Şimdi Ara

Philips 49 Pus 7502 aldık bakalım hayırlı olması dileğiyle. (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
955
Cevap
11
Favori
64.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hkas

Salih Bey teşekkür ederim,ama yılbaşından bu tarafa bu fiyatların altına pek düşmedi yada ben kaçırdım.2018'ler pahalı çıkar ,sonra da onların fiyatlarının düşmesini bekleriz,sonra 2019'lar çıkmaya yaklaşır,böyle sürer gider.

Hocam 2018 modellere bakmayacaksınız

55pus7502 den bahsediyorum.

Bu arada ben VA paneli kendi nedenlerimden dolayı istemedim ve benim mu8000 hoşuma gitmedi. Salonumuz kare olduğu için acılı izleme olayı çokça oluyor ve herşeyi geçtim eğer Android işletim sistemi kullanmış olsaydı o zaman listemde olurdu şu an film ve maçları Android uygulamaları ile izliyor ve oyunları çok güzel oynuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saliharslann -- 23 Ocak 2018; 15:29:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• philips 2018 oled tvler gelene kadar 100hz ps4pro ile oyun oynamak için bir tv bakıyorum.

Temel amacım bu .Ama ips panel olduğundan philips 7502 serisi çok kötüleniyor.

ps4pro ile hdr oyun performansı iyi diye biliyorum ama ips panel bu kadar mı kötü arkadaşlar?

fiyat da bana cazip geliyor , oled tv alınca bunu yatak odasına atarım diyorum.
  • frostburn F kullanıcısına yanıt
    Hocam dün sipariş verdim 55pus7502 2 senedir kafa yoruyorum artık canıma tak etti. Gerçek 4k izlerseniz bu tv de donuyor evet. Ips panel kötüleniyor evet. Fakat ben bunu ps4 pro için alıyorum o yüzden ambilight benim için önemli. Bunun dışında netflix izleyeceğim normal kanalları bile izlemem bunun dışında. Bu tv de benim işimi bir kaç yıl görür diye tahmin ediyorum. Bugün kuruluma gelicekler. Kurulum sonrasında video paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NOWITZKI

Hocam dün sipariş verdim 55pus7502 2 senedir kafa yoruyorum artık canıma tak etti. Gerçek 4k izlerseniz bu tv de donuyor evet. Ips panel kötüleniyor evet. Fakat ben bunu ps4 pro için alıyorum o yüzden ambilight benim için önemli. Bunun dışında netflix izleyeceğim normal kanalları bile izlemem bunun dışında. Bu tv de benim işimi bir kaç yıl görür diye tahmin ediyorum. Bugün kuruluma gelicekler. Kurulum sonrasında video paylaşırım.

hocam gerçek 4k'da nasıl donuyor usbden medya takınca mı?

öyleyse sorun değil ben himedia q10 pro tv box kullanıyorum zaten

ps4pro için bir kullanıcı hdmi ayarlarında 4:4:4 opisyonu çıkmıyor demiş bunu bir kontrol edin full hdr için gerekli diye biliyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frostburn -- 24 Ocak 2018; 10:40:16 >
    Evet hocam usb ile bağlayınca donarak ilerleme oluyor ayrıca philipslerde küçük karelenmeler var çözemediğim bir şekilde. Fakat bu şekillenmeler mağazalarda gördüğüm tvlerde vardı. Şimdi kendi teyzem de philips aldı onda izlediğimde böyle bir sorun göremedim. Zaten birazda bundan dolayı almaya karar verdim. Dediğim gibi öğlen 12 de bağlantısı yapılacak televizyonun direk netflix ile test edeceğim. Görüntü atarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NOWITZKI

Evet hocam usb ile bağlayınca donarak ilerleme oluyor ayrıca philipslerde küçük karelenmeler var çözemediğim bir şekilde. Fakat bu şekillenmeler mağazalarda gördüğüm tvlerde vardı. Şimdi kendi teyzem de philips aldı onda izlediğimde böyle bir sorun göremedim. Zaten birazda bundan dolayı almaya karar verdim. Dediğim gibi öğlen 12 de bağlantısı yapılacak televizyonun direk netflix ile test edeceğim. Görüntü atarım.

philips 2018 oled konusu da açtım bu arada oraya da beklerim.

çay ve kurabiye ikramımız var :)

https://forum.donanimhaber.com/philips-2018-oled-tv-ana-konu--131026301#131026962

Hocam tv kuruldu öğlen daha girmem 1.5 sene süründüm ben bu forumda oradan oraya :D. Şimdi hue ve sinema ses sistemi bakıyorum. Ps pro memlekette hafta sonu gidip alıcam. Salı günü atarım buraya bütün incelemeleri. Sadece demoya baktım. Dalgalanmalar maalesef var :D. Onun dışında 4k görüntüde çok dikkat çekmiyor. Akşam netflix den görüntü atacağım. Salı günüde ps prodan horizon uncherted 4 falan ne denk gelirse koyarım artık :D
  • 4k da donma mı ben hiç bir videoda donma yaşamadım geçen 14 gb lik transformers 5 blu-ray izledim super akıcıydı. Bence filmi usb 3 den ve görüntü modlarından da bir kaç modda geçiş yapın film modunda karelenme olayı olmaz ama doğal yada canlı veya standard modlarda daha akıcı ve seri görüntü yakalarsınız ama hafif karelenme olabilir çünkü araya p5 ile görüntüyü daha akıcı olması için hayali kareler veya sahneler ekliyor. Kişisel ayarlardan bunu kendi kişisel zevkinize göre ayarlaya bilirsiniz. Ben bu televizyondan yani 55pus7502 den çok memnunum 14 gün iade hakkım olmasına rağmen iade etmeyi hiç düşünmedim bile.

