Şimdi Ara

Philips 49 Pus 7502 aldık bakalım hayırlı olması dileğiyle. (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
955
Cevap
11
Favori
64.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Orijinalden alıntı: tda 1562q

Beyler bende oyun bilgisayarımı toplarken dh den 24 inch full HD monitör tavsiyelerine göz attım.

Ben tavsiye üzerine BenQ VA2424 VA panel 8 bit olan monitörü aldım gayette memnunum oyun oynarken ne kadar karanlık sahne varsa tüm detayları sonuna kadar görebiliyorum

VA panel tv lerin fiyatı çok uçuk Sony var Samsung var LG de yok Philipsi bilmiyorum

Ama keşke bu Philips pus7502 de VA PANEL olsaydı bakalım Mu8000 bu Philipsin eline su dökebilecekmiydi ??

Bende ıps panele para vermek istemiyorum düşük kontrast ve vasat siyah performansından dolayı ama va panel tv ler de ateş pahası arkadaş

Bu arada ne çok Samsung fanı varmış arkadaş Philips. Başlıklı konuyu Samsung mu 8000 e çevirdiler resmen

Canım kardeşim şunu bir türlü anlatamadım gitti,

VA panel konusunun samsung yani markalar ile bağdaştırılması son derece yanlıştır,

Önemli olan markaların VA panel kullanıp kullanmadıklarının sorgulanması lazımdır,

Sorguladığimız zamanda malesef karşımıza VA panel kullanan çok değil bir kaç marka ve model öne çıkıyor karşımıza,

Burada samsungun daha ön plana çıkmasındaki sebep şu;

"Heme hemen" tüm modelleri VA panel ve her ebatta her keseye hitap etmesidir..

Yani şuan gidip bi 2900 tlye dahi VA panelli 50mu7000 bulabiliyoruz,

Ama bu aynı fiyata, ne lgde ne plipste nede sony de VA panelli bir TV bulamıyoruz,

Peki şimdi bu durumda, her keseye uygun VA paneller üreten samsung mu suçlu,

Yoksa kontrast olarak vasat ips panellerde ısrarcı olan diğer LG-Plips-Sony mi suçlu kararı siz verin...

Hocam Samsung VA panel olsa ne yazar görüntü kalitesi pastel boya gibi olduktan sonra ha ıps ha va olmuş ikiside aynı şey Samsung için sene olmuş 2017 halen 50 hz tv sürüyor piyasaya Samsung firması niye 100 hz tv yi 2 katına satıyor?

Hatta 2017 model Samsung tv lerin bazı modellerinin anakartı geçen sene ye ait miş YouTube da videosu da var.

Samsung milleti eşşek enayi yerine koyuyor leş gibi görüntü kalitesi sunuyor millette Samsunga vuruluyor resmen malzeme kalitesi bile vasat telefonlarından biliyoruz

Zaten param olsa gider Sony 55xe8505 alırım foruma bile danışmam ama malum para kolay kazanılmıyor hocam

Bu arada lütfen şu Samsung över yorumlarınıza da bir son verin milletin kafası çorba oldu sayenizde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Beyler bende oyun bilgisayarımı toplarken dh den 24 inch full HD monitör tavsiyelerine göz attım.

Ben tavsiye üzerine BenQ VA2424 VA panel 8 bit olan monitörü aldım gayette memnunum oyun oynarken ne kadar karanlık sahne varsa tüm detayları sonuna kadar görebiliyorum

VA panel tv lerin fiyatı çok uçuk Sony var Samsung var LG de yok Philipsi bilmiyorum

Ama keşke bu Philips pus7502 de VA PANEL olsaydı bakalım Mu8000 bu Philipsin eline su dökebilecekmiydi ??

