Şimdi Ara

PHILIPS 42PFL4307K/12(hd uydu alıcılı+fpr3d) (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.835
Cevap
23
Favori
240.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aob_hatay

Arkadaşım senin 3d video hatta 2 görüntü yanyana olduğu halde 3d aktif olmuyor demen üzerine tecrübelerime dayanan tahminlerimi yazdım
    Ben bu tv ye sahibim zaten ve bende çok çok memnunum.
    ilk aldığımda heyecanla 3d kaynak aradım e haliyle 3d filmler genelde 1080p olduğundan inmesi epey zaman alıyor
    bende daha az yer kaplayan mp4 e yöneldim flash belleğime attığım mp4 videoyu açtığımda half sbs olmasına rağmen 3d aktif olmadı
    hemen foruma baktım mp4 leri açtığımızda 3d aktif olmuyor diyen başka arkadaşlar olduğunu gördüm
    ben mp4 yada mkv açmıyor demedim ki mkv veya mp4 açmayan 3d smart led tv olursa alanı olmaz!
    ardından dark marka media player cihazıma takıp denedim (hdmi ile bağlı tv ye) mp4 formatında olmasına rağmen 3d videoyu dark üzerinden gelince açtı
    derinliğine yada renk ve keskinliğine birşey demedim ki ben zaten daha öncede aynı marka lcd tv sahibiydim satıp bu tv yi aldım ve çok çok memnunum
    samsung çok var etrafımda ancak ne 3d ne başka bir konuda (smart internet yavaşlığı dışında) eksiklğini görmedim netlik doğal renkler klasik uydu yayınlarında bile hd yayın gibi net görüntüler hususunda daha üstün buldum üstelik

Şu sıralar teknosanın kampanya ile verdiği 3d samsung 40" led tv veriyor sehpa hediyeli şekilde.Arkadaşım ondan aldı
    Birincisi 3d teknolojisi aktif gözlüklerle çalışıyor.Gözlükler pilli ve bizim gözlüklere oranla daha ağır.Bir filmi tamamıyla izlediğimizde burun üzerinde az bir ağırlık hissettiriyor doğal olarak
    Bazen 3d görüntülerde bizikinde hiç rastlamadığım çift görüntü vardı.Uydu görüntülerinde ise bizimki kadar bir netlik yoktu ve renkler gözümü ısırıyordu.Ayarlarından mıdır bilmiyorum ama gördüğüm samsung tv lerde bu hep vardı
    Babam sony cidir ve 40" lcd tv almış onda renkler ve netlik bizimkindeki kadar iyiydi mesela

yeni güncellemelerle mp4 formatındaki 3d video ları açmaya başlamış olabilir ancak ben aldığımın ilk zamanlarında bu sorunla karşılaşmıştım
    ancak ben filmleri orjinal dilinde izlemeyi sevdiğim için altyazı benim için önemli olduğundan zaten ara cihaz olarak media player almıştım ve ne 3d mp4 ne altyazı sorunu yaşamadım

ahh işte sanal ortamın kötülüğü burda :) yanlış anlaşılmalarar sebep olabiliyor.. ben yanlış derken sadece tv mp4 3d leri açmıyor kısmına atıfda bulunmak istedim ama fazla işaretlemişim :) kusura bakmayın.. tabiki tv nin sizdede olduğunu ve memnunu olduğunuzu yazınızdan anlıyorum benim yazdıklarımın mp4 3d kısmının haricindekilerin sizinle alakası yok kendi görüşlerimi paylaşmak istedim sadece ama siz üzerinize alınıp savunma yapmışsınız .. tekrardan bu şekilde düşünülmesine sebep olduğum için özür dilerim :)
    ewt 3d nin inmesi çook vakit alıyor heleki paylaşım sitelerinden link ile indirmek istiyorsanız rahat 1 hafta uğraştırır.. ben kolaya kaçıp torrent denedim ama 3 taneden 1 i tuttu.. şimdi tekrar bakıyorum bişeyler buldum gibi ayrıştırmak için ama kesin sonuç almadan burda yazmak istemiyorum. bu arada bende sizin gibi hsbs olan mp4 lerde yaşadım bu sorunu.. ama hala nedenin anlamış değilim.. codek diyeceğim ama filmi gösteriyor 3d menüsü aktifleşmedi.. gelgelelim sizin oynatıcı çatır çatır oynatıyor bunun yazılımsal bir sorun olduğu ortada. umarım bna birisi çözüm getirir yakın zamanda.. bende orjinal sesden yanayımdır herzaman.. ama şimdi film taraması yaparken dts ye takıldım 4 film çekme imkanım varken 1 e düştüm.. buna gene çevirici bir çözüm bulmam lazım.. şimdilik dark alamayacağım yoksa tvişlemcisine bağlı kalmadan rahatca film izlemeyi bende çok isterim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hann06 -- 30 Ağustos 2012; 0:30:00 >