• NOWITZKI kullanıcısına yanıt
    hocam en dandik modellerde bile olmuyor o karelenmeler %90 ayarla alakalı bu durum geçmiş mesajlara bi bakın derim
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Benim gözler hassas biraz çekip göstermeye çalışırım. Ama ayarla alakalıda olabilir dediğiniz gibi olmadı bakarım akşam eve geçeyim zaten baştan aşağı inceleyeceğim tv'yi.
  • saliharslann S kullanıcısına yanıt
    Hocam olabilir. Elsium vardı sample indirmiştim. Usbden denemiştim akşam detaylı incelicem zaten :)
    benimkilerde hassas hocam maçta adam koşarken yanındaki pixelleri kolluyorum bozulma varmı diye bu tarz sorunlar eğer tv nin panelinde herhangi bi hata yoksa %90 ayar kaynaklı oluyor
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Valla o zaman sizden tüo alabilirim pm den akşam bir geçeyimde eve :)
  • bugün 3 de kuruldu 55 7502.. gerek digiturk te gerekse medya player dan seyrederken saat gece 11 e kadar 4-5 kere görüntü gitti, yanar döner android logosu çıkıp görüntü yine geldi.. yaklaşık 20-30 saniye de. bu tür şikayetler var aslında eski philips android tv lerde.. android diye değil, görüntü kalitesi için aldım..

sebebi hakkında fikri olan var mı? yoksa en kısa zamanda iade etmenin yoluna bakacağım..

yazılımı en son sürüm. bir kere androidi sıfırladım..sonrasında 1 kere yine yaptı.. artık önümüzde ki 1-2 gün çok önemli olacak. çözüm yoksa geçeceğini sanmıyorum..

uhd kapalı olarak deneyeceğim yarında..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdmrx

bugün 3 de kuruldu 55 7502.. gerek digiturk te gerekse medya player dan seyrederken saat gece 11 e kadar 4-5 kere görüntü gitti, yanar döner android logosu çıkıp görüntü yine geldi.. yaklaşık 20-30 saniye de. bu tür şikayetler var aslında eski philips android tv lerde.. android diye değil, görüntü kalitesi için aldım..

sebebi hakkında fikri olan var mı? yoksa en kısa zamanda iade etmenin yoluna bakacağım..

yazılımı en son sürüm. bir kere androidi sıfırladım..sonrasında 1 kere yine yaptı.. artık önümüzde ki 1-2 gün çok önemli olacak. çözüm yoksa geçeceğini sanmıyorum..

uhd kapalı olarak deneyeceğim yarında..

Bende hiç olmadı ama bu tip şeylerin nedenini araştırdım tv yi direk internete bağladıysanız arka planda otomatik güncelleme yapıyor size tavsiyem kendiniz Manuel arttırıp güncellemeri yapıp bitirin bir an önce.

Birde bir çok kişi akım korumalı priz almıyor. Benden tavsiye 70 TL ye kıyın ve bir akım koruma prizi alın. Hafif elektrik dalgalanmaları cihazlara çok zarar veriyor ve maalesef anakartın mahvediyor.

• saliharslann S kullanıcısına yanıt
    prizim var.. o da philips :) eski tv de..
    dün gece bir film daha seyrettik birşey olmadı. bakalım bugün nasıl olacak.
    ultra hd diye menü var.. 4.2.0----4.2.2---4.4.4.---- kapalı...
    4k yayın yoksa kapatmak gerekiyor sanırım bu tür hatalar vermemesi için ama bu seferde ayarda bu hdmi 1&2 için..
    1 de digiturk bağlı..2 de 4k medya player..biri için kapatsak öbürü için açmak lazım..zırt pırt bu ayarı yapmak can sıkıcı olur.

biraz daha inceleyim bakayım..

fikrleri olan varsa lütfen yazsın..
  • pixel testi resimleri

siyah bu halinden daha siyah..ayrıca kontrastla oynanabilir.. ciddi bir ışık sızması, kararma vb sıkıntıları yok..

Philips 49 Pus 7502 aldık bakalım hayırlı olması dileğiyle.Philips 49 Pus 7502 aldık bakalım hayırlı olması dileğiyle.Philips 49 Pus 7502 aldık bakalım hayırlı olması dileğiyle.Philips 49 Pus 7502 aldık bakalım hayırlı olması dileğiyle.Philips 49 Pus 7502 aldık bakalım hayırlı olması dileğiyle.Philips 49 Pus 7502 aldık bakalım hayırlı olması dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 25 Ocak 2018; 12:53:52 >

• Ultra hd ayarları açıkta dursun, gelen görüntü 4K olmasa bile açık olmasının bir zararı olmaz.
    4.2.0 seçili olsun hemen hemen bütün filmler böyle zaten. Eğer bağladığınız kaynak 4.2.2 veya 4.4.4 ise o zaman değiştirirsiniz.
    Motion ayarları için önerim ( benim tv 100 hz pus6501 herhalde menüleri aynıdır ) motion minimumda olsun.
    Hem hareketli görüntülerde abartı olmayan tatlı bir akıcılık olur hem de objelerin etrafında karelenme yapmaz.
    Ana menüdeki kontrast aslında backlight ayarı sayılır, onu minimuma yakın tutun. Gelişmiş in içinde video kontrastı var asıl kontrast o, onu da maksimuma yakın tutun. Parlaklık ve keskinlik ortada olmasını tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mdmrx M kullanıcısına yanıt
    siyahta bulutlanma biraz fazla gözüküyor bu kadar olmaması lazım kenarlar özellikle
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.