Şimdi Ara

PHILIPS 47PFL6198K/12 DVB-S AMB. FHD SMART 3D LED LCD TV + 6 Gözlük (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
616
Cevap
10
Favori
77.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Çatlak Takipçi

7000 ve 8000 serısı bıraz pahalı
    dugun oncesı en fazla 2000 ayırabıldım tv ye.. o yuzden 42 bakıyorum.

o yuzden bı turlu karar veremedım.la 660 alıcaktım cok sorun cıkartıyo dıyorlar.
    6877 de tukendı yazıyo teknosa da.
    6907 var bı de 6198 var işte aklıma 6198 uygun gelıyo ama cok zor bı secım olucak gıbı bakalım artık teknosaya gıdınce karar verıcem artık....

bu nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyinsis -- 5 Temmuz 2013; 13:02:11 >

• lipitor45 kullanıcısına yanıt
    güle güle kullanın.. bende 47pfl6198 almayı düşündüm..Şu aralar 46f8000 ve 46f8500 lerle 6198 arasında kaldım sizde sorun çıktımı....tavsiye edermisiniz saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: dinazoors

güle güle kullanın.. bende 47pfl6198 almayı düşündüm..Şu aralar 46f8000 ve 46f8500 lerle 6198 arasında kaldım sizde sorun çıktımı....tavsiye edermisiniz saygılar

Öncelikle çok teşekkür ederim.. Ben Kesinlikle amblight teknolojisinin tecrübe edilmesini tavsiye ederim. ışıkları kapatıp 3d film izlemek çok zevkli oluyor. tv nin arkasından duvara yansıyan led ışıklar adeta sinema keyfi yaşatıyor. amblight ın seviyesini artırabiliyorsunuz 10 kademeli ben 5. kademede tutuyorum gündüz bile çok rahat görünüyor.

Tek sorunum srt alt yazılı film izlerken türkçe karakter sıkıntısı onu da iki şekilde çözebilirsiniz. 1 srt alt yazıyı filmin içine gömerek yada tr alt yazı destekleyen media player benzeri bir ünite alarak. ben filmin içine gömüyorum sorun kalmıyor. Isınma sorununa gelince eğer usb den film izlerseniz tv nin alt kısmı biraz ısınıyor bu çok normal içerde bir media oynatıcı donanımı çalışıyor o sırada. ama o ısı tv ye zarar vermiyor zira aliminyum kasa soğutmayı başarıyor. ben yardımcı olsun diye evde vantilator çalıştırıyorum zaten hava sıcak evi de serinletmeye yarıyor.

PHLILIPS bence diğer tv lerden kalite bakımından bir adım önde ses olarak 2 hoparlörüne ek bir de yerleşik subwoofer ı var ki bu sesin dolgun çıkmasını sağlıyor. görüntü olarak da (kişinin bakışına göre değişir) renleri en güzel verebilen panellerden birine sahip. 3D konusunda LG kadar başarılı değil ama Kötü de değil. Derinlik ayarını en üste getirince kendinizi filmin içinde hissedersiniz.

Amblight için PHILIPS aldım çok memnunum şimdilik sorun yok. ha birde xbox 360 slim 250gb kineckt bundle aldım sabah akşam arkadaşlarla oyun oynuyoruz 3d modunu açınca harika oluyor. Amacım kimseye philipsi övmek değil ama inanın amblight için philips alınır ve pişman olmazsınız. üstelik fiyat performans açısından en alınacak marka bu. 700hz mci lı bir samsung 4000TL verceğinize 2500Tl verin adam gibi philips alın bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: lipitor45

quote:

Öncelikle çok teşekkür ederim.. Ben Kesinlikle amblight teknolojisinin tecrübe edilmesini tavsiye ederim. ışıkları kapatıp 3d film izlemek çok zevkli oluyor. tv nin arkasından duvara yansıyan led ışıklar adeta sinema keyfi yaşatıyor. amblight ın seviyesini artırabiliyorsunuz 10 kademeli ben 5. kademede tutuyorum gündüz bile çok rahat görünüyor.