Bende ıps panele para vermek istemiyorum düşük kontrast ve vasat siyah performansından dolayı ama va panel tv ler de ateş pahası arkadaş

Bu arada ne çok Samsung fanı varmış arkadaş Philips. Başlıklı konuyu Samsung mu 8000 e çevirdiler resmen

Canım kardeşim şunu bir türlü anlatamadım gitti,

VA panel konusunun samsung yani markalar ile bağdaştırılması son derece yanlıştır,

Önemli olan markaların VA panel kullanıp kullanmadıklarının sorgulanması lazımdır,

Sorguladığimız zamanda malesef karşımıza VA panel kullanan çok değil bir kaç marka ve model öne çıkıyor karşımıza,

Burada samsungun daha ön plana çıkmasındaki sebep şu;

"Heme hemen" tüm modelleri VA panel ve her ebatta her keseye hitap etmesidir..

Yani şuan gidip bi 2900 tlye dahi VA panelli 50mu7000 bulabiliyoruz,

Ama bu aynı fiyata, ne lgde ne plipste nede sony de VA panelli bir TV bulamıyoruz,

Peki şimdi bu durumda, her keseye uygun VA paneller üreten samsung mu suçlu,

Yoksa kontrast olarak vasat ips panellerde ısrarcı olan diğer LG-Plips-Sony mi suçlu kararı siz verin...

Hocam Samsung VA panel olsa ne yazar görüntü kalitesi pastel boya gibi olduktan sonra ha ıps ha va olmuş ikiside aynı şey Samsung için sene olmuş 2017 halen 50 hz tv sürüyor piyasaya Samsung firması niye 100 hz tv yi 2 katına satıyor?

Hatta 2017 model Samsung tv lerin bazı modellerinin anakartı geçen sene ye ait miş YouTube da videosu da var.

Samsung milleti eşşek enayi yerine koyuyor leş gibi görüntü kalitesi sunuyor millette Samsunga vuruluyor resmen malzeme kalitesi bile vasat telefonlarından biliyoruz

Zaten param olsa gider Sony 55xe8505 alırım foruma bile danışmam ama malum para kolay kazanılmıyor hocam

Bu arada lütfen şu Samsung över yorumlarınıza da bir son verin milletin kafası çorba oldu sayenizde

Ben VA IPS ve kontrast konusunun "Markalarla" hiç bir ilgisi yok dedikçe

Küfreder gibi hala Samsung da Samsung denmesinden gına geldi,

Bu kadar kalın kafalılık olmaz

Piyasada VA panelli uygun fiyatlı bir başka marka yoksa, sadece samsungta varsa banane,

Bu konuları sana senin anlayacağın bir dille tane tane yazıyorum yine anlamıyorsun,

Senin amacının ne olduğunu bir tv almak içinmi böylesi eleştirel mesajlar yazıyorsun acaba diye,

Üşenmedim bu konu altındaki çoğu mesajını okudum,

Ve okuduğum kadarı ile

Şunu açık ve net bir şekilde söyleyebilirimki,

Samsunga bi küfreden sonra öven ardında tekrar eleştiren mesajlarını art arta okuyunca,

senin çok çok değişik ve değişgen bir psikolojide olduğunu geçte olsa anlamış bulundum.

Bundan sonra sana bir şeyler anlatabilmek adına dahi olsa bile tek bir cümle dahi yazmayacağım.

Birde bana tutmuş akıl veriyorsun,bir daha bu konu altında yazma diye,

Bu koca forumda bir senden ibaretya

Şimdi sen böle istedin diye ,

Forumdaşlara bilgi vermek ve yardımcı olmak için

ben bu konuya bir daha yazmayacağım öylemi

Komik olma işine bak....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

o zaman bana ips monitörü aldırtan ortaya çıksın :)
    tv. için bilmem ama monitör alacağım zaman birisi çıktı bu devirde VA panel alınmaz dedi ,bende bir bildiği vardır deyip İPS aldım :)

