Şimdi Ara

Philips 107p50 Hz sorunu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben bugün Filipis marka monitör aldım da, 107p5 modelini. Almadan önce araştırdım ve 1024 çözünürlükte 115 hz verdiğini duydum. Ama bende en fazla 85 hz veriyor. "Bu monitörün görüntüleyemeyeceği modları sakla" dediğimde en fazla 85 hz var. Bunu 115 hz'ye nasıl çıkartabilirim? Bi programla falan mı üyklemem gerekiyo? Bu arada Ekran Kartım Ati x800xl.

• Enteresan valla bende forum ahalisinden 115 hert diye duydum.Bu yüzden bu monitörden alacaktım.Ama şimdi korktum
  • monitorun driveri yanlış onu güncelle
  • valla cd'den sadece ligtframe yükleniyo. Ben sürücü olarak bişey görmedim başka cd'de. Ayrıca bilgisayar tak ve kullan monitör olarak görüyo. Philips falan yazmıyo monitör özelliklerinde. nasıl yapcaz bu işi? internetten falan varmıdır yazılımı?
  • Monitör özelliklerinden sürücü güncellemeden Driverı yükledim cd'den. Ama bu sefer de en fazla 1024 de 100 gösteriyo. 115 yok. Acaba internetten sürücü mü yüklemek gerek?
  • Cdsinden sürücüsünü yüklemezsen 85hzde çalışır.

Ben 107p5 kullanıyordum ve sürücüyü yükleyince 1024x768'de 100hz veriyordu.
  • bendede philips 107p5 baba mönitör gören arkadaslardan lcd yi satıp 107p5 almak isteyen bile aldu.sakın monitörüne guvenmemezlik yapma ayrıca 1 napacan hzyi senin ne işine lazım 2- bendede 100 ile çalıştırıyor ama yani illa 120 mi olacak biaraba alsan göstergede 240 basıyo yazsa illa 240 mı basacan.bu özellikler sınırları bil diye veriliyor 120yede çıkarırsın ben sadece denemelik 100 yaptım.normaldede 70 ile kullanıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: celchuk

bendede philips 107p5 baba mönitör gören arkadaslardan lcd yi satıp 107p5 almak isteyen bile aldu.sakın monitörüne guvenmemezlik yapma ayrıca 1 napacan hzyi senin ne işine lazım 2- bendede 100 ile çalıştırıyor ama yani illa 120 mi olacak biaraba alsan göstergede 240 basıyo yazsa illa 240 mı basacan.bu özellikler sınırları bil diye veriliyor 120yede çıkarırsın ben sadece denemelik 100 yaptım.normaldede 70 ile kullanıyorum

arkadaşım otomobilde hız felakettir. okadar saçma bir örnek vermişsinki. hz ise nekadar yüksekse gözü okadar az yoruyor...
  • ya ben 100hz yapınca ekran bayaa bi küçüldü. Niye ki? pek anlamam bu hz olayından ama Monitörün ayarlarından tekrar genişlettim falan bi sorun olmaz dimi?
  • quote:

bilgisayar tak ve kullan monitör olarak görüyo

ben bilirim

Monitörün ayarlarından tekrar genişlettim falan bi sorun olmaz dimi?
    bir kere ayarı yapman lazım zaten bir sorun olmaz ..
  • merhaba bendede 107p50 var en iyi görüntüyü 1200*900 de100hz de alabiliyorum tavsiye edebilecegim mod budur
  • 1024*762 de 100hz kullanıyorum. 115 hz için ekran kartı istiyor. kullananlar var ama ekran kartları desteklemeli.Yani kaliteli ekran kartı istiyor.
  • Ben de 1024*768@120hertz ayarında kullanıyorum.
    Zaten önerilen ayar bu hem sağlık açısından da bu şekilde kulanılmalı.
    Fakat aynı durum ya da sorun bende de var.
    Monitörün görüntüleyemeyeceği modları sakla dersem 85hertz'den fazla vermiyor.
  • 1024*768 100Hz sorunsuz. 120-200 HZ arası gizlemeyi kaldırınca çıkıyor ama ekran kartı yada başka nedenden dolayı o hz leri desteklemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uisik34 -- 22 Mart 2006; 15:16:20 >
  • bende 17"flat vestel monitör var 1024x768 pixcelde 200 Hertz destekliyor buna ne dersiniz driver felan da kurmuyorum hiç bişey yapmıyorum ama ben ideal 75 hertz de kullanıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yetonyali

bende 17"flat vestel monitör var 1024x768 pixcelde 200 Hertz destekliyor buna ne dersiniz driver felan da kurmuyorum hiç bişey yapmıyorum ama ben ideal 75 hertz de kullanıyorum.

kullan bi bakalım ekranda ne cıkcak
  • ekran kartı ayarlarından giricen değeri. Mesela nvidia ekran kartı olanda ayarlarda kendin özel giricen değeri.
    Bende de aynı monitör var. 113MHz kadar çıkabiliyom 1024x768 de.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.