Şimdi Ara

Philips 49 Pus 7502 aldık bakalım hayırlı olması dileğiyle. (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
955
Cevap
11
Favori
64.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • her zaman söylerim bu foruma bakarak ürün almaya kalkan kafayı yer :)

eskiden philips tv. lerden çok şikayet vardı ama anlaşılan bazı düzelmeler var
    lakin gösterilen örnek video ve resimlerde görüldüğü gibi tv. ayarları ile oynanarak birini kötü ,diğerini iyi gibi göstermek çok kolay
    zaten mağazalarda hangisi satılsın isteniyorsa onun değerlerini güzel ayarlıyorlar ,diğerlerinin ayarlarını bozuyorlar

bende şuan bir kulaklık araştırıyorum ,tam bir tanesine karar kılıyorum , sonra o kulaklık ile ilgili yorumları okuduğumda muallakta kalıyorum
    bazıları aynı kulaklığa süper demiş ,bazıları ise yerin dibine geçirmiş
    yahu bu kadar uçurum nasıl olur ?
    ve biz şimdi bu yorumların hangisine inanacağız ?

diğer bir konu ise kim hangi ürünü almışsa onu övme zorunluluğu hissediyor (diğer türlü mutsuz oluyor galiba) :)
    bir diğer tuhaflık ise birileri eleştirmişse karşı taraf daha çok savunuyor ,belki çok eleştiri olmasa aynı kişiler ,ya aslında şu sorunları da var falan diyecek

ben onu bunu bilmem ,bir ürünü alıp beğenen kişiye niye beğeniyorsun denilemez ,üstelik kaç kişi benzer ürünleri alıp aynı anda kullanıp değerlendire bilecek ?

lakin bir gerçek var ,henüz sorunsuz led tv. yok gibi
    hele ki 2-3 yıl içinde panel arızası çıktığı söylendiği için insan tedirgin oluyor ,biz alışmışız tüplü tv.de 15-20 yıl ,hatta daha fazla uzun süreli kullanımı ,o nedenle 2-3 yıl kabus gibi geliyor :)

bir sürü para vermişsin ,forumlarda kavgasını etmişsin ama o tv. 2-3 yıl sonra çöpe gidiyor ,aklım almıyor :)
    sırf bu nedenle bazen düşünüyorum keşke en ucuzunu mu alsaydım diye :)

• quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

her zaman söylerim bu foruma bakarak ürün almaya kalkan kafayı yer :)

eskiden philips tv. lerden çok şikayet vardı ama anlaşılan bazı düzelmeler var
    lakin gösterilen örnek video ve resimlerde görüldüğü gibi tv. ayarları ile oynanarak birini kötü ,diğerini iyi gibi göstermek çok kolay
    zaten mağazalarda hangisi satılsın isteniyorsa onun değerlerini güzel ayarlıyorlar ,diğerlerinin ayarlarını bozuyorlar

bende şuan bir kulaklık araştırıyorum ,tam bir tanesine karar kılıyorum , sonra o kulaklık ile ilgili yorumları okuduğumda muallakta kalıyorum
    bazıları aynı kulaklığa süper demiş ,bazıları ise yerin dibine geçirmiş
    yahu bu kadar uçurum nasıl olur ?
    ve biz şimdi bu yorumların hangisine inanacağız ?

diğer bir konu ise kim hangi ürünü almışsa onu övme zorunluluğu hissediyor (diğer türlü mutsuz oluyor galiba) :)
    bir diğer tuhaflık ise birileri eleştirmişse karşı taraf daha çok savunuyor ,belki çok eleştiri olmasa aynı kişiler ,ya aslında şu sorunları da var falan diyecek

ben onu bunu bilmem ,bir ürünü alıp beğenen kişiye niye beğeniyorsun denilemez ,üstelik kaç kişi benzer ürünleri alıp aynı anda kullanıp değerlendire bilecek ?

lakin bir gerçek var ,henüz sorunsuz led tv. yok gibi
    hele ki 2-3 yıl içinde panel arızası çıktığı söylendiği için insan tedirgin oluyor ,biz alışmışız tüplü tv.de 15-20 yıl ,hatta daha fazla uzun süreli kullanımı ,o nedenle 2-3 yıl kabus gibi geliyor :)

bir sürü para vermişsin ,forumlarda kavgasını etmişsin ama o tv. 2-3 yıl sonra çöpe gidiyor ,aklım almıyor :)
    sırf bu nedenle bazen düşünüyorum keşke en ucuzunu mu alsaydım diye :)

Hocam söylediklerinize harfiyen katılıyorum

Forum sitelerine bakınca hep farklı farklı yorumlar okuyoruz kafamız allak bullak oluyor.

