Şimdi Ara

PHILIPS 47PFL6198K/12 DVB-S AMB. FHD SMART 3D LED LCD TV + 6 Gözlük (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
616
Cevap
10
Favori
77.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pazar günü teknosadan 55PFL6198 alarak philips kervanına bende katıldım.bugün kurulum yapılacak.güncellemeyi falan bizimmi yapmamız iyi olur yoksa servisemi yaptırmalı.
    bu arada yeni alan arkadaşlarada hayırlı olsun.hepimiz iyi günlerde ağız tadıyla kullanırız İNŞALLAHH.
  • Tv yi ben kullanmıyorum forumda kullanan biri demişti dts sorunu düzeldi diye ,video da ona ait olması lazım.En son çıkan güncellemeyi yapmanız lazım.

Servis tv yi kurduktan sonra kendiniz de güncellemeyi yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonic35 -- 22 Temmuz 2013; 17:26:09 >
  • dts sorunu düzelmiş durumda.. tek sorun büyük formattaki filmlerde takılması 15gbyte gibi.. bide alt yazı sorunu.. yıkarıda birisi dahili uydu alıcısını sormuş.. gayet başarılı.. d-smart modüller kullanıoum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonic35

Tv yi ben kullanmıyorum forumda kullanan biri demişti dts sorunu düzeldi diye ,video da ona ait olması lazım.En son çıkan güncellemeyi yapmanız lazım.

Evet o biri benim. video da bana ait :) dts sorunu yok. 15gb üzeri filmlerde takılma yaşyan devr arkadaşımın sorunu tv den değil bence. Çünkü bende 3d ve normal halde iki ayrı avatar filmi var ikisi de 20gb üzerinde. hiç sıkıntı olmadı. yalnız ben usb hdd içinden oynatıyorum. flashdiskler kralı gelse hdd kadar hızlı veri aktaramaz bence sorun tv ye bağlanan hafıza biriminde.

Ben bir de xbox 360 slim 250gb + kinect bundle +yedek joystick + 4 oyun aldım canavar oldu :D kinect oyunları oynmak çok zevkli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lipitor45 -- 23 Temmuz 2013; 2:17:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lipitor45

quote:

Tv yi ben kullanmıyorum forumda kullanan biri demişti dts sorunu düzeldi diye ,video da ona ait olması lazım.En son çıkan güncellemeyi yapmanız lazım.

Evet o biri benim. video da bana ait :) dts sorunu yok. 15gb üzeri filmlerde takılma yaşyan devr arkadaşımın sorunu tv den değil bence. Çünkü bende 3d ve normal halde iki ayrı avatar filmi var ikisi de 20gb üzerinde. hiç sıkıntı olmadı. yalnız ben usb hdd içinden oynatıyorum. flashdiskler kralı gelse hdd kadar hızlı veri aktaramaz bence sorun tv ye bağlanan hafıza biriminde.

Ben bir de xbox 360 slim 250gb + kinect bundle +yedek joystick + 4 oyun aldım canavar oldu :D kinect oyunları oynmak çok zevkli

Son güncelleme ile menü geçişleri, smart tv de son durum nasıl ?

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonic35 -- 23 Temmuz 2013; 13:04:15 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lipitor45

quote:

Son güncelleme ile menü geçişleri, smart tv de son durum nasıl ?

Aynı değişen bişey yok. menü yavaş zaten ben menüsü için değil amblight ve panel kalitesi için aldım

• Arkadaşlar merhaba, ben de 47PFL6188 kullanıcıları arasındayım. Dün TVnin kurulumu servis tarafından yapıldı. Apartmandaki dahili uydu tesisatı var ve bu tesisatı kullanmaya çalıştık ancak sinyal 0 göründü. Servis, kablolarda bir sıkıntı olabilir apartmandaki sistemi bi kontrol ettirin dedi. Servisin dediği gibi kontrol ettirdim ve sinyal oldukça güçlü yani kabloda hata yok. O da servisi çağırın baksın gibi bişe dedi :)

Şimdi bu gözlemlerden yola çıkarak sorunun muhtemel sebebi diseqc ayarlarından olabilir diye düşünüyorum. Ancak TV de bu ayarlara nasıl erişebileceğimle iglili bir bilgi bulamadım. Kullanım kılavuzunda 4 LNBye kadar destekleyebildiğini yazıyor dahili uydu alıcısı için. Bu öngörümle birlikte sizce problem nereden kaynaklanıyor ve diseqc ayarlarını yapabilmemin bir yolunu biliyor musunuz ?