"Bu devirde VA panel alınmaz"mı dedi

O arkadaş baya bilgiliymiş ama birşeyleri bilmeme konusunda bilgili...

aynen öyle dedi ya :)

hatta hayatta almayacağım hp. monitör bu
    10 yıllık samsung monitörde hiç sıkıntı yaşamamıştım ama şimdi chrome de bir sorun yaşıyorum (gerçi asıl sorunu hangisi çıkartıyor tam çözemedim)
    donanım hızlandırmasını açtığımda türkcell gibi sitelerde görüntü flaş yapıp duruyor ,bu nedenle kapatıp kullanmak zorunda kaldım

üstelik VA paneller daha uygun fiyata satılıyordu
    hp. yi eskiden beri bilirim ,tam yazılım sorunlu bir firma :)

• keşke yalan parayla olsa..
  • Abi lütfen şu tv yi alanlar bilgi versin Banding varmı. Varsa seviyesi nedir. Hissedilmeyecek düzeydemi yoksa LG nin UH serisi gibi ortadan çizgi mi geçiyor
  • Bu arada benim sorduğum hareketli sahnelerde çıkan banding değil yeşil sahada falan. Asıl sorduğum Sabit açık renk tek renk resimlerde ortaya çıkan DİRTY SCREEN EFECT dedikleri şey. Gerçi bunlar nerdeyse aynı şey gibi ama banding bazen uniform ekranlarda da çıkabiliyor.
    Benim dediğim tam alttaki olay;
    Philips 49 Pus 7502 aldık bakalım hayırlı olması dileğiyle.

Buda aslında olması gereken temiz olan;

LÜTFEN BU TV'yi alanlar bu konuda bilgi verebilirmi. Kendileride açık gri bir resimde veya başka açık tenklerde deneyebilir

Bakın burda iğrenç bir seviyede TV kesilmiş gibi ortadan güya bide oled tv günümüz tvlerinde bu seviyede olmaz ama bunu tam anlamayanlar için ekliyorum altta;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exseri -- 20 Aralık 2017; 16:26:38 >

• exseri kullanıcısına yanıt
    bu tv yi alanlar bu konularda bilgi sahibi olsalar zaten bu tv leri almazlar benim incelediğim çoğu philipste var bu durum önceki sayfada foto olarak paylaşmıştım inceleme yapan bş eleman çekmiş ordada vardı

• RNNN kullanıcısına yanıt
    O fotoları gördüm mavi renkte falan çekmiş. Evet çok hafif var gibi ama yukardaki örnekler gibi değil bence. hatta benim 55UH770V ye göre mükemmel bile diyebilirim
  • o kadar yazdık...gitmedi. mecbur tekrar yazıyorum.

*

şimdi ben 2 aydır bu tv'yi kullanıyorum görüntü kalitesinden de son derece memnunum.

fakat 2 ayın ardından netflix izlemeye başlayınca gördüm ki, hoparlörler adeta 37 ekran tüplü yumatu'ların hoparlörleri kalitesinde...

neden bu kadar süreden sonra bunu farkettim, zira ben tv'yi AVR ile ve DALI kolonlarla izliyordum. ama netflix izlemeye başayınca ses otomatik olarak tv hoparlörlerinden geliyor ve bu ses kalitesi de çok sinir bozucu.

mevcut durumda digitürk dsmart izlerken sorun yok çünkü hepsi AVR'a bağlı ve AVR'dan görüntü tv'ye ses de kolonlara gidiyor. ama netflix'e çevirince ses otomatik olarak tv'ye geçiyor.

sorum şu: Netflix ile sesi kolonlara vermek için TV'de hangi ayar lazım? ve TV ile AVR arasına ne tip kablo gerekiyor??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wm1tr -- 20 Aralık 2017; 16:33:23 >

