Şimdi Ara

PHİLİPS 55 PUS 7101 KULLANICI YORUMLARI. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.704
Cevap
37
Favori
121.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tam da mediamarkt e almaya gidiyordum,haydaaa
  • Turk1965 T kullanıcısına yanıt
    Bütün serilerde bu sorun var. Yani buna sorun diyorum adamlar bir yazılım yapmış görüntünün daha akıcı olması için. Ama eksiklikler var. Bu durum lg tarafında da var. Ne oranda onu inceleyip kaderimize razı geleceksiniz ya da oled almak gerekiyor onlar akıcılık konusunda top.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ramço07 R kullanıcısına yanıt
    Senin modelde nature motion u kapalı duruma getirince görüntüde aşırı yavaşlama geliyor mu.

Bende bu şekilde. Ve kullanırken de görüntü çok bulanıyor.
  • Beyler arkadasin dedigi konuya aciklayici bir bilgi ekleyebilecek olan var mi? Suan hepimiz pusuya yatmis, indirimin gelmesini bekliyorduk,

(Yorumun objektif olmasi tercih sebebidir.)

Herkese iyi bayramlar

• lonely warrior kullanıcısına yanıt
    Eklemek istedigim bir konu daha var, piyasada zaten her seride farkli sorunlu tvler var, inception'un 39. dakikasi haricinde goruntu zevkini bozan bir seyle karsilastiniz mi? Insan olmali diyorsunuz. Anladigim kadariyla manzara goruntulerinde ayni sikinti yasanmiyor/daha az yasaniyor

Ailemin evinde suan LG 55lb652 var alali yaklasik 14 ay oldu ve lg siyah renkte basarisiz, bence lg led tvlerin de en buyuk sikintilarindan birisi budur.

• quote:

Orijinalden alıntı: coolsweetboy

Eklemek istedigim bir konu daha var, piyasada zaten her seride farkli sorunlu tvler var, inception'un 39. dakikasi haricinde goruntu zevkini bozan bir seyle karsilastiniz mi? Insan olmali diyorsunuz. Anladigim kadariyla manzara goruntulerinde ayni sikinti yasanmiyor/daha az yasaniyor

Ailemin evinde suan LG 55lb652 var alali yaklasik 14 ay oldu ve lg siyah renkte basarisiz, bence lg led tvlerin de en buyuk sikintilarindan birisi budur.

Ben renk veya görüntü kalitesine şu ana kadar hiç bir tv de takılmadım diyebilirim. Tek aradığım şey akıcı olması. Inception da bu kötü olayı farkettim. Farkında olduktan sonra artık az hareketli yerlerde bile araya eklenen ilave Frame ler dikkat çekiyor. Mesela kadın elini kaldırıyor veya sallıyor. Bu hareket esnasındaki gerçekleşen gölgelenme çok yapay olduğu belli oluyor. Nature effect kapalı iken bir kadının el sallarkenki gölgelenmesi daha doğal gerçekçi. Ve tabiki biraz daha fazla oranda. Görüntünün akıcılığı sonuç olarak çok artırılabiliyor ama görüntü gerçeklikten çok uzaklaşıyor.

Manzaralarda az farkediyor. Araba giderken mesela arabanın tampon uç noktalarına bakın bozulmaları veya yapay kareleri farkedeceksiniz.

Evet her tv nin bir sorunu var malum. Bu olayı lg de ayrıntılı test etmedim ama onda da var olduğunu biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lonely warrior -- 6 Temmuz 2016; 13:46:30 >

• almak isteyenler için vatanda 200 tl indirim var 3800 e geliyor

• Beyler az önce 55pus7101 alarak aranıza katıldım. 3909 lira +300 lira ek garanti - 700 lira bipara ile toplam 3500 liraya mal oldu diyebilirim. Servis yarın gelip kurulumu yapacak. Daha önceki tvlerimiz hep tüplüydü, ilk led tvmiz olacak kısmetse. Kurulum sırasında dikkat etmem gereken bir husus var mıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Man Down

Beyler az önce 55pus7101 alarak aranıza katıldım. 3909 lira +300 lira ek garanti - 700 lira bipara ile toplam 3500 liraya mal oldu diyebilirim. Servis yarın gelip kurulumu yapacak. Daha önceki tvlerimiz hep tüplüydü, ilk led tvmiz olacak kısmetse. Kurulum sırasında dikkat etmem gereken bir husus var mıdır.

