Şimdi Ara

Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME) (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: VeterözeR Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.228
Cevap
39
Favori
203.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende mevcut hocam servisten alıp kendime yedeklemiştim

Dosya.co

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HBKaan -- 8 Nisan 2020; 18:15:22 >
  • ozgurdogrul O kullanıcısına yanıt
    Bu kadar önemliyse neden Andorid gibi güncelleme gelmiyor? PC ve telefonlara geliyor mesela bu tip önemli iyileştirmeler. Bir program gibi indirip yeniden başlatıp güncellemesi lazım. Parlaklık çok değişmediyse gerek yok güncellemeye, eğer harket tarzı açıkken takılma sorunu düzeldiyse geçilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 8 Nisan 2020; 14:54:28 >
  • SunSets kullanıcısına yanıt
    Tv nin parlaklığı ve canlılığı bence yeterli... 😀 Renk tonlamasında iyi, ancak biraz hdr ölçekleme verimli değildi... Bu güncelleme ile benim izlenimim... Hdr ölçekleme daha gerçekçi tonlama yapıyor ve gerçekçi parlaklık artıyor... Yani anlamsız bir parlaklık olmuyor... Siyah ton daha detaylı siyaha dönük... Kırmızıda turunculasma yok.... Yesilde sarılasma yok... Beyazda grilesme minimumda... Tabiki sıkıntısı olanlar deneyebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurdogrul -- 8 Nisan 2020; 19:59:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • HBKaan kullanıcısına yanıt
    Tesekkürler... Çok iyi oldu... Nvm 0,59 ile 0,61 kıyaslaması yapmak istiyorum... Gercektende iyilesme ler ne düzeyde... Olumsuzluk yaratıyor u... Görüntü de titreşimlere, banding, tonlama, hareket tarzlarına.... etkisi nedir? Servislerin haberi yok... 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurdogrul -- 8 Nisan 2020; 20:12:6 >
    O zaman herkesin göz zevkine göre yorumlanır. 50 inç VA panel fazla parlaktı. 55 ıps panel düşük parlaklık geliyor benim gözüme. Kendim ayarlayınca puslu gibi parlaklık oluyor. En azından biraz daha fazla kontrast değeri veya kaliteli olsaymış iyi olurmuş. Onada fazla takmıyorum ama şu ölü piksel neden var anlamış değilim. O kadar ekran veya pc değiştim ölü piksel rastlamadık. Tek kafayı taktığım bu. Emin olun ölü piksel bunda da çıksaydı sizde takardınız... Yoksa diğer türlü TV güzel. Senden farklı bir durum yok aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 8 Nisan 2020; 23:10:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam sormayın mecidiyeköy servisinden gelen bildiğin nakliyeci, anca kurulum yapmayı biliyor, bu kadar bilgisiz olacaklarını tahmin etmiyordum.Teknik özelliklerden bahsedince adamlar direk dükkan senin der gibi saygı göstermeye başladılar oda güzel :D
    Aynen hiç anladıkları yok. Biz titizle Bakalım kendileri kutudan çıkarırken tekbaşına ağır ve ekrana bastırarak çıkarır. Yetmedi sağa sola çeviriyor hızlı hızlı TV'i. Ekranda lekeler çok fazlaydı. Belki ekran hassas bastırarak ölü piksel çıkardı ekranda.

• SunSets kullanıcısına yanıt
    Benim televizyonu kurbanlık koyun gibi yatırdılar koltuğa, çizilecek diye çok tereddüt ettim ama bişey olmadı.Bir arkadaş demişti eskisi kadar bilgili teknik elemanlar kalmadı diye harbiden öyle.
    Koltuğa yatırıyorlar ama tek kişi. Adam bir sağ bir sol kaldırması yok mu. O kadar para ver adam sallasın beşik gibi. Birde faturada ki isimi yazacaklarına çağıranın ismini garanti belgesine yazmış ve imzası da fatura sahibinin. :D Bu problem etmez dimi?
  • andreoni kullanıcısına yanıt
    Benim nvm 0,59 du 0,61 güncelledim

Ben 0,61 e güncellemi?tim...

Listede 2 tane 62 üretim kodlu NVM dosyası var iksinide indirdim ama nafile olmuyor...
  • Yukarıda anlattığım ?ekilde yüklemeyi denedinizmi? Ben 55pus7304 12 ve 64 olan 4 ünüde denemek için yükledim... En son en nvm... 55pus7304/64 olanın 2.sırasındaki.... 25... 0,61 olanı iyi ve memmunum... 0.59 u geri yükleyip ikisi arasındaki farka bakacağım...

• bende amazondan 55pus7304/62 modelini aldım ürün dün geldi kurulumda bugün yapıldı. Kutuda herhangi bir sıkıntı yoktu internette izlediğim kutu açılış videolarında ekranın sağ üstünde 2 farklı sökülebilen sticker yapıştırıcı var servisin söktüğünü hatırlamıyorum sizde bunlar var mıydı?
  • ivoo İ kullanıcısına yanıt
    55pus7304 / 64 olanlarda ilgili enerji tüketim tanıtımı yapısmadan kutunun içinden çıkıyor... 55pus7304 / 12 ler yada 58pus7304 / 12 lerde ekran üzerinde yapısmis olarak geliyordu... Bence kötü bir durumdu...

Bence güzel. Yapıştırmasını mı çıkaracağım? Videolar da izliyorum çıkarması için uğraşıyorlar. Hem ekranı çizmeyeceğime ne malum ve leke gibi iz bırakacak falan. Zaten çıkaracaksın ne yapıştırması olsun ki... LG'de vardı arkaya yapıştırdım, hiç görülmedi bile ve hatta silinirken bir süre sonra çıkıyor. Bilgisayarlarda da etiket var bir süre sonra çıkıyor ve kötü durum oluyor, yine sökmek zorunda kalınıyor. Taktığın şeyler çok kötü bence, ölü piksel yok ve hata yok cihazda maana bulmaya hiç gerek yok hocam :)
    Hocam 2 farklı usb denedim ayriyetten bütün adımları eksiksiz şekilde yaptım görmüyor.Cihazın anakart numarası update ile uyumlu ama niye olmuyor anlamadım.Ve 12 üretim koduna ait updateleri de denedim olmuyor.
  • Merhaba herkese,
    55PUS7304 modelini aldım ben de, pazartesi servis gelecek onu bekliyorum.
    Samsung QLED ile arasında çok kaldım aslında, ama hep 1000 TL fiyat farkı, hem de Ambilight teknolojisi ve HDR standartlarının hepsinin varlığı beni bu modele itti.
    Youtube'da Ambilight ile Star Wars videosu izledim ve baya hoşuma gitti , evde sinema atmosferine yakin bir sey oluşuyor gibi. Samsung panel olarak daha iyi kesinlikle de Ambilight özelliği bence arayı kapatacak kadar önemli.
    Ileride kısmetse bir OLED alirim artık, biraz daha yaygınlaşsın ve fiyatı daha makul seviyeye gelsin OLED'lerin.
    Neyse, artık ben de aranızdayım, pazartesi gününü iple çekiyorum kurulum için.

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.