• evet malesef sanal ortamda jest mimik ve ses tonu olmadığından yanlış anlaşılmalar çok oluyor
    tv deki sorun yazılımsal görünüyor çünkü codec sorunu olsa videoyu tanıyıp açamaz fakat half sbs olarak açıyor ancak tv o videoyu 3d olarak algılamıyor
    ben dediğim gibi ara cihaz kullanıyordum zaten bu tv dede kullanmaya devam ettiğim için sorun olmadı ama ara cihaz satın almadan kullanmak isteyenlerin canını sıkıyor bu durum
    mesela DTS sorunu da var tv de ara cihaz kullanınca bu bu sorunda oratadan kalkıyor

yani hemen hemen yasanan tüm sorunları ortadan kaldırmak için ben yine 150-200 tl civarında olan bir media player öneriyorum en azından altyazı sorunu kökten halletmiş olursunuz

keyifli seyirler herkese
  • bu arada kimse bahsetmemiş ama tv nin kumanda handikapı var.. ille noktayı görmesi gerekiyor.. bundan önceki tüplü tv bile pili iyi olunca heryerden hükmediyordu.. az önce bi ihtimal diye pilleri ölçtüm 1.62 olmasına rağmen ille panelin alt noktasını görmesi gerekiyor..
    aob_hatay anlayışın için teşekkür ederim.. ewt bende ara cihaz almaya niyetliyim ama bu ara zor dediğim gibi.. zaten elimde o cihaza koyacak bir şeyde yok :) dün bastığım film daha yarıya gelmedi 24 saat oldu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hann06 -- 30 Ağustos 2012; 17:45:57 >
  • bu gün eşimin uyarısı ile farkettiğim birşeyi yazayım.. azeri tv de sinema filmi varken sağ al köşede iç içe 2 tane kare çıkıyor.. benden başka bunu farkeden anlamını bilen var mı??
  • evet timur kardes dedıgın gıbı karelenme oluyo hızlı sahnelerde ozellıkle renk farkının cok oludugu sahnelerde..ozellıklede fılmlerde cok oluyo...ugostada vardı sorun tv yenıden kurmus yazlımı yenıden yuklemıs sorun gıtmıs ole dıyo aynısını bende yaptım ama sorun devam edıyo :))
  • evet kumandası felaket ama felaketlık cekmesınden degıl...tasarımından ve tusların yerınden...bu renklı tusarın yerı bos olup renklı tuslar rakanların altında olmalıydı...
  • biss olayı yok malesef ama ben sorunu cozdum la lıga ve bundeslıga ıcın....eskı tıp normal anten aldım karasal yayından seyredıyorum :))) hemde tek kumanda ıle
  • Arkadaşlar bende geçen hafta bu televizyondan aldım. Bluray-3D bir film indirdim. .mkv uzantılıydı film. Filmi usb bellekle bilgisayara taktığımda filmi oynatmadı. Daha doğrusu sadece ses geldi. Teknosaya sorduğumda da oynatması gerektiğini filmi getirmem gerektiğini söylediler. Yardımcı olursanız çok teşekkürler.
  • Hotbird ve Türksat kanalları var fakat Astra kanalarını nasıl bulabilirim? Servis elemanı kanala aramasının bu televizyonda 5 saat süreceğini filan söyledi. O kadar sürüyor mu? kanal araması(astra'yı eklemek için) nasıl yapılıyor ve biss key için bir çözüm var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercanbabam

beklentilerimin üzerinde çıktı 5 m mesafen seyrediyorum.Odası daha küçük olanlara tavsiye etmem.Ya da ben 70 ekran tüplüye alışmışım dev gibi geldi.3d olayı çok güzel.Bu fiyata alınabilecek en güzel tv.

