Şimdi Ara

Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.226
Cevap
39
Favori
202.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Servise değişim talebinde bulundum. İncelemeye alındı. Philips biraz yan çizer gibi olmuş hal beklemedeyim.
  • İşte görüntüler.

Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME)Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME)

• Aynı filmi ben farklı kaynaklar ve cihazlardan karşılaştırmalı denedim.bu tv bendede sendeki berbat görüntüyü verdi.cayma hakkımı kullanıp iade edip paramı geri aldım. Büyük hevesle almıştım oysa.İçimdeki hevesi kırdı uzun süre tv almam.Beklentiler farklı sanırım bu tv için çok iyi diyenlerde var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toful -- 19 Eylül 2019; 21:7:29 >
  • Ben de farklı kaynaklardan denedim sonuç aynı. Sadece normal uydu yayınlarda bariz olmuyor ancak onda da mevcut bu durum. Orijinal bluray diskte bile denedim.
    Bluray izliyorum demeye bin şahit lazım. Servis değişimi gerekir diye rapor tuttu.Ne hikmetse Philips bu durumun normal olduğu yönünde görüş bildirmiş. Şu zamana
    kadar onay bekliyorum. Verilmediğinde servis bile yasal hakkımız kullanmam konusunda ikaz etti.
  • pus7304 tv yi aldık. Şimdi kurulumda nelere dikkat etmeliyiz. Yeni bir konu açmak istemedim. İnternete bağlatın şu videoyu açın youtube tan dediğiniz bir video var mı? Teşekkürler şimdiden.
  • Yukarıda da bahsettiğim gibi almış olduğum 55PUS7504 tvnin sonucu belli oldu. Almış olanlardan ziyade alacak arkadaşlara ön bilgilendirme amaçlı bir takım durumlardan bahsetmek istiyorum. Büyük ihtimalle 7304 ve 7504'lerde panelde oluşan renk patlaması ve olması gereken renkleri göstermemesi sorunu var. Ha hepsinde var mıdır.Yoktur büyük ihtimalle. Ancak benim yukarıda bahsettiğim sorun değişime gidilmeden giderildi. Ben öncelere panel sorunu olduğunu sanmıştım. Ancak yazılımsal problem olduğu ortaya çıktı.
    NW yazılımı denen bir yazılımla giderildi.Renkler şimdi olması gerektiği gibi. Alırken test etme şansı yok. Çünkü benim aldığım tv de yanımda açıldı. Zaten yazılımla giderilmese idi sonuna kadar gidecektim.
    Özellikle 7504 ile ilgili olarak alacaklara birkaç günde yapmış olduğum testlerden bahsetmek istiyorum. Demo 4K'larda yapmış olduğum videolarda herhangi bir sorunla karşılaşmadım. HDR olması gerektiği gibi sinyali alır almaz uyarı veriyor. Dolby Vision'da da öyle. Eğer ki bu özelliğe sahip demo videoya oynattığı anda Dolby Vision uyarısı beliriyor ekranda. Ben Dolby Vision'ı daha çok beğendim. Dolby Atmos Okuyor. İlk aklıma gelenler bunlar.

• sesem S kullanıcısına yanıt
    Test videosunu servis mi açıyor. Ölü piksel testi yapıyor mu yoksa buyrun demo video. Sorun yok diyip gidiyor mu? Yazılımla ilgiliyse önemli bi işey değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu an vatan ın sitesinde 55PUS7504 5100 tl, yanında hue ürünleri de %50 indirimde. 3'lü hue ile beraber siparişini verdim
  • Alan herkese hayırlı olsun iyi günlerde kullanın arkadaşlar.

Benim size bir sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

Philips 55pus7304 mü yoksa Samsung 55RU7100 mü?
  • FoxPark kullanıcısına yanıt
    iki televizyonu da yan yan inceledim baktım. Samsung 4k video da daha kaliteli. Ama bence çok gözümüzün farkedeceği birşey değil. Normal kanallarda zaten ikisi de aynı. Ben Ambilight tan dolayı 7304 ü aldım. Bakalım daha kutudan çıkarmadık. Servis bekliyoruz :)
  • İnanın o kadar çok şey yaşadım ölü piksel bunların yanında hiçbir şey. Benim TV'de ölü piksel yok ancak birkaç tane olması hiç sorun değil bana göre bariz değilse. Işık sızması ise bugüne kadar aldığım her tvde illa ki oluyor, o da çok bariz değilse ama bu da rahatsız edici değil.
    Bunların benim düşüncelerim. Servise test için götürdüklerinde bile kendimde gittim. Önceleri hiçbir hata yok dediler. Sonra elimdeki diske atılmış filmlerle iknaya çalıştım. Israr edince anladı servis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sesem