Teşekkürler
  • Merhaba

Bende philips aylesine katıldım ve bu mödeli almış bulunmaktayım bugün öylenekadar servis kurulumu gerçekleştirecek işalla benim tv alta ki model

PHILIPS 42PFL6198K/12 DVB-S FHD 3D LED LCD TV

http://www.teknosa.com/urunler/110012599/philips-42pfl6198k12-dvb-s-fhd-3d-led-lcd-tv
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocker_fyc

Arkadaşlar merhaba, ben de 47PFL6188 kullanıcıları arasındayım. Dün TVnin kurulumu servis tarafından yapıldı. Apartmandaki dahili uydu tesisatı var ve bu tesisatı kullanmaya çalıştık ancak sinyal 0 göründü. Servis, kablolarda bir sıkıntı olabilir apartmandaki sistemi bi kontrol ettirin dedi. Servisin dediği gibi kontrol ettirdim ve sinyal oldukça güçlü yani kabloda hata yok. O da servisi çağırın baksın gibi bişe dedi :)

Şimdi bu gözlemlerden yola çıkarak sorunun muhtemel sebebi diseqc ayarlarından olabilir diye düşünüyorum. Ancak TV de bu ayarlara nasıl erişebileceğimle iglili bir bilgi bulamadım. Kullanım kılavuzunda 4 LNBye kadar destekleyebildiğini yazıyor dahili uydu alıcısı için. Bu öngörümle birlikte sizce problem nereden kaynaklanıyor ve diseqc ayarlarını yapabilmemin bir yolunu biliyor musunuz ?

Teşekkürler

Tekrardan merhaba arkadaşlar,

Sorunumu hallettim, uydu kurulumunu servis yaparken sadece tek LNB seçeneği seçmiş muhtemelen, 1 veya 2 uydu Diseqc ayarını seçince hem Turksat hem de Hotbirdi otomatik olarak gördü taradı be kanalları aktif etti. Aynı sorunla karşılaşan olursa yardımcı olurum, herkese iyi seyirler

• quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba, ben de 47PFL6188 kullanıcıları arasındayım. Dün TVnin kurulumu servis tarafından yapıldı. Apartmandaki dahili uydu tesisatı var ve bu tesisatı kullanmaya çalıştık ancak sinyal 0 göründü. Servis, kablolarda bir sıkıntı olabilir apartmandaki sistemi bi kontrol ettirin dedi. Servisin dediği gibi kontrol ettirdim ve sinyal oldukça güçlü yani kabloda hata yok. O da servisi çağırın baksın gibi bişe dedi :)

Teşekkürler

Tekrardan merhaba arkadaşlar,

Sorunumu hallettim, uydu kurulumunu servis yaparken sadece tek LNB seçeneği seçmiş muhtemelen, 1 veya 2 uydu Diseqc ayarını seçince hem Turksat hem de Hotbirdi otomatik olarak gördü taradı be kanalları aktif etti. Aynı sorunla karşılaşan olursa yardımcı olurum, herkese iyi seyirler

Geçmiş olsun :) Bende dün dsmart ile ilgili problemimi hallettim artık rahatça tv yi izleyebiliriz inşallah :) Bu arada tv sd-hd kanalları çok güzel gösteriyor.