2,5 bucuk metreden 46inch plazma izliyorum cam gibi sd yayında pürüz yok, siz 5 metreden 42inc tavsiye ediyorsunuz odanız daha kucukse bu tv yi almayin diyorsunuz sebebi ne acaba? klasik lcd bulanık görüntüsümü.. pananin plasma modellerini arastiriniz 2012 st gt paranız yeterse vt serilerini!!
  • göz alışmış 70 ekran tüplüye.baştan çok büyük geldi.Ama şimdi normal bu arada 46 inç plazma 2.5 m.den izlemek de gözlerimi yorar diye düşünüyorum.Sd yayınlar bile hd kalitesinde gösteriyor.Bulanıklık falan yok.Ben çok memnunum.
  • arkadaşlar tv zaten linux kernel işletim sistemi kulanıyor.onun icin hep güncelleme olucak.Birde 3d olayı na gelirsek tv nin icinde bilgilere bakarsanız 3d de zaten fırmayla yürütülüyor yani bu demekki güncellemeler olucak 3d olayında
  • tv8 ve trt hd br tvnet çekmiyor.nrfrm olabilir
  • Merhaba arkadaşlar,biz de bu seriye katıldık henüz kutuda geldiği gibi kullanmalımıyım yoksa internet üzerinden güncellemesini mi yapmayalım?en son yazılımla beraber eksiler ve artılar nelerdir acaba kullanıp test edenler ve kullanmakta olanlar paylaşırsa çok sevinirim.teşekkürler.
  • geldıgı gıbı kullan kardeş guncelleme falan yapma...hıc bır degısıklık yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: longingxm

geldıgı gıbı kullan kardeş guncelleme falan yapma...hıc bır degısıklık yok

Nasıl yok ? Dünya kadar fark var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba, ben geçen ay aldım bu tv'yi, tüm konuyu baştan sona okudum, dahili uydu alıcısında şifeli kanalların çözülemeyeceğini maalesef tvyi aldıktan sonra öğrendik! Henüz güncelleme yapmadım, yeni yeni fırsatım oldu tv ile uğraşmaya, TRT1 HD, TRT HD, Number One, Number One Türk gibi birkaç tane daha adını hatırlayamadığım kanalların olmadığını farkettim, manuel ekleme yapacaktım ancak önce kanalları yeniden kurma yoluna gittim ve bu başlangıçta olmayan kanalları artık izleyebiliyorum, bu tip sorunu olan arkadaşlar için şunu söyleyeyim:
    Ayarlar --> Uydu arayın --> Kanalları yeniden yükle --> Yeniden kur
    buraya kadar geldikten sonra işlemi başlatmadan önce AYARLAR kısmına girip "frekans araması" seçeneğinde HIZLI yerine TAM seçerseniz, biraz uzun sürse de eksik kanallar geliyor, ancak hala ben STAR TV'yi bulamadım, manuel olarak frekans girip ekleme yapmaya çalıştım bulundu diyor ama kanalı göremedim, bazı forumlarda (burda var mıydı hatırlamıyorum) "NBA TV'yi silmeniz lazım, onun yerine geliyor" falan demişler, e biz de bu panelde silme yapamıyoruz, nasıl olacak ki bu iş, var mı bilen?

• quote:

Orijinalden alıntı: naci54

quote:

Orijinalden alıntı: Lene

Arkadaşlar Panele maus yada klavye bağlayan oldumu,ben Maus bağladım görmedi acaba markamı seçiyor ,Bu konuda fikri olan varsa yazarsa sevinirim teşekkürler

evet marka seçiyor.erkuut nikli arkadaşımız logitech mk320 klavye mouse çalıştırmıştı.

düzeltme:menü-tv ayarları-tercihler-klavye maus ayarları bölümünde maus hızı 0dan 3veya 4 çıkarırsan yeterli olur.ayrıca klavye kurulumu da buradan yapılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *RoyalBlue*

quote:

Orijinalden alıntı: longingxm

geldıgı gıbı kullan kardeş guncelleme falan yapma...hıc bır degısıklık yok

Nasıl yok ? Dünya kadar fark var

hmmm tvyi kutudan çıkardığımız sürüm ile en son yayınlanan sürüm arasındaki fark ve yenilikler nelerdir arkadaşlar?bir de eksisi var mı en son sürümün?
    Ayrıca Servis çarşamba günü gelecek tecrübelerinize dayanarak servise yapmadan gitmesin dediğiniz şeyler ayarlar kurulumlar nelerdir neleri söyliyeyim şunları mutlaka yapsın dediğiniz yapmadan gitmesin dediğiniz ayarlar vs?teşekkürler arkadaşlar
  • tvnet haber kanalı çekmiyor.sinyal yok yazıyor.trthd ve rt1 hd çekmiyor.
    ayrıca ayarlar =>uydu ayarları menüüs altında Automatic Channel delete yazıyor ne işe yarıyor bilen varmı
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.