İnanın o kadar çok şey yaşadım ölü piksel bunların yanında hiçbir şey. Benim TV'de ölü piksel yok ancak birkaç tane olması hiç sorun değil bana göre bariz değilse. Işık sızması ise bugüne kadar aldığım her tvde illa ki oluyor, o da çok bariz değilse ama bu da rahatsız edici değil.
    Bunların benim düşüncelerim. Servise test için götürdüklerinde bile kendimde gittim. Önceleri hiçbir hata yok dediler. Sonra elimdeki diske atılmış filmlerle iknaya çalıştım. Israr edince anladı servis.
    @sesem

Sonuç ne oldu peki?

Birde yazılım ile ilgili paylaşımınız var. Cihazın güncel yazılımı nedir. Yani alınca yazılım sürümü eski ise servisten güncelleme isteyelim mi? NW dediğiniz yazılım cihaza ayrıca atılan bir app mi? Daha detaylı bilgi verebilirmisiniz acaba?

@andreoni

Benim için olmazsa olmazlarda zengin ses codec lisanları. Filmleri orijinal ses dilinde altyazı ile izleyebilmek açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoxPark -- 26 Eylül 2019; 11:2:2 >

• FoxPark kullanıcısına yanıt
    Bende 5 + 1 var. Sesi çok sorun etmiyorum. 10 yıllık Samsung televizyonumdan iyidir diye düşünüyorum. Teknoloji sürekli gelişiyor. Kaldı ki Philips kulaklıkları ses konusunda iyidir. Tekno marketlerde çok anlaşılmıyor tabiki. Cumartesi kurulum yapılınca bakıcaz artık.
  • Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME)

Bendeki yazılım bu. Ancak NW yazılımı donanımsal bir yazılım ve servis tarafından atılıyor. Bu da merkezden gönderildi.

Ses kodekleri konusunda bir sıkıntı yok. Atmos'u okuyor USB'den. Bazen diskten oynatım yaparken hemen algılıyamıyor. Durdurup tekrar oynatın.
  • quote:

Bendeki yazılım bu. Ancak NW yazılımı donanımsal bir yazılım ve servis tarafından atılıyor. Bu da merkezden gönderildi.

Ses kodekleri konusunda bir sıkıntı yok. Atmos'u okuyor USB'den. Bazen diskten oynatım yaparken hemen algılıyamıyor. Durdurup tekrar oynatın.
    Bilgilendirme için teşekkür ederim arkadaşlar

• sesem S kullanıcısına yanıt
    Ben yarın servise mi diyeyim güncelleyin diye. Atmos u nasıl test edicez? Video var mı? Harici diske atıp ordan mı denemek lazım. Servis "size ayırdığımız vaktin sonuna geldik" der mi😃

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: andreoni

Ben yarın servise mi diyeyim güncelleyin diye. Atmos u nasıl test edicez? Video var mı? Harici diske atıp ordan mı denemek lazım. Servis "size ayırdığımız vaktin sonuna geldik" der mi😃
    Böyle bir hata varsa onlar merkezle iletişime geçiyorlar. Atmos'u ise netten indirip harici diskte deneyebilirsin. Sıkıntı yok onda.
  • İşte resimler dikkatli bakarsanız anlayabilirsiniz.

Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME)Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME)

• Arkadaşlar herkesten çok özür diliyorum yanlış bilgilendirme yaptığım için. Şöyle ki; yukarıda da bahsettiğim üzere Atmos veya TrueHD sesi maalesef USB'den okumadıüı gibi o ses kuşağını görmüyor. Yanıldığım nokta elimde bulunan harici diskteki videolarda birkaç ses kuşağı mevcut. Buna yanıldım.
    Dediğim gibi yanlış bilgilendirme için tekrar özür dilerim.
  • quote:

Arkadaşlar herkesten çok özür diliyorum yanlış bilgilendirme yaptığım için. Şöyle ki; yukarıda da bahsettiğim üzere Atmos veya TrueHD sesi maalesef USB'den okumadıüı gibi o ses kuşağını görmüyor. Yanıldığım nokta elimde bulunan harici diskteki videolarda birkaç ses kuşağı mevcut. Buna yanıldım.
    Dediğim gibi yanlış bilgilendirme için tekrar özür dilerim.
    Yani cihaz atmos ve Truehd ses i desteklemiyormu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.