• wm1tr W kullanıcısına yanıt
    kardeş tv daha kurulmadığından sana yardımcı olamıycam. ama sen 2 ay kullanmış biri olarak üstteki kirli ekran olayında bizlere yardımcı olabilirsin.
    Yorumlarını bekliyoruz(nedense çoğul konuştum )
    tv den avr e optik kablo bağlantısı yap, tv den izlerken optik çıkış seç bu şekilde sesi alırsın, ben de avr kullanıyorum bu şekilde alıyorum sesi.
  • Arkadaşlar tüm tv sahibi olanlar bu yukarda bahsettiğim olayı kontrol için temiz diye koyduğum fotoyu farklı kaydedip tv ye flas bellekle aktarıp bakabilirler.

Daha almamiş olanlar icin bu önemli bir konu.

Benim tv kurulunca zaten detaylı inceleme yapacam forumda.

• cagatay_26 C kullanıcısına yanıt
    teşekkürler @cagatay_26
    valla bende böyle birşey yok. olsa anında iade ederdim.
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Bu -İşine Bak- -bak işine- Gibi Lafları Heralde Kankanızla Beraber Çok kullandığınız Bi Tabir. Bravo Böyle Devam Edin. Sizin Gibi İnsanların Tavsiyelerini Dinleyen İnsanlara Üzülüyorum. Forumdaki insanlarla düzgün konuşmayı deneyin. Sizin de eski mesajlarınızı okuyunca ne olduğunuz ap açık ortada.
    Teşekkürler dostum. etti 1 bu iyiye işaret diğer tv sahipleride bu banding olayını yada başka kronik çözülemeyecek(yani yazılımsal olmayan mesela takılan vidyo yüzde 90yazılımsal yüzde10 donanım yetersizliğidir) sorun gören lütfen yazsın.
    Paylaşılsın ki alacak olan adam önünü görsün
  • Memnun olan Philips pus7502 kullanıcıları rnnn yi ikna edemezsiniz ve aynı şeyleri tekrar tekrar hiç üşenmeden yazacak buna eminim.

Bu arada televizyonu almayı düşünüyorsan @exseri git ve kendin bak. Ne benim nede bir başkasının yorumlarına bakma. Ben geçen hafta gittim ve test ettim çok memnun kaldım ama aynı şeyi mu8000 için demem. Maç izlerken mu8000 avatar filmindeki orman sahnesi izliyormuşum gibi hissettim. O nasıl bir fosforlu yeşil neyse bir kaç kez yazdım zaten bu olayı önceki mesajlarımı oku biraz üste olabilir.

İps paneller kontrans edge led ile direct led ve full led teknolojileri etki ediyor. Ayrıntıları daha iyi görmek için hdr etkili oluyor.

Ben test videoda siyah fonda kılıç görüntüsü ile Philips pus7502 benden tam ve geçer not aldı. Kendi fiyat segmentinde bence en iyi seçenek gibi eğer indirim bulursam 55pus7502 yi almak istiyorum. Şöyle bir 4300 TL fiyatı görürsem direk alacağım. Geçen vatanbilgisayar da bu fiyata geldi ama fırsat hemen bitti

Benim tv de var biraz hocam .ama belli belirsiz dikkat edersen görüyorsun.o da düz gri mavi gbi renklerde.
    o efekt 2 olasılıktan oluyor gibi 1. yansıtıcıdan 2 ledlerden... düzgün reflektör yok yada ledler aynı ışık yoğunluğunda değil... eskiden ledleri daha iyi üretiyorlardı heralde yada... defolu tvler çoğalıyor gözüküyor...
  • Sony Sony Sony sonuna kadar destekliyorum... Philips de ses kalitesi malesef yok isterse üstünde 5 +1 olsun bi ara yine yok arkadaş

Sony de ki ses teknolojisi ve hoparlör ses kalitesi bile daha iyi daha doygun ses veriyor.

Ben kararımı verdim arkadaş ya Sony 49xe8005 veya 55xe8505 olacak başka tv ye para verilmez.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.