Tek sorunum srt alt yazılı film izlerken türkçe karakter sıkıntısı onu da iki şekilde çözebilirsiniz. 1 srt alt yazıyı filmin içine gömerek yada tr alt yazı destekleyen media player benzeri bir ünite alarak. ben filmin içine gömüyorum sorun kalmıyor. Isınma sorununa gelince eğer usb den film izlerseniz tv nin alt kısmı biraz ısınıyor bu çok normal içerde bir media oynatıcı donanımı çalışıyor o sırada. ama o ısı tv ye zarar vermiyor zira aliminyum kasa soğutmayı başarıyor. ben yardımcı olsun diye evde vantilator çalıştırıyorum zaten hava sıcak evi de serinletmeye yarıyor.

PHLILIPS bence diğer tv lerden kalite bakımından bir adım önde ses olarak 2 hoparlörüne ek bir de yerleşik subwoofer ı var ki bu sesin dolgun çıkmasını sağlıyor. görüntü olarak da (kişinin bakışına göre değişir) renleri en güzel verebilen panellerden birine sahip. 3D konusunda LG kadar başarılı değil ama Kötü de değil. Derinlik ayarını en üste getirince kendinizi filmin içinde hissedersiniz.

Amblight için PHILIPS aldım çok memnunum şimdilik sorun yok. ha birde xbox 360 slim 250gb kineckt bundle aldım sabah akşam arkadaşlarla oyun oynuyoruz 3d modunu açınca harika oluyor. Amacım kimseye philipsi övmek değil ama inanın amblight için philips alınır ve pişman olmazsınız. üstelik fiyat performans açısından en alınacak marka bu. 700hz mci lı bir samsung 4000TL verceğinize 2500Tl verin adam gibi philips alın bence.

1 ayı geçti kullanalı.. dts uzantılı filmleri oynatıyor.. altyazı türkçe karakter desteklemiyor ama altyazı dosyasını unicodeunu deiştirince olabiliomuş forumda açıklaması mevcut.. bundan önce lg 47 la660s tecrübem oldu 1 ay kadar.. 3d konusunda aşırı bi farkını göremedim.. menü olarak philips işkence lg rahatlık.. görüntü kalitesi philips ciddi anlamda lgye göre daha gerçekçi ve başarılı.. ışık sızmalarında philips daha az sorunlu.. ses olayı.. la 660s daha başarılıydı lgnin yeni modelleride 2.1 ses sistemi mevcut..

ısınma mevzusu.. panel metal olduğu için plastik kasalara göre bunu belli etmesi normal bir durum değilmidir.. her akşam 6 dan gece 1 e kadar tv açık.bunun 2 saati usbden film izlerim... aşırı bir ısınma rahatsız edecek boyutta benim fikrimce mevcut değil..

smart olayı yavaş ama youtube uygulaması takılmadan çalışmakta.. web browser flash desteklemediği için videolar açılmıyor..bide ne yazıkki wifi direct problemi yaşamaktayım .. ilk gönderimden sonra bi daha görüntü yollayamıyorum.. bu konu hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirirse sewinirim..

kayıt olayını denemedim.. uydu alıcısı bence başarılı evet kanal geçişleri yavaş.. kanalları favorilere eklediğiniz vakit yerlerini değiştirebiliyorsunuz istediğiniz şekilde.. kumanda başarılı.. sadece içinde sensör olduğundan kullanacağınız taraf yukarı bakması gerekmekte..

panel bir çok panelden çok daha şık.. bunu evinizde kullanmaya başladıktan sonra çok daha net olarak görebiliosunuz..