• arkadaşlar benim tv de yaklaşık 4-5 gündür kuruldu.ilk gözlemlerim:iyiki philips almışım,teledünyanın hd receiverI var ve sd yayınlar inanılmaz güzellikte.ben bukadarını beklemiyordum.3d performansını çok fazla denemedim ama geçen gün national de 3d yayın vardı ve onu çok beğenmedim.3d gözlükler gerçekten çok basit ve kullanışsız.pazardan 2-3 tl ye bile alınmaz.smart tv için biraz yüksek hızda int.gerekiyor.smart ı fena değil.
    Ambilight e gelince:tek kelimeyle süperr bir olay.zaten en çok görüntü kalitesi ve ambilight ı için tercih etmiştim.sonuç olarak iyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum,inşallah sorunsuz seyrederimde yanılmam.
  • scob kullanıcısına yanıt
    bende mağazada denemiştim 2-3 tane pasif gözlük en beyendiğim sonorous du kafaya tam oturuyor

http://www.teknosa.com/urunler/110012338/sonorous-3d-viewer-2li-gozluk-paket

• EfsaneFocus kullanıcısına yanıt
    dizayn farkları var 6008 in ilk sayfalarında vardı resmi ve 6008 500 hz 6xx8 diğerleri yani 700 hz ama hepsinin gerçek hzsi 100

http://forum.donanimhaber.com/m_72695977/f_//tm.htm#72695977

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 27 Temmuz 2013; 17:56:12 >
  • Smart TV için bir ayar mı gerekiyor? Dün televizyonu önce kablosuz olarak daha sonra kablolu olarak nete bağladım ve smart menüsüne tıkladım. Aldığım uyarı philips sunucusuna bağlanamadı oldu :( internet hızımda sorun yok. Telefondan nete gayet sorunsuz giriyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Birde güncellemeyi kontrol ettiğimde güncelleme yok diyor. Ama Philips'in sitesinde güncelleme görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezarim

Smart TV için bir ayar mı gerekiyor? Dün televizyonu önce kablosuz olarak daha sonra kablolu olarak nete bağladım ve smart menüsüne tıkladım. Aldığım uyarı philips sunucusuna bağlanamadı oldu :( internet hızımda sorun yok. Telefondan nete gayet sorunsuz giriyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Birde güncellemeyi kontrol ettiğimde güncelleme yok diyor. Ama Philips'in sitesinde güncelleme görünüyor.

tvnin wifi ayarlarını kontrol edin isterseniz.

güncelleme şuanda online olarak yapılamamakta.. sitesindeki firmwarei boş bir usbye yükleyip tvye takıp güncellemeyi gerçekleştiriyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewr

quote:

Orijinalden alıntı: sezarim

Smart TV için bir ayar mı gerekiyor? Dün televizyonu önce kablosuz olarak daha sonra kablolu olarak nete bağladım ve smart menüsüne tıkladım. Aldığım uyarı philips sunucusuna bağlanamadı oldu :( internet hızımda sorun yok. Telefondan nete gayet sorunsuz giriyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Birde güncellemeyi kontrol ettiğimde güncelleme yok diyor. Ama Philips'in sitesinde güncelleme görünüyor.

tvnin wifi ayarlarını kontrol edin isterseniz.

güncelleme şuanda online olarak yapılamamakta.. sitesindeki firmwarei boş bir usbye yükleyip tvye takıp güncellemeyi gerçekleştiriyorsunuz.

Sorun çözüldü. Tv'deki bütün ayarlara baktım. Wifi ya da kabloyla olmadı bir türlü. Güncellemeyi dediğiniz gibi USB ile yaptıktan hemen sonra Smart Tv menüsünü kullanmaya başlayabildim hemde sorunsuz. Sanırım problem güncellemeyle çözülmüş oldu. Cevap için teşekkür ederim.

• Merhaba Arkadaşlar,

Pazar günü teknosadan 47pfl6198 aldık. Dün kurulumu yapıldı. Bugün siyah fotolarda belli olan, ekranın sağ köşesinden aşağıya doğru çıkan mavi bir çizgi tespit ettim. Yarın tekrar servis gelecek bakalım ne diyecekler. Bu sorunla karşılaşan oldu mu aranızda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensiva -- 30 Temmuz 2013; 16:13:58 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.