Tüplü tv nin gözünü seveyim lcd Led tv gibi 3-5 sene ömürleri yok 20 sene ömrü var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• vaegir kullanıcısına yanıt
    Hocam resimler için saolun. Önemli olan sizlerin görüşü... Nasıl memnun musunuz???
  • saliharslann S kullanıcısına yanıt
    memnunum ama objektif bir degerlendirme yapamam cunku bu ayarda samsung lg sony kullanmadim. elimdeki tv 5senelik vestel led. onun yaninda guzel. 4 videolar falan cok canli guzel trt 4k da super .hd olmayan kanallar kotu baya.ama bi ayari var mi duzeltmek icin bilmiyorum. tv konusunda cok bi bilgim yok.her seyi bu forumdan ogrendim .kafayi yeme noktasinda iken aldim bu tv yi. bana gore guzel. ilk iki fotoya bakar misiniz . ekranda hafif banding var gibi geldi bana. internet hizi da gayet iyi.bu gonderiyi tv den yazdim.
    hd. olmayan kanallar hepsinde aynı ve ayarı falan yok
    Hocam tekrar hayırlı olsun. Ekran testi görüntüsü yerine filmlerde yada izlediğin şeyde seni rahatsız etmiyorsa sorun yok demektir. Ayrıca bende sadece kağıt üzerinde inceledim özelliklerini tam bilmiyorum ama p5 özelliği var kötü görüntüyü iyileştiriyor iddaası. Ona bir bakın aktif mi açık mı diye. Ve bir video vardı eğer bulursam linkini atarım tv ye ince ayar çekiyordu. İsterseniz YouTube dan bir bakın belki sizde rastlarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: tda 1562q

Beyler ne tv miş bu Philips valla Samsung almam gider seg alırım bin kat daha iyidir.

quote:

tda 1562q
    Saliharslan hocam RNNN bey ortalıkta yok nerde acaba

Kalkmış burda bize Samsung gibi uyduruk markayı savunuyor
    Philips e çamur atıyor yok Philips kendi üretmiyor yok bilmem ne

Samsung panel üretse ne yazar adam akıllı bir tv yapamadıktan sonra

@tda 1562q
    Bu konularda sana cevaben,
    tüm eldeki varolan kanıtsanmış verileri/incelemeleri ve genel kullanıcı memnuniyetlerini yazmıştım,
    ama gördüğüm kadar ile bu konularda fazla bilgi birikimin olmadığı halde hala bombalamaya devam ediyorsun :)

Evet samsung babamızın oğlu değil elbette ama, Sırf merakımdan soruyorum,
    Senin bu samsungla geçmişte yaşadığın ve asla untamadığın bir maceranmı oldu,
    Aranızda ne geçti bilmem ama VA panel ve tizen işletim sistemli Samsuglar,
    Genel performasn babında bahsi geçen ips ve android plipslerden çok çok daha performanslıdırlar.

yine yukardaki mesajında samsung bir akıllı tv yapamadı demişsin, buna istinadende bir cevap vereyim;
    (belki bu konu altında yazılmaz bunlar hatta tepkide çekebilir ancak,
    kim ne derse desin, bu şu aşağıdaki gerçeği değiştirmez...)
    "günümüzde" Kontrast, inputlag, işletim sistemi ve stabilite konusunda
    samsung üzerine bir başka marka daha yoktur,
    Var diyen buyursun söylesin hodri meydan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 18 Aralık 2017; 22:3:13 >