• cevaplarınız için çok teşekkürler hafta sonu alayımda beklemekten kurtulayım . saygılar..
  • Merhaba
    İki gün önce 47 6198 aldım ve kurulum yapıldı, ancak hareketli sahnelerde özellikle hd yayınlarda daha belirgin olmak üzere dalgalanma oluyor, bu normal midir? eski philips LCD televizyonumda bile bu yoktu. öte yandan genel olarak tv yi çok başarılı buldum, samsung ve lg nin aksine renkler daha doğal ve canlı.
  • tv nikon D90 ile cektigim videoyu acamadi. codec vs yetersiz midir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @immortal @ kullanıcısına yanıt
    formatı ne

flv yi açmıyor gibi diğerleri açılıyor
  • uzantisi avi ama uncompressed olabilir

• @immortal @ kullanıcısına yanıt
    avi yi oynatıyor ama uncompressed neymiş bilmiyorum video kameraların çalışma işleri belki farklıdır bilgim yok ..

philips

Video Oynatma Formatları: Kapsamlar: AVI, MKV, H264/MPEG-4 AVC, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV9/VC1
    Müzik Çalma Formatları: AAC, MP3, WMA (v2 - v9.2 arası)
    Fotoğraf Görüntüleme Formatları: JPEG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 13 Temmuz 2013; 16:31:56 >
  • Philips ve Lg arasında çok kaldıktan sonra Philips almaya karar verdik. Fakat bir sorum var. Öncelikle kutudaki 6 gözlükten 4 tanesi normal 2 tanesi Dualplay mi? Eğer öyleyse DualPlay'i deneyenler izlenimlerini aktarabilir mi? Bir diğer konuda Philips Türkiye sitesinde pfl6678 modeli ile 6198 arasında sadece enerji sınıfı bakımından ve içinden çıkan gözlük bakımından farklılık olduğu yazıyor. Bu konuda bilgisi olan var mı? Kasa farkı mı var aralarında?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezarim

Philips ve Lg arasında çok kaldıktan sonra Philips almaya karar verdik. Fakat bir sorum var. Öncelikle kutudaki 6 gözlükten 4 tanesi normal 2 tanesi Dualplay mi? Eğer öyleyse DualPlay'i deneyenler izlenimlerini aktarabilir mi? Bir diğer konuda Philips Türkiye sitesinde pfl6678 modeli ile 6198 arasında sadece enerji sınıfı bakımından ve içinden çıkan gözlük bakımından farklılık olduğu yazıyor. Bu konuda bilgisi olan var mı? Kasa farkı mı var aralarında?

Donanım ve kullanilan materyaller ayni farkli accountlara değişik isimlerde giriyor cihaz örn;vatan 6188 givi.dual play de şaun için en iyi firma bence Philips,ayrica 660la kiyaslama yaoilmayacak kadar iyi renk uretiyor cihaz hareketli sahne ve sd performansını da çok övmüş kullanıcılar. .

• Kendi media player'inde DTS destekliyor mu? 1080p Blue-Ray filmde farklı alt yazı ve sesleri media playerde kendimiz seçebiliyor muyuz?

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonic35 -- 22 Temmuz 2013; 17:23:27 >

• geçen 11 gbytelık film izlerken çat film kapandı.. kaldığım yerden dewam edim derken ileri sarma fonksiyonu çalışmadı.. tv sapıttı.. film arka planda çalışmaya devam etti ses gelio görüntü yok :) mecbur şimdi media player bakacaz..

bu arada cebinizdeki filmleri müzikleri kablosuz olarak oynatmak istiosanızda philipsin simplyshare die bi programı mevcut. android cihazlar için konuşuoum.. programı acıp tvye baglandıktan sonra tv menusunden giriş seceneklerinden ag baglantısını sectiğiniz vakit android tabanlı cebinizin içindeki tvnin desteklemiş olduğu dosyaları oynatabiliosunuz.

başka bir problemde usbden bağlamış oldugumuz hardiskimizde dosya isimleri uzun ve noktalama işaretleri içeriyorlarsa bu dosyaları göstermiyor.

yukarıda bi arkadaş görüntüde dalgalanma demiş.. izlemiş olduğu kanalın yayın kalitesinden kaynaklanmakta. hd yayınlarda mesela bazı kanallarda hiç problem olmazken hd oldugunu varsayan bazı kanallarda bahsedilen problemleri bende yaşamaktayım..

görüntü we renk kalitesi ise takdire şayan...