Tüplüden ambilightlı android ledtv.ye geçiş Hey maşallah Hayırlı olsun.
  • barsoy kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam bunu özellikle belirttim ki ufak tefek hatalar gözüme pek batmaz yani, umarım ölü piksel ışık sızması vs çıkmaz da mutlu mesut kullanırız

• ben de nasipse yarın vatandan 3800 e alacağım

• quote:

Beyler az önce 55pus7101 alarak aranıza katıldım. 3909 lira +300 lira ek garanti - 700 lira bipara ile toplam 3500 liraya mal oldu diyebilirim. Servis yarın gelip kurulumu yapacak. Daha önceki tvlerimiz hep tüplüydü, ilk led tvmiz olacak kısmetse. Kurulum sırasında dikkat etmem gereken bir husus var mıdır.

dostum nereden aldın

• Bende bugün bimeksten 55pus7101 aldim.
    3900 + 700bipara verdiler yani 3200 TL'ye mal oldu :)
    Bir aydir bu modeli takip ediyordum,
    kampanyayi görünce hemen aldım.
    49 inç fiyatına 55 👍

• zanaks kullanıcısına yanıt
    Ankamall bimeks ama sonuncuydu kapalı kutu olarak hocam bi tek teşhir kaldı sanırsam

• Arkadaşlar selamla, 1 aydır 49Pus7101 kullanıcısıyım çok beğenerek ve eski Philips kullanıcısı olarak kdv indirimiyle 3300-TL civarında Bimeksten aldım.Filmlerde çok hareketli sahneler harici Tv zevk veriyor, bir hareketli sahne sonrasında bir kullanıcınında(Lonely Warrior) bahsettiği problemlerden Tv den soğuyorsun.Hadi Filmlerde sıkıntı devamlılık arz etmiyor, ama esas bomba maç yayınlarında yakın çekimlerde sıkıntı yok görüntü güzel normal çekimlerde gözüken yeşil saha berbat benim paneldenmi nedir bilemedim.Yeşil zemin üzerinde kamera gidip geldikçe yukarıdan aşağıya doğru inen gölgeler 3-5 cm kalınlığında aralıklarla bariz belli.Akşamki maç yayınlarında gözüküyor.*Tabi bu durum maç hastası olarak bana yetti. 90 dk maç yayınının 60-70.dkksinda soğuyup başka şeylerle meşgul oluyorsun Aradım müşteri hizmetlerini fotoğraflayıp bize gonderin servis yönlendirelim dedilerdedim bu fotoğraflanacak birdurum degil gözükmez fotoda.Kuran servisi Aradım geldi gündüz mac tekrarlarından seyrediyoz adama gösteriyorum golgelenmeleri abi yok sana öyle geliyor göz yanılması diyor dedim tamam sen git bayrama kadar bakarım ona gore bayram sonrası bizi tüketici mahkemesi paklar. Durum budur bu cihazı almak isteyen bir kez daha düşünsün ve tavsiyem mutlaka İnternet'ten alıp sıkıntı durumunda iade etmeniz.Bana sorarsanız çok yorum okuyup aldım bu tv yi bence almayın...

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan.De

Arkadaşlar selamla, 1 aydır 49Pus7101 kullanıcısıyım çok beğenerek ve eski Philips kullanıcısı olarak kdv indirimiyle 3300-TL civarında Bimeksten aldım.Filmlerde çok hareketli sahneler harici Tv zevk veriyor, bir hareketli sahne sonrasında bir kullanıcınında(Lonely Warrior) bahsettiği problemlerden Tv den soğuyorsun.Hadi Filmlerde sıkıntı devamlılık arz etmiyor, ama esas bomba maç yayınlarında yakın çekimlerde sıkıntı yok görüntü güzel normal çekimlerde gözüken yeşil saha berbat benim paneldenmi nedir bilemedim.Yeşil zemin üzerinde kamera gidip geldikçe yukarıdan aşağıya doğru inen gölgeler 3-5 cm kalınlığında aralıklarla bariz belli.Akşamki maç yayınlarında gözüküyor.*Tabi bu durum maç hastası olarak bana yetti. 90 dk maç yayınının 60-70.dkksinda soğuyup başka şeylerle meşgul oluyorsun Aradım müşteri hizmetlerini fotoğraflayıp bize gonderin servis yönlendirelim dedilerdedim bu fotoğraflanacak birdurum degil gözükmez fotoda.Kuran servisi Aradım geldi gündüz mac tekrarlarından seyrediyoz adama gösteriyorum golgelenmeleri abi yok sana öyle geliyor göz yanılması diyor dedim tamam sen git bayrama kadar bakarım ona gore bayram sonrası bizi tüketici mahkemesi paklar. Durum budur bu cihazı almak isteyen bir kez daha düşünsün ve tavsiyem mutlaka İnternet'ten alıp sıkıntı durumunda iade etmeniz.Bana sorarsanız çok yorum okuyup aldım bu tv yi bence almayın...