• dallass kullanıcısına yanıt
    Yani o kadar detaylara takılıyorsunuz ki şunu kaçırıyorsunuz biz kontrans almıyoruz biz televizyon alıyoruz. Yani onun kontrası kötü bunun ışık sızması var.... Bu iş gider böyle illa hepsi tam istiyorsan 10 binden başlar bu işler. Samsung MU8000 i bizzat vatanbilgisayar da Philips 55pus7502 ile yan yana test ettim ve sonuç ne biliyormusunuz kesinlikle Mu8000 almam. Film ve maç izlerken full kontrans izleyebilirsin ama ben çimlerdeki çamuru da görmek istiyorum ama bu renkleri canlı tutayım olayı o kadar abartılmış ki fosforlu çimler görüyoruz. Ekranın üstünde sis tabakası gibi bir şey var mide bulandırıcı o ne öyle.... Ben test falan anlamam gördüğüme bakar ve inanırım. Siyah için gri tonu dendi flash disk den video açtım bir siyah daha ne kadar siyah olmalı bilmem ama orada gördüğüm gri değildi tam anlamı ile siyahtı. Velev ki sizin dediğinizde gibi bir ton açık siyah olsun ki öyle değil bir ton kapalı siyah için fosforlu renkleri izlemeyi ben red ediyorum Android in bana sağladığı Artıları varken tizen gibi ne olacağı belli olmayan Örnek bada samsung un cep telefon yazılımı ve kısıtlamasını red ediyorum. Bunlar sizlere cazip geliyorsa buyrun bir ton iddaa ettiğiniz güya mu8000 i alın mutlu olun ama benim incelemem sonucu mu8000 pus7502 in rakibi bile olmaz... Orada bu fiyat bandına yakın sadece Sony Xe8577 yi gördüm aralarındaki mesafe uzak olduğu için tam bir kıyas yapamadım bire bir ama sanki başa baş bir performs ciziyorlar gibi. Neyse bu mu8000 hayranlığı iyice mide bulandırıcı bir hal aldı. Her zaman dediğimi diyorum televizyon alırken lütfen gidin ve kendiniz bizzat deneyimleyin. Başkasının fikri sizin için sadece bir inceleme önceliği olsun bir sonuç değil. O televizyonu siz izleyeceksiniz bu yüzden siz seçin ve siz karar verin. Benim görüntüsü hoşuma giden televizyon Philips 55pus7502 ve indirime girerse tek alacağım televizyonda bu sadece.

• Valla beni kesseler de gidip o uyduruk Samsunga para filan vermem.

Ya Philips ya da Sony den başka bir tv ye para vermem.

Bakalım en azından iki marka belirledik kafamızdan.

• saliharslann S kullanıcısına yanıt
    Salih kardeşim yazdıklarına katılmasamda tabiki saygı duyuyorum, tabikide görüşler farklı olabilir...

Ama yinede mesajındaki konuların birkaçına kendimce açıklık getireyim;
    Seninde dediğin gibi samsunglar aşırı parlak ve doğal olmayan renklerle eleştirilir hep,
    ancak bir mu9000 kullanıcısı olarak şu gerçeği atlıyorsunuz,
    hani bir söz vardır, "Uzuna çare vardır ama kısaya yoktur"
    peki bu söz bize ne ifade ediyor şöyleki;
    VA paneller evet yapıları itibarı ile yüksek kontrast verirler ve bu aşırı kontrastla renkleri
    ister istemez daha canlı verirler,
    ancak bu VA paneller yaptığımız benzetme ile UZUN'dur yani ayarlardan biz bu kontrast, ışık vs.
    ayarlarını KISA'rak ince ayar yaparak,
    doğal renkleriyle nam yapmış benim diyen en baba İPS bir panelin görüntüsünü yakalayabiliyoruz(tecrübe ile sabit)
    ancak İPS bir panelde belirli bir kapasitesi olan yani zaten KISA olan kontrast/ışık oranını yükseltemeyiz,
    Yani elde varolandan başka bir oranı elde edemeyiz, bilmem anlatabildimmi...

Öte yandan İPS panelerde birde "YANSIMA" muhabbeti verdır o konuyada hiç girmeyeyim,
    çünkü ips bir panelde gündüz ve gece karşı camı ve perdeyi çok rahatlıkla izeleyebilirsiniz,

Kontrast konusunu gelecek olursam;
    kontrast konusunu sadece "olsada olur olmasada" deyip küçük bir ayrıntıya bağlamak çok çok yanlış olur,
    çünkü yine söylüyorum tvlerin asıl amacı görüntü yansıtmaktır,
    kontrast ise bu görüntü yansıtan metaryellerin olmazsa olmazıdır..

