-rd / signhide / no-tskip / nr-intra=0 / nr-inter=0 / no-constrained-intra / strong-intra-smoothing / max-merge=2 / limit-refs=3 / no-limit-modes / me=1 / subme=2 / merange=57 / temporal-mvp / weightp / no-weightb / no-analyze-src-pics / deblock=0:0 / no-sao / no-sao-non-deblock / rd=3 / no-early-skip / rskip / no-fast-intra / no-tskip-fast / no-cu-lossless / no-b-intra / no-splitrd-skip / rdpenalty=0 / psy-rd=2.00 / psy-rdoq=0.00 / no-rd-refine / no-lossless / cbqpoffs=0 / crqpoffs=0 / rc=crf / crf=16.0 / qcomp=0.60 / qpstep=4 / stats-write=0 / stats-read=0 / vbv-maxrate=160000 / vbv-bufsize=160000 / vbv-init=0.9 / crf-max=0.0 / crf-min=0.0 / ipratio=1.40 / pbratio=1.30 / aq-mode=1 / aq-strength=1.00 / cutree / zone-count=0 / no-strict-cbr / qg-size=32 / no-rc-grain / qpmax=69 / qpmin=0 / no-const-vbv / sar=1 / overscan=0 / videoformat=5 / range=0 / colorprim=9 / transfer=16 / colormatrix=9 / chromaloc=1 / chromaloc-top=2 / chromaloc-bottom=2 / display-window=0 / master-display=G(13250,34500)B(7500,3000)R(34000,16000)WP(15635,16450)L(10000000,01) / max-cll=0,0 / min-luma=0 / max-luma=1023 / log2-max-poc-lsb=8 / vui-timing-info / vui-hrd-info / slices=1 / opt-qp-pps / opt-ref-list-length-pps / no-multi-pass-opt-rps / scenecut-bias=0.05 / no-opt-cu-delta-qp / no-aq-motion / hdr / hdr-opt / no-dhdr10-opt / no-idr-recovery-sei / analysis-reuse-level=5 / scale-factor=0 / refine-intra=0 / refine-inter=0 / refine-mv=0 / no-limit-sao / ctu-info=0 / no-lowpass-dct / refine-mv-type=0 / copy-pic=1 / max-ausize-factor=1.0 / no-dynamic-refine / no-single-sei
    Default :Evet
    Forced :Hayır
    colour_range :Limited
    Renk öncelikleri :BT.2020
    Aktarım nitelikleri :PQ
    Matriks katsayısı :BT.2020 non-constant
    MasteringDisplay_ColorPrimaries :Display P3
    MasteringDisplay_Luminance :min: 0.0001 cd/m2, max: 1000 cd/m2

Ses #1
    ID :2
    Biçim :TrueHD
    Biçim profili :TrueHD+Atmos / TrueHD
    Kodek ID :A_TRUEHD
    Bit oranı modu :Değişken
    Bit oranı :5 026 kb/s
    En fazla bit oranı :8 175 kb/s
    Kanal :Object Based / 8 kanal
    Kanal konumları :Object Based / Front: L C R, Side: L R, Back: L R, LFE
    Örnekleme oranı : / 48.0 kHz
    Kare hızı :1 200.000 kare/s (40 SPF)
    Sıkıştırma kipi :Kayıpsız
    Görüntü gecikmesi :33 ms
    Akış boyutu :5.17 GiB (10%)
    Başlık :***************.2018.2160p.BluRay.x265.10bit.HDR.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-SWTYBLZ
    Dil :İngilizce
    Default :Evet

Ses #2
    ID :3
    Biçim :DTS
    Biçim/Bilgi :Digital Theater Systems
    Biçim profili :MA / Core
    Kodek ID :A_DTS
    Bit oranı modu :Değişken / Sabit
    Bit oranı :4 183 kb/s / 1 509 kb/s
    Kanal :8 kanal / 6 kanal
    Kanal konumları :Front: L C R, Side: L R, Back: L R, LFE / Front: L C R, Side: L R, LFE
    Örnekleme oranı :48.0 kHz
    Kare hızı :93.750 kare/s (512 SPF)
    Bit yoğunluğu :24 bit
    Sıkıştırma kipi :Kayıpsız / Lossy
    Akış boyutu :4.31 GiB (8%)
    Başlık :*************.2018.2160p.BluRay.x265.10bit.HDR.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-SWTYBLZ
    Default :Hayır

Ses #3
    ID :4
    Biçim :AC-3
    Biçim/Bilgi :Audio Coding 3
    Kodek ID :A_AC3
    Bit oranı modu :Sabit
    Bit oranı :640 kb/s
    Kanal :6 kanal
    Kanal konumları :Front: L C R, Side: L R, LFE
    Örnekleme oranı :48.0 kHz
    Kare hızı :31.250 kare/s (1536 SPF)
    Bit yoğunluğu :16 bit
    Sıkıştırma kipi :Kayıplı
    Görüntü gecikmesi :32 ms
    Akış boyutu :675 MiB (1%)
    Başlık :***************.2018.2160p.BluRay.x265.10bit.HDR.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-SWTYBLZ
    ServiceKind/String :Complete Main
    Default :Hayır

Şişmdi bu Bit oranlarıyla bunu tv nin oynatmasını bekleyemeyiz ben sana söyleyim. Oynatmaya çalışır ama ancak AC-3 sesle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 30 Kasım 2018; 12:30:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cryptdlg

Seninkine benzer bir durum benim sony avr de var. 1 Kere telefonu eşleştirdim avr ile . Şimdi telefonun bluetooth u açayım kapalı olan avr de kendini açıp duruyor.

Senin sıkıntı büyük olasılıkla eşleştirdiğin bir cihaz tarafından uyarılıyor tv.
    Merhaba, evet farkındayım bu olasılığın.

Kumanda harici olarak, uzaktan youtube vb. görüntü paylaşımı ile tv nin açılmayacağını ayarladığımız yazmıştım zaten daha önce - bunu nasıl yapabildiğimi bulamadım sonradan doğrusu :)

Tv'ye bağlı olarak,
    - HDMI yok.
    - Hue aynı wireless da. Açtıramaz.
    - Optik ses çıkışı bağlı. Açtıramaz.
    - USB bağlı. Açtıramaz.

Dolayısıyla ihtimaller:
    - Kumanda
    - Internet: Software background update (arka planda olası güncelleme)
    - uydu bağlantısı güncelleme vb.
    - voltaj dalgalanması / elektrik kesilip yneiden gelmesi
    görünüyor.
    Ve işim ilginci, bu ihtimaller herkeste varken bu durumun/sorunun herkesin başına gelebilmesi gerek...ilginç.

Duyunca, Çocuk uyandı da tv mi izliyor diye sinirleniyorum geceleri gereksiz yere :)

Bak şöyle birşey hatırlıyorum bizimkinde yoktu ama bazı philips tv lerde gecenin bir yarısı kendini açma diye sorun çıkmış onuda o modelde güncellemeyle kapatmışlar. Güncelleme dökümanında yazıyordu.

Bu arada kapalı tv elektrik gidip geldiğinde kendini açıyor, 1-2 kere denk gelmişti bana da. Senin sorunun da buna benzer olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.