Bu gibi yorumları okudukça kendimi haklı çıkarıyorum hep. 7101 iyiki almamışım diyorum ve hala beklemedeyim. Panelden mi yoksa alttan aydınlatmanın vermiş olduğu bir durum mu bilmiyorum bu hatalar. Ama arkadan aydınlatmalı 6 serisinde bu durum yok. Ya 55" 6561 alıcam. Yada biraz bekleyip 7601 i bekliyeceğim ben şahsen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan.De

Arkadaşlar selamla, 1 aydır 49Pus7101 kullanıcısıyım çok beğenerek ve eski Philips kullanıcısı olarak kdv indirimiyle 3300-TL civarında Bimeksten aldım.Filmlerde çok hareketli sahneler harici Tv zevk veriyor, bir hareketli sahne sonrasında bir kullanıcınında(Lonely Warrior) bahsettiği problemlerden Tv den soğuyorsun.Hadi Filmlerde sıkıntı devamlılık arz etmiyor, ama esas bomba maç yayınlarında yakın çekimlerde sıkıntı yok görüntü güzel normal çekimlerde gözüken yeşil saha berbat benim paneldenmi nedir bilemedim.Yeşil zemin üzerinde kamera gidip geldikçe yukarıdan aşağıya doğru inen gölgeler 3-5 cm kalınlığında aralıklarla bariz belli.Akşamki maç yayınlarında gözüküyor.*Tabi bu durum maç hastası olarak bana yetti. 90 dk maç yayınının 60-70.dkksinda soğuyup başka şeylerle meşgul oluyorsun Aradım müşteri hizmetlerini fotoğraflayıp bize gonderin servis yönlendirelim dedilerdedim bu fotoğraflanacak birdurum degil gözükmez fotoda.Kuran servisi Aradım geldi gündüz mac tekrarlarından seyrediyoz adama gösteriyorum golgelenmeleri abi yok sana öyle geliyor göz yanılması diyor dedim tamam sen git bayrama kadar bakarım ona gore bayram sonrası bizi tüketici mahkemesi paklar. Durum budur bu cihazı almak isteyen bir kez daha düşünsün ve tavsiyem mutlaka İnternet'ten alıp sıkıntı durumunda iade etmeniz.Bana sorarsanız çok yorum okuyup aldım bu tv yi bence almayın...

Dostum beni bir anlayan sen çıktın.

Tv yi yeni alan arkadaşlar yukarda benim de bahsettiğim sorunlara dikkat edin göreceksiniz. Naturel motion açık olunca sahnelerde yapay frame eklemelerinden dolayı görüntü gerçeklikten uzaklaşıyor. Çok saçma bir gölgelenme geliyor gmrüntüye.

En yakın fırsatta ben de başvurcam bakalım her yere.

• quote:

kardeş bipara tam olarak ne anlatır mısın, 700 tl bi pra kazanınca ne oluyor nasıl kullanılıyor, diyelim ki sonra cep telefonu aldım fiyattan 700 tl mi düşülüyor?

• zanaks kullanıcısına yanıt
    Bi para bimekste geçen puan, cep numaranıza tanımlanıyor sonraki alışverişlerde kullanabiliyorsunuz. bayram kampanyası varmış sanırım.

• quote:

Bi para bimekste geçen puan, cep numaranıza tanımlanıyor sonraki alışverişlerde kullanabiliyorsunuz. bayram kampanyası varmış sanırım.

sağol dostum ben de bimexten alayım o zaman. 700 tl bigpara kazanınca diyelim ki 1000 tl lik alışveriş yaptım 700 tl lik bigpara kullanıp 300 tl ödeyerek alabiliyorum değil mi? yoksa her alışverişte şu kadarını kullanabilirsiniz falan gibi kısıtlamalar mı var?

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.