Yani görüntülerde özellikle karanlık sahnelerde biraz olsun deyat aranıyorsa,
    marka farketmeksizin kesinlikle yüksek kontrast oranlarına sahip paneller alınmalıdır.

Son olarak,
    Sayfalar dolusu yazmamıza rağmen hala ve hala siyah perforansından kastımızın ne olduğu tam anlaşılamamış,
    (genele hitaben)
    arkadaşlar, siyah performansı dediğimiz ekranın kömür karası gözükmesi değil,
    siyahı tam siyah verirken o siyahlar içindeki tüm detaylarıda görmemiz gerekli,
    örneğin bir önceki mesajımda, İPS panel kullanan bir arkadaşımızın paylaştığı bir resimden istifade ederek,
    hülya avşarın siyah tişörtü ve arka planda kalan izleyicilerin, görülemeyen detaylarından bahsetmiştim,
    şimdi bu konuyu daha iyi anlatabilmek adına, yine bu konu altında paylaşılan bir ips panel,
    resmini sizlerin yorumuna sunuyorum,
    bu resime sıradan bir kulanıcı olarak bakarsanız güzel bir görüntü olarak görürsünüz,
    ama eğer biraz deyatcı iseniz (ki bu detaylar film/diz ve oyunlarda olmazsa olmaz) sağ taraftaki
    kayalığın gölgeli tarafındaki karanlık alan içeriğinde kömür karasından başka bir deyat göremezsiniz,
    ancak bu aynı sahneyi yüksek kontrast oranlarına sahip birde VA panelde izleseydik,
    o karanlık bölgede o kayalığın tüm detaylarını görebilirdik,
    işte ben hep bu yüzden diyorumki, ev ortamında bir başka tv yani bir başka referans olmadan
    bu bahsi geçen oranları detayları test edemezsiniz, edemediğiniz/göremediğiniz içinde,
    "daha ne olsun" diyerek ips panel resimlerini paylaşıp ardındanda, sanki bizler bir hata yapıyormuşuz gibi
    gelip burada bizleri eleştiriyorsunuz, elbette her şey eleştirilebilir ancak ben şahsen birazda
    bazı şeylerin bilinmesi gerektiği için bunları yazma gereği hissettim...
    Ama tüm bunlara rağmen "o detaylarıda görmeyiverelim" derseniz o ayrı konu

Philips 49 Pus 7502 aldık bakalım hayırlı olması dileğiyle.

VA panel İPS panel konusunu daha iyi anlaybilmeniz için şu aşağıdaki videonun özellikle
    3.55-4.13 dk. (görülen savaş meydanı, köprü ve ayaklarındaki ayrıntılara dikkat) izleyin
    ve hangi paneli almanız gerektiğine siz karar verin,

(Asus marka İPS panel)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 18 Aralık 2017; 23:48:11 >

Şimdi iş biraz işgüzar lığa gidiyor gibi. Ben bir hafta önce dedim ki ben bu tv leri test edeceğim bana video linki atın ki test edeyim kimseden tık yok bir rnnn link gönderdi o da sanırım Google dan artıp kafasına göre bir link verdi. Ben ise test etmemi istediğiniz video linki istedim adam bana web sayfası linki vermiş neyse. Gelelim şu siyah ve performansına. İnanın ben kılıç sahnesinde siyahın derinliğini görürken kılıçtaki işlemelerin detayınıda gayet iyi seçiyorum. Hatta bir satış elemanı daha video açılmadan bu siyah veremiyor ezberi yaparken o video açıldı ve o sahne çıkınca ufak ufak toz oldu. Size sadece tüm samimiyetimle ile soruyorum gerçekten o pus7502 yi test ettiniz mi yoksa sadece yapılan testleri ve yorumları mı okudunuz. Bunu inanın çok merak ediyorum. Ben mu8000 e para vermem sokağa atarım belki ihtiyacı olan birine yar olur. Neyse bence bu kadar fanatizm yeter. Bu konuya pus7502 yi okumak için giriliyor ama mu8000 nedense konuşuluyor bunuda anlamış değilim. Ve sadece tahmin bu. Pus7502 yi kötüyen kişilerin belki birçoğu daha televizyonu bile hiç test etmemiş kanaatindeyim. Bu tv bu fiyata kötü deniyorsa pes aynı fiyatta daha iyi alternatif ben görmedim. Bir rakip olarak sadece ve sadece Sony xe8577 vardı hepsi o ki onun fiyatı Philips den daha pahalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saliharslann -- 19 Aralık 2017; 0:12:12 >