• quote:

ustad bahsettigin modeller arasinda daglar var, f8500 iki tane 6198 bir de kucuk ses sistemi alir :))

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 21 Temmuz 2013; 4:56:25 >

• Dün 47pfl86008 aldım. Teknomarkette çalışanlar kadar komik insanlar görmedim :D

Tv + Dsmart maxi modülü hediye çekleriyle beraber 2,600 tl ye aldım. Adamlar abi o paraya çok daha iyi tv ler alabilirsiniz dedi. Ne alacam dediğimde lg var samsung var dedi. Hangi üstün yanı varmış lg nin samsungun dedim? Sorunları mı? diye çıkıştım sonra geri adım attı. Birde teşhirdeki 6008 modelinin renkerliyle o kadar oynamışlarki bundan 10 yıl önce evde tüplü tv nin tüpü bitmesine yakınken verdiği renkler gibiydi :) yan tarafında 1.000 tl altındaki tv ler çok daha güzel gösteriyordu :) Niye gerçek renklerini ayarlamıyorsunuz dedim ben nasıl inceleyeceğim ürünü. Şuan ayarları bozuk dedi :) İnceleme yapamayacaksam teşhir ürün koymanın mantığı ne arkadaş? İşin komik yanı tv yi ankamall den aldım dsmart modülü kalmamıştı telefon açıp sordum a city de varmış. Acity ye son modülü almaya gittim. Oradaki satış sorumlusuna 6008 varmı dediğimde cevap aynen ne yapacaksınız onu o fiyata çok daha kaliteli philips var lg var dedi direkt. Teknomarketteki satış sorumluların nasıl olduğunu görmüş oldum :) Geçen hafta vatanda inceleme yaparken oradaki görevli tarafsız şekilde anlatmaya çalışıyordu. Philips aldım çok mutluyum.

Philipsin sitesinden teknik özelliklere baktım 6198 ile aralarındaki fark sanırım ayak standı kısmı, 500-700 hz olması ve 4 tane 3d gözlük-6 tane 3d gözlük verilmesi diye biliyorum. Pazartesi gelip kurulumu yapılabilir :) Bu arada tv nin kendi uydu alıcısını kullanan var mı? Menü yavaşlıgı dışında görüntü kalitesi nasıl? Ayrıyeten bir uydu alıcısı almaya gerek var mı sizce.

Bir sorum olacak tv ünitem var ve venge renginde(koyu bir renk) orada kullansam sorun olur mu? yoksa üniteyi başka odaya çekip duvara monte etsem?

Diğer bir sorumda tv pause olayını kullanan var mı? kullanışlı bir şey mi:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mpolat35 -- 21 Temmuz 2013; 10:12:17 >

• mpolat35 kullanıcısına yanıt
    satıcılar primle çalışır en çok primi samsung ve lg verir o yüzden herkese satmaya çalışırlar diğer tvlerin ayarlarını bozarlar dediğiniz gibi hep

tvlerin uydu alıcıları iyi performanslı olmuyor biraz denersiniz , beyenmezseniz ucuz yollu 200-300 tl ye uydu alırsınız yada digitürk dsmart üyelikleri alınır hd için

tv ünitesi değilde tvnin arka tarafı beyaz olursa daha iyi keyif alırsınız ambilight beyaz yada açık renkte daha verimli olur örnekler için youtue da videolara bakabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonic35

DTS olayı nasıl düzeldi? Herhangi bir güncelleme falan mı yaptınız? Bende 47pfl6188 alarak aranıza katıldım. Daha evde internet olmadığı için sürüm güncelleme yapamadım. Ama elimdeki DTS'li MKV'leri oynatırken desteklenmeyen ses biçimi uyarısı aldım.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.