• Yani konu başlığı 7502 aldık hayırlı olsun. Sizin katkılarınızla isterseniz konu başlığını keşke mu8000 veya 9000 alaydık olarak değiştirelim nasıl olur. Hep aynı videoları ve resimleri referans gösteriyorsunuz bu ürünü alıp kullananlara saygısızlık ediyorsunuz isterseniz samsung başlığında istediğiniz gibi samsung hakkında methiyeler düzmeye devam edin. Bırakın 7502 bu tv yi 3. Tv olarak kullandığım panasonic 47dt50 serisi bile bu övdüğünüz samsuglardan daha tv ve bu tv bide kötülediğiniz ips. Siz kullandığınız tv ile mutlusunuz bizde kendi tv lerimizle mutluyuz kullananlar memnunuz demelerine rağmen bunun aksini ispatlama çabanız neden bizde buna anlam veremiyoruz.

Saygılarımla.

Bakın dallasa bazı konularda özellikle aşırı VA panelci olmasında katılmıyorum. ama burda bahsettiği şeyde yüzde 90 haklı. önce haklıyı söyliyeyim sonra kalan yüzde 10 haksız kısmı diycem
    şu siyahın içindede detay vardır olayında çok haklı. Örneğin bende panasoniğin 2010 yıllarında efsane olmuş A-İPS denen ozaman yeni çıkmış İPS türü bir tv si vardı. bunu monitör olarak kullanıyodum. ben bu tv de THOR filmini izledim. Filmin başlarında thor karanlık buz devlerinin yaşadığı bir gezegene gidiyor. Neyse sonuçta o zaman demiştimki offff ne siyah var tv de vayy be. ama ne siyah yanlız bi taraftanda sanki filmin suçu gibi lan bu kadar siyah çekilirmi sahneler bişey görmüyoz nerdeyse dedim kendi kendime.
    Neyse şuan monitör olarak samsung VA panel üst seviye bir alet kullanıyorum. Geçen gün THORu açtım tekrar abi meğer o dediğim sahnelerde ne detaylar var yani hem siyah ama siyahın içinde azıcık bile ışık vuran objeleri seçebiliyosun. Yani yüzde 90 doğru.
    Gelelim yüzde 10a. Abi bu İPS lerde gelişiyor. nasıl VA lar görüş açısını bugün bayağı ilerlerttiyse İPSlerde 500konstratlardan 1500lere geldi. Evet VA ile yarışamaz asla konstratta ama gelişiyo abi bu. Tabii İYİ İPS PANELLERDEN bahsediyorum.
    Bu yorumu İPS 49PUS7502 almış biri olarak yazdım.
    Evet Konstrat en önemli kriterlerden biri belkide en önemlisi ama TV bir bütün ve diğer şeyleride en az konstrat kadar iyi olmalı bence.

• Bende hem VA PANEL HEM OLED panel var Ne VA Panel ne Ips nede diğer paneller asla OLED değil siyah sahne gelince arka aydınlatma olmadığı için tv odanın içine kayboluyor geçen conjuring 2013 yapımı ilk filmini arşivden çıkardım izledim resmen odadan kaçtım o lanet ışık sızmaları saçma salak muhabbetlere kafa yormuyor ..ama lanet olası televizyonlar çok pahalı oledler tabi nedir maliyeti bunun koy cüzi rakamdan alsın millet yenilikçi ayağına basıyorlar fiyatı nah yenilikçi oled aslında yeni değil statüsü tam plazma çalışma şekli ama yok illa pahalı olucakgeberesi firmalarda sunmuyor oled panelleri halen led halen led yeterda millet bıktı bunlar bıkmadı

• exseri kullanıcısına yanıt
    o zaman bana ips monitörü aldırtan ortaya çıksın :)
    tv. için bilmem ama monitör alacağım zaman birisi çıktı bu devirde VA panel alınmaz dedi ,bende bir bildiği vardır deyip İPS aldım :)
  • Bu modeli arkadaşıma aldım.Cihazı bilen ve görüntü teknolojilerini iyi bilen biri olarak cihazı beğendim.İkinci el satan var ise bir zahmet özelden bana ulaşsın.Tabi herhangi bir kusuru yok ise.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi booming -- 19 Aralık 2017; 13:53:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: booming

Bu modeli arkadaşıma aldım.Cihazı bilen ve görüntü teknolojilerini iyi bilen biri olarak cihazı beğendim.İkinci el satan var ise bir zahmet özelden bana ulaşsın.Tabi herhangi bir kusuru yok ise.

Samsung mu8000 ciler gelmeden hemen al

• Beyler bende oyun bilgisayarımı toplarken dh den 24 inch full HD monitör tavsiyelerine göz attım.

Ben tavsiye üzerine BenQ VA2424 VA panel 8 bit olan monitörü aldım gayette memnunum oyun oynarken ne kadar karanlık sahne varsa tüm detayları sonuna kadar görebiliyorum

VA panel tv lerin fiyatı çok uçuk Sony var Samsung var LG de yok Philipsi bilmiyorum

Ama keşke bu Philips pus7502 de VA PANEL olsaydı bakalım Mu8000 bu Philipsin eline su dökebilecekmiydi ??

Bende ıps panele para vermek istemiyorum düşük kontrast ve vasat siyah performansından dolayı ama va panel tv ler de ateş pahası arkadaş

Bu arada ne çok Samsung fanı varmış arkadaş Philips. Başlıklı konuyu Samsung mu 8000 e çevirdiler resmen

• quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

o zaman bana ips monitörü aldırtan ortaya çıksın :)
    tv. için bilmem ama monitör alacağım zaman birisi çıktı bu devirde VA panel alınmaz dedi ,bende bir bildiği vardır deyip İPS aldım :)

"Bu devirde VA panel alınmaz"mı dedi

O arkadaş baya bilgiliymiş ama birşeyleri bilmeme konusunda bilgili...

• quote:

Orijinalden alıntı: tda 1562q

Beyler bende oyun bilgisayarımı toplarken dh den 24 inch full HD monitör tavsiyelerine göz attım.

Ben tavsiye üzerine BenQ VA2424 VA panel 8 bit olan monitörü aldım gayette memnunum oyun oynarken ne kadar karanlık sahne varsa tüm detayları sonuna kadar görebiliyorum

VA panel tv lerin fiyatı çok uçuk Sony var Samsung var LG de yok Philipsi bilmiyorum

Ama keşke bu Philips pus7502 de VA PANEL olsaydı bakalım Mu8000 bu Philipsin eline su dökebilecekmiydi ??

Bende ıps panele para vermek istemiyorum düşük kontrast ve vasat siyah performansından dolayı ama va panel tv ler de ateş pahası arkadaş

Bu arada ne çok Samsung fanı varmış arkadaş Philips. Başlıklı konuyu Samsung mu 8000 e çevirdiler resmen

Canım kardeşim şunu bir türlü anlatamadım gitti,

VA panel konusunun samsung yani markalar ile bağdaştırılması son derece yanlıştır,

Önemli olan markaların VA panel kullanıp kullanmadıklarının sorgulanması lazımdır,

Sorguladığimız zamanda malesef karşımıza VA panel kullanan çok değil bir kaç marka ve model öne çıkıyor karşımıza,

Burada samsungun daha ön plana çıkmasındaki sebep şu;

"Heme hemen" tüm modelleri VA panel ve her ebatta her keseye hitap etmesidir..

Yani şuan gidip bi 2900 tlye dahi VA panelli 50mu7000 bulabiliyoruz,

Ama bu aynı fiyata, ne lgde ne plipste nede sony de VA panelli bir TV bulamıyoruz,

Peki şimdi bu durumda, her keseye uygun VA paneller üreten samsung mu suçlu,

Yoksa kontrast olarak vasat ips panellerde ısrarcı olan diğer LG-Plips-Sony mi suçlu kararı siz verin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 19 Aralık 2017; 17